Установка раковини над пральною машиною

У більшості стандартних ванних кімнат і санвузлів немає великої кількості вільного місця. Таких будинків з типовими квартирами дуже багато по всій країні. Щоб облаштувати ванну кімнату, доводиться йти на компроміси, щоб отримати в результаті і комфорт, і трохи вільного простору. Зазвичай купується тільки максимально компактна сантехніка. Але навіть так все саме потрібне може не поміститися. Непогане рішення просторової проблеми – це раковина над пральною машиною. Установка її дозволить виграти трохи вільного простору.

Переваги цього рішення

Власники невеликих ванних кімнат впевнені, що монтаж такої раковини – це цілком і повністю безпрограшне рішення. І так, переваг у таких варіантів багато. Насамперед це дає можливість максимально ефективно організувати простір ванної за допомогою комбінації верхнього і нижнього ярусів.

Установка раковини над пральною машиною

Якщо над такою раковиною встановити полички або шафки, то таким чином простір задіюється повністю. Навіть у невеликих приміщеннях вдасться розмістити всю саму потрібну побутову техніку. У продажу можна знайти різні в плані оформлення пральні машини і раковини над ними. Це дозволить також прикрасити інтер’єр.

Недоліки

Поряд з плюсами такого підходу є і мінуси (причому досить серйозні). Це низький рівень електробезпеки. Пральні машинки відносять до числа тієї побутової техніки, для якої категорично не допускаються будь-які контакти з водою. Раковина над пральною машиною (фото прикладів є в нашій статті) буде підключена до водопроводу, що є загрозою в плані електричної безпеки.

Навіть незначні протікання можуть призводити до потрапляння рідини в машинку, що викличе вихід техніки з ладу. Виробники постачають спеціальну сантехніку – раковина оснащується сифоном в задній її частині. Конструкція така, що навіть при протіканнях вода ніяк не зможе потрапити на машинку або всередину її. Можна побачити таку раковину над пральною машиною в “Леруа Мерлен” – це так звані “латаття”.

Установка латаття робить експлуатацію машинки цілком безпечною, але от у плані експлуатації така раковина не завжди зручна. Це пов’язано з особливостями конструкції та сифоном. Він влаштований таким чином, що підвищується ймовірність засмічення. Вода йде не вертикально, а горизонтально. Запасні деталі на раковини-латаття над пральною машиною не завжди можна знайти в магазинах.

Установка раковини над пральною машиною

Якщо не вдалося знайти спеціальне сантехнічне обладнання або латаття використовувати не виходить, існує інше рішення. Пральна машинка встановлюється під стільницю, яка загальна й для раковини. Монтують стільницю. Вона повинна бути досить довгою. Під нею з одного боку встановлюють пральну машину, а з іншого боку буде знаходитися вбудовувана раковина.

Читайте також:  Глина для ліплення — огляд популярних марок з описом, фото та відгуками

Раковина над пральною машиною зі стільницею більш безпечна. Однак на відміну від латаття тут потрібно більше вільного місця. Ще один нюанс полягає в висоті пральної машини. Більшість стандартних моделей мають висоту 85 сантиметрів. Якщо встановити над нею раковину, то не факт, що останній буде комфортно користуватися. Звичайно, можна зробити що-небудь на зразок подіуму, але це не завжди підходить для невеликих ванних кімнат.

Висота побутової техніки, яка буде розміщена під раковиною, повинна бути не більше 60 сантиметрів. Доведеться купувати спеціальні моделі. Вони є в лінійках різних брендів. Часто такі ексклюзивні пральні машини укомплектовані і придатними до них раковинами. Це придбання буде оптимальним варіантом.

Це все, що стосується основних мінусів раковини над пральною машиною. Можна не вважати за недолік те, що в процесі вмивання не вийде підійти безпосередньо до чаші раковини, адже місце під нею займає пральна машинка. До цього швидко звикають. Мінуси ці все ж не переважують плюсів такого підходу. Ці рішення дуже затребувані.

