Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Томат перцевідние з кожним роком стає все популярнішою як у городників-любителів, так і у власників великих рослинницьких комплексів. Цей помідор за багатьма показниками перевершує більшість інших сортів цієї культури, так як його смак дуже приємний, а м’якоть м’ясиста і майже не має насіння. Опис і характеристику томату перцевідного читайте далі. Також ми розповімо про різноманітність його видів.

Загальні відомості

Ці помідори були названі перцевидными з-за зовнішньої схожості з відповідним овочем. Рослини даного гібридного сорту, який має декілька різновидів, які відрізняються один від одного висотою стебла, яка може варіюватися від 40 см до 2 м.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Загальну характеристику перцевідного томату хотілося б почати з опису плодів. Вони можуть відрізнятися один від одного забарвленням і розмірами. Проте практично всі вони мають прекрасний солодкуватий смак, м’ясисту і соковиту м’якоть, а також довгасту форму. В середньому врожайність помідорів становить 9 кг на 1 м2.

Варто відзначити, що селекціонери постійно експериментують над томатами. Вони виводять все нові і нові сорти і їхні підвиди, а також удосконалюють вже існуючі. Як було сказано вище, перцевідние томат може мати плоди різного кольору і розміру. Нижче будуть наведені детальні описи кількох найпопулярніших підвидів.

Червоні томати

Ця рослина є индетерминантным. Воно виростає до 1,6 м і вище. Перший урожай можна збирати вже через 105 днів. Помідори в зрілому стані мають яскраво-червоний колір. М’якоть дуже соковита і м’ясиста, покритий гладкою і товстою шкіркою. Кожен плід важить приблизно 120 р. На кінчику помідора є гострий носик.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Плодоношення триває досить довго, що забезпечує хорошу врожайність цього перцевидному томату. Щільна шкірка помідорів гарантує довгий термін зберігання і відмінну транспортабельність.

Помаранчеві помідори

Висота стебла рослини часто доходить до позначки в 1,5 м і вище. Воно відноситься до детерминантной групі. Цей підвид томату вважається раннім, оскільки його плоди починають дозрівати вже через 90 днів після посадки.

Читайте також:  Парова праска — рейтинг найкращіх для одягу

Помідори мають дуже гарний зовнішній вигляд, так як пофарбовані в насичений апельсиново-жовтий колір. Кожен плід важить близько 115 г, а довжина досягає 15 див. В них міститься достатня кількість вітаміну C та такої речовини, як каротин. Всередині плід м’ясистий і соковитий, а на смак солодкий.

Смугастий

Опис перцевідного томату почнемо з його незвичайної забарвлення. Загальний колір плоду червоно-жовтий з чітко виднеющимися на ньому нерівними і переривчастими поздовжніми смужками. Цей томат відноситься до детерминантний рослинам, а також до розряду середньостиглих сортів. З часу висадки і до його плодоносіння проходить не більше 115 діб. Кущ має досить потужний і дуже облистнений стебло висотою приблизно 70 див.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Плоди цього смугастого підвиду, мають довгасту форму. Можуть виростати до 15 см в довжину і мати вагу близько 85 р. Найчастіше на кожній кисті дозріває за 7 помідорів.

Сорт Гігант

Ці помідори спеціально призначені для вирощування в теплицях. Кущ може зрости до 2 м у висоту, тому без підв’язування тут не обійтися. Плоди починають зріти через 105 днів.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Плоди великі, довжиною до 15 див Їх вага може доходити до 160 р. Як і всі сорти перцевидных томатів, має видовжену форму. Для його м’якоті характерна м’ясиста структура, майже не має насіння. Плоди дуже соковиті і запашні. Гігант вимагає постійного видалення пасинків. Багатий урожай гарантований, якщо кущ буде сформований в два або три стебла.

Жовті помідори

Говорячи про це перцевидном томаті, варто відзначити, що він завжди радує городників своєю високою врожайністю. Його потужний стебло може виростати більше 180 див. Перші плоди достигають через 115 діб після висадки.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Невеликі яскраво-жовті, золотисті помідорчики мають рівну циліндричну форму. Зазвичай на кистях зріє по шість штук. Вага кожного помідора близько 70 р. М’якоть трохи пориста, м’яка, з малою кількістю насіння. Сорт не особливо вимогливий до вологи, проте дуже любить тепло і сонячне світло. Тому, якщо температура знижується, його розвиток сповільнюється або зовсім припиняється.

