Укладання плитки у ванній своїми руками

Ремонт у ванній кімнаті в більшості випадків увазі облицювання поверхонь керамічною плиткою. Адже саме цей матеріал володіє всіма необхідними властивостями, що дозволяють йому витримувати настільки суворий мікроклімат.

Укладання плитки у ванній може виконуватися найманими фахівцями або здійснюватися власноруч. В останньому випадку вам вдасться зберегти в бюджеті пристойну суму. І навіть якщо ви ніколи не виконували подібних робіт, не впадайте у відчай. Інформація в нашій статті допоможе вам впоратися з ремонтом самостійно.

З чого почати?

У першу чергу вам необхідно придбати всі необхідні для роботи матеріали та інструменти. Відразу потрібно вирішити, на який склад ви будете класти облицювання. Для цих цілей може бути використаний спеціальний плитковий клей або цементний розчин.

Перший варіант вважається більш сучасним і оптимальним. Він виготовлений на основі все того ж цементу, але має додаткові модифікуючі компоненти. Склад швидко схоплюється, що дозволяє фіксувати на стіні одразу кілька рядів облицювання.

Якщо ваш бюджет дуже обмежений, віддайте перевагу цементу. Він коштує менше, але робота з ним вимагає певних навичок. Якщо укладання плитки у ванній здійснюється за допомогою цементного розчину, то за один день не можна фіксувати більше 3 рядів облицювання. Це уповільнює ремонт.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Далі виберіть плитку. В магазинах можна знайти глянсові, матові і шорсткі варіанти. Для стін краще вибирати рівні різновиди. Вони простіше миються. Що стосується підлоги, то тут потрібно віддавати перевагу зносостійким різновидам з мінімальним показником ковзання.

Огляньте потрібну продукцію на предмет мікротріщин і сколів. Зверніть увагу на рівність елементів. Якщо плитка буде вигнута (що останнім часом зустрічається дуже часто), то укласти її рівно буде дуже важко. Прикладіть два елементи один до одного і поворушіть. Якщо плитка грає – вона зігнута.

Візерунок і колір вибирайте в залежності від своїх смакових переваг.

Як визначити потрібну кількість матеріалу?

Щоб укладання плитки у ванній своїми руками виконати таку роботу цілком можливо) відбувалася без зупинок через брак матеріалу, потрібно правильно розрахувати його кількість.

Для цього слід поміряти ширину кожної стіни і визначити висоту кахельної облицювання. На основі цих даних вирахуйте площа, яку потрібно буде обкласти плиткою. Отримане кількість квадратних метрів і буде вказувати на те, скільки матеріалу вам знадобиться.

Однак зверніть увагу ще на той факт, що обробку потрібно купувати з запасом. Якщо в процесі робіт буде багато підрізування, то певна кількість матеріалу піде на сміття.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Якщо укладання плитки у ванній буде здійснюватися прямим методом, беріть запас близько 10%. Якщо розташування елементів буде нестандартним (по діагоналі, з помстою тощо), то робіть запас у розмірі 15% від загального обсягу.

Читайте також:  Стронгхолд для собак: застосування препарату

Можливі варіанти розкладки плитки

На сьогоднішній день існує кілька способів укладання керамічного покриття. Всі вони можуть застосовуватися як при облицюванні підлоги, так і при обробці стін. Найбільш популярними вважаються такі варіанти укладання плитки у ванній кімнаті:

 • традиційний;
 • діагональний;
 • вразбежку;
 • комбінований;
 • модульний.

Традиційний спосіб використовується в 80% випадків. Це класична схема. Покриття розташовується рівно, без найменшого зміщення. Шви при цьому виходять рівні. Така кладка найбільш економічна, так як у відходи йде невелика частина матеріалу.

Діагональна схема вважається більш привабливою, але і трудомісткою. Якщо ви вирішили укласти плитку по діагоналі, заздалегідь виконайте розмітку поверхні. Всі кутові елементи вам потрібно буде обрізати. Витрата матеріалу в даному випадку збільшується на 15%.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Кладка вразбежку припускає зсув шва кожного ряду на половину елемента. Такий метод облицювання нагадує цегляну стіну. Найчастіше така схема використовується при облицюванні стін прямокутної плиткою.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Модульна кладка використовується в тих випадках, коли узор утворює велику кількість плиток різного розміру. Такі варіанти укладання плитки у ванній рідко використовуються новачками в силу складності виконання.

Комбінований метод укладання передбачає використання відразу декількох схем. Наприклад, середина поверхні може бути облицьована прямим методом, а її краї – по діагоналі. Фігурне поєднання використовується в досить просторих кімнатах. Якщо поверхня змусити меблями, візерунок втратить свою привабливість.

