Як позбутися від молі народними засобами?

Згідно зі спостереженнями, з кожним роком позбутися від молі стає складніше. Якщо раніше позбавлення від цієї шкідливої комахи не вимагало багато часу і зусиль, то зараз це вже справжня проблема. Звучить дивно, але з часом ці шкідники стають більш розумними і живучими.

Ви перепробували безліч способів, але позбутися від молі у вас так і не вийшло? В такому випадку прийшов час гарненько розібратися в ситуації і вибрати оптимальний метод боротьби з шкідниками. З цієї статті ви дізнаєтеся, як позбутися від молі в домашніх умовах, про те, чим харчується це комаха, а також про його основні види.

Різновиди молі

Перед тим як приступити до боротьби з міллю, потрібно з’ясувати, з яким саме типом шкідника ви маєте справу. Є безліч різновидів молі, однак у квартирах заводяться лише деякі з них. Це комаха може швидко адаптуватися до умов. Саме тому воно дуже поширене і зустрічається практично в будь-якій точці земної кулі.

У домашніх умовах найчастіше заводяться наступні види молі:

 • житнє;
 • шубна;
 • зернова;
 • платтяна;
 • меблева.

Як позбутися від молі, яка завелася будинку? Спершу слід зрозуміти, що доросла моль, іменована імаго, нешкідлива. Така особина вже нічого не їсть. Основний збиток заподіюють самі личинки комахи, які досить ненажерливі.

Будь-яка моль має кілька стадій розвитку. Зовнішній вид комахи безпосередньо залежить від стадії, на якій воно знаходиться. До дорослим особинам відносяться метелики. Їх відрізняє наявність невеликих крилець, а також сірувато-коричневе забарвлення.

Як позбутися від молі народними засобами?

Дорослі особини живуть в місцях можливої присутності їжі. Їх мета – відкласти яйця в найбільш комфортному місці і дати тим самим життя новому потомству. При цьому личинки можуть з’явитися вже через кілька днів після закладки.

На розвиток личинки йде приблизно два тижні. Вона поступово зростає, збільшуючись до 1 см в розмірі. Коли настає останній етап розвитку, харчової міллю починає формуватися кокон. В коконі лялечка знаходиться протягом трьох днів, після чого з’являється продовжувач роду – метелик.

Життєвий цикл молі становить від одного до двох місяців. Два тижні з цього терміну комаха проводить у формі метелика.

Чому з’являється міль?

Багато хто вважає, що міль будинку заводиться з-за бруду. Насправді все не так: комаха з’являється там, де для неї є відповідна їжа. Враховуючи всеїдність молі, можна стверджувати, що підходящу їжу вона може знайти в самих різних місцях.

Комаха може потрапити в приміщення з продуктами харчування, залетіти у вікна або відкриті двері. Часто моль пробирається від сусідів через вентиляцію. Хутряна моль може потрапити в будинок разом з придбаними хутряними виробами або килимами. Також вона може бути занесена в зимового взуття з натуральним хутром.

Читайте також:  Ляльки з капрону — покрокова інструкція виготовлення дитячої іграшки

Як позбутися від молі народними засобами?

При покупці старих меблів також великий ризик принести додому шкідників. Личинки можуть мешкати в самих закритих місцях, де збирається найбільше пилу і вологи. Особливо небезпечна меблі з підгнилої деревиною. Така середовище стане ідеальною для розмноження молі. Тому не дивуйтеся, якщо після покупки старого дивана у вас вдома багато молі. Як позбутися від неї? Відповідь проста: спершу потрібно позбутися старезної меблів.

До речі, власникам тварин також потрібно бути насторожі. Якщо у вашого вихованця довга шерсть, вона може стати прекрасним місцем проживання для личинок молі. При цьому для самого тваринного міль не представляє шкоди. Однак воно стає своєрідним транспортним засобом для комах, на якому вони можуть потрапити в житло.

Чим харчується моль?

Моль здатна нанести такий сильний шкоди, якої не здатне заподіяти жодна інша комаха. Шапки, шуби та інші вироби з вовни можуть бути зіпсовані цим комахам буквально за тиждень. Личинки молі спокійно прогризають повсть, хутро, а також вироби з бавовни та синтетики. Цим в першу чергу і небезпечна моль домашня. Як позбутися від неї, ми розповімо в наступному розділі.

