Техніка квілінг – філігрань з паперу

Квілінг – мистецтво створення композицій із скручених різними способами паперових смужок. Це заняття дуже захоплююче. Щоб спробувати свої сили в цьому виді модного рукоділля, не потрібно купувати дороге обладнання.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Квіллінг зародився наприкінці 14-го століття, коли ченці, виготовляючи медальйони, накручували смужки паперу на кінчики пір’я. До кінця 19-го століття цей вид рукоділля практично ніде не використовувався, а в 20-му стався справжній бум, не тільки відродив середньовічний вид рукоділля, але і підняв його на новий рівень розвитку.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Сьогодні техніка квілінг дуже популярна. З її допомогою прикрашають рамки для фотографій, роблять оригінальні листівки, створюють чудові картини і об’ємні роботи. З простими формами впорається і новачок, а ось для створення картини потрібно навик і професіоналізм.

Матеріали для роботи

В магазинах для рукоділля можна знайти спеціальні інструменти для роботи в техніці квіллінг: нарізану смужками папір, пристосування для накручування і нарізки, інші важливі дрібниці, які полегшують кропіткий процес роботи. Але тим, хто тільки хоче спробувати свої сили, можна обійтися підручними засобами.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Для роботи знадобиться папір. Якщо немає професійної, підійде кольоровий папір формату А4. Її потрібно розрізати на рівні смужки товщиною від 3 до 9 мм, в залежності від майбутньої роботи. Можна полегшити працю, виробляючи нарізку канцелярським ножем, притискаючи папір сталевою лінійкою.

Щоб виходили рівні деталі, знадобиться лінійка з круглими отворами різного діаметру. В канцелярських відділах продаються офіцерські лінійки – вони цілком підійдуть. Також потрібен клей ПВА, ножиці, олівець. Для спрощення накручування стрічки можна використовувати зубочистку, один кінець якої потрібно трохи розщепити, щоб закріплювати в ньому край смужки.

Базові елементи

Створення робіт в техніці квіллінг ґрунтується на базових елементах, які потрібно навчитися виконувати.

Читайте також:  Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Комбінуючи ці нескладні елементи, можна створити справжні шедеври:

  • Спіраль: закрутити смужку паперу в щільну спіраль. Кінчик паперу приклеїти. Якщо потрібно валик більшого розміру або з переходом кольорів, то закінчуючи одну смужку, приклеюють наступну.
  • Вільна спіраль: закрутити папір у валик і злегка розпустити. Щоб спіральки були однакового розміру, можна використовувати офіцерську лінійку, вклавши в круглий отвір заготовку. Краєчок заклеїти.
  • З вільної спіралі робляться всі інші елементи в техніці квіллінг: крапля, очей, півколо, листочок, трикутник, квадрат, пташина лапка та інші. Для кожного елемента скручується спіраль і защепляется пальцями з однієї або декількох сторін в залежності від надається форми.
  • Бахрома – це елемент, який використовується для створення квітів, пір’я і додання обсягу роботи. Для її виготовлення знадобиться смужка паперу шириною 1 см. З одного краю вздовж всієї смуги роблять надрізи, не доходячи до кінця на 2 мм. Чим тонше буде нарізка, тим пухнасті і красивіше буде квітка. Для ромашок оптимальна ширина нарізання – 3-4 мм, а для кульбаб – 1,5 мм. Бахрома закручується в спіраль як зазвичай. В залежності від форми квітки в центрі може бути туга спіралька чи ні.
  • Для додання легкості роботі робляться декоративні елементи, в основі яких – не спіраль. Це сердечко і ріжки. Для їх виготовлення смужка складається навпіл, кожна половинка накручується окремо в протилежних напрямках. У деяких роботах робиться контур із смужки папери, поставленої торцем.

Це основні елементи квілінгу, з допомогою яких створюються красиві і незвичайні роботи.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Листівки

Подарункові листівки, виконані в техніці квіллінг, відрізняються оригінальністю, легкістю і ніжністю. На простому аркуші картону розпускаються весняні квіти, пурхають птахи, пропливають рибки.

Читайте також:  Як очистити чайник від накипу в домашніх умовах?

Для створення нескладної листівки потрібно взяти аркуш картону відповідного кольору і розміру. Простим олівцем зробити начерк. Розкласти елементи в задуманому порядку і після цього приступати до приклеювання. На один кінець елемента наноситься клей і прикладається до картону. Так робиться послідовно доти, поки всі елементи не будуть приклеєні.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Щоб зробити простий квітка в техніці квіллінг своїми руками, потрібно приклеїти в центр спіраль, а навколо – «крапельки». Листочки виконуються з елементів «око». Навіть скромний букетик таких кольорів виглядає ефектно. Можна зробити тюльпани, конвалії, ромашки, мімози, хризантеми, кульбаби та інші квіти. Листівки до Дня народження, Нового року або до 8 березня у техніці квілінгу нескладні у виконанні, але виглядають дуже дорого.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Не тільки квіти, але і люди, тварини, птахи, будови і техніка можуть бути виконані за допомогою смужок паперу.

Вироби

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Вироби в техніці квіллінг виконуються як з простої папери, так і з гофрованого картону, нарізаного смужками. Дуже красиво виглядають топіари і квіткові композиції, які стануть прикрасою інтер’єру і оригінальним подарунком. Освоїти техніку їх виконання теж не дуже складно.

Техніка квілінг – філігрань з паперу

Квілінг – це мистецтво, що пройшло через століття і здобула нове дихання в наші дні. Композиціями, виконані в цій техніці, можна милуватися так само, як і шедеврами великих майстрів.

DvaGusya