Які інструменти потрібні в процесі робіт

Власними руками укладання плитки у ванній виконується легко, однак попередньо потрібно подбати про наявність всіх необхідних інструментів. Це допоможе вам заощадити час.

Стандартний перелік виглядає наступним чином:

 • зубчастий шпатель;
 • ємності для змішування клею;
 • дриль з міксерної насадкою;
 • плиткоріз або кутова шліфувальна машинка з алмазним кругом;
 • аламазные коронки для висвердлювання отворів;
 • вимірювальний інструмент;
 • будівельний рівень;
 • пластикові хрестики для облаштування швів;
 • гумовий шпатель для затирання;
 • м’яка губка;
 • малярська кисть.

Не забудьте придбати ґрунтовку для стін і склад для затирання швів. Останній вибирається в залежності від кольору облицювання.

Якщо перед укладанням плитки вам потрібно зняти стару обробку, приготуйте перфоратор, молоток і стамеску.

Починаємо роботу: підготовка поверхонь

Ремонт в будь-якому приміщенні починається з демонтажу старих покриттів і підготовки підстави для укладання нової облицювання. З кімнати треба винести всю сантехніку, зняти полички, гачки та інші предмети.

Розташувавши стамеску в області шва між плитками, починайте стукати по ній молотком. Таким чином зніміть покриття. Якщо керамічна оздоблення тримається дуже міцно, використовуйте перфоратор.

Якщо укладання плитки у ванній буде здійснюватися вперше, то можна відразу переходити до перевірки рівності стін. Поверхні з великою кількістю дефектів потрібно обштукатурити. Для цього стіна обробляється грунтовкою, за допомогою рівня встановлюються маяки, наноситься цементна або гіпсова суміш.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Порівняно рівні стіни потрібно просто прогрунтувати, закрити шпаклівкою наявні тріщини й западини. Напливи розчину слід акуратно збити.

Якщо у ванній нерівні підлоги, їх слід згладити невеликим шаром стяжки. Для цих цілей можна використовувати сучасні нівелюють склади. Вони прості в роботі і досить швидко сохнуть. Вирівняти підлогу можна і шляхом збільшення шару плиткового клею, однак такий варіант призведе до збільшення витрат. Плитковий клей коштує в рази дорожче стяжки.

Читайте також:  Кімнатний квітка цикламен: фото, посадка і догляд в домашніх умовах

Коли всі поверхні будуть згладжені і вирівняні, приступайте до укладання плитки. У ванній кімнаті при цьому повинно бути чисто і сухо.

Технологія монтажу облицювання на стіни

Починати укладання облицювання можна як з підлоги, так і зі стін. Більшість майстрів спочатку обробляють стіни, так як в процесі робіт статева плитка забризкується клеєм, шви забиваються сміттям.

Укладання кахельної плитки у ванній починається з обробки будь-якої великої стіни. Спочатку облицьовуються рівні поверхні, а вже потім – короби і ніші.

Укладання плитки у ванній своїми руками

Якщо ви вирішили розташувати перший ряд над ванною, то попередньо потрібно встановити опору для облицювання. Її виготовляють з металевого CD-профілю. Планка прикручується до стіни саморізами. Фіксувати облицювання слід знизу вгору.

Далі дійте за наступною технологією:

 • Візьміть першу плитку і за допомогою зубчастого шпателя нанесіть на задню її частину рівномірний шар клею. Для укладання плитки у ванній на стіну буде достатньо 4-міліметрового шару.
 • Встановіть плитку на металевий профіль і притисніть до стіни. Надлишки клею відразу приберіть вологою губкою.
 • Нанесіть клей на другу плитку і поставте її поряд з першою. Для створення рівномірного шва використовуйте пластикові хрестики. Їх потрібно встановлювати з кожного краю виробу. Таким чином викладіть весь перший ряд.
 • За допомогою будівельного рівня перевірте правильність розташування облицювання. Саме по цьому рядку ви будете орієнтуватися в процесі всієї роботи. Він повинен бути виконаний максимально правильно. Ширина клейового шару під кожним елементом повинна бути однаковою. Якщо якась плитка випирає, притисніть її до стіни сильніше.
 • Якщо ви використовуєте досить велику і важку облицювання, не викладайте більше 3 рядів в день. В іншому випадку створена обробка може сповзти вниз.

  У місцях установки розеток і змішувачів зробіть отвори в плитці. Для цього використовуйте дриль і алмазну коронку відповідного діаметру.

