Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

Поклейка шпалер тільки з вигляду здається простим процесом. Тут важливі знання основ техніки, досвід і кмітливість. Однак не тільки новачкам, але і людині, не перший раз проводить ремонт самостійно, не завжди ясно, як клеїти шпалери в кутах, щоб вийшло красиво і рівно. Ми представимо вам потрібні інструкції по цій темі.

Корисні поради майстрів

Подивимося, як клеїти шпалери рекомендують професіонали:

 • Краще не поміщати на кут ціле полотно. Якщо він (кут) нерівний, то смуга ляже складками – кордонами і малюнком не зійдеться з наступним полотном. Тому доцільно заходити за кут тільки на півтора-два сантиметри.
 • Якщо наклеюєте щільні шпалери, то обов’язково використовуйте схил. Напуск на наступну стіну в цьому випадку теж повинен бути невеликим, щоб полотно лягло суворо вертикально.
 • Якщо поруч з кутом розташовані вимикачі або розетки, то перед проведенням робіт потрібно відключити в приміщенні електрика. Наступний етап – зняти з них кожухи. Полотно наклеюється на вимикач або розетку, потім по її діаметру робиться надріз ножем. Після приклеювання смуги кожух повертається на місце.
 • Якщо ви самостійно наклеюєте шпалери вперше, то краще зупинитися на моноцветных варіаціях або зразках з однотипним малюнком. В цьому випадку можна не боятися, що зміщення зіпсує зовнішній вигляд всієї кімнати.
 • “Примхливі” – це не вініл, не флізелін, а звичайні паперові шпалери. Чому? Папір дуже швидко вбирає в себе водну основу клею. Тому роботи потрібно проводити якомога оперативніше, інакше матеріал просто почне розповзатися в ваших руках.
 • Важко також буде і з склошпалерами у кутах. Адже їх можна клеїти тільки встик. Навіть найменший нахлест буде негарно помітний.
 • З якого кута клеїти шпалери? Немає різниці, з півночі, сходу, заходу чи півдня. Також, як і проти або за годинниковою стрілкою. Головне тут – взяти за стартовий орієнтир ідеально перпендикулярний елемент в приміщенні. В окремих випадках ним може виявитися і кут. Якщо ж ви плануєте клеїти шпалери внахлест, а не встик, то потрібно йти до вікна з обох сторін. Навіщо це робиться? Щоб світло від вікна не виявляв стики падаючими від них тінями.
  Читайте також:  Орхідеї дендробіум: опис, посадка, догляд, розмноження, підживлення, пересадка

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

 • А тепер поетапно розберемо, як клеїти шпалери в кутах.

  Підготовка стін

  Процедура необхідна не тільки для кутів, а для всієї поверхні стін взагалі. Зазвичай підготовка включає в себе наступні дії:

 • Видалення старого покриття (фарби, шпалер, побілки та ін.) зі стін.
 • Усунення нерівностей і дефектів.
 • Грунтовка поверхні.
 • Для останньої процедури краще всього застосовувати професійні засоби. Можна використовувати, по-старому, і розбавлений клей. Інструментом буде широка кисть або валик.

  Велику увагу приділіть вирівнювання кутів. Дефекти тут можуть призвести до прикрого зсуву малюнка, що новачкові не так-то просто запобігти.

  Отже, перед тим як клеїти шпалери в кутах, цю частину приміщення потрібно прошпаклювати, вирівнявши тим самим поверхню. Щоб остання стала ідеальною для поклейки, після висихання шпаклівки слід відшліфувати наждачним папером. На закінчення кути покриваються грунтовкою.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Нанесення клею

  Клейовий склад наноситься ретельно на всю поверхню стін. У кутах ж його слід намазувати найбільше сумлінно. Саме тут шпалери найчастіше відклеюються.

  Краще всього використовувати для нанесення спеціальний валик. А у важкодоступних місцях орудувати вже тонким пензликом.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Як правильно клеїти полотна в кутах кімнати?

  Ось і найвідповідальніша частина нашої розповіді. Як клеїти метрові шпалери в кутах? Фахівці радять полотна будь-якого типу обрізати настільки, щоб смуга заходила за кут не більше ніж на пару сантиметрів.

  Як правильно клеїти шпалери в кутах кімнати? Так як не скрізь стіни ідеально рівні, радимо використовувати схил або будівельний рівень. Це теж допоможе шпалерах не перекоситися в кутку. Обов’язково проміряйте інструментом кут перед обклеюванням.

  Якщо, незважаючи на всі обережності, утворився “завал”, то доведеться звернутися до техніки прирізки. Її сенс у тому, що наступне полотно наклеюється внахлест на “дефектний” і на кут в тому числі. Далі береться довга залізна лінійка. По ній точно по ребру кута відрізається заходить частина другого полотна. Важливо при цьому діяти обережно, сильно притискати лінійку, щоб не допустити некрасивого зсуву. Ідеальний металевий інструмент з вбудованим будівельним рівнем. Він може служити ще і пресом, який дозволить відрізати смугу шпалер точно за межі сходження двох стін.

