Сорти помідорів: опис та фото

Помідори – найбільш затребувані овочі на нашому столі. На сьогоднішній день виведено величезну різноманітність їх сортів і гібридів, так що є з чого зробити вибір по своєму смаку. Які сорти помідор кращі для вирощування в відкритому грунті та теплицях, читайте в статті.

Сорти помідорів: опис та фото

Урожайні томати та їх особливості

Багато городники вважають, що сорти помідорів з високим плодоношенням більш вимогливі до поливу, підкормкам та умовами виростання. Але це не зовсім так. На сьогоднішній день селекціонерами виведено багато урожайних, і в той же час невибагливі у вирощуванні сортів. На таких кущах багато плодів, всі вони приблизно в один час дозрівають, тому харчування і води їм потрібно більше. Але це ніяк не пов’язано з збільшенням періодичності поливів і підгодівлі. Догляд і строки процедур у звичайному режимі. Тільки при поливі урожайних сортів помідор шланг слід тримати над кущем довше, а добрив внести більше, от і вся хитрість.

Важливо знати, що тільки ранні та середні сорти томатів визрівають в будь-яких регіонах нашої країни. Якщо помідори характеризуються високою врожайністю, але пізнім терміном дозрівання, вони не встигнуть встигнути до настання осінніх заморозків. При виборі сортів помідорів з високим плодоношенням треба орієнтуватися на наступні показники:

 • період цвітіння – короткий;
 • переносимість осінніх і весняних заморозків – хороша;
 • обробка овочів з метою попередження захворювань виду – проведено;
 • вирощування у відкритому грунті;
 • помідори повинні ставитися до групи спеціально виведених для регіонів Росії сортів, а також гібридів іноземної селекції, акліматизованих до наших погодних умов.

Нижче наведені деякі сорти помідорів для грунту і гібриди з високою врожайністю.

Сорти помідорів: опис та фото

Загадка

Це ранньостиглий гібрид, виведений для вирощування у відкритому грунті. Плоди мають округлу форму і насичений червоний колір. Дозріває через 75 днів після посадки. Середня вага одного помідора становить 150 р. У потужних кущів невелика висота (45 см) і багато листя. Рослина не потребує підв’язці, так як має товсті стебла, що витримують вагу плодів. Але прищипувати потрібно, щоб позбутися від численних пасинків. Якщо зробити укорінення бічних пагонів, які приживаються швидко, можна додатково отримати деяку кількість плодів. Вони дозріють пізніше на два тижні.

Подарунок

На сьогоднішній день виведено багато сортів томатів для відкритого грунту. Одним з них є середньостиглий томат Подарунок. Цей сорт призначений для вирощування у теплому кліматі, на півдні. Але його вирощують і в інших регіонах, де отримують не менш високі врожаї. Культура відрізняється невибагливістю. Рослина досить регулярно поливати і кілька разів підгодувати протягом вегетаційного періоду. Форма плодів нагадує сплюснутий кулю, вони яскраві, червоні, на смак – приємні.

Дика роза

Цей томат відноситься до ранньостиглим сортам помідорів (фото дивіться нижче) і вважається самим невибагливим. Добре росте при відсутності регулярних поливів і зміну погоди. Цей сорт для зайнятих людей, які займаються сільськогосподарськими питаннями у вихідні дні. Розміри плодів – середні, форма – округла, колір – рожевий. М’якоть солодка, соковита, ароматна. Кожен кущ дає по шість кілограмів плодів.

Читайте також:  Вироби на Хеллоуїн — як зробити в домашніх умовах: ідеї та майстер-класи з фото і відео

Сорти помідорів: опис та фото

Анастасія

Це дуже ранній гібрид. Кущі високі, хоча рослина детермінантні. Щоб підвищити врожайність, залишають трохи стебел – один-два. Рослина потребує підв’язці. Гібрид характеризується високою врожайністю, так як зав’язі формуються часто, на відстані двох аркушів. Кожна кисть має по вісім плодів, середня вага кожного – 200 г Помідори круглі, донизу звужуються. М’якоть відрізняється соковитістю, ароматом і чудовим смаком. Якщо забезпечити добрий догляд, з кожного куща можна зібрати по 12 кг томатів.

Джина

Різновид відноситься до найкращих сортів помідор за таким показником, як врожайність. Томати призначені для вирощування в будь-яких регіонах нашої країни, вони байдужі до складу ґрунту, дають високі врожаї, виростаючи на будь-яких грунтах. З цими томатами клопоту не буде: вони добре переносять посуху, не реагують на зміну температур, не бояться вірусів і хвороб. Їх круглі, червоно-оранжеві плоди дуже приємні на смак.

Сорти помідорів: опис та фото

Пудовик

З усіх сортів томатів для відкритого грунту з високою врожайністю має найбільші плоди, маса кожного досягає одного кілограма. Звідси і назва. Це рослина індетермінантна, кущ виростає до 1,5 м, на ньому утворюється за 10 плодів. Помідори Пудовик – середньоранні, урожай можна збирати через 115 днів після посадки рослин в грунт, для вирощування яких підходять будь-які регіони Росії, в тому числі і північні. На врожайність не впливає територія зростання. З площі ділянки в один метр квадратний можна зібрати 17 кг помідорів і навіть більше.

