Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Складно переоцінити важливість водопроводу на дачі. Своїми руками здійснити облаштування цієї системи цілком можливо. Без постійного водопостачання звичайне миття посуду може перетворитися на справжнє випробування, не кажучи вже про необхідність догляду за ділянкою та садом, а також використання побутової техніки, яка обов’язково передбачає підключення до системи каналізації і водопроводу.

Майже кожен власник дачної ділянки сьогодні хоче облаштувати повноцінну систему водопостачання. Планування краще здійснити ще на етапі складання проекту будинку. Для бойлерного водомірного вузла необхідна буде невелика кімната на першому поверсі. Приміщення може мати мінімальну площу 4 м2. Технічні пристрої повинні розташовуватися в одному приміщенні, це дозволить власнику контролювати процес подачі води.

Якщо ви вирішили облаштувати водопровід на дачі своїми руками, то повинні знати, з чого він складається, а саме:

 • трубопроводу;
 • комплект фітингів;
 • кранів;
 • насоса;
 • манометра;
 • розширювального бака;
 • реле тиску;
 • очисних фільтрів;
 • електричного супроводу;
 • водонагрівача.

Що стосується трубопроводу, то для його монтажу можна використовувати вироби з:

 • металу;
 • металопластику;
 • поліпропілену.

Электросопровождение повинно бути доповнено автоматичним захистом. Для затримування зважених частинок необхідно буде використовувати очисні фільтри. При необхідності можна встановити водонагрівач. Більш зручною буде накопичувальна модель.

Визначення джерела водозабезпечення

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Перш ніж приступити до монтажу водопроводу на дачі своїми руками, ви повинні вибрати джерело водозабезпечення. Це може бути центральне водопостачання. Даний варіант найбільш зручний і простий. Напір у системі повинен бути достатнім, щоб вода змогла чинити в будівлю. В іншому випадку додатково доведеться розщедритися на насос або вдатися до інших методів водозабезпечення.

Вода буде подаватися по системі труб і фітингів. Для монтажу немає необхідності купувати додаткові пристрої, потрібно буде лише викопати траншею, монтувати елементи водопроводу та здійснити врізку в центральну магістраль. Якщо такої можливості немає, то слід розглянути інші варіанти. Наприклад, шахтний колодязь. Цей спосіб підходить для ділянок, де глибина залягання підземних вод не нижче 10 м. Шахту можна облаштувати силами 3 осіб, поодинці впоратися з роботами буде складно.

Якщо водопровід на дачі своїми руками буде облаштовуватися за такої технології, то ви зможете скористатися одним головною перевагою – простотою системи. Вона легко піддається ремонту і догляду, а зміст колодязя не вимагає відчутних витрат. Основним недоліком виступає обмежене водопостачання.

Не кожен колодязь може дати стільки води, скільки потрібно для задоволення потреб сім’ї. Перш ніж вибрати такий варіант, слід розрахувати, який об’єм рідини вам потрібен, а також зіставити це з тим, скільки води зможе давати колодязь. Облаштування системи водопостачання за такої технології передбачає використання поверхневого насоса. Він порівняно недорого коштує і простий в експлуатації.

Використання свердловини

Схема водопроводу може припускати наявність свердловини. Якщо підземний шар води залягає глибше 10 м, то доведеться бурити свердловину. А за це ви заплатите досить дорого. Але витративши гроші один раз, ви забезпечите свою дачу водою в необхідних обсягах.

Читайте також:  8 способів очистити мазут з одягу — огляд професійних і народних методів

Якщо є бажання заощадити, можете домовитися з сусідами і зробити одну свердловину на кілька будинків. Додатково доведеться придбати насосне занурювальне обладнання. Воно коштує дорожче поверхневих аналогів, але по ефективності рівних йому немає.

Літній варіант водопроводу

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Водопровід у приватному будинку за містом може бути річним. Він цілком може задовольнити ваші запити. Особливості системи полягають в експлуатації, яка можлива лише в теплий період. Модифікації представлені розбірними і стаціонарними варіантами. Перша схема досить проста. Вона вимагає приєднання шланга до насоса і прокладання комунікацій по поверхні грунту, щоб вони не перешкоджали переміщення по ділянці.

Монтаж зовнішнього водопроводу супроводжується вибором шланга з гуми або силікону. З’єднання здійснюється з використанням перехідників. У спеціалізованих магазинах доступні вироби з сполуками у вигляді засувок. Одна їх сторона має підпружинений роз’єм, тоді як на другий присутній йорж. З допомогою засувки шланг з’єднується просто, надійно і швидко.

