Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

Драцена – рослина, що чимось нагадує пальму, у природі виростає до величезних розмірів. У домашніх же умовах доводиться докладати деякі зусилля для того, щоб зберегти її декоративність та не допустити надмірного витягування вгору. А для цього необхідні знання того, якими способами може відбуватися розмноження кімнатній драцени.

Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

Опис рослини

Драцена – це чагарник, який відносять до сімейства агавових і часто називають драконовым деревом. У неї приємна зовнішність з копицею вузьких довгих листя різного кольору і ширини на одревесневшем голом стовбурі. Цим вона і схожа на пальму, до якої по суті своїй не має ніякого відношення.

Деякі види кімнатних драцен можуть виростати до 3 метрів у висоту, при цьому їх стовбури оголюються, а листя залишаються тільки на самих верхівках рослин. Тому природна высокорослость драцени в обмежених стелями умовах квартир і офісів повинна своєчасно і правильно коригуватися.

Різновиди кімнатних драцен

Налічується близько 60 видів драцен, що відрізняються довжиною і шириною стовбурів, а також забарвленням і розмірами листків. У себе на батьківщині в азіатських і африканських тропіках і субтропіках ці рослини виростають до величезних розмірів.

Драцени є деревами-довгожителями. Зовні вони нагадують не тільки пальми, але і юки. А ще їх часто плутають з кордилина. Але драцену завжди можна дізнатися по корінню, які відрізняються помаранчевим відтінком.

Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

З плином часу нижнє листя на стовбурі цієї рослини відмирають і опадають, що дуже природно для них. Однак якщо опадають відразу безліч листя і різко, то варто бити тривогу, тому що це означає, що драцена хвора або їй не вистачає живлення.

Поширені види кімнатних драцен

Найпоширеніші види одомашнених драцен – це:

 • Драцена Деремская. У природі виростає до 5 м і має темно-зелене листя вузькою і загостреної форми, які ростуть вгору у молодняку і звисають з віком. Сорти її відрізняються між собою забарвленням і формою листків. (Сорти виду: Sriveriana, Bausei, Warneckii.)
 • Драцена Канарська, її ще прозвали драконовым деревом. На батьківщині, на Канарських островах, досягає 10-ти метрів у висоту. У квартирах ж не виростає більше 1,5 м. Її листя сизого кольору з гострими шипами на кінцях. При достатньому освітленні край листка стає червонуватим. (Сорти виду: Ширмоносая, Сандера.)
  Читайте також:  Ультразвук від клопів — принцип дії і особливості пристрою, відгуки

  Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

 • Драцена Годзеффа – низькорослий добре розгалужений чагарник, відмітною особливістю якого є блискучі шкірясті овальні листя завдовжки до 10-ти див. Цей вид цвіте жовто-зеленими квітками з приємним запахом. Листя деяких сортів цього виду нагадують листя диффенбахии. (Сорт виду: драцена Алетриформис, вона ж кордилина Румфа, вона ж драцена Гукера, вона ж драцена Румфа.)
 • Особливості догляду

  Самі невибагливі і тіньовитривалі види, які не вимогливі до поливу, – це драконове дерево, драцена Деремская і драцена облямована.

  Більшість цих рослин воліють, щоб у приміщенні було тепло (не нижче +16 °С), і не люблять протягів і різких перепадів температур. Драцени, листя яких забарвлена в більш темні тони, спокійно себе почувають в мало освітлених місцях квартири. Але чим світліше листя, тим більше світла потрібно такій рослині, однак прямих сонячних променів не виносять все драцени.

  Для того щоб не допустити загнивання коренів, поливати кущі краще рідше, а от обприскувати треба частіше. Через півгодини після поливу воду з піддону треба обов’язково злити. Сухе повітря спокійно перенесуть Канарська драцена і Горзефа. Інші ж воліють вологість.

  В спеку і при працюючих батареях обприскування необхідно тричі на день. Але Деремская драцену зрошувати треба особливо акуратно, стежачи за тим, щоб в листових пазухах не накопичувалася вода.

  Способи розмноження

  Коли драцена розростається занадто сильно, вона перестає виглядати акуратним компактним кущем, схожим на пальму. Залишається лише довгий голий стовбур, часто викривлений, та пучок листя десь під стелею.

  Але не варто поспішати звільнятися від поширеного рослини. Адже якщо грамотно підійти до справи, то можна легко повернути йому колишній вигляд.

  Необхідно тільки знати про способи розмноження драцени і зуміти застосувати ці знання на практиці. В умовах квартири ці рослини цвітуть вкрай неохоче, тому отримати насіння буде не просто. Бічні пагони і нові рослини від кореня так само виростають дуже рідко.

  Читайте також:  Топ-6 найбільш популярних бігових доріжок для дому — як вибрати за типом і брендом

  Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

  Але розмноження драцени можна досягти іншими методами, які працюють безвідмовно. До того ж, це не вимагає від власника якихось серйозних зусиль і тимчасових витрат.

