Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Багато власників нерухомості вважають, що лазня обов’язково повинна бути зведена з деревини. Але такі будівлі сьогодні обходяться дуже дорого, так як натуральні матеріали володіють високою ціною. Такі умови ринку сприяють зростанню популярності інших матеріалів за типом піноблоку.

Ці вироби представляють собою ніздрюватий бетон, який не має в складі шкідливих речовин. Конструкції після завершення будівництва знаходять високі експлуатаційні якості. Піноблок – це штучний камінь. Стіни з цього матеріалу виходять міцними, негорючими і довговічними.

Варто використовувати піноблок для будівництва лазні

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Перед тим як побудувати лазню з блоків своїми руками, ви повинні поцікавитися деякими особливостями матеріалів. Якщо мова йде про пінобетоні, то він досить часто використовується для теплоізоляції перекриттів.

Матеріал є дешевим, а виходить при з’єднанні піноутворювача з цементом. Його активно використовують для будівництва несучих стін. Перед тим як побудувати лазню своїми руками, ви повинні дізнатися, що піноблоки володіють характеристиками, які відповідають будівельним нормам. Бетон має відмінну здатність зберігати тепло, вона в кілька разів перевищує це властивість якісної цегли.

Процес будівництва не буде супроводжуватися труднощами. Матеріал легко піддається розпилюванню або різанні. У стіни можна забити деталі кріплення. Перед тим як побудувати лазню з блоків своїми руками, ви повинні врахувати один мінус, який полягає в пористості, тягне здатність вбирати вологу. Для будівництва лазні рекомендується використовувати високоміцний якісний піноблок. Серед інгредієнтів повинна бути вологостійка грунтовка. Такі стіни будуть менше вбирати вологу.

Будівництво фундаменту

Якщо ви хочете знати, як побудувати лазню своїми руками, то повинні врахувати, що одним з важливих етапів при будівництві є закладення фундаменту. Для нього готують котлован, ширина якого дорівнює 30 см, тоді як глибина – 60 см. По кутах розташовуються штирі, між якими натягується мотузка.

Потім можна приступати до створення арматурного каркаса. Для цього використовується 12-мм прути. Для заливки збирається опалубка з дощок, ширина яких становить 25 мм. Потім простір заливається бетоном. Якщо вам важливо знати, як побудувати лазню своїми руками, то ви повинні дотримати параметри основи. Його конструкція повинна мати висоту в межах 75 див.

Після застигання бетону можна здійснити гідроізоляцію фундаменту. Для цього на поверхню наноситься шар розплавленого бітуму, на який укладається руберойд. Як тільки все застигне, можна повторити процедуру.

Зведення стін

Якщо ви хочете дешево побудувати лазню своїми руками, то можна використовувати піноблок. На наступному етапі в хід йде саме він. За допомогою будівельного рівня ви зможете визначити найбільш високий кут у будівництві, саме з цього місця й починається зведення стін. Піноблок розташовується на ребрі, а між виробами робляться тонкі шви. Це знижує втрати тепла.

Перший ряд укладається на розчин з піску та цементу. Від рівності першого ряду буде залежати вся подальша робота. Багатьом цікаво, як побудувати лазню своїми руками. Якщо ви з їх числа, то можете спробувати спростити роботу, натягнувши між кутами шнур. При монтажі другого і наступних рядів слід використовувати спеціальний клей. Він реалізується у вигляді сухої суміші. Склад розводиться водою на будівельному майданчику. Для цього знадобиться всього лише 10 хвилин. Якщо хочете побудувати лазню на дачі своїми руками, то можете використовувати таку методику для зниження витрати суміші.

Для міцності конструкції кожен третій ряд необхідно укріплювати арматурою з металевої сітки. При використанні клею не слід чекати, поки він застигне. Склад наноситься по периметру блоку, а після виріб укладається на своє місце. Вирівнювання слід здійснювати за допомогою молотка з гумової робочою поверхнею.

Будівництво даху

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Якщо ви вирішили побудувати баню з піноблоків своїми руками, то на наступному етапі можна починати будівництво даху. Краще зробити її двосхилим. Така конструкція найбільш популярна, адже вона виключає утворення снігових заметів на поверхні. Спочатку необхідно встановити кроквяну систему, для цього до стіни кріпиться мауерлат.

Читайте також:  Спаржа: вирощування, розмноження та догляд у відкритому грунті

Далі встановлюються кроквяні ферми. Вони розташовуються в різних кінцях даху. І добре фіксуються допомогою спеціальних підкосів. Якщо хочете побудувати лазню на дачі своїми руками, то на рівні гребеня між крайніми кроквами слід натягнути шнур, за допомогою якого ви зможете визначати місце розташування інших ферм. Якщо здійснюється установка односхилого даху, кут її нахилу виходить більш пологим.

