Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Не в кожній квартирі всі кімнати мають хороше освітлення. Але хочеться, щоб у них було затишно і по-домашньому тепло. Дизайн завжди можна доповнити тенелюбивыми кімнатними рослинами. Місцями їх зростання в дикій природі є затінені місця, тому в приміщенні вони швидко пристосовуються і почувають себе комфортно.

Тіньолюбні рослини для дому

Кімнатні представники флори бувають різні. Для одних потрібно сонце, а інші добре ростуть і в тіні. Останні в більшості своїй є екзотичними рослинами з тропіків. Тут вони ростуть в кілька ярусів, тому пристосовуються до життя в тіні. Їм зовсім трохи треба. Головне, щоб повітря завжди був вологим і теплим. Вони обходяться невеликою кількістю світла.

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Тіньолюбні кімнатні рослини прекрасно ростуть у приміщенні, де завжди панує напівтемрява або взагалі немає вікон, наприклад, у ванній кімнаті. Тут завжди тепло і волого, це як раз те, що потрібно. Якщо такі рослини поставити на освітлені сонцем місця, то їх потрібно затінювати, а горщики ставити подалі від вікон. Створити тінь в кімнаті допоможуть жалюзі.

Оцінка інтенсивності світла

Тіньолюбні кімнатні рослини (фото представлено для огляду) тому так і називаються, що не люблять багато світла. Але як визначити, скільки його в кімнаті? До уваги береться не тільки сторона світла, з якої розташоване приміщення, але і бар’єри за вікном, затримують проникнення природного освітлення. Важливо пам’ятати, що в приміщенні з вікнами, що виходять на північ, завжди півтінь. Тому саме тут розміщення тіньолюбних кімнатних рослин вважається оптимальним.

Якщо вікна розташовані в інших напрямках, сонячні промені можуть бути інтенсивними кілька годин поспіль. У разі розміщення тенелюбивого рослини в такому приміщенні, потрібно подумати про його затіненні на це час. В крайньому випадку поставити углиб кімнати.

Читайте також:  Дизайн інтерєру кухні: стилі, кольори, фото ідей

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Види тіньолюбних рослин

Щоб легше було орієнтуватися, цих представників флори умовно розділили на групи, серед яких:

 • Квітучі.
 • Ампельні.
 • Пальмові.
 • Декоративно-листяні.

Квітучі рослини

Може здатися дивним, але деякі рослини, що віддають перевагу яскраве освітлення, теж можуть красиво цвісти. Їх вирощують у приміщеннях, розташованих в північному напрямку. Вони є окрасою кутових частин кімнати, де встановлені штучні джерела освітлення. Які тіньолюбні кімнатні рослини красиво цвітуть, читайте нижче в статті.

Бегонія

Це тіньолюбні рослина цвіте дуже красиво, тому його часто вирощують будинку для доповнення інтер’єру кімнат, в яких недостатньо сонячного світла, причому в будь-який сезон року. Бегоній налічується величезна різноманітність, приблизно дві тисячі. Вони ростуть у півтіні і особливого догляду не потребують. Ці тіньолюбні кімнатні рослини прекрасно ростуть навіть на північній стороні.

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Спатіфіллум

Народна назва рослини – «жіноче щастя». У квітки красиві листя загостреної форми, вони нагадують парус. Квітки білого кольору покривають все рослина, ніби покривало, але з часом зеленіють і губляться серед листя. Цвітіння можна продовжити, якщо зів’ялі суцвіття регулярно зрізати. Підходить для вирощування на північній стороні. Все, що потрібно квітці, – це рясні поливи і обприскування зеленої маси.

Антуріум

Це рослина не є невибагливим, але його варто вирощувати вдома з-за незвичайних квіток, краса яких виправдовує всі капризи антуріума. Він по праву вважається улюбленцем серед всіх кімнатних мешканців флори. Його квітки мають білий, рожевий, червоний, блакитний, зелений і навіть чорний відтінки. Влітку не відмовляється від рясного поливу, а взимку – від прохолодної кімнати, де ніколи не буває протягів.