Солодкі сорти помідорів: опис

В даний час сорти і гібриди помідорів виведені у великій кількості: шість тисяч, і ¼ частина з них – у Росії. Плоди мають різну вагу, колір, форму і смак. Але сортів помідорів, які мають підвищену цукристість, в усьому світі налічується близько 100. Солодкі помідори вважаються самими елітними. Нижче представлені деякі їх представники.

Рожевий мед

Ці томати мають салатне призначення, відносяться до крупноплодным середньостиглих сортів. Плоди мають овальну форму, рожевий колір і тонку шкірку. З усіх сортів помідорів з цукристої м’якоттю ці томати є кращими, тому їх часто вирощують овочівники. Головною цінністю сорту є смак. Плоди солодкі, без кислинки, в тому числі і навколо кісточок. Крім цього, помідори володіють високою врожайністю, їх збирають і з нижніх кистей.

Плоди досить великі, їх середня вага досягає 600 р. Це детермінантний сорт, ріст рослин у висоту обмежений (80 см). Якщо рослини вирощуються в теплицях, їх розмір збільшується до 1,5 м. Однак ріст куща не впливає на плодоношення, вага, якість і смак плодів.

Сорти помідорів: опис та фото

Кенігсберг золотий

Якщо говорити про солодких жовтих сортах томатів для відкритого грунту, то цей – найкращий. Плоди мають дуже соковитою, м’ясистою м’якоттю, вони солодкі і смачні. Достигають в середні строки. Виростаючи в теплиці, висота куща досягає півтора метрів, у відкритому грунті – вдвічі менше. Плоди мають незвичний для помідора колір через каротину, зміст якого велике. Їх форма – подовжена, маса – 300 г, врожайність – п’ять зав’язей в одній кисті. Томати вживають свіжими і консервують. Вони довго зберігаються не переробленими за рахунок щільної структури плода.

Цар-дзвін

Це салатний сорт томатів з середніми термінами дозрівання. Плоди відрізняються великим вмістом цукру. Якщо їх розрізати, нагадують м’якоть кавуна. Помідори великі, їх вага досягає 600 р. Кущі високі, до одного метра, вимагають підв’язки і формування куща. Плоди серцеподібної форми довгасті, червоні, на кисті по три-чотири примірники. Сорт стійкий до несприятливої погоди і погрішностей у догляді, навіть в таких умовах врожайність не падає, а смак не погіршується.

Читайте також:  Гумки з атласних стрічок своїми руками — як зробити покроково красиву прикрасу

Високорослі томати у відкритому грунті

Це індетермінантні рослини, що досягають у висоту трьох з половиною метрів. Для отримання високого врожаю потрібна якісна підв’язка і формування куща. Високорослі томати, які ростуть у відкритому грунті, володіють наступними перевагами:

 • їм не потрібно багато місця, в результаті чого економляться площі ділянки;
 • володіють високою врожайністю: одна рослина формує по 20-40 кистей з плодами;
 • завдяки високому зростанню отримують багато світла і повітря;
 • листя на стеблі розташовані високо, що виключає зіткнення з поверхнею ґрунту, в результаті чого рослини захищені від фітофторозу;
 • довгий термін плодоношення: до самих заморозків;
 • немає труднощів під час догляду.

Нижче наведено опис деяких сортів і гібридів високорослих томатів.

Кардинал

Рослина індетермінантна, заввишки сягає 1-2 м. Плоди дозрівають пізно, через 120 днів після посадки, їх у китиці буває від 7 до 10 штук. Томат має форму серця і ніжний, малиновий колір. Вага плодів – 250-500 р. На смак вони солодкі, з невеликою кислинкою. На високому стеблі нарощування листя відбувається поступово. Врожайність хороша, з ділянки площею в один квадратний метр збирають по вісім кілограмів томатів.

Цей сорт подобається овочівникам, так як його насіння володіють хорошою схожістю, морозостійкі рослини, плоди великі, їх смак яскравий. При вирощуванні цієї культури слід врахувати, що кущі потрібно підв’язувати раніше інших сортів. Якщо цього не зробити вчасно, під вагою плодів гілки обломаются.

Сорти помідорів: опис та фото

Медовий спас

Відноситься до индетерминантным рослинам, висота яких досягає двох метрів. Плоди серцеподібної форми дозрівають пізно. Вони солодкі, з насиченим смаком і жовто-помаранчевим кольором. Є лідером за таким показником, як вміст цукру. Маса плодів становить 150-230 р. середня Врожайність – шість кілограмів томатів з куща. Плюсами розведення цього сорту томатів є тривале зберігання плодів (до самої зими) без зміни смакових якостей. Добре транспортуються, зберігаючи товарний вигляд, стійкі до несприятливого впливу навколишнього середовища: спеки, посухи, температурних перепадів.

