Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Творчі особистості не можуть змиритися з типовим оформленням квартири одноманітним і нудним дизайном. Вони прагнуть надати своєму житлу особливого шарму, висловивши свою індивідуальність.

Дизайн інтер’єру приміщення можна зробити оригінальним і ефектним, якщо створити на стінах цікаві малюнки. Для цього застосовують трафарети. З їх допомогою створюють різні ефекти, образи. Орнамент прикрашає поверхню стін. Малюнок можна вибрати практично будь-який. Як створити трафарети для стін, як їх застосовувати, буде розглянуто в статті.

Що таке орнамент?

Застосування трафаретів для стін (фото однієї з робіт майстра-аматора представлено далі) дозволяє створювати різні орнаменти і малюнки. У будівельних магазинах можна підібрати різні варіанти таких підручних засобів. Однак створити трафарет самостійно буде набагато цікавіше. Можна буде підібрати для обробки стін будь-який малюнок. Він може бути простим або складним геометричним або сюжетним. Практично будь-який образ можна створити за допомогою таких шаблонів.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Застосування трафарету відкриває масу нових можливостей для тих людей, які не є професійними художниками. Навіть не маючи потрібних навичок у малюванні, вони зможуть створити цікаві образи на стінах. Це підкреслить індивідуальність власників будинку, дозволить їм виразити себе, проявивши фантазію і смак.

Виготовити шаблони для малювання можна самостійно. Це захоплюючий процес, який поглине майстри з головою.

Потрібно підібрати картинку, яка, на думку господарів будинку, зможе прикрасити їх будинок. Далі її роздруковують і приступають до роботи. Нанести вибраний малюнок можна не тільки на стіни, але і, наприклад, на двері або меблі.

Вибір малюнка

Трафарети для фарбування стін можуть бути різними. Існують різні техніки нанесення подібних малюнків. Потрібно розглянути всі варіанти, щоб вибрати оптимальний тип шаблону.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Класикою є монотонний орнамент. Він більше поширений, ніж інші види. Для створення такого малюнка потрібно трафарет і всього одна фарба. Вона повинна поєднуватися з основною обробкою стіни. За допомогою цих матеріалів можна створити будь-який вподобаний монотонний малюнок. Якщо ж потрібно застосування відтінків для одного малюнка, від майстра потрібні певні знання і художні вміння.

Оригінальні техніки

Цікавим варіантом є об’ємний трафарет. В цьому випадку він має певну товщину (наприклад, 3 мм). Всередину такого трафарету наноситься шпаклівка. В результаті на стіні залишаються об’ємні малюнки, які виглядають ефектно і незвично. Інтер’єр точно не буде виглядати нудним.

Можна також застосовувати техніку «зворотний трафарет». В цьому випадку фарба буде наноситися не всередину шаблону, а по зовнішньому краю. Це також цікавий варіант, який залишає безліч можливостей для польоту творчої фантазії автора.

Читайте також:  Настій часнику для обприскування ділянки від шкідників — плюси і мінуси, відгуки

Поради фахівців

Вибір малюнка повинен виконуватися у відповідності з смаковими уподобаннями господарів квартири або будинку. При цьому потрібно враховувати загальну стилістику дизайну інтер’єру. Всі його елементи повинні гармоніювати, в тому числі і малюнок на стіні.

Краще віддати перевагу лаконічним, простим образів. Не вітається створення великої кількості дрібних деталей. Вони будуть зливатися, створюючи наляпістий, незрозумілий малюнок. Так, наприклад, трафарет метелики на стіну повинен бути середнього розміру. Найменший елемент композиції в цьому випадку не повинен бути менше 4 см в ширину. Краще зробити кілька невеликих і більше середніх за розміром метеликів.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

При розробці дизайну трафарету можна передбачити в ньому достатня кількість перемичок. Це дозволяє зробити образ чіткіше, зрозуміліше.

Також варто врахувати, що для однієї кімнати малюнок повинен бути виконаний в одному стилі. Якщо обрані геометричні орнаменти, поряд з ними не будуть добре виглядати квіткові мотиви. Тому важливо продумати всі деталі майбутньої композиції.