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Ампельні рослини

Назви тіньолюбних кімнатних рослин різні. До цього різновиду представників флори відносяться такі, для вирощування яких використовують підвісні горщики, кашпо, вази, кошики. Назви деяких з них представлені нижче:

 • Плющ – це ампельну рослина, що користується популярністю у багатьох людей завдяки своїй невибагливості. Категорично не виносить прямі промені сонця і температурні перепади. Не любить, коли змінюють джерело світла.
Читайте також:  Римські штори своїми руками: покрокова інструкція, вибір матеріалів

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

 • Пеперомія – відноситься до багаторічних вічнозеленим рослинам, родом із тропічних лісів. У природному середовищі місцем зростання є стовбури дерев, в домашніх умовах – легка півтінь.
 • Традесканція – батьківщиною рослини є Південна і Північна Америка. Це багаторічна трав’яниста рослина, що віддає перевагу рости в тіні. Абсолютно невибаглива, головне, щоб було достатньо вологи. Його часто можна побачити в тінистих куточках установ, офісів.

Пальми і крупноміри

Для прикраси просторих приміщень, які ніколи не освітлюються сонцем, підходять великі рослини, що віддають перевагу тінь. Їх розміщують самостійно або оточують невибагливими квітами.

Монстера – велика тропічна ліана. Листя з різьбленими краями досягають в довжину 30 див. Вони бувають зеленою або строкатою забарвлення. Монстера виростає вгору на кілька метрів, її повітряні корені мають потребу в опорі. Підходить для прикраси громадських установ і приватних будинків, які відчувають нестачу у природному освітленні.

Хамедорея – це пальма, яка відрізняється повільним ростом і віддає перевагу тінь. Зовнішній вигляд рослини знайомий багатьом, тому воно користується популярністю у квітникарів. Щоб листя не втрачали своєї краси і були розлогими, їх потрібно промивати, використовуючи душ, і не допускати прямого попадання променів сонця на них.

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

Рапис – декоративна пальма з повільним ростом. Вона є окрасою інтер’єру і санітаром повітря: очищає його від небажаних і шкідливих домішок. Рослина є любителем розсіяного світла, рясного поливу, регулярного протирання листя. У літній час воліє провітрюватися на балконі. В цей час полив здійснюють через три дні, взимку – через 10.

Декоративно-листяні представники флори

Ці кімнатні тіньолюбні і невибагливі рослини підходять для прикраси куточків в квартирі. Цінність мають гарні листи. До самим невибагливим рослин відносяться:

 • Філодендрон – це повзуча ліана. Її гілки покриті листям темно-зеленого кольору з глянцевою поверхнею. Вони дуже красиві в будь-який час року. Наявність повітряних коренів надає рослині чарівність. Філодендрон відноситься до найбільш тіньолюбних кімнатним рослинам, не любить сухе повітря, протяги і перепади температур. Для вирощування використовується опора, навколо якої у великій підлоговому або підвісній горщику розміщуються рослини.
 • Аглаонема – ця рослина любить тінь, досягає у висоту 70 див. У нього короткі, м’ясисті стебла і довгастої форми кольорові або зелене листя. Всі різновиди цієї рослини пристосовані до життя в тіні, але краще всього – екземпляри з листям зеленого кольору. Якщо умови вирощування будуть сприятливими, можна дочекатися качана з квіточками маленьких розмірів.
Читайте також:  Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

 • Фатсія японська – це вічнозелений чагарник. Велику привабливість мають шкірясті листя насичено-зеленого кольору з блискучою поверхнею та пальчатолопастной формою. Це рослина віддає перевагу півтінь, прохолоду, не відмовиться від свіжого повітря.

Тіньолюбні кімнатні рослини для передпокою

Для цієї частини приміщення віддають перевагу великим або підлоговим рослинам. Вони додадуть інтер’єру передпокою гармонійність. Але якщо тут зовсім темно, потрібно час від часу переставляти кімнатних улюбленців на інше місце. Це потрібно робити не рідше одного разу в сім днів. Найяскравішими представниками рослин для передпокою є:

 • Фікуси – ці рослини відрізняються видовим різноманіттям, тож і розмір їх листя буває більшим і маленьким. Колір теж різниться: у одного фікуса зелене забарвлення, в іншого – строката. Найбільш відомий вид – фікус каучуконосний. Він швидко додає у зрості, тому їм прикрашають просторі квартири, зимові сади, службові приміщення. Рослина обожнює тінь, багато вологи і обприскування. Листя мають потребу в регулярному протиранні.

Тіньолюбні кімнатні рослини: назви, опис

 • Драцена – відноситься до деревоподібним представників свого виду. Має розкішну крону з тонкими широкими листям. Рослину називають драконячим деревом, так як його сік має незвичайний червоний колір. У дикій природі висота дерева досягає 10 м. У приміщенні відрізняється дуже повільним ростом. Віддає перевагу півтінь, але і світлі приміщення його не пригнічують. Погано реагує на надлишок вологи, але чудово – на обприскування.
DvaGusya