  Читайте також:  Набір викруток — огляд популярних моделей наборів від провідних виробників з фото і відгуками

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Проклейка внутрішніх кутів

  Давайте уважно розглянемо, як вчинити саме з внутрішніми кутами:

 • Наклейте останню смугу шпалер до внутрішнього кута. У точності заміряйте лінійкою, яку відстань від кордону до самого кута. Додайте до цієї розміром 1-1,5 см на стикування.
 • Отримане число – це ширина смуги, яку вам зараз потрібно приклеїти. Відріжте її від стандартного полотна.
 • Смуга клеїться по тому ж алгоритму, що і звичайна. Промащується клеєм стіна, потім саме полотно. Клеїться зверху вниз (краще двома людьми – один на драбині фіксує полотно зверху, інший состыковывает його з кордоном сусідньої смуги вже по всій довжині), з розгладженням бульбашок і стикуванням з “сусідом”.
 • Велику увагу приділіть проклейці кута – полотно повинне міцно по всій довжині прилягати до нього. Не повинно бути ніяких бульбашок і непроклеєних ділянок!
 • Допомагайте собі щіткою або м’якою ганчіркою, вдавлюючи полотно впритул до кута. Але будьте обережні – не пошкодите матеріал і малюнок.
 • Якщо не уникнути нерівностей, то зробіть непомітні надрізи ножем, щоб якось виправити ситуацію.
 • Таке полотно, як ми вже говорили, наклеюється з нахлестом на перше. Надлишки відрізають ножем, яким діють по металевій лінійці.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

 • Вдавлювати внапуск обрізані краї краще і в тій ситуації, коли верхня і середня частина кута з нерівностями, а нижня втиснула. Якщо використовуєте при цьому щільні шпалери, то найбільш підходить спеціальний прозорий клей для стиків.

  Проклейка зовнішніх кутів

  Першим ділом потрібно так розрахувати ширину полотна, щоб смуга не тільки досягала риси кута, але і заходила за неї на 21-25 мм. Якщо шпалери щільні, то доцільно буде зробити надрізи, які б дозволили полотну більш плавно лягти на зовнішній кут в приміщенні.

  Сусідня смуга лягає на дану з нахлестом в 5-6 мм. Для кращого схоплювання гладкі шпалери опрацьовуються тут валиком. А мають об’ємний малюнок – м’якою ганчіркою.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Як правильно клеїти полотна з малюнком?

  Особливо великі шанси перекосити вертикальний малюнок. Але і горизонтальний дефекти в кутку теж не прикрасять. Тому треба дотримувати два правила: зробити невеликий нахлест на сусідню стіну, а стик приховати в самій верхівці кута.

  Пам’ятайте і про те, що один край повинен лягати рівно по схилу, а от інший – обов’язково підрізати по ребру кута. Якщо не вийшло вирівняти малюнок, то ситуацію можна трохи врятувати нахлестом сусіднього полотна.

  Читайте також:  Як відіпрати зеленку з одягу — народні засоби і методи

  Тому, якщо ви вирішили клеїти шпалери з чітким малюнком, обов’язково подбайте про належну підготовку кутів в приміщенні – вони не повинні бути перекошеними, з западинами або нерівностями. Самостійно або звернувшись до будівельної бригади, загрунтуйте, а потім ретельно відшліфуйте їх, щоб забезпечити рівність.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Як правильно клеїти бамбукові шпалери в кутах?

  Наклейка конкретних видів включає в себе і власні особливості. Розповімо, як клеїти кути шпалерами на флізеліновій основі:

 • Смужка наклеюється на кут так, що заходить за нього всього на кілька сантиметрів.
 • Для наклеювання сусіднього полотна доцільно буде скористатися схилом. Ця смуга клеїться так, що перекриває попередню на пару сантиметрів.
 • Використовуючи лінійку і макетний ніж, відрізайте нахлест, щоб обидва полотна тепер лежали один до одного стик до стику.
 • Приберіть відрізаний край, де потрібно – підкріпіть з’єднання свіжим клеєм.
 • Притисніть краю полотна серветкою, щоб вони схопилися зі стіною. Стежте, щоб стики при цьому трималися один одного впритул.

  Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

 • Треба зазначити, що ці шпалери не вимагають обробки клеєм тильного боку. Їх сміливо можна відразу ставити на стіну. Звичайно, заздалегідь оброблену клеєм. Кут буде корисно безпосередньо перед процесом повторно обробити клейовим складом.

  Ось ми і розібрали, як клеїти бамбукові метрові шпалери в кутах. Перейдемо до наступного поширеного типу.

  Як правильно клеїти вінілові полотна у кутах?

  Процедуру можна проводити за вже описаною нами схемою. Кілька ключових особливостей – як клеїти вінілові шпалери в кутах:

  • Після промазування полотна клеєм почекайте трохи, щоб матеріал їм просочився.
  • Не використовуйте ганчір’я для притискання шпалер краще всього застосовувати для цих цілей спеціальний гумовий валик. Багато вінілові моделі мають ніжне напилення малюнка, яке легко можна пошкодити грубою тканиною.
  • Для кращого зчеплення діяти валиком в кутах потрібно більш посилено. Але при цьому не допускати пошкодження вінілового напилення.

   Як клеїти шпалери в кутах кімнати?

  Тепер ви знаєте, як клеїти шпалери різного типу (паперові, вінілові, флізелінові з чітким малюнком) в кутку приміщення – внутрішньому чи зовнішньому. Щоб не ускладнювати собі роботу, не зіпсувати майбутній вигляд кімнати, обов’язково підготуйте стіни до поклейки. І кутів при цій процедурі потрібно приділити особливу увагу.

  DvaGusya