Рожевий слон

Це полудетерминантное рослина, що у висоту досягає півтора метрів. Дозріває в середні строки, через 115 днів після посадки. У плодів куляста форма, злегка плеската. На смак вони солодкі, по вазі великі. Один томат може важити від 300 г до одного кілограма. Врожайність не дуже висока: з метра квадратного площі ділянки – чотири кілограми. Ці помідори вважаються делікатесними, їх вирощують ті, кому приємний їх смак.

Низькорослі помідори для відкритого ґрунту

Ця культура належить до детерминантний видами. Як тільки рослина сформує п’ять кистей, його зростання закінчується. Поява першої з них відбувається після формування сьомого за рахунком листа. Попередня кисть закладається через кожні два. Перевага таких рослин у тому, що вони віддають свій урожай сповна і рано. Для їх вирощування підходить відкритий грунт і теплиці. Приклади низькорослих сортів томатів наведені нижче.

Малиновий гігант

Це високоврожайний гібрид з великими плодами, їх вага – 700 г кожен. Одна кисть формує до шести плодів, вони утворюються через кожні три аркуша. Помідори дозрівають рано, мають приємний смак і аромат. У плодів рожевий колір, але вони не вирівняні, кожний примірник має свою форму, аж до плескатої зверху і з боків. Якщо забезпечити добрий догляд, можна зібрати 15 кг томатів з куща. Плоди дозрівають через чотири місяці після посадки, володіють підвищеною стійкістю до хвороб виду.

Читайте також:  Вирощування буряків — секрети посадки насіння або розсади, внесення добрив і збір врожаю

Сорти помідорів: опис та фото

Ріо де Гранде

Культура вважається універсальною. Плоди підходять для вживання у свіжому вигляді і різного роду переробки. Їх консервують, маринують, солять. З них готують пасту і салати. Низькорослі кущі, всього 60 см у висоту. Плоди мають форму вершків, вони вирівняні і не дуже великі, але смачні й солодкі. Вага помідора – 125 р.

Рома

Сорт голландської селекції з середнім терміном дозрівання. Плоди у формі вершків досягають повної стиглості довго. Середня маса помідора становить 80-110 р. Кожна кисть формує по 20 плодів, які домашні господині використовують для заготівок.

Помідори для теплиць: кращі сорти

Для отримання врожаю в ранні строки і продовження періоду плодоношення томати вирощують в теплицях з плівковим і скляним покриттям. При такому вирощуванні помідори повинні відповідати наступним вимогам:

 • володіти стійкістю до температурних перепадів повітря;
 • швидко формувати плоди;
 • рано дозрівати;
 • добре транспортуватися;
 • давати високі врожаї;
 • володіти високим імунітетом.

В залежності від покриття вибирають вид рослин: в плівкових теплицях вирощують детермінантні сорти, а в скляних – індетермінантні.

Прекрасна леді F 1

Це гібрид вітчизняної селекції. Має підвищену стійкість до несприятливих умов. Формує зав’язі навіть тоді, коли температура сильно знизиться або підвищиться і буде дуже жарко. Плоди достигають одночасно і в ранні терміни, через 95 днів після появи перших сходів. Щільність посадки кущів – три примірники на квадратному метрі площі. Плоди утворюються кистями, в кожній по п’ять–сім штук. Вони всі округлі, вирівняні. Їх м’якоть має щільну консистенцію і приємний смак. Гібрид несприйнятливий до небезпечних захворювань виду. Врожайність хороша – п’ять кілограмів томатів з куща.

Сорти помідорів: опис та фото

Леля F 1

Це скоростиглий томат. Урожай формується дружно, так як кисті закладаються часто: перші три – через один-два листа, а наступні – навпроти кожного. Такий тип розташування листя називається «серпантином». В кисті утворюється за сім-дев’ять плодів інтенсивного червоного забарвлення. Їх вага – 150 г, смак – солодкий з кислинкою. Гібрид несприйнятливий до хвороб виду. Врожайність непогана: на одному кущику встигає п’ять кілограмів томатів.

Рожевий слон

Колір томатів відповідає назві. Кущ потужний з незвичайними для виду листям: вони нагадують картопляні. На стеблах формуються великі плоди плоско-округлої форми з середньою вагою до 300 м, хоча деякі городники вирощують томати вагою до одного кілограма. Смак цих плодів краще, ніж у інших сортів помідорів для теплиці. До захворювань має загальну стійкість.

Мікадо рожевий

Користується популярністю у городників завдяки рожевим забарвленням плодів і прекрасного смаку. Це рослина потужна, формує урожай рано. Вже на 96 день плоди можна збирати. На кущику формується до 12-15 плодів досить великого розміру. Їх маса досягає 250-300 г, іноді – 900. М’якоть неймовірно соковита і смачна. Помідори використовуються для приготування салатів, соків, їх вживають у свіжому вигляді. Недоліком сорту є розтріскування плодів, якщо вологість грунту різко змінюватися.

DvaGusya