Зазвичай монтаж зовнішнього водопроводу здійснюється для поливу саду. Організовувати на основі такої технології повноцінне водопостачання не варто. Літній водопровід може бути стаціонарним. Він розташовується під землею. Використовувати гнучкі шланги не можна, слід придбати труби з пластику. Сезонний стаціонарний водопровід закладається на метрову глибину. Після завершення теплого сезону з труб викачується вода, в іншому випадку вона замерзне і порушить цілісність матеріалу. Труби повинні бути укладені з ухилом, який прямує у бік зливного вентиля. Його монтують недалеко від джерела води.

Який варіант прокладки труб річного водопроводу вибрати

Труби для річного водопроводу можуть бути покладені за однією з двох технологій. Перша передбачає розташування шлангів на поверхні ґрунту, тоді як друга передбачає закопування комунікацій в землю. Якщо річний водопровід на дачі влаштовується за першою методикою, то він має одна важлива перевага – легкість монтажу і демонтажу. Недолік полягає в можливості поломки.

Якщо ж труби зариваються в грунт неглибоко, то на поверхні будуть лише тільки крани. Один важливий плюс виражений у тому, що під час експлуатації така система не заважатиме, а при необхідності її легко можна буде відкопати і демонтувати.

Зимовий водопровід

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Водопровід в приватному будинку може бути зимовим, використовувати його можна цілий рік. Для цього чудово підходять поліпропіленові та поліетиленові труби. Останні реалізуються по більш низькій вартості і укладаються без застосування спеціальних інструментів. Перші обходяться дорожче і вимагає використання паяльника під час укладання. У підсумку на додаткові деталі ви витратите більше грошей.

Монтаж комунікацій здійснюється з незначним ухилом, який повинен бути спрямований у бік джерела водопостачання. Труба розташовується нижче лінії промерзання грунту на 250 мм. Схема водопроводу може припускати розташування труб на глибині 300 мм. При цьому виконується теплоізоляція. З цими функціями справляється спінений поліетилен. У продажу можна зустріти циліндричні вироби. Їх надягають на трубу, що дозволяє домогтися надійного захисту від холоду та інших несприятливих впливів.

Додатково необхідно теплоізолювати ще і джерело води. Якщо колодязь утеплюється і закидається снігом на зиму, цих заходів буде достатньо, щоб захистити конструкцію від промерзання. Насосне обладнання при його наявності оснащується кессоном. Він являє собою приямок з додатковим утепленням. Облаштування здійснюється поруч з джерелом водопостачання, оснащеним насосом. Пристрій водопроводу на дачі за такої технології здійснюється в приміщенні, де температура не падає нижче мінусової позначки.

Читайте також:  Оцет від бур’янів — способи використання з сіллю, лимонною кислотою або додаванням мила

Складання проекту перед облаштуванням водопроводу

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Перед тим, як зробити водопровід на дачі, ви повинні будете скласти проект. На цьому етапі необхідно визначитися з обладнанням. Слід уточнити місця, де будуть розташовуватися точки водозабору. Слід підрахувати кількість фітингів, підібрати матеріал і вид водопровідних труб.

Пластикові найбільш поширені. Вони надійні і довговічні, а також здатні впоратися з покладені на них завданнями. Такі труби не іржавіють, що дозволяє зашивати їх у стіни. Далі складається схема водопроводу. На кресленні необхідно визначити всі розміри. Так ви зможете визначити метраж і кількість комплектуючих. Вони отримуються з деяким запасом в 15 %.

Підготовка інструментів для монтажу

Для монтажу водопроводу необхідно подбати про наявність наступних інструментів:

 • різака;
 • наждачного паперу;
 • ножа;
 • рулетки;
 • розвідного гайкового ключа;
 • набору гайкових газових ключів;
 • олівця.

Різак знадобиться для розкрою труб. Для того щоб при затягуванні фітингів не здирати шкіру долонь, слід вдатися до газового ключа під другим номером. Для земляних робіт стати в нагоді хороша лопата.

На першому етапі ви повинні будете здійснити розбивку траси водопроводу. При купівлі витратних матеріалів необхідно розрахувати потрібну кількість трійників, кранів, труб і куточків, щоб в процесі монтажу не відволікатися на необхідність повторного відвідування магазину.

Монтаж компонентів

Пристрій водопроводу здійснюється в кілька етапів. На першому необхідно викопати траншею від джерела до точки введення труби в будівлю. Далі здійснюється встановлення насосного обладнання. Якщо воно глибинне, то розташовувати його в джерелі водопостачання. Поверхневі моделі встановлюються поруч з колодязем або свердловиною. Вони розташовуються в кесоні або обігрівається кімнаті. До насоса слід підключити трубу.

