Варіанти прибудови веранди до будинку

З часом у власників приватної нерухомості може виникнути необхідність прилаштувати до свого будинку або котеджу веранду. Це дозволить скоротити втрати тепла в зимовий час року. Веранда буде закривати центральний вхід в будівлю. Також це будова дозволяє отримати додатковий простір для відпочинку.

Щоб виконати прибудови веранди до будинку, потрібно скористатися порадами професіоналів. Існують певні правила і норми проведення цього процесу. Їх потрібно врахувати, щоб отримати міцну, довговічну конструкцію.

Загальна характеристика прибудови

Прибудова до будинку веранди і тераси може проводитися вже після того, як основну будівлю було зведено. Необхідність розширити житлову площу може виникнути з багатьох причин. Верандою називається закрита прибудова, яка відіграє роль своєрідного переходу між вулицею і передпокою. Вона обов’язково має вікна, двері, дах.

Якщо на дачній ділянці недостатньо місця, щоб створити подібну закриту прибудову, можна спорудити терасу. Це будова відкритого типу. Тут можна обладнати місце для відпочинку. На веранді також можна при бажанні поставити столик і стільці, щоб ввечері насолодитися прекрасним видом природи з вікна.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Якщо ж веранда є виключно перехідним будовою, щоб холодне повітря не проникав у будинок, її можна робити неутепленої. Цей варіант підійде власникам будинку, який не експлуатується в зимовий період. Якщо ж тут його панірують відпочивати в холодну пору року, рекомендується облаштувати утеплений варіант будови.

Прибудова до будинку веранди (фото представлено вище) повинна бути ретельно спланована. При цьому враховують існуючі будівельні норми і правила. Веранда обов’язково прилаштовується з того боку будинку, де знаходиться головний вхід. Інакше експлуатація цього приміщення буде недоцільною. Потрібно пройти по вулиці, щоб посидіти в прибудові.

Веранда зазвичай не відрізняється великими габаритами. Вона може бути зовсім крихітною. Якщо тут планується створити повноцінне приміщення для відпочинку, можна створити будова габаритами до 12 м2. У деяких випадках ця прибудова має площу від 3 м2. Вибираючи розмір веранди, потрібно співвіднести його з габаритами будинку. Вона повинна гармонійно доповнювати головна будівля.

Конструктивні особливості

Існує безліч варіантів прибудови до будинку веранди (фото представлено далі). Вибір залежить від особливостей основного будівлі, вимог власників дачі або котеджу. Спочатку розробляється план веранди. Потрібно вибрати її розміри, форму.

Існують веранди вбудованого та прибудованого типу. Перший варіант планується ще перед початком будівництва будинку. У цьому випадку веранда буде мати з ним спільний фундамент. Якщо ж її прилаштовують, коли котедж вже був зведений, прибудова повинна мати свій власний фундамент.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Веранда може мати різну форму. Найпопулярнішою є прямокутна прибудова. Своїми руками звести її буде простіше, ніж інші різновиди. Однак оригінальніше виглядає кругла веранда. Вона підійде для певних типів екстер’єру. Така прибудова прикрасить будинок. Ще одним варіантом конструкції є шести – або восьмикутна веранда.

У залежності від габаритів основного будинку, веранда може мати різні розміри. Якщо невеликий будинок (дача), веранда може бути такої ж довжини, як і стіна з центральним входом. Якщо ж котедж великий, прибудова може бути коротше, ніж це будівля.

Читайте також:  Миючий засіб для посудомийної машини — рейтинг найбільш ефективних з описом складу та відгуками

Вхід на веранду може бути боковим або центральним. Вибір залежить від особливостей ділянки. Не рекомендується встановлювати двері на веранду і в будинок навпроти один одного. У цьому випадку велика вірогідність появи протягів. Перебувати в прибудові буде некомфортно.

Отримання дозволу на будівництво

Прибудова веранди до будинку своїми руками вимагає отримання документарного дозволу на проведення такого розширення житлової площі. Це певний тип перебудови існуючої будівлі. Щоб отримати дозвіл на будівництво, потрібно підготувати ряд документів. Їх передають в управління архітектури.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Власник будинку повинен надати документи, які підтверджують його право володіння житлом. Також потрібен докладний план будинку з верандою. Якщо власник будинку не володіє необхідними знаннями і кваліфікацією, він повинен звернутися в спеціалізовану будівельну компанію. Тут розроблять план прибудови у відповідності з існуючими нормами і вимогами. Експлуатація такої будови буде безпечним.

Крім цього, в управління архітектури, надається письмова згода всіх, прописаних в будинку, мешканців. Також потрібно буде написати заяву про надання дозволу на проведення перебудови будівлі.