  Отже, самий легкий спосіб розмноження драцени в домашніх умовах – верхівковими живцями або стебловими. Також для цих цілей підійдуть методи розмноження повітряними відводками та насінням. Однак останній спосіб найбільш трудомісткий.

  Розмноження верхівковими живцями

  Розмноження драцени верхівковими живцями найлегше переноситься драцену бамбукового типу. Такими як Сандера, Облямована, Деремская і Запашна. Цей спосіб дозволить омолодити рослину і прибрати негарну і непотрібну частину лисого стовбура.

  Для розмноження драцени верхівкою краще всього підійдуть садові секатори, але можна використовувати і ніж з неодмінно гостро заточеним лезом. Інструмент обов’язково необхідно обробити спиртовим розчином або ж потримати в окропі для знезараження.

  Потім за допомогою підготовленого інструменту верхню частину пагона треба зрізати, видаливши з нього нижні листя, і хвилин на 40 залишити підсихати, після чого саджанець помістити в посудину з водою для вкорінення.

  Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

  Для розмноження драцени таким способом знадобиться чиста вода, в яку доданий біостимулятор для коренеутворення або потовчене таблетка активованого вугілля, що не дозволить воді помутніти і протухнуть.

  Коріння з’являться через тиждень-два, після чого саджанець поміщається в горщик, де знаходиться дренажний шар і поживний, зволожений ґрунт. При цьому листя краще обприскувати хоча б раз в день, а краще двічі. І добре б помістити тільки що висаджену рослину під плівкову, скляну або прозору пластикову теплицю.

  Необхідно стежити за тим, щоб не перелити молоде рослина, що може призвести до гниття коренів, і не допускати надмірного пересихання грунту, що не дозволить рослині прижитися.

  Розмноження стебловими живцями

  Розмноження драцени стебловими живцями можна застосовувати тоді, коли верхівкова частина рослини з якихось причин не може використовуватися для цих цілей.

  Стебло повинен бути здоровим і мати в діаметрі не менше 20 мм. Стеблова частина рослини, що використовується для розмноження драцени, нарізається на живці, розмірами не менше 5 см і не більше 20 див. Зрізи виконуються продезінфікованими інструментами.

  Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

  Можна вкорінювати живці як горизонтально, так і вертикально. При вертикальному способі нижній зріз поміщають в живильний грунт на 2-3 см і присипають середньозернистим чистим піском на 5 див.

  Читайте також:  Вирощування гливи в домашніх умовах — способи і технологія розведення грибів, вибір міцелію та догляд

  Спосіб при горизонтальному розташуванні живців виконують з невеликим вдавленням черешка у вологий субстрат. При цьому температурний режим повинен витримуватися в діапазоні 20-24 °С.

  По мірі росту пагонів стеблова частина руйнується, даючи харчування новим рослинам. Через 1,5 місяці нові пагони сформуються, і їх можна пересаджувати на постійне місце. При цьому способі теж краще використовувати теплички, провітрюючи три рази в день і прибираючи скупчується конденсат.

  Розмноження за допомогою повітряних відводків

  Розмноження драцени за допомогою повітряних відводків використовують нечасто, так як цей процес трохи більш трудомісткий порівняно з живцюванням. При цьому послідовність дій повинна бути наступна:

 • Ретельно оглянути ствол драцени.
 • У тому місці, де розташований листок, чистим і гострим ножем провести поперечний надріз до середини стовбура.
 • Вставити в надріз зубочистку, щоб не допустити зрощування.
 • Замотати місце надрізу мохом сфагнумом, зволоживши його з пульверизатора відстояною водою.
 • Обернути мох поліетиленом, стежачи за тим, щоб під плівкою він завжди залишався вологим.
 • Коли з’явиться коренева система, плівку видалити, а молоде рослина зрізати і посадити на постійне місце проживання.
 • Розмноження насінням

  Розмноження драцени (фото нижче по тексту) насінням – метод найбільш незручний і рідко використовується. Для цього необхідно:

 • Вибрати неглибоку ємність.
 • На дно помістити дренажний шар.
 • Насипати грунт, що складається з торфу, перегною і піску.
 • На глибині 1 см розмістити насіння, обробивши їх теплою кип’яченою водою з пульверизатора.
 • Насіння бажано попередньо замочити, додавши стимулятор росту у воду.
 • Перші сходи з’являться протягом трьох місяців. Для більш швидкого появи перших паростків можна забезпечити легке прогрівання грунту з дна контейнера і підтримувати температуру повітря в приміщенні 25 °С. Також необхідно своєчасно зволожувати грунт з насінням і не допускати її переливу і пересихання. Тут теж допоможе використання теплички.

  Способи розмноження драцени в домашніх умовах, фото

  Який би із способів розмноження драцени не обрав квітникар, процес вирощування нового рослини не стане від цього менш захоплюючим. А коли квітка, посаджений власними руками, почне рости і розвиватися, то задоволення від спостереження за цими перетвореннями буде коштувати всіх докладених зусиль.

  DvaGusya