Особливості раковин-латаття

Незважаючи на недоліки, багато вибирають раковину-латаття. Особливість в тому, що її п’єдестал прихований. При цьому він дуже компактний, тому займає мінімум простору. Свою назву ця раковина отримала за позитивні властивості – це скритність і розташування безпосередньо над поверхнею машинки. Практично такі ж властивості має і квітка.

Головне в цих же раковинах – їх розташування. Пристрій розміщують на стіні, кріплять також до стіни. Жодних додаткових навантажень на пральну машину вона робити не буде. Вибираючи цю раковину, можна не переживати про нераціональне використання корисної площі в кімнаті.

Установка раковини над пральною машиною

Потрібно відзначити, що цей сантехнічний прилад не однотипний, який виробляється тільки в одній формі і в одному дизайні. Ринок пропонує величезний вибір подібних пристроїв. Вони здатні прикрасити будь-яку ванну. Великий вибір раковин над пральною машиною в “Леруа Мерлен”. Щоб отримати ідеальну композицію, рекомендується вибирати виріб з прямокутною або квадратною формою виходячи з особливостей пральної машинки. Необхідно розуміти, що раковини круглої, овальної форми, нестандартних габаритних розмірів також можуть гармонійно поєднуватися з інтер’єром.

Вироби такого типу оснащені не стандартною системою зливу, а переливом. Злив може бути вертикальним або горизонтальним. Перший вважається більш практичним – в ньому не стоїть вода. Горизонтальна система зливу вимагає більш частого прочищення. Однак горизонтальний злив винесений за межі конструкції. Це підвищує рівень безпеки.

Вибір раковини

Насамперед вимірюють габаритні розміри пральної машинки. До глибині додають розмір, який буде зайнятий трубою. На підсумковий розмір необхідно звертати увагу, купуючи раковину над пральною машиною. Раковина повинна трохи виступати за межі корпусу машинки з будь-якою з сторін. Так можна істотно знизити ризик затоплення.

Читайте також:  Посадка розсади в равлика — які рослини можна вирощувати, інструкція з вирощування з фото і відео

Для комфортного вмивання і можливості підходити до сантехніці впритул попереду повинен бути виступ розміром приблизно в 20 сантиметрів. Він може бути і менше, але це вплине тільки на ергономіку. Якщо пральна машинка ще не куплена, то можна придбати комплект, в якому є і техніка, і сантехнічне обладнання.

Установка раковини над пральною машиною

Що стосується матеріалів, то раковина над пральною машиною може бути виготовлена з металу або пластику. Зараз дуже популярні литі моделі з полімербетону. Купити їх можна в Москві або в СПб. Раковина над пральною машиною даного типу за зовнішнім виглядом нагадує натуральний мармур. Вироби відрізняються легким вагою, високою міцністю, стійкістю до агресивних дій.

Монтаж на стіну

Установка раковини над пральною машиною здійснюється на класичні кронштейни, закріплені на стіну. Можна застосувати й готові вироби, які встановлювалися при будівництві. Перевага полягає у високому рівні надійності. Кріплення поставляється разом з сантехнікою. У сучасних моделях пральних машин часто продумана власна система монтажу з кріпленням, який йде в комплекті з умивальниками. Застосовувати інший кріплення в цих випадках не дуже доцільно.

Розмітка стіни

Щоб виконати монтаж, спочатку слід приміряти саму чашу і позначити місця, де будуть виконані кріплення до стіни. Важливо відзначити лінію, де пройде верхній край машинки. Це буде основна лінія, і вже від неї буде йти вся інша розмітка. Чашу раковини прикладають до стінки, враховуючи, що між ними повинен бути зазор. Розміри зазору залежать від раковини і сифона. Потім намічають отвори. Також варто врахувати розміщення змішувача. Якщо він буде спільним для раковини і ванни, то важливо, щоб вилив добре містився над раковиною. У цьому випадку умивальник необхідно розташувати так, щоб одна бічна сторона нависала над ванною.