Читайте також:  Кімнатна троянда: догляд в домашніх умовах після покупки, під час цвітіння, взимку і влітку, розмноження, хвороби і лікування

Чорний кубинський

Серед сортів перцевидных томатів цей відрізняється величезною висотою, яка може перевищувати позначку в 2 метри. Крім того, даному рослині притаманні довгі звисаючі гілки, на яких росте по 8 плодів. Сорт вважається середньопізніх, так як великий урожай можна отримати лише через 120 діб. Ця рослина входить до индетерминантную групу.

Набагато більший урожай помідорів сорту Чорний кубинський можна зібрати, якщо формувати кущ у два стебла. Потребує він в установці надійної опори і видалення великої кількості пасинків. Має плоди чорно-бурого кольору вагою близько 180 р. У них ніжна і одночасно щільна шкірочка, яка забезпечує добру лежкість. М’якоть м’ясиста, практично позбавлена насіння.

Найбільший – Хуго

Опис сорту перцевідного томата під назвою Хуго почнемо, мабуть, з розміру його плодів. Кожен червоний помідор часто важить близько 200 г, а інколи і більше. Сорт є середньопізніх. Під щільною і гладкою шкіркою ховається соковита м’якоть. Шкірка плоду досить міцна, тому ці томати можуть зберігатися тривалий час і добре переносять далекі перевезення.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Має хороший стійкий імунітет до багатьох найбільш поширених хвороб, які характерні для більшості томатів. Він дає незначний врожай, якщо росте в холодному і затіненому місці. Саме тому Хуго більше підходить для вирощування в теплицях, ніж на відкритому грунті. Томат дасть хороший урожай, якщо там буде організовано достатнє освітлення, а також температура повітря приблизно +20 ⁰C.

Здоровань

Ці перцевидные помідори були спеціально виведені в сибірської селекції для висадки у відкритий грунт. Сорт починає рясно плодоносити приблизно на 105 день. Рослина являє собою невеликий кущ, який дотягує лише до 40 см у висоту, тому ні пасинкувати, ні підв’язувати його не треба.

Характеризується хорошим імунітетом проти різних бактерій і вірусів. Приносить хороший урожай за умови регулярних поливів і підгодівлі. Колір помідорів – традиційний рожевий, вага – приблизно 120 р. Має витягнуту форму з невеликим загостреним кінчиком.

Читайте також:  Петунії: посадка й догляд, особливості вирощування

Особливості вирощування: пасинкування

Перцевидные томати вимагають проведення деяких маніпуляцій, без яких отримати добрий урожай не вдасться. Одним з головних умов буйного плодоношення є своєчасне видалення пасинків, які являють собою бічні відростки, які забирають у рослин вологу і всі корисні речовини.

Їх необхідно обрізати до того, поки вони не виросли довше 4-5 див. Якщо ж пасинки видалити пізніше, то рослина може випробувати сильний стрес із-за утворилася рани і загинути. Краще цим займатися в ясну погоду, тому що в цей час загоєння відбувається значно швидше. Якщо ж пасинки не обрізати, а залишити на рослині, плоди на ньому не з’являться.

Також підлягають видаленню і молоді листки, які виросли під час цвітіння. Вони тягнуть з рослини корисні речовини і воду, які необхідні для формування майбутніх плодів.

Томат перцевідние: опис сорту, особливості та врожайність

Думки овочівників

В цілому городники задоволені перцевидными помідорами. Вони відзначають, що майже всі плоди можуть зберігатися досить довго. Добре відгукуються і про їх смак, а також про те, що їх можна використовувати як для салатів, так і для зимових заготовок. Нижче наведено думки овочівників щодо двох видів помідорів, які відрізняються своєю незвичайною забарвленням.

Про жовтому перцевидном томаті відгуки в більшості випадків позитивні. Особливо городники хвалять смак і зовнішній вигляд таких плодів. Однак деякі з них зазначають, що стебло рослини дуже довгий, тому часто ламається від вітру. З-за цього вони змушені вирощувати його тільки в теплицях.

Багато позитивних відгуків про смугастому томаті. Відразу відзначають його незвичайний вигляд, дуже схожий з перцями, який незмінно привертає до себе увагу, і те, що він досить невибагливий і добре плодоносить за умови дотримання режиму поливу і розпушування грунту. Багато городники вирощують ці помідори на своїх ділянках вже не один рік.

DvaGusya