Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

Практично неможливо уявити город приватного будинку або дачна ділянка без грядок з огірками. Хрусткі і ароматні овочі гарні як в свіжому вигляді, так і в маринованому або консервованому. А особливо смачними виходять малосольні огірочки, які були вирощені своїми руками. На сьогоднішній день існує безліч різних способів вирощування огірків в теплиці, на грядці під відкритим небом, в сітках, поліетиленових мішках і навіть наметах. Наша стаття буде присвячена вирощуванню огірків в бочці. Ми розповімо про переваги даного способу і поділимося особливостями цього процесу.

Переваги

Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

Чому ж варто віддати перевагу вирощуванню огірків в бочці? Даний спосіб має цілий ряд плюсів. Ознайомившись з ними, ви неодмінно втратите будь-яких сумнівів і запитань про те, як виростити огірки в бочці на дачі або городі.

Переваги:

 • Колосальна економія місця, що особливо важливо в умовах невеликих посадкових площ. Одна бочка, об’ємом близько 200 літрів замінить вам 2 квадратних метри ділянки. Досить економне витрачання площі, не чи правда?
 • Сонячне світло поширюється на рослину більш рівномірно.
 • Даний спосіб дозволяє отримати врожай набагато раніше, ніж при звичайному вирощуванні. Мало того, період плодоношення значно збільшується за рахунок більш високої якості ґрунту – в бочці вона менш схильна до заморозків та інших умов несприятливої погоди, а також впливу шкідників.
 • Бочка з розрослися гілками – це ще й прикраса садової ділянки. Особливо якщо розфарбувати саму бочку в яскраві, позитивні кольору.
 • Дуже зручно збирати урожай стиглих огірків – не потрібно нахилятися, овочі розташовуються на рівні ваших рук. А це означає, що ви набагато менше втомитеся від цього процесу.
Читайте також:  Чим вивести плями від кульбаб на одязі — ефективні методи

Як ви встигли переконатися, даний метод посадки огірків не має явних недоліків. А тому далі докладаємо опис вирощування огірків в бочці покроково. У наступних розділах висвітлені найбільш важливі моменти, які необхідно врахувати при посадці і догляду за цими овочами.

Вибір ємності

Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

Починати, безумовно, потрібно з вибору бочки для посадки огірків. Для цих цілей необов’язково купувати нові ємності – цілком допустимо використовувати старі металеві, пластикові або дерев’яні діжки. Бажано віддати перевагу обсягом 200 або 250 літрів, але можна скористатися і бочками меншого розміру. Підготовка бочки полягає у видаленні її дна і просверливании отворів в стінках. Робиться це для забезпечення ґрунту киснем і доступу мікроорганізмів і корисних комах (наприклад, дощові черв’яки). Дерев’яні бочки схильні до швидкого псування, тому краще використовувати залізні або пластмасові.

Підготовка грунту

Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

Для вирощування огірків в бочці необхідно ретельно підготувати землю. Процес підготовки починається ранньою весною або восени і полягає в наповненні ємності декількома шарами родючого ґрунту. Купувати готовий грунт не завжди дешево, а використовувати просту землю з городу досить небезпечно – можна занести насіння бур’янів і різні хвороби. Тому варто прикласти невеликі зусилля і самостійно подбати про родючому грунті для огірків. Оптимальним вважається поєднання трьох шарів:

 • Перший шар виконує функції дренажу для видалення зайвої вологи і своєрідного резерву з корисними речовинами. На саме дно викладаються листя і стебла кукурудзи і капусти, дрібні гілки і навіть невелика кількість харчових відходів. Для того щоб прискорити процес їх розкладу, можна скористатися компостирующими препаратами. Якщо починати підготовку ґрунту в осінній час, то за зиму цей шар відмінно розкладається і стає повноцінним субстратом.
 • Другий шар традиційно заповнюється свіжим гноєм. Перегниваючи, він виділяє велику кількість тепла, що вкрай необхідно для теплолюбних огірків. Наявність гною в ґрунті допомагає підтримувати сприятливу температуру протягом усього вирощування огірків у бочці.
 • Нарешті, третій, верхній шар грунту заповнюється родючим рихлим грунтом. Краще всього використовувати суміш з торфу, перегною і звичайної землі. Торф іноді замінюють тирсою. Також у верхній шар ґрунту можна додати невелику кількість мінеральних добрив.
 • Читайте також:  Як зробити ялинку з синельного дроту: майстер-клас з детальними фото