Отвори та кріплення

Далі дрилем або перфоратором проробляють отвори. Розмір свердла повинен відповідати діаметру анкерного болта. Далі болти встановлюються в отвори, кронштейни монтують на їх місця і загортають болти. Закручувати потрібно не повністю залишають зазор в 5 міліметрів.

Установка чаші

Чашу вирівнюють і встановлюють на кронштейни. Крім цього, потрібно не забути встановити металевий гак. На раковинах є спеціальне місце на задній стінці. Для кріплення гака можна обійтися дюбелем і саморізом. Гак можна встановити з будь-якою зручною боку. Тільки після цього болти повністю затягують.

Установка раковини над пральною машиною

Там, де раковина буде стикатися зі стіною, необхідно опрацювати її силіконовим герметиком. Це дозволить запобігти потраплянню води на задню стінку пральної машини, а також розвиток там цвілі і грибка. Варто обробити герметиком і кріпильні елементи – це захистить їх від іржі.

Читайте також:  Бабушкін квадрат гачком: покроковий опис для початківців

Процес установки

Один з найважливіших аспектів при монтажі будь-якої техніки полягає в тому, що не можна залишати навіть мінімальну можливість контакту води і електрики. Це може призвести до плачевних наслідків. Процес монтажу раковини над пральною машиною також включає в себе установку сифона, монтаж змішувача, підключення побутової техніки. Якщо вірно виконати всі роботи, то вийде надійний і якісний результат.

Встановлюємо сифон

Перш ніж раковина буде повністю зафіксована, необхідно укомплектувати її сифоном. Гофру закріплюють до каналізаційної труби. Щоб злив води проходив правильно, перевіряють герметичність з’єднань. Навіть незначні патьоки – це привід перевірити кожну прокладку і підтягнути з’єднання.

Встановлюємо змішувач

Коли роботи з сифоном закінчені, переходять до установки змішувача. У більшості моделей для нього є отвір. Змішувач під’єднується за допомогою шлангів до гарячій і холодній воді.

Установка раковини над пральною машиною

Кріплення здійснюють із застосуванням фітингів. Не потрібно забувати використовувати прокладки. Для кращого ущільнення слід застосовувати фум-стрічку. Після закінчення монтажу виконують перевірку. Важливо, щоб не було ніяких патьоків.

Монтаж вбудованої раковини

Не завжди підходить латаття. В цьому випадку встановлюють раковину-стільницю над пральною машиною. Якщо обраний такий спосіб, то чашу врізають в заздалегідь підготовлену підставу.

Виготовлення шаблону та розмітка

Спочатку слід зробити шаблон, за допомогою якого буде размечаться стільниця. Виробники піклуються про покупця і комплектують вироби такими шаблонами. Залишається тільки вирізати його перед монтажними роботами. Щоб зробити шаблон самостійно, потрібно взяти картон, покласти на лист чашу і обвести краю. Потім готовий шаблон вирізують.

Установка раковини над пральною машиною

Якщо раковина буде спиратися бортами за стільницю, то розмічають по-іншому. Шаблон кладуть туди, де буде встановлена раковина. Потім його обводять. Заміряють борту, відкладають відстань всередину від країв отвору. Якщо буде плоска раковина над пральною машиною, врівень зі стільницею, то просто обводять шаблон.

Робимо отвір

Для пробивання отвору спочатку свердлять отвори по контуру. Потім в одну з них вставляють електролобзик і випилюють діру потрібної форми. Краї обробляють спочатку наждаком, а потім герметиком. Наносити останній слід рясно. Потім приклеюють ущільнювальну стрічку.

Установка чаші

На стрічку наносять ще герметик, а після встановлюють чашу. Потрібно покачати її, щоб вона знайшла оптимальне положення. Після того як раковина встала на своє місце, можна затягнути болти під стільницею. Відразу використовувати прилад не можна. Потрібно, щоб герметик застиг.

Висновок

Якщо ванна маленька, проблему простору можна вирішити. Потрібно просто вибрати і купити раковину над пральною машиною в “Леруа Мерлен” або будь-якому іншому магазині. Установка проста, а в експлуатації ці умивальники дуже зручні.

DvaGusya