Варто відзначити, що в спеціалізованих компаніях існують готові проекти прибудови веранди до дерев’яного будинку або будівель із цегли, бетону, пінобетону і т. д. Такі плани обійдуться дешевше. Індивідуальні проекти досить дорого коштують.

Займатися питаннями отримання дозволу на перебудову потрібно за 3 місяці до початку роботи. Це можна зробити взимку. Навесні можна буде приступити до будівництва. Якщо прибудувати веранду без одержання дозволу, передати таке житло у спадок, продати його буде дуже і дуже складно. Також не варто відхилятися від створеного плану. Це тягне за собою накладення штрафу. Самовільне будівництво підлягає знесенню за рахунок власника будинку. Без відповідної документації він не має права володіння цим об’єктом.

Матеріали для будівництва

Прибудова веранди і тераси до дерев’яного будинку або споруди з інших матеріалів має ряд особливостей. Господарі дачі або котеджу при розробці плану повинні витримати загальну гармонію між основною будівлею і прибудовою. Саме з цієї причини веранду рекомендується створювати з того ж матеріалу, що і будинок. Проте це не обов’язково.

Сучасні будівельні технології дозволяють поєднувати різні матеріали. Тому гармонізувати загальний вигляд будівлі можна при використанні однакового для настилу покрівлі котеджу і прибудови. Вибір зовнішнього вигляду веранди залежить від смакових уподобань господарів будинку, їх фінансових можливостей.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Існує безліч матеріалів, з яких можна створити прибудову. Вони відрізняються вартістю, експлуатаційними характеристиками та особливостями монтажу. Одним із самих недорогих варіантів для створення веранди є фанера. Листи фіксують на зібраний металевий каркас. Замість фанери, можна також використовувати вагонку, пластикові панелі та профнастил. Популярністю користуються прибудови з полікарбонату. Це недорогий і міцний матеріал.

Набагато ефектніше виглядає прибудова з цегли або газобетонних блоків. Цей варіант більше підійде для будинку, який створений з такого ж матеріалу. Можна використовувати і натуральний камінь. Для цього типу монтажу потрібні певні вміння майстра.

Для дерев’яного будинку кращим варіантом стане створення веранди з такого ж матеріалу. Прибудова може бути створена з бруса, дощок або вагонки з натурального матеріалу.

Читайте також:  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

Особливості дерев’яної веранди

Прибудова веранди до дерев’яного будинку також практично завжди створюється з такого ж матеріалу. Він практичний, красивий і екологічно чистий. Сучасні матеріали так і не змогли замінити натуральну деревину при будівництві будинків, прибудов. Існує кілька варіантів будівництва веранди цього типу.

Прибудова може бути створена за каркасно-щитової технології або зводитися з бруса або колод. Вибір залежить від зовнішнього вигляду екстер’єру будівлі. Так, для будинку зі зрубу ідеальним варіантом стане веранда з колод. Якщо потрібно побудувати недорогу прибудову на дачі, краще віддати перевагу каркасно-щитовий методикою.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Відмінною особливістю дерев’яних веранд є їх простота монтажу. Майстер навіть не буде потрібно помічник при проведенні цієї роботи. Деревина відрізняється відносно невеликою вагою. Це також є її перевагою. Не потрібно застосовувати дорогу спецтехніку.

Однак варто врахувати, що прибудова веранди до дерев’яного будинку з такого ж матеріалу має і ряд недоліків. Ними володіє натуральний матеріал. Деревина є пожежонебезпечним матеріалом. До того ж вона з часом може піддатися атакам шкідників, на ній з’являється грибок і цвіль. Потрібно застосовувати спеціальні склади, щоб зменшити негативні особливості цього матеріалу.

Особливості цегляної веранди

Якщо будинок побудований з цегли, з цього ж матеріалу створюється в більшості випадків і прибудова. Цей матеріал відрізняється масою переваг. Прибудова цегляної веранди до цегельного будинку в спеку буде зберігати прохолоду всередині. При цьому матеріал є пожежобезпечним. Цегляна кладка довговічна. При правильній обробці вона може експлуатуватися кілька десятків років. Також така веранда буде простий у догляді.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Утеплені різновиди прибудов найкраще робити з цегли або блоків. Такий матеріал при правильному утепленні буде помітно знижувати тепловтрати приміщення. На обігрів потрібно витрачати менше ресурсів. У такий веранді можна облаштувати місце для відпочинку в зимовий період. Для цього сюди підводять опалення, роблять скління (2 скла мінімум).

Недоліком цегляної будівлі є її велика вага. Це змушує споруджувати стрічковий фундамент. Це більш дорогий тип основи. До того ж цегла, який демонструє високі експлуатаційні показники (не пропускає тепло, довговічна, не боїться вологи) коштує досить дорого.