Місце розташування малюнка

Щоб вигідно підкреслити красу обраного малюнка, потрібно наносити його на просторій монотонної стіні. Вона не повинна бути заставлена меблями. Вибір місця для створення декору залежить від особливостей приміщення, його стилістики. Геометричний орнамент часто розташовують на одній лінії. Вона може проходити по горизонталі або по вертикалі.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Великі трафарети для стін застосовують досить часто. У цьому випадку малюнок практично завжди створюється в центрі стіни або може підніматися або опускатися від середини невеликими деталями. Можна вибрати для створення малюнка тільки один кут кімнати. Але він повинен добре проглядатися з усіх сторін кімнати.

Цікаво можна обіграти за допомогою правильно підібраного орнаменту розетки, вимикачі, дзеркала та інші предмети в інтер’єрі. Ефектно виглядає малюнок над столом, диваном, біля тумбочок і т. д. Фантазія автора практично нічим не обмежена. При цьому варто виявити смак і врахувати поради фахівців.

Підготовка до роботи

Щоб створити трафарети, потрібно підготувати всі необхідні матеріали, набір інструментів. Спочатку потрібно вибрати малюнок. При бажанні його можна створити самостійно. У більшості випадків вибирають орнамент у різних джерелах (інтернет, малюнки в журналах, книгах тощо).

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Малюнок роздруковують на принтері. З паперу трафарети на стіну не використовуються. Вони не можуть бути досить міцними. Фарба буде розповзатися під таким трафаретом. Папір розмокне і буде деформуватися. Щоб цього уникнути, для створення трафарету застосовують картон, пластик. Можна також використовувати для захисту картону від намокання спеціальну плівку.

Щоб вирізати малюнок, потрібно скористатися гострим канцелярським ножем. Його лезо повинно бути чистим, новим. Також в процесі роботи знадобиться маркер, скотч. Також потрібна буде скляна поверхня. Це може бути прозорий пластик. Також можна скористатися для проведення роботи копіювальної папером.

Читайте також:  Вишиванки жінкам: стильний одяг на будь-яку подію

Як створити шаблон?

Бажаючи намалювати, наприклад, метелики на стіни своїми руками, трафарети стануть незамінними помічниками. Кожен елемент композиції буде виглядати акуратно. Щоб зробити трафарет, його потрібно роздрукувати. Якщо малюнок великий, можна поділити його на комп’ютері на частини. Потім їх потрібно зібрати воєдино, як пазл. Для цього можна скористатися скотчем.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

За допомогою копіювального паперу переносять роздрукований малюнок на картон або пластик. Контури потрібно обвести олівцем, щоб вони стали чіткіше. У процесі роботи треба стежити за тим, щоб папір не посунулася. В іншому випадку виявляться невідповідності малюнка. Для цього застосовують скріпки або скотч.

Коли копіювальний папір буде знята з поверхні майбутнього трафарету, можна буде трохи доопрацювати малюнок (за потреби). Цей процес припускає створення додаткових ліній і перемичок. Після цього потрібно наклеїти на картон водовідштовхувальну плівку. Для пластику цей етап можна пропустити. Він не пропускає воду, не деформується під впливом фарби.

Вирізаємо трафарет

Трафарети для декору стін потрібно правильно вирізати. У цьому випадку розпис стін буде виглядати акуратно і красиво. Наявність на трафареті сколів, нерівностей, навпаки, створює неохайний вид орнаменту. Тому важливо правильно вирізати вибраний малюнок в матеріалі.

Трафарети для стін під фарбування: фото декору

Якщо застосовуються дрібні деталі, вони повинні примикати до великих елементів композиції. Інакше після вирізання їх не вдасться зберегти. Важливо продумати малюнок до дрібниць. При створенні дизайну потрібно відразу визначити, які ділянки будуть забарвлюватися фарбою.

Перед вирізанням під картон або пластик укладається скло або інший матеріал, який не боїться механічних впливів. Далі повільно потрібно вирізати всі деталі малюнка. Це роблять за допомогою гострого леза канцелярського ножа. При необхідності його періодично міняють. Неприпустимо вирізати шаблон тупим ножем.

