Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Навіть досвідченим садівникам і городникам буває важко вибрати відповідний сорт томатів. Найчастіше перевага віддається перевіреним часом сортам, адже експериментувати хоче далеко не кожен. Сьогодні ми дамо опис томату Ляна, характеристики й особливості вирощування якого гідно оцінені багатьма городниками. У цій статті ми поділимося особливостями вирощування цих томатів, а також відгуками про них.

Загальні характеристики

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Даний сорт є одночасно і високоврожайних, і скоростиглих. Висота томатів Ляна не перевищує 50 сантиметрів, тобто вони досить низькорослі. Кущ має несильним ветвистостью, але рясним змістом листя. Томати Ляна не штамбовий детермінантний вигляд, який краще формувати в 1-2 стебла.

Компактний кущ вкритий темними листям зі слабким гофрированием. Перші суцвіття утворюються трохи вище п’ятого чи шостого листочка, а всі наступні-через кожні два. Даний сорт відмінно приживається як в умовах теплиці, так і у відкритому грунті. Крім того, томатах не страшні перепади температур і вологості. Врожайність томатів Ляна при гарному догляді досягає трьох кілограмів з куща. Рослина має абсолютну стійкість до плодової гнилі, а також до бактеріальної плямистості.

Опис плодів

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Стиглі плоди томатів даного сорту мають округлу форму і невеликий розмір. Вага плода в середньому становить від 50 до 80 грам. Щільна м’якоть з двома або трьома насіннєвими камерами, покритий гладкою і дуже щільною шкіркою яскраво-червоного кольору. Кислотність томатів варіюється в межах від 0,4 до 0,8 %. Загальний вміст сухих речовин не перевищує 6 %, а цукрів у даному томаті близько 4 %.

При дотриманні високого рівня вологості повітря і температурі +8 °С плоди здатні зберегти свою свіжість протягом 2,5 місяця.

Читайте також:  Вітаміни для кішок для імунітету — як вибрати за складом і ціною

Переваги і недоліки

Основними перевагами даного сорту серед інших томатів є:

  • ранні строки дозрівання;
  • дружне плодоношення;
  • універсальність застосування;
  • збереження товарного вигляду при транспортуванні;
  • приємні смакові якості;
  • висока врожайність;
  • харчова цінність.

Томати Ляна також мають і деякі недоліки. Даний сорт схильний до таких захворювань, як тютюнова мозаїка і фітофтора. Крім того, багато шкідливі комахи не проти поласувати зеленню і стиглими плодами. Але, якщо вірити відгукам про томатах Ляна, цих недоліків з легкістю можна уникнути при правильному догляді.

Посів насіння на розсаду

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Контейнери для вирощування розсади томатів Ляна повинні мати гарний шар дренажу. Обов’язково його наявність для запобігання застою вологи, що викликає фитоболезнь “чорну ніжку”. Відмінними дренажними властивостями володіє черепашник, який необхідно висипати на дно одноразових пластикових стаканчиків, після засипати в них грунт. Після цього грунт добре проливають водою і стаканчики накривають плівкою на кілька годин для кращого просочування.

Після цього у грунті сірником або зубочисткою робляться невеликі поглиблення, в які занурюються насіння. Після цього насіння акуратно присипають грунтом і обприскують водою з розпилювача. Стаканчики накривають плівкою і поміщають у тепле місце з гарним освітленням.

Пересаджування у відкритий грунт

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Кращим строком для пересаджування розсади томатів Ляна вважається кінець травня – початок червня. В ці дні зазвичай встановлюється постійно тепла температура повітря: вдень не менше +22 °С, вночі близько +15 °С. Пересаджувати томати краще в другій половині дня, після спаду спеки. За кілька годин до виїмки розсади з контейнерів добре пролийте її водою. Дана процедура значно полегшить процес вилучення паростків.