Харчова міль може харчуватися практично будь-їжею, яка є в будинку. Але яйця любить відкладати на найбільш бажаних для неї продукти. Приміром, якщо моль фруктова, то першим ділом вона зверне увагу на запаси сухофруктів. Зернові молі можуть поселятися в борошні або крупах. Якщо личинок стає дуже багато, комаха може заразити всі запаси продуктів.

Як позбутися від молі народними засобами?

Різні спеції, цукор, сіль, сода і кава не залучають моль. Також це комаха завжди буде цуратися деяких лікарських трав.

Речова моль, на відміну від харчової, має трохи інший відтінок. Однак великих візуальних відмінностей між цими двома видами немає. Така міль полюбляє ласувати хутряними виробами, килимами і вовняними нитками. У деяких випадках комаха може почати поїдати в тому числі і шкіряні вироби.

Як позбутися від молі

Якщо міллю опинилися вражені продукти харчування, діяти потрібно в залежності від ступеня завданої шкоди. Так, при сильних ураженнях продукти слід викинути. Якщо комах в продукті було небагато, можна перебрати, а потім підсушити в духовці. Температура сушіння становить 60 градусів.

Шафа, в якому мешкала моль, слід промивати в два етапи: спочатку за допомогою мильного розчину, потім простою чистою водою. Щоб обробити пази і щілини в шафі, можна скористатися 3%-м оцтовим розчином.

Як позбутися від молі народними засобами?

Також хорошим інструментом у боротьбі з шкідником може стати ультрафіолетове випромінювання. Наприклад, можна скористатися кварцовою лампою. При опроміненні ультрафіолетом білок в організмі молі починає згортатися, що приводить до її загибелі.

Для обробки уражених речей найкраще скористатися звичним “Дихлофосом”. Також річ можна обробити парою чи кип’ятінням.

Читайте також:  Будівництво каркасного будинку своїми руками: покрокова інструкція

Народні засоби

Лікарські трави та ефірні масла можуть допомогти вивести з дому шкідників. Так, міль не переносить різких запахів. Тому хорошим репелентом може стати масло ялиці або лаванди. Також комаха не любить запах кедрової деревини, столового оцту, часнику, кірки апельсина, гасу і перцю.

Як позбутися від молі народними засобами?

Ще один ефективний засіб – порошок кавказької ромашки. П’яти грамів порошку буде цілком достатньо для обробки одного квадратного метра приміщення. До речі, якщо ви шукаєте спосіб, як позбутися від молі народними засобами і з мінімальними витратами, то використання кавказької ромашки стане кращим рішенням.

Як би гарні не були доступні народні засоби, потрібно пам’ятати, що вони лише відлякують шкідників. На жаль, вони не знищують личинки і яйця молі домашньої. Як позбутися від неї повністю? Для цього доведеться скористатися спеціальними антимолевими засобами.

Антимольные препарати

В даний час існує величезна кількість коштів від молі. Вони не тільки дозволяють позбутися від шкідників, але також здатні попередити їх появу в будинку. Такі препарати бувають у вигляді:

 • пластин;
 • спреїв;
 • брикетів;
 • секцій;
 • аерозолів;
 • таблеток.

Найпоширенішим і дешевим засобом є суміш камфори і нафталіну. Для ефективного знищення молі його необхідно розміщувати на верхніх полицях шаф. Таким чином, його пари будуть опускатися вниз, що не дасть самкам відкладати яйця. Цей спосіб має більшу ефективність.

Також у боротьбі з міллю можна застосовувати наступні засоби:

 • “Капкан”;
 • “Антимоль”;
 • “Москітол”;
 • “Армоль” та інші.

Найсучасніші препарати від молі зовсім не мають специфічного запаху. Як правило, вони дозволяють позбутися не тільки від цієї комахи, але також від килимових жуків і кожеедов.

Перед використанням будь-якого засобу важливо насамперед ознайомитися з інструкцією, яка до нього додається. У ній міститься інформація про те, коли можна буде провітрити оброблене приміщення і що потрібно зробити, щоб використання засобу стало більш ефективним.