Перед тим як побудувати лазню своїми руками, фото рекомендується розглянути. Вони допомагають зрозуміти, як будівля буде виглядати в підсумку. А ось про технології зможете дізнатися зі статті. Вона передбачає кріплення каркаса на мауерлат металевими куточками і мідним дротом. За межі короби споруди виносяться крокви. Відстань має становити приблизно 0,5 м. Це дозволить захистити зовнішні стіни від негативних впливів. Для вентиляції в стелі проробляються отвори. З зовнішньої сторони конструкція вкривається профнастилом, тоді як фронт можна обшити руберойдом.

Зведення каркасної лазні

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Якщо ви вирішили побудувати лазню своїми руками, фото обов’язково слід вивчити. Багатьом домашнім майстрам ілюстрації допомагають зрозуміти, як уникнути помилок. Наприклад, розглядаючи початковий етап будівництва каркасної будівлі, ви зможете зрозуміти, що завдання зведення будівлі може виявитися досить простий. Якщо будинок ще і добре ізолювати від вологи і утеплити, то ви можете отримати хорошу парну, яка не поступиться ні по одному з параметрів цегляних будівель або масивним споруд з оциліндрованої колоди.

Як побудувати лазню своїми руками, покрокова інструкція дозволить зрозуміти. З неї зможете дізнатися, що каркасні лазні зводяться легше, ніж брусові або цегляні з тієї причини, що для них не потрібен серйозний фундамент і дорогі матеріали. Така побудова має перевагу в легкості. Будівля не дає усадку, чого не уникнути з рубаними будівлями. Мінус виражений у вологості при опадах. Вода здатна проникати і накопичуватися в каркасі. Це питання можна вирішити заздалегідь.

Зведення фундаменту

Перед тим як побудувати каркасну лазню своїми руками, ви повинні будете звести фундамент. Найбільш простим рішенням стане конструкція з дерева з кілками з боків. Така технологія будівництва особливо хороша для примхливих глинистих грунтів, які страждають від надмірної вологи, але зберігають сезонну рухливість.

Якщо ви не знаєте, як побудувати дешево красиву лазню своїми руками, то повинні вибрати каркасну конструкцію, яка є бюджетною. Якщо на території високо розташовані ґрунтові води, то для такого будинку можна звести стовпчастий фундамент. Він відмінно підходить для неоднорідною і нерівномірного грунту. Для спорудження такого фундаменту не знадобиться техніка або ціла будівельна бригада.

Вам потрібно буде озброїтися буром, пластиковими трубами, а також зачинити цементний розчин. Якщо ви хочете недорого побудувати лазню на дачі своїми руками, то для початку повинні вирівняти ділянку. Під майбутні стовпи слід розмітити місця. В цих точках буряться отвори, в нижній частині яких необхідно прокласти шар гідроізоляції. У простір заливається бетон, труба акуратно піднімається.

На позначці 30 см її фіксують і залишають до застигання бетону. Необхідно здійснити ще й армування. Як тільки підстава застигне, трубу необхідно заповнити бетоном до кінця. На наступному етапі слід сформувати ростверк. Робиться це за допомогою міцного бруса. Для каркасної лазні такий підхід не тільки простий, але і економічний.

Порада спеціаліста

Якщо вам цікаво, як недорого побудувати лазню своїми руками, ви повинні оцінити, з яким матеріалом буде простіше працювати. Вона може передбачати зведення фундаменту з блоків. Він виходить досить міцним. Його дозволяється зводити лише на тому грунті, де лінія промерзання знаходиться не більше ніж в 1 м.

Пальово-гвинтовий фундамент

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Цей вид підстави підходить для солідної каркасної лазні. Глибина промерзання ґрунту повинна знаходитися досить низько. Технологія відрізняється простотою, а в процесі роботи ви зможете обійтися робочою силою 4 осіб. Для початку необхідно розмітити місця для паль. У грунті буряться отвори потрібної глибини. Встановлюючи опори, ви повинні будете угвинчувати їх у землю. Тепер можна приступати до складання і фіксації обв’язки.

Стрічкове підстава

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Для надійного ґрунту підійде стрічковий фундамент. Якщо грунт пучиністий, то краще віддати перевагу саме таку конструкцію. На обраному місці здійснюється планування, за нею риється траншея. Її ширина і глибина повинні скласти 40 і 50 см. До рівня землі траншея заповнюється піском. Цей шар ущільнюється і поливається водою для усадки.

