Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

Напевно, неможливо уявити більш красивого і декоративного чагарника, ніж спірея. Чудовий водоспад з спадаючих білосніжних квітів здатний перетворити спирею Вангутта із звичайного чагарнику в пышноцветное декоративна прикраса саду. У цього виду рясне цвітіння з сильним медовим ароматом. Назва чагарнику походить від грецького слова speira, що в перекладі означає “вигин”. У народі чагарник називають таволгою. В нашій сьогоднішній статті поговоримо про спиреї Вангутта. Посадка й догляд, фото цього дивного чагарника – все це представлено нижче!

Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

Сорти спіреї

Перш ніж ми перейдемо до опису, характеристик та рекомендацій по догляду за цією рослиною, пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними сортами даного виду. У нього є декілька декоративних форм, розповімо про них трохи докладніше:

 • Білосніжка. Інша назва цієї спіреї – Біла наречена. Класичний сорт з величезними білосніжними суцвіттями, що мають форму пишних парасольок, в діаметрі близько 60 див. Кущ розлогий, висотою до двох метрів.
 • Сноу вайт. Спірея біла, сорт був виведений в Канаді. Рослина компактна – заввишки не більш як 150 см, в діаметрі 180 див. Має досить великі суцвіття білого кольору.
 • Пінк Айс. Незвичайно красива і ніжна спірея з великими суцвіттями білого кольору. У Пінк Айс молоді прирости насиченого малинового кольору з біло-мармурової листям. Які незабаром (відбувається це поступово) покриваються кремовими плямами. Сорт відноситься до зимостійким, але в сильні морози кінчики молодих пагонів можуть підмерзати.
 • Голд Фонтейн. Сорт виведений польськими селекціонерами. Кущ розкидистий, повільно зростаючий, висотою не більше 120 см і кроною до 150 див. Білі квіточки даного сорту зібрані в щитковидні суцвіття.
 • Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Спірея Вангутта: фото та опис

  Рослина відноситься до швидкозростаючим декоративних кущів з сімейства Рожевих. Листопадний гібрид був отриманий в результаті схрещування між двома спірея — трилопатевою і кантонской. Про даному сорті відомо з 1868 року. Якщо в XIX столітті ботанікам вдалося отримати рослини тільки з білими пятилепестковыми квітками і листям темно-зеленого кольору, то на сьогоднішній день існують різні форми спіреї з рожевими махровими квітами і строкатою декоративним листям.

  Відповідно до опису, спірея Вангутта виростає до 2 метрів заввишки, точно такий же розмір становить діаметр, у неї розлога, каскадної форми крона. Гілки чагарника дугоподібно згинаються вниз. Листя спіреї 3 – або 5-лопатеві, оберненояйцевидної форми, зубчасті по краях. Найчастіше їх довжина становить близько 3,5 див. Верхня сторона пофарбована в темно-зелений насичений колір, а знизу вони тьмяно-сизого відтінку. Величезні напівкулясті суцвіття, що складаються з білих квіток, покривають пагони по всій довжині. Квітуча спірея Вангутта (на фото нижче) розпускає квіти в середині червня, а іноді на початку липня, цвітіння триває протягом декількох тижнів. У другій половині липня або в серпні спірея знову зацвітає, але суцвіть дещо менше, ніж перше цвітіння. Плоди Вангутты дозрівають до середини осені.

  Читайте також:  Как выбрать идеальную скатерть?

  Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Посадка спіреї: вибір грунту

  Домогтися пишного рясного цвітіння цього куща можна лише за умови, що рослина досить тривалий час знаходиться на сонце. В іншому спіреї невибагливі у догляді, і особливої турботи і певного місця для посадки їм не потрібно.

  Для представників даного сімейства більше всього підходять пухкі, дренируемые грунту, з наявністю (в помірній кількості) поживних речовин. Краще всього для посадки приготувати грунт, що складається з наступних компонентів: 2 частини дернової землі, 1 частина піску і стільки ж низинного торфу. Рекомендується перед посадкою провести аналіз грунту і виконати наступні заходи:

 • У важкі суглинні грунту або чорнозем необхідно перед посадкою чагарнику внести торф або пісок.
 • Бідні грунту органікою, навпаки, збагачують родючою землею і мінеральними добавками.
 • Якщо склад ґрунту занадто кислий, його слід раскислять.
 • Посадка

  Для цього виду чагарників краще осіння посадка. Спірея Вангутта висаджується в грунт не пізніше середини жовтня. Якщо цього зробити не вдалося, посадкою можна зайнятися весною до початку активного руху соків у рослин. При посадці рослини на нове місце необхідно звернути увагу на наступні нюанси:

  • оптимальне місце для кореневої системи;
  • виключити недолік живлення і вологи;
  • рослинам необхідно вкоренитися до настання морозів.

  Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Помічено, що саджанці з відкритою кореневою системою приживаються набагато болючіше, ніж молоді кущі, привезені на ділянку в контейнерах разом із земляною грудкою. Такі рослини практично відразу йдуть у ріст, а тому висаджування і догляд відбуваються значно простіше. У цьому випадку рослини можна висаджувати в будь теплу пору року. При посадці спіреї Вангутта на дно посадкової ями необхідно укладати дренаж, товщина якого становить від 7 до 20 сантиметрів, це залежить від типу грунту, а також залягання грунтових вод. Якщо кущі спіреї використовується:

  • в одиничної посадці, у цьому випадку необхідно приготувати посадкову яму глибиною від 50 см і такого ж діаметра;
  • у групах, відстань між саджанцями необхідно витримувати наступним – 0,7-1,5 м;
  • в якості живої огорожі, лунки для посадки в цьому випадку розташовуються на відстані півтора метрів як між рослинами, так і між суміжними рядами.
  Читайте також:  Ефірні олії від комарів: які краще

  Після посадки догляд за спіреєю Вангутта починається відразу. В першу чергу пристовбурові круги необхідно добре ущільнити і пролити теплою водою з таким розрахунком, щоб добре зволожити всю кореневу систему рослини. Для більш тривалого збереження вологи проводять мульчування грунту навколо пристовбурних кіл.

  Догляд

  Посадка спіреї Вангутта (фото не зможе передати всі особливості) і догляд за нею досить прості і не трудомісткі. В посуху, а також після обрізки кущів, його необхідно полити так, щоб грунт у пристовбурних кіл промочився на глибину близько 50 див. Витрата води в розрахунку на один саджанець складе близько двох великих відер. В інший час спірея Вангутта при догляді не потребує рясних поливах, а воліє помірні. Після проведення цього заходу грунт необхідно рихлити і своєчасно видаляти бур’яни.

  Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Обрізка

  Обрізка не тільки формує крону куща, але і провокує утворення нових пагонів, а також закладання квіткових бруньок, що дозволяє спиреї цвісти ще більш пишно. Виконується обрізка після цвітіння, в той час, коли з’являється оголення гілок, відбувається часткове всихання, а квіти дрібнішають. Дана процедура проводиться в залежності від строків цвітіння чагарнику. Обрізка гілок виконується під пень (особливо у старих рослин), або вирізаються лише сухі, старі або пошкоджені гілки. Якщо раптом доросле рослина стало погано цвісти, то після того, як воно скине листя, необхідно провести омолоджуючу обрізку кущів. Для того щоб він міг добре розвиватися і рясно цвісти, необхідно провести одну підгодівлю комплексними добривами, призначеними для декоративних рослин.

  Розмноження

  Спірея Вангутта має наступну особливість: схожість насіння становить лише 5% від загальної кількості. Тому найчастіше рослини розмножують відсадками, поділом куща або живцюванням. Розглянемо ці методи більш детально.

  Укорінення відведеннями

  Це один з найбільш легких способів розмноження спіреї. Для цього ранньою весною найнижчу полуодревесневшую гілку чагарнику пригинають до поверхні землі, а потім укладають в спеціально прокопанную канавку, залишаючи на поверхні лише верхівку пагона. Гілку фіксують за допомогою металевої шпильки, а потім присипають родючою землею. Протягом всього сезону відводок помірно поливають, а перед настанням зими вкривають сухим листям. З настанням весни вкорінену гілку обрізають і пересаджують на нове місце.

  Читайте також:  Розмноження герані живцями в домашніх умовах

  Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Поділ куща

  Цей спосіб розмноження спіреї Вангутта легко здійснити під час пересадки рослини. Кущі викопують і ділять на потрібну кількість частин, в кожній з яких повинні залишитися міцні коріння і добре розвинені пагони. Зрізи найкраще обробити товченим вугіллям. Потім коріння розсідаються в заздалегідь підготовлені лунки.

  Живцювання

  Цей спосіб застосовують через 2 тижні після цвітіння. В якості живців вибирають здорові і сильні пагони. Готують субстрат, що складається з річкового піску і торфу, узятих в рівних пропорціях, і висаджують в нього для вкорінення живці. Рекомендується помістити пагони в теплицю або парник, це забезпечить високий рівень вологості повітря і субстрату. Через рік живці мають добре розвинену кореневу систему і висаджуються для дорощування в окремі ємності.

  Захист від шкідників

  Небезпечними шкідниками для спіреї Вангутта вважаються попелиця, листовійка розанная, різнобарвний мінер. Але найнебезпечніший для цього виду рослин шкідник — павутинний кліщ. В останній місяць весни особини жіночої статі павутинного кліща селяться на нижній стороні листя і сплітають там павутину. У сезон утворюється близько десятка поколінь кліща, які повністю знищують листя. Останні починають жовтіти, засихають і опадають. Для боротьби зі шкідниками застосовують наступні методи: хімічний, агротехнічний і біологічний. Якщо за чагарниками ретельно доглядати, проводити своєчасні поливи, в посуху застосовувати обприскування рослини, здійснювати підживлення, то такі дії напевно дадуть позитивний результат.

  Ландшафтний дизайн

  Найбільш широке поширення вигляд цих декоративних чагарників отримав у створенні живоплотів. Залучають у спиреї Вангутта наступні характеристики:

  • декоративні якості;
  • рясне цвітіння;
  • крона куляста.

  Спірея Вангутта: фото, опис, посадка і догляд

  Чагарник використовують для одиночних і групових посадок, а також в більш складних композиціях – для бордюрів. З його допомогою обрамляють і штучні водойми, розташовані на ділянці. Дуже ефектно Вангутта виглядає на тлі зеленого газону, біля фонтанів, поруч з басейном. З допомогою цих чагарників можна задекорувати непривабливі будови, будь-які господарські споруди або старі занедбані будинки. Можна поєднувати цей вид спіреї з різними деревами, наприклад, з соснами, ялинами, кленами або ялицями.

  DvaGusya