Вільний кінець фіксується до штуцера з п’ятьма виводами. Накопичувальний бак підключається до вільних виходів штуцера. На цьому етапі встановлюється манометр і реле тиску. В накопичувальний бак може вміщуватися близько 500 л і навіть більше. Це дозволить забезпечити оптимальний тиск в системі. У ємності ви зможете зберігати воду на випадок непередбачених ситуацій. До вільного штуцера необхідно підключити трубу, а після провести магістраль по вирівняній траншеї в будинок.

По дну ями прокладається захищений кабель для підключення насосного обладнання та гідроакумулятора. Розетка для підключення згаданих вище пристроїв повинна бути заземлена. Зимовий водопровід на дачі влаштовується з використанням запірного крана. Він розташовується перед точкою введення труби в будівлю. Цей елемент дозволить перекривати водопостачання, коли така необхідність виникне.

Якщо ви переконалися в тому, що трубопровід працює правильно, необхідно засипати яму, тільки після цього можна приступати до монтажу розводки. Система водопроводу повинна бути укомплектована очисними пристосуваннями.

Установка насоса

Прокладка водопроводу неможлива без джерела води. Зазвичай для цього використовується колодязь, свердловина або джерельна каптажная камера. Кожен джерело володіє своїми перевагами і недоліками. Так, вода в свердловині чистіше, але буріння обходиться досить дорого. Більш дешевим рішенням стане викопування колодязя. Його можна обладнати заглибним насосом, а також здійснити установку триступеневої системи фільтрів.

Читайте також:  Вироби із сірників: детальні інструкції з виготовлення сірникових будівель для початківців

Водопровід на дачі з заглибним насосом зможе подавати воду з 20 м. Обладнання працює безшумно. Пристрій доповнюється фільтраційним вузлом, гідроакумулятором, а також автоматичним блоком з розводящим вузлом. При виборі слід звернути увагу на робоче колесо. Для перекачування забрудненої води краще використовувати те, що виготовлено з нержавіючої сталі.

Водопровід на дачі з свердловини може бути оснащений поверхневим насосом. Він використовується, якщо рівень води менше 8 м. Пристрій встановлюється в приміщенні і з’єднується з колодязем підвідної трубою. Ви можете використовувати автоматичну насосну станцію. Від електродвигуна гідравлічна частина буде відокремлена перегородкою. Бензиновий або дизельний генератор часто використовується для відкачування підземної води або поливу саду. Станція буде передбачати наявність:

 • гідроакумулятора;
 • насоса;
 • блоку автоматики.

Гідроакумулюючий бак буде виконувати функцію запасного резервуара і зможе виключати часте включення насоса. Недорогі пристрої для перекачування води працюють при високому рівні шуму. Це говорить про те, що краще використовувати обладнання нового покоління.

Рекомендації по монтажу водопроводу в будинку

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Труби для водопроводу на дачі повинні бути міцними і надійними. Хорошими характеристиками і легкістю монтажу мають поліпропіленові зварні вироби, які мають зелений колір. Їх діаметр становить 25 мм. Обходяться вони дорожче білих на 30 %, зате виявляють стійкість до перепадів температур і зберігають герметичність, що вірно навіть під час морозу.

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Для прокладання водопроводу на дачі з поліпропіленових труб використовується паяльник-праска, який можна придбати за 3 000 руб. Деякі складові частини збираються на вазі, а після монтуються в приміщенні. Для зварювання знадобиться близько 8 см труби, тому кожен відрізок необхідно прорахувати наперед.

Місця прокладки вибираються з урахуванням планування кімнат і зручності монтажу. Якщо в приміщенні будуть підвісні конструкції, то низьку встановлення над підлогою рекомендується замінити верхній прокладкою, що буде передбачати розташування труб під підвісною стелею. Така схема є оптимальною для кухні або ванною.

Розширювальний бак знадобиться для регулювання тиску в трубах. Його ємність повинна скласти близько 100 л, чого буде достатньо для системи двоповерхового будинку. Це не говорить про те, що бак зможе набрати 100 л. Він наповнюється на третину при тиску 3 атмосфери. При необхідності рекомендується придбати бак більшого обсягу. Тут важливо врахувати одну особливість, яка полягає в тому, що баки для опалення мають червоний колір, тоді як для водопостачання – синій.

Висновок

Водопровід на дачі своїми руками: схема, матеріали, технологія монтажу

Якщо ви є завзятим дачником, але не відвикли від комфорту, то вам обов’язково знадобиться водопровід у заміському будинку. Доглядати за присадибною ділянкою без нього майже неможливо. Так і побутовою технікою скористатися ви не зможете, як і вимити посуд, а також прийняти душ. Самостійна установка може допомогти вам отримати цінний досвід та зекономити. Набуті навички знадобляться для ремонту і обслуговування системи водопостачання.

DvaGusya