Дістають розсаду з ящика безпосередньо перед посадкою, інакше вона швидко зів’яне і уповільнить своє зростання після пересадки. Лунки під розсаду викопують невеликі і наповнюють удобряющим складом, що складається з перегною, деревної золи і мінеральних препаратів. Паростки пересаджують з особливою акуратністю, щоб не пошкодити ніжну кореневу систему томатів Ляна. Після пересадки грунт добре проливають водою і присипають зверху шаром сухої землі.

Читайте також:  Як розтягнути джинси в довжину — огляд кращих методів з описом і фото

Переважно вибирати ділянки, де раніше вирощували капуста, морква, цибуля, гарбуз і бобові. А варто уникати ділянок після картоплі, баклажанів і перцю, оскільки дані культури схильні до зараження однаковими хворобами.

Перші 2-3 тижні після пересадки сходи ростуть досить повільно, так як у цей момент відбувається розвиток кореневої системи. Через 2-3 тижні починається активний приріст зелені. Кущі томатів висаджують на відстані близько 60 сантиметрів, причому відстань між рядами близько 40 сантиметрів. Краще всього висаджувати томати в шаховому порядку, проте іноді на упаковці з насінням може зазначатися інша схема вирощування.

Догляд за томатами

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Томати Ляна воліють вологий грунт – в ній вони набагато швидше ростуть і розвиваються. Вологість грунту повинна бути не менше 85 %. Перевіряється це досить просто – стисніть у кулак трохи грунту, викопаного з десятисантиметровой глибини. Нормальний стан ґрунту виражається в легкому формуванні кома і його розсипання при невеликому натисканні. Особливо рясний і частий полив потрібно рослині після пересадки у відкритий грунт. Але не варто зловживати цією процедурою – надмірний вміст води в землі призводить до уповільнення розвитку плодів.

Підгодовують томати сброженной кропивою і золою. Крім того, в грунт двічі за сезон вносять мінеральні добрива. Хорошим добривом вважається розчин таблеток на основі гуматів, розведений до концентрації 5 штук на 10 літрів води. Кожного куща потрібно не менше літра такого підживлення.

Грунт, в якій вирощують помідори, обов’язково повинна пропалываться і пухка. Дані процедури позбавлять від бур’янів і наситять коріння киснем. Розпушують ґрунт на глибину близько 6 сантиметрів, кожні два тижні.

Пасинкування і підв’язка

Томат Ляна: опис сорту, характеристика, врожайність, особливості вирощування, відгуки

Якщо ви збираєтеся займатися вирощуванням томатів Ляна в умовах теплиці, то їх необхідно регулярно пасинкувати. Для помідорів, вирощуваних у відкритому грунті, дана процедура не вимагається. В основному пасинкують томати для отримання раннього врожаю. При цьому залишають не більше двох основних стебел, а всі інші пасинки видаляються. Однак для отримання рясного врожаю пасинки краще зберегти, незважаючи на те, що це збільшує терміни дозрівання. У перших числах серпня на кожному кущі ви виявите 5-6 кистей зі стиглими помідорами – для даного сорту характерне таке дружне дозрівання.

Читайте також:  Боротьба з личинками хруща на полуниці: ефективні методи

Підв’язки потребують тільки високорослі кущі. Більш низькі кущі підв’язують тільки при наявності великих і важких плодів, яким загрожує гниття в разі тривалого зіткнення з землею.

Збір і застосування врожаю

Повний термін дозрівання томатів Ляна від початку сівби до моменту збору врожаю становить від 85 до 110 днів. Скоростиглість даного сорту робить його найбільш популярним серед споживачів, тому її часто вирощують не тільки для себе, але і на продаж. Унікальність цих томатів полягає ще і в тому, що плоди можна переробляти на будь-якій стадії дозрівання.

Помідори цього різновиду відмінно підходять для консервації, маринування та соління. Смачними виходять і різні соуси, паста і сік. А солодкий смак з невеликою кислинкою робить томати Ляна незамінною складовою не тільки свіжих салатів, але і дитячого харчування.

DvaGusya