Ще одним хорошим варіантом є застосування піноблоків. В цьому випадку процес будівництва буде просуватися швидше і простіше. Цей тип матеріалів простий в обробці. Він потребує якісної внутрішньої і зовнішньої обробки. Вага газобетонних блоків значно менше, ніж у цегляної кладки. Це дозволяє заощадити на облаштуванні фундаменту.

Інші різновиди матеріалів

Існують різні проекти прибудови веранди до будинку. Одним з оригінальних різновидів матеріалів є полікарбонат. Він дозволяє створити легку, міцну прибудову. Позитивними характеристиками цього матеріалу є його високі показники теплоізоляції.

Варіанти прибудови веранди до будинку

Полікарбонат прозорий, що дозволяє заощадити на освітленні веранди в денний час. Матеріал відрізняється пластичністю. Його структура нагадує стільники, що наділяє пластини особливими якостями. З цих листів можна створювати як стіни, так дах будівлі. Якщо підвести в таку веранду опалення, її можна використовувати в якості зимового саду, кімнати відпочинку в холодний період року.

Слід врахувати, що створення веранди з південної сторони будинку з полікарбонату небажана. Якщо тут не буде якісного притінення, вентиляції, перебувати всередині прибудови буде неможливо. Тут буде дуже жарко і задушливо.

Читайте також:  Як зробити люстру своїми руками: фото

Прибудова веранди до дачного будинку може бути виконана і з інших матеріалів. Якщо фасад оформлений в стилі етно, можна зробити прибудову плетневого типу. Вона може експлуатуватися тільки в літній період. Найкраще робити її відкритою. Так простір всередині у жаркі дні буде добре провітрюватися. Популярністю користуються також трансформовані веранди. При необхідності можна розсунути їх стулки в теплу пору року або щільно закрити панелі в негоду.

Особливості фундаменту

Прибудова закритої веранди до будинку передбачає обов’язкове облаштування фундаменту. Він може бути стрічковим або стовпчастим. Вибір залежить від особливостей грунту, загальної ваги конструкції. Якщо будинок побудований на болотистій місцевості або в дуже холодному кліматі, потрібно забивати в ґрунт палі.

Стрічковий фундамент може бути створений з бетону. Також для цього застосовують цеглини, блокові матеріали або натуральний камінь. Це дозволяє створити певний декоративний ефект, виконати всі будівельні вимоги і норми. Стрічковий фундамент підійде для великогабаритних, важких веранд. В цьому випадку його потрібно прив’язати до основного фундаменту будинку. Це можна зробити лише на стійкому типі грунту. Для цього застосовується спеціальна арматура. Рівень фундаменту веранди не повинен бути нижче, ніж підстава будівлі.

Якщо ж веранда побудована з легких матеріалів, облаштовується стовпчастий фундамент. Він не прив’язується до основної будівлі. Це необхідно через усадки матеріалів і основи у перші кілька років після зведення прибудови. Слід також залишати невеликий зазор між будинком і верандою. В іншому випадку з’являться тріщини на будові.

Стовпчастий фундамент підійде для веранди з полікарбонату, деревини, каркасних конструкцій. На створені за спеціальною технологією стовпи укладаються лаги. На них настеляється підлога і здійснюється зведення всіх наступних елементів прибудови.

Підлогу та стіни

Після створення фундаменту потрібно зводити стіни і монтувати підлогу. Вибір матеріалів залежить від особливостей експлуатації конструкції. Якщо виконується прибудова теплою веранди до будинку, потрібно придбати утеплювач, гідроізоляцію. Спочатку створюється підлогу. Якщо веранда тепла, його заливають стяжкою. Підпілля засипається шаром піску і щебеню. На них викладають шар гідроізоляції і засипають керамзитом. Далі заливається стяжка. Коли вона висохне, треба настелити на неї утеплювач (пенополисторл) шар гідроізоляції. Далі укладається металева арматурна сітка. Заливається ще один шар стяжки.

Якщо літня веранда, підлогу можна зробити дерев’яним. Укладають дерев’яні лаги, на які настилають дошки. Між ними можна залишати невеликі проміжки для якісної вентиляції. Для теплою веранди створюється система опалення. Краще всього застосовувати електричний або водяний тепла підлога.

Стіни зводять з обраного матеріалу. При необхідності прибудови веранди до будинку утеплюють. Потрібно провести декоративну обробку усередині і зовні будівлі. Це роблять після створення покрівлі.

Дах

Прибудова веранди до будинку повинна мати дах. Вона може бути утепленим або простий. Для обробки застосовують ті ж матеріали, що і на основному будівлі. Найчастіше для веранди створюють односкатную дах. Кут нахилу визначають відповідно до вітрової навантаженням і кількістю опадів на місцевості.

Розглянувши особливості створення прибудови веранди до будинку, можна змонтувати її своїми руками.

DvaGusya