Читайте також:  Англійська резинка спицями: схема простого візерунка для початківців рукодільниць

Далі можна приступати до установки опалубки. Її висота і ширина складуть 50 і 40 см відповідно. Підстава в опалубці армується металевими трубами. Це забезпечить міцність. Заливка бетону здійснюється за один підхід чи пошарово, але попередньому шару не слід давати висохнути. Поверх укладається руберойд, це забезпечить гідроізоляцію каркасних стін.

Укладання і теплоізоляція підлоги

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Якщо ви задумалися над питанням про те, як недорого побудувати лазню своїми руками, то можна вибрати каркасну конструкцію. Її пристрій при укладанні підлог передбачає їх теплоізоляцію. До нижньої частини лад прибивають бруски з квадратним перетином. Їх сторона повинна скласти 5 див. Зверху настилаються дошки чорнової підлоги, а після – руберойд.

Конструкція утеплюється мінеральною ватою. Можна використовувати пінополістирол. Під дошки чистового статі прокладається пергамін для пароізоляції. В даному випадку мова йде про парильні, кімнаті відпочинку і передбаннику. А от коли ви укладаєте підлоги в мийній, необхідно діяти по-іншому. По всьому периметру слід зробити окремий фундамент. Для цього знімається шар грунту на 0,5 м. В котлован засипається гравій і пісок. Якщо рідина надійде в такий дренажний колодязь, то просочується в грунт, тому приямок робити не потрібно.

В якості лаг можна використовувати азбестоцементні труби. Їх діаметр складає 10 див Ці елементи укладаються на фундамент. Далі здійснюється заливка бетоном. У мийній необхідно застелити круглу дошку, відстань між елементами має скласти близько 7 мм. Підлогу після всього цього притискається плінтусами.

Зведення стін

Якщо ви хочете побудувати лазню своїми руками, інструкцію попередньо необхідно вивчити. Ознайомившись з нею, можна зрозуміти, що на наступному етапі можна зайнятися зведенням стін. Деревина для них повинна бути добре просушена. Порода може бути обрана будь-яка, крім берези. Для зовнішньої обшивки краще використовувати модрину або сосну, тоді як для внутрішньої найбільш доцільним вибором є осика.

Зовні дошки після завершення будівництва покриваються антисептиком, всередині вагонку необхідно відшліфувати і покрити двома шарами меблевого лаку. Спеціальне просочення краще використовувати у всіх приміщеннях, крім парильні або мийної. Якщо ви хочете побудувати лазню своїми руками дешево, то для початку необхідно зробити нижню обв’язку з міцного бруса. Його перетин має скласти 10 x 10 див.

У кутах елементи з’єднуються у чверть і фіксуються цвяхами. Для того щоб виключити зміщення кутових стійок і нижньої обв’язки, їх встановлюють на сталеві штирі, які вмуровываются у бетон. Для верхньої обв’язки використовується точно такий же брус. Для того щоб каркас був жорстким, по кутах бажано поставити 8 розкосів.

Якщо перед вами постало питання про те, як побудувати красиву лазню своїми руками, то по стінах необхідно встановити проміжні стійки з брусів. Перетин має залишитися таким же, як було згадано вище. Тепер можна приступати до монтажу лад для підлоги. В якості них підійдуть спарені дошки. Їх перетин повинна скласти 15 x 5 див. Кладку можна здійснювати на гідроізоляцію фундаменту.

В деяких випадках більш зручним підходом стане спорудження та скріплення каркасних стін на землі. Після цього їх піднімають. Тут не буде потреби працювати руками, піднімаючи їх вище голови. Стіни можна буде побудувати одночасно.

Спорудження кроквяної системи

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Крокви і балки перекриття краще споруджувати з дощок, переріз яких становить 5 x 15 див Елементи встановлюються на ребро і фіксуються між собою. Відстань між кроквами повинна скласти 12 див. У вертикальному положенні їх фіксують косинками, тоді як зверху з’єднують між собою коньковим брусом такого ж перерізу. Балки випускаються назовні на 40 див.

Саму решетування можна зробити з дошки товщиною 25 див. Її монтаж здійснюється від гребеня. Для кріплення кроквяних ферм на землі використовуються металеві пластини. Краще цю частину даху зібрати на землі, а після встановити в готовому вигляді. Це особливо актуально, коли мова йде про каркасної бані. В якості покрівельного покриття краще використовувати м’яку черепицю. Дах утеплюється зовні, якщо вона не передбачає наявність горища.