Підготовка до застосування шаблону

Трафарети для фарбування стін застосовують після відповідної підготовки. Підстава стіни, на яку буде наноситися розпис, повинна бути чистою. На ній не повинно бути пилу або бруду.

Після цього потрібно розмітити основу. Для цього застосовують будівельний рівень. В іншому випадку малюнок може вийти нахиленим під невеликим кутом. Приклавши рівень до стіни, потрібно відзначити олівцем (не дуже помітно) крайні точки для шаблону. З ним потрібно буде орієнтуватися, прикріплюючи трафарет до основи.

Починаючому майстрові потрібно потренуватися у використанні шаблону. Для цього застосовують шматок непотрібного матеріалу (наприклад, картону). До нього кріплять трафарет і наносять фарбу. Це дозволить врахувати деякі нюанси нанесення декоративного шару всередину картинки. Можна створити кілька орнаментів з різним відтінком. Це дозволить підібрати кращий варіант. Пробні екземпляри по черзі прикладають до стіни, оцінюючи поєднання таких відтінків. Для роботи також будуть потрібні пензлі, клей (для трафарету), губка, фарби.

Читайте також:  Баня на дачі своїми руками

Вибір клейового складу

Щоб застосовувати трафарети для стін під фарбування, потрібно підготувати спеціальний клейовий склад. Він дозволяє щільно зафіксувати шаблон на поверхні, не допускаючи затікання фарби і змазування картинки. Клей наноситься на поверхню трафарету. При цьому склад не залишає на поверхні стін слідів. Коли потрібно зняти трафарет після висихання фарби, з ним не відійдуть від стіни шматочки фарби.

Клей можна придбати в спеціалізованому будівельному магазині. Він наноситься на поверхню за допомогою спеціального розпилювача. Це дозволяє рівномірно розподілити клейовий склад по поверхні шаблону. Зчеплення зі стіною буде тим вище, чим рівніше поверхня підстави.

При використанні важких трафаретів потрібно застосовувати малярний скотч. Він дозволяє додатково зафіксувати шаблон. Якщо майстер працює неакуратно (заливає всередину трафарету багато фарби), клей не зможе запобігти її розтікання по поверхні. Тому працювати потрібно акуратно.

Нанесення фарби

Щоб правильно користуватися трафаретом для розпису стін, потрібно врахувати поради фахівців. Вони рекомендують наносити фарбу за допомогою пензля, валика або губки. Можна також скористатися аерозольним розпилювачем. Фарба не повинна наноситися товстим шаром. Її прибирають надлишки перед проведенням фарбування поверхні інструменту.

Фарбу наносять методом точкового набивання. У цьому випадку кисть потрібно утримувати в перпендикулярному положенні по відношенню до площини стіни. На стіні в цьому випадку не будуть з’являтися ворсинки, які іноді випадають з кисті. Точно за такою ж технологією фарбу наносять за допомогою губки. Спочатку її занурюють у фарбу, а потім прибирають надлишки (наприклад, завдавши перший мазок на папір).

Якщо малюнок великий, потрібно скористатися валиком. Шар повинен наноситися рівномірно. Важко виконати цю вимогу при обробці кутів кімнати.

Аерозоль потрібно тримати на відстані від поверхні близько 25 див. При використанні будь-якої фарби потрібно робити 2 шари. Після того як трафарет буде знятий з поверхні стіни, у деяких місцях можна підправити тонким пензликом лінії.

Ідеї та поради

Трафарети для стін можна використовувати оригінальніше. Спочатку наноситься один малюнок. Він буде фоном. Зверху на нього наносять більш тонкий малюнок іншого кольору. Він повинен бути яскравіше, ніж перша картинка. Таке поєднання дозволяє отримати об’ємний малюнок. Застосовуючи розтушовування фарби, можна також створити відтінки. У цьому випадку образ буде цікавіше.

Знаючи, як створити і застосовувати трафарети для стін, можна виконати оригінальну розпис. Інтер’єр буде виглядати красиво і свіжо.

DvaGusya