Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

Всі сорти винограду мають свої відмінні риси, за які вони і полюбилися виноградарям. Відноситься це не тільки до смаком і розміром грон, але і до термінів дозрівання і знімання, зростання, правил посадки і догляду, районування. Сьогодні ми розповімо про виноград Кодрянка, представимо його характеристики.

Історія виникнення

Кодрянка відноситься до гібридного сорту, який був отриманий шляхом схрещування двох сортів – Маршальського та Молдови. У гібрида є ще одна назва – Чорна магія (Black magic) Сорт був виведений в 70-х роках минулого століття в Молдові, де і в даний час дуже високо цінується.

Виноград Кодрянка: опис сорту

Сорт ранньостиглий столового призначення, період від початку до кінця дозрівання становить від ста до ста двадцяти днів. Кущ рослини об’ємний і сильнорослий. Лоза визріває по всій довжині. При короткій обрізці навантаження на кущ не повинна перевищувати 17-20 пагонів. На кущі є двостатеві квітки, тому додаткового запилення не потрібно. Грона винограду мають масу 500-600 грамів, деякі можуть досягати півтора кілограмів. Ягоди великі – 31х19 мм, вагою близько 8 грамів, яйцевидної або подовженої форми. Їх колір – темно-фіолетовий, майже чорний. У сорту смачна, соковита і м’ясиста м’якоть з невеликою кількістю насіння.

Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

При вирощуванні винограду Кодрянка слід врахувати, що в несприятливі роки він схильний до горошенню. Цього можна уникнути, використовуючи гіберелін: його застосування призведе до меншого горошенню і утворення великих ягід без насіння.

Характеристика

Сорт високоврожайний. Перший урожай можна отримати вже на 2-3 сезон після посадки саджанців. Кліматичні умови не впливають на якість і кількість врожаю.

Кодрянка має високі стабільні показники визрівання пагонів, у відсотковому відношенні – 80-90 відсотків. Сорт невибагливий у догляді. Має стійкий імунітет до ряду захворювань. Майже не уражується сірою гниллю та мілдью.

Виноград стійкий до перепаду температур у весняний час він витримує легкі заморозки, а в літній краще інших сортів справляється з посухою. Поріг морозостійкості сорту достатньо високий: до -23 °C.

Читайте також:  Рекомендації для вдалого вибору камінної топки

На відміну від більшості сортів винограду, Кодрянка слабо уражується осами, що полегшує за ним догляд.

Посадка

Сорт поширений в Молдові, Білорусі, Україні, південних і центральних регіонах Росії. Від правильної посадки та догляду за рослиною безпосередньо залежить рівень врожайності. І хоча цей сорт невибагливий до вибору грунту, слід дотримуватися при посадці загальноприйняті вимоги.

Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

Вибір місця

Для створення виноградника краще вибирати відкриті, незатененные місця. Слід відмовитися від вирощування на заболочених і низинних ділянках. Не варто висаджувати саджанці там, де близько розташовані грунтові води. Вони повинні знаходитися на глибині не менше 2,5 метра від поверхні землі.

Грунт

Для вирощування винограду краще вибирати легкі, «дихаючі» ґрунту, він відмінно себе почуває на піщаних і кам’янистих. Цікаво, що виростаючи на кам’янистій, бідної грунті Кодрянка дає більш солодкі плоди.

Покрокова інструкція посадки винограду

Кращим посадковим матеріалом вважаються однорічні саджанці, але можна використовувати і живці. Перед посадкою заздалегідь готують посадочну лунку розміром 50х50 сантиметрів. На дно в якості дренажу укладають гравій середнього розміру (можна замінити його галькою або битою цеглою), шаром не менше 10 сантиметрів. Готується родюча суміш:

 • суперфосфат;
 • земля;
 • перегній;
 • калійна сіль.

Перш ніж засипати коріння саджанця, необхідно все перемішати. Після посадки грунт навколо коренів ущільнюється і поливається водою, на одну лунку потрібно 2 відра. Під час вкорінення саджанця грунт необхідно підтримувати у вологому стані, але не заливати. При розміщенні лунок необхідно враховувати майбутній розмір лози. Відстань при посадці між кущами має бути не менше 2 метрів, а при рядкової – вже 3.

Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

Правила посадки саджанцями

Для посадки винограду саджанцями кращим часом вважається рання весна або пізня осінь. Після того, як почнуться перші осінні заморозки, посадку виробляти не можна.

Посадочна яма готується завчасно. У неї трохи раніше передбачуваної посадки насипається земля з мінеральними добривами. Дуже акуратно, не приминаючи коренів, саджанці поміщають в лунку. Щоб не завдати шкоди ніжною кореневій системі, землю слід насипати в ямку руками невеликими порціями. Поруч з місцем посадки встановлюється шпалера для винограду, до якої підв’язується саджанець. Згодом її використовують для того, щоб коригувати напрямок росту лози.