  Заповнену бочку залишають для просідання землі, попередньо протоку її 3-4 відрами води. Для зручності внесення добрив у процесі вирощування огірків можна закопати в центр верхнього шару обрізану пляшку, у вигляді воронки.

  Посадка

  Висаджування огіркових насіння в бочку можна здійснювати на дві, а то й три тижні раніше, ніж це робиться при використанні відкритих грядок. Найчастіше це кінець квітня. За добу до занурення насіння в грунт її необхідно добре зволожити. У підготовленому грунті, по колу бочки, робляться поглиблення (не більше 3 сантиметрів), в кількості 4-5 штук. В ямки висаджуються насіння і присипаються шаром компосту. Бочку з посадками накривають плівкою і поміщають у тепле, добре освітлюване місце. Замість плівки бажано використовувати агроволокно, яке набагато міцніше плівки, але пропускає повітря і сонячне світло, при цьому не даючи посадкам замерзнути.

  Підготовка насіння до посадки – процес нетрудомісткий. Досить протягом тижня тримати їх у теплому місці, продезінфікувати в слабкому марганцевому розчині близько 20 хвилин на добу занурити в нітрофоску.

  Полив

  Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

  Огірки не тільки тепло, але і вологолюбні рослини. З-за інтенсивного росту листя коріння іноді не вистачає поживних речовин. Тому необхідно здійснювати полив не менше 3-4 разів на тиждень. Грунт в бочках сохне трохи швидше-за швидкого нагрівання і вертикального відтоку води. Для запобігання висихання верхнього шару грунту можна прикрити його скошеною травою.

  Підгодівля

  Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

  Як і будь-яке інше рослина, огірки потребують додаткового підживлення мінеральними та органічними добавками. Для отримання потужного і сильного рослини в період цвітіння необхідно вносити в ґрунт азотисті добрива. Для цього чайна ложка сечовини розводиться у відрі води і вноситься в бочку. Під час плодоношення рослина як ніколи має потребу в мінеральних добривах. Необхідно чергувати підгодівлю з калієм, азотом і фосфором. Одним з кращих саморобних добрив вважається настоянка бур’янів, трави і курячого посліду на теплій воді. Такий склад настоюють близько двох тижнів, після чого використовують для живлення грунту.

  Читайте також:  Бананова шкірка як добриво — хімічний склад, механізм дії, норми і способи внесення в грунт

  Підв’язка

  Огірки, вирощувані в бочці, обов’язково потрібно підв’язувати. Найпростіший спосіб – встановити в центрі бочки дерев’яний або металевий шест, висотою близько двох метрів, з хрестовиною. Від неї зробити кілька променів з мотузки, за яким будуть плентатися пагони. Перша підв’язка здійснюється при появі 4-5 листків.

  Думка досвідчених городників

  Вирощування огірків у бочці: покрокова інструкція, відгуки

  На основі відгуків про вирощуванні огірків у бочці можна з упевненістю сказати, що даний спосіб зарекомендував себе серед досвідчених садівників і городників. Такий не зовсім традиційний метод дійсно дуже зручний в умовах невеликих ділянок. Урожай, зібраний з таких своєрідних грядок, володіє прекрасними смаковими якостями навіть при більш ранньому дозріванні. Навіть у такому не зовсім теплом регіоні, як Підмосков’ї, вирощування огірків в бочці – цілком реальний спосіб отримати смачний і корисний урожай.

  DvaGusya