Секції від молі є більш комфортним рішенням. Ці кошти мають приємний аромат і забезпечують делікатну захист дитячого одягу. Перед тим як почати використовувати цей препарат, з нього першим ділом потрібно видалити захисний скотч, а потім розмістити у верхній частині шафи.

Фумігатори

Фумігатор – гарне зброю не тільки проти молі, але і проти інших шкідливих комах. Порівняно з аерозолями він працює значно повільніше, проте має деякі переваги. Так, при використанні фумігатора відпадає необхідність у великих трудових затрат. Ймовірність виникнення алергії також зводиться до мінімуму.

До найбільш популярним фумигаторам відносяться:

 • “Дикий-3”;
 • Mosquitall;
 • “Рейд”.

Як позбутися від молі назавжди з допомогою фумігатора? Для знищення комахи за допомогою цього засобу використовують таблетки з репелентом або інсектицид в рідкому вигляді. Засоби поміщаються в фумігатор, який, у свою чергу, підключається до електричної мережі. Таким чином репелент нагрівається і поступово поширюється по всьому приміщенню. Повністю позбавитися від шкідників за допомогою такого способу можна за кілька днів.

Читайте також:  Як підготуватися до дезінсекції квартири від клопів

Моль в шафі

Як позбутися від молі народними засобами?

Вовняна моль – один з найбільш часто зустрічаються видів. Вона представляє найбільшу небезпеку для людини, оскільки розмножується і живе протягом усього року. Це комаха здатна виживати навіть при низьких температурах.

В якості джерел їжі вовняна моль використовує:

 • повсть;
 • хутро;
 • вовна;
 • пір’я;
 • поліетилен;
 • книжкові палітурки.

Як позбутися від молі в шафі? Щоб назавжди знищити шкідників, необхідно слідувати простим рекомендаціям:

 • Винесіть весь одяг з шафи на вулицю і як слід струсніть її. Личинок комах дуже просто струсити з одягу.
 • Після цього дайте одязі полежати в світлому місці протягом дня. На свіжому повітрі і при яскравому сонячному світлі личинки будуть почувати себе некомфортно.
 • Перед тим, як знову прибрати одяг в шафу, її спершу слід обробити за допомогою спеціального антимольного препарату.
 • Також в шафу рекомендується покласти суху лаванду, обмотану марлею. Крім цього можна просочити маслом цієї рослини ватні тампони і також покласти їх поруч з меблями.
 • Кухонні міль

  Що робити, якщо на кухні завелася міль? Як позбутися шкідника? Це комаха може завестися на будь-якій кухні, навіть якщо на ній панує ідеальна чистота. Як вже було згадано раніше, воно може потрапити в будинок разом з купленими продуктами.

  Як позбутися від молі народними засобами?

  Як позбутися з’явилася на кухні молі? Дотримуйтесь рекомендацій:

 • В першу чергу слід вимити весь посуд і столові приналежності. Для очищення начиння рекомендується використовувати мильний розчин. Також слід промити всі полиці усередині кухонного гарнітура з допомогою розчину оцту.
 • Всі шафи на кухні слід продезінфікувати. Для цього можна використовувати спеціальний розчин, який легко виготовити самостійно, розчинивши в двох чашках води дві чайні ложки олії чайного дерева і одну ложку спирту.
 • Як запобігти появі молі в будинку

  Щоб не завівся шкідник у квартирі, досить дотримувати декілька простих правил:

 • Всі продукти, які були придбані в магазині, слід відразу перевіряти на личинки.
 • Продукти необхідно тримати в закритих і сухих контейнерах, розташованих в сухому місці.
 • Близько двох разів на місяць проводити генеральне прибирання приміщення.
 • Всі хутряні речі потрібно періодично провітрювати на свіжому повітрі.
 • Якщо заздалегідь про все подбати і дотримуватися обережності, то і питання про те, як позбутися від молі в будинку, не виникне. Підтримуйте чистоту і перевіряйте всі речі, які потрапляють у ваше житло.

  Висновок

  Тепер ви знаєте, як позбутися від молі. У боротьбі з цим комахам можна використовувати самі різні методи. Дуже важливо знищити личинки шкідника як можна швидше, оскільки при бездіяльності їх інтенсивне розмноження може обернутися серйозними проблемами: псуванням речей, продуктів і меблів.

  DvaGusya