Читайте також:  Поетапна підготовка підлоги під ламінат

Рясний полив сприяє більш швидкому укоріненню саджанця. А при осінній посадці полив захистить саджанець від обмороження. Щоб захистити виноград від перших заморозків, рослина рекомендується підгорнути. Є ще один варіант: держак накривають бочонком без дна і обережно наповнюють його землею.

Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

Посадка живцями

Рання весна – найбільш відповідний час для посадки Кодрянки живцями. Але після того, як почнеться період сокоруху, висаджувати їх не рекомендується.

Зрізаний держак занурюють у воду на 2 діб. Після цього верхню частину занурюють у гарячий парафін, а корінь поміщають в розчин для прискорення росту. Для цього підійде препарат «Гумат», його слід розвести в наступній пропорції: десять крапель на один літр води.

У заздалегідь приготовлену лунку, не дуже глибоку, висаджують держак, потім добре ущільнюють землею.

Зверху землю рекомендується накрити поліетиленом з маленьким отвором для держака.

Особливості догляду

Щоб домогтися високих врожаїв при вирощуванні винограду Кодрянка, рослину необхідно забезпечити якісним відходом. Виділимо кілька основних вимог:

 • Своєчасний і рясний полив.
 • Мульчування грунту.
 • Приховування саджанців і дорослих кущів винограду на зиму.
 • Своєчасна обрізка кущів.
 • Проводити обприскування двічі за сезон від сірої гнилі, мілдью. Цей захід проводиться до початку цвітіння і після того, як зав’язалися ягоди.
 • Забезпечити рослині доступ сонячних променів, слід уникати затінення.
 • Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

  Полив

  Винограду сорту Кодрянка для гарного росту потрібен рясний і регулярний полив. Виноградні кущі цього сорту добре розростаються і дають багатий урожай. Витрата води наступний: на один молодий кущ потрібно 25, на дорослий – 45-50 літрів води.

  Мульчування

  Для того щоб волога в землі утримувалася трохи довше і приносила користь рослині, грунт навколо нього необхідно мульчувати. У цій якості використовують торф або перегній. Укривають грунт тільки ранньою весною і восени. У літній час цього робити не слід, інакше коріння почнуть пріти і згниють. Мульчу розкладають по всьому периметру навколо штамба.

  Читайте також:  Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

  Укриття на зиму

  Незважаючи на те що сорт Кодрянка стійкий до морозів, у перші роки після посадки необхідно підгортати і вкривати. В іншому випадку кущ може загинути. На зиму лозу знімають зі шпалери для винограду і вкривають соломою або сіном. Для того щоб укривний матеріал не відносило вітром, зверху на сіно (солому) потрібно покласти що-небудь важке.

  Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

  Обрізка

  Перші пару років після посадки виноград не потребує обрізання. Після того як почнеться плодоношення, зазвичай восени, обрізають молоді пагони. У більш дорослих рослин обрізають сухі і не дають плодів гілки. За допомогою обрізки можна формувати кущ.

  Добриво

  В добривах виноград Кодрянка особливо не потребує. Йому достатньо тих, що надходять до коренів при мульчуванні. Можна раз на рік при весняній перекопуванні вносити мінеральні і органічні добрива.

  Корисні властивості винограду

  В соку винограду міститься велика кількість вітамінів В, С, Р та каротину, його м’якоть і шкірка багаті пектином. Завдяки складу сік надає антисептичну дію, захищає від інфекційних захворювань.

  Рекомендується вживати виноград людям з анемією, з проблемами серцево-судинної системи, печінкою. Ягоди надають сприятливий вплив на захисні функції організму, допомагають при хронічних бронхітах. Крім цього, виноград є улюбленими ласощами і маленьких дітей, і дорослих.

  Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

  Шкідники і хвороби

  Сорт Кодрянка досить стійкий до ураження різними захворюваннями. Зазвичай для обприскування використовуються стандартні препарати. Від шкідників і гризунів вживають такі заходи: штамб винограду добре обв’язується ельником і підгортається землею.

  Якщо виникнуть проблеми з осами, слід взяти кілька ефективних заходів, для того щоб зберегти ягоди:

 • Необхідно видаляти всі осині гнізда, розташовані неподалік від виноградника.
 • Для укривання грон винограду використовувати спеціальні сітчасті мішечки.
 • Влаштовувати приманки: у невелику ємність помістити варення, мед та інші солодощі.
 • Виноград Кодрянка: відгуки

  Садівники, які займаються вирощуванням цього сорту, відзначають його високу врожайність, незвичайні смакові якості, невибагливість у догляді. Радують величезні грона з великими ягодами, які міцно тримаються на кущі. Ягоди з невеликою кількістю кісточок.

  DvaGusya