  Способи оформлення зовнішніх кутів

  Якщо у вашій ванні є ніші або короби для труб, в процесі роботи вам потрібно буде облицьовувати зовнішні кути. У початківців майстрів цей процес може викликати складності. Як же правильно виконати подібну роботу?

  Сьогодні використовуються різні варіанти укладання плитки у ванній кімнаті в області зовнішніх кутів.

  В самому бюджетному оформленні можна використовувати метод “встик”. Це коли елемент однієї стіни зміщується в кут на товщину плитки, а елемент другої стіни впирається в зміщену плитку. Таке облаштування кута найшвидше, але зовнішній вигляд поверхні не можна назвати бездоганним.

  Оформити зовнішній кут можна і пластиковим куточком. Він встановлюється в процесі облицювання стін на сам кут, прикриваючи торці керамічної плитки. Цей варіант вважається найбільш популярним.

  Укладання плитки у ванній своїми руками

  Якщо ви не хочете використовувати пластик, можна зістикувати плитку під кутом в 45 градусів. Однак врахуйте – цей процес вимагає особливої уважності і акуратності. Фото укладання плитки у ванній таким методом свідчать про те, що кути в даному випадку виглядають найбільш привабливо.

  Читайте також:  Які собаки повинні носити намордник за законом — правила і відповідальність

  Суть такого оформлення полягає у запилюванні внутрішньої частини торця плитки болгаркою під вищевказаним кутом. При цьому лицьова частина елемента повинна бути незайманою. Стиковка оброблених таким чином плиток виходить досконалою. Кут виглядає дуже привабливо.

  Технологія укладання плитки у ванній на підлогу

  Коли всі стіни покриті плиткою можна приступати в обробці підлоги. Починати облицювання слід з самого видного кута кімнати. Виконуйте роботи наступним чином:

 • На виворітну сторону кераміки нанесіть плитковий клей. Шар для фіксації на підлозі збільшується до 6 мм.
 • Укладіть плитку у кут і притисніть до основи. Між керамічним виробом і стінами розташуйте хрестики. Встановіть їх по 2 штуки з кожної сторони плитки.
 • Перевірте правильність установки першого елемента за допомогою косинця і рівня.
 • Друга плитка укладається аналогічним чином. Так зафіксуйте весь перший ряд.
 • У більшості випадків останній елемент у рядку потрібно обрізати. Для цього відступивши від його краю потрібну відстань і проведіть лінію. По розмітці відріжте плитку диск з алмазним напиленням. Зафіксуйте її на підлозі і приступайте до облаштування другого ряду. Таким чином облицюйте всі підстави.
 • Якщо ви вибрали більш складний метод укладання плитки на підлогу (у ванній), то попередньо зробіть розмітку на оброблюваної поверхні.

  Укладання плитки у ванній своїми руками

  Діагональне і комбіноване розташування передбачає початок робіт з центру підлоги. Всі крайні елементи підлягають підрізуванні.

  Як здійснювати затірку швів?

  Фінальним етапом укладання плитки у ванній кімнаті є затирка швів. Вона робить вигляд облицювання більш закінченим і захищає стіни від проникнення вологи.

  Затирочні суміш потрібно розводити способом, зазначеним на упаковці. Готовий склад повинен мати густу консистенцію.

  Починати затирати шви можна з будь-якого місця, але спочатку краще закінчити стіни. Затіркою потрібно заповнити шви між плитками. Попередньо необхідно зняти всі хрестики. Вдавлюйте складу отримані порожнечі маленьким гумовим шпателем. Надлишки суміші відразу забирайте вологою губкою. Якщо затірка застигне, її прибрати буде набагато складніше.

  Укладання плитки у ванній своїми руками

  Через 30 хвилин після нанесення останнього розчину промийте плитку вологою ганчіркою. На цьому процес монтажу керамічного покриття можна вважати закінченим.

  Робимо висновки

  Як видно, укладання плитки у ванній своїми руками – не дуже складне заняття. Якщо у вас є бажання зробити ремонт самостійно, робіть! Тим більше що це допоможе вам зберегти в гаманці кілька десятків тисяч рублів.

  Вартість послуг професійних майстрів сьогодні варіюється в межах від 750 до 850 рублів за м2. Якщо ви проживаєте не в Московській області, то вартість буде трохи менше (близько 650 рублів).

  При складному методі розташування і використанні виробів маленького розміру вартість зростає на 50%. Цінник за монтаж плитки мозаїчного типу стартує від 1300 рублів за м2.

  Викладена інформація про технології укладання плитки у ванній і фото, розміщені в нашій статті, позбавлять вас від непотрібних витрат. Головне – мати бажання і необхідну кількість вільного часу.

  DvaGusya