Читайте також:  Посадка туї в грунт: коли і як садити, правильний догляд і помилки

Проект лазні 4 х 6 м

Як побудувати лазню своїми руками: покрокова інструкція, фото

Багато домашні майстри доволі часто задаються питанням про те, як побудувати лазню 4х6 м своїми руками. На першому етапі необхідно скласти проект. Ви можете скористатися й тим, що пропонується в статті. Конструкція може передбачати наявність декількох приміщень. Одне з них – парна. Розміри цієї кімнати дорівнюють 2,1 x 2,4 м. Санвузол може мати розмір 1,7 x 2,4 м. Кімната відпочинку передбачає наявність тамбура. Її розміри рівні 3,4 x 4 м.

Баня з бруса 3 x 4 м: проект

Навіть на скромної площі 3 x 4 м можна розташувати необхідні приміщення. Крім того, вони вийдуть досить комфортними. Кімната відпочинку може мати розміри 2 х 3 м. Вона буде виконувати ще й роль роздягальні, а також передбанника. У мийної кімнати можна встановити ще й унітаз. Розміри цієї кімнати будуть дорівнюють 1 x 2 м. А ось парилка буде квадратної, її розміри дорівнюють 2 x 2 м.

Для зручності експлуатації проект передбачає монтаж вікон в кімнаті відпочинку та мийної. Для першого зі згаданих приміщень підійде квадратне вікно зі стороною 70 див. Наявність вікон дозволяє економити на вентиляції. Природного повітрообміну приміщення для таких скромних розмірів достатньо. Вікно можна зробити і в парильні. Для цього підійде склопакет квадратної форми зі стороною 50 см. Це дозволить виключити витрати на електроенергію, коли ви будете перебувати в лазні в світлий час доби.

Для зведення стін краще використовувати профільований або клеєний матеріал. Для зовнішніх стін підійдуть вироби з перетином 15 x 15 або 10 x 15 див Якщо ви хочете побудувати лазню своїми руками, проекти обов’язково слід розглянути. Внутрішні перегородки можуть передбачати використання бруса 10 x 15 див Такий профіль дозволяє забезпечити довговічність, теплоізоляційні властивості й міцність.

Між вінцями волога не буде проникати, що сприятливо позначиться на терміні експлуатації будівлі та комфортності її використання. Якщо у вас достатньо коштів, то конструкцію можна доповнити мансардним поверхом. Додатковий простір дозволить облаштувати кімнату відпочинку, спальню або більярдну.

Якщо перед вами стоїть завдання побудувати лазню своїми руками, проект обов’язково слід вибрати. Він може передбачати зведення стовпчастого фундаменту, який обходиться дешевше. Якщо особливості грунту на ділянці не дозволяють використовувати стовпи, то можна застосувати стрічкове основу. Іноді будівельники використовують інші варіанти опорних конструкцій, наприклад пальовий фундамент або монолітну плиту. Конструкція підлоги зазвичай представлена подвійною системою. Це дозволяє вирішити питання теплоізоляції, що гарантує комфортне відвідування і раціональний витрата енергетичних ресурсів.

Будівництво лазні 3 x 4 м

Для пристрою стрічкового фундаменту по периметру майбутньої споруди необхідно викопати котлован і встановити опалубку. Глибина підстави повинна перевищувати лінію сезонного промерзання грунту. У внутрішній простір встановлюється арматурний каркас, який заливається бетоном.

Усередині периметру фундаменту слід виконати обшивку з піску або щебеню. Стовпчастий фундамент можна виготовити з цегли. Для цього в кутах і по периметру, а також у місцях планованих несучих стін встановлюються стовпи. Під них укладається армована бетонна подушка. Відстань між опорами повинна становити 0,5 м.

Зведення дерев’яного будинку з бруса

Якщо ви хочете побудувати лазню з бруса 3х4 своїми руками, то на наступному етапі можна переходити до пристрою першого вінця. До цього на фундамент укладається гідроізоляція з руберойду з використанням бітумної мастики. Поверхня першого вінця повинна бути ідеально рівною.

Для виключення отсыревания і гниття нижніх вінців укладання обв’язувального вінця необхідно починати з розкладки дерев’яних антисептированих рейок. Їх товщина повинна скласти 15 мм. Між цими елементами простір заповнюється утеплювачем або монтажної піни.

З’єднання бруса

Якщо ви хочете дізнатися, як побудувати красиву лазню своїми руками, то краще використовувати для цього брус. Самим зручним способом кріплення елементів стіни між собою є дерев’яні нагелі, або металеві штирі. Перші вінці скріплюються один з одним дерев’яними нагелями. Їх забивають у попередньо зроблені отвори. Відстань між отворами повинне становити 1 м.

Верхній брус тимчасово прибирається, а в отвори забиваються нагелі. Потім можна укласти шар утеплювача. Верхній брус після цього укладається на місце. Два верхні вінця фіксувати не потрібно, так як на останньому етапі їх необхідно буде зняти для монтажу стельових балок.

DvaGusya