Як правильно класти плитку своїми руками?

Плитка заслужено вважається одним з найкращих оздоблювальних матеріалів. Вона актуальна на підлозі в кухні і на стінах у ванній. Плитка стійко витримує високий рівень вологості і високі температури, відрізняється високою міцністю, естетично виглядає. Сучасні виробники постачають на ринок якісні зразки, а імпортна продукція і зовсім досконалість. За укладання плитки майстри просять ціну, порівнянну з собівартістю матеріалів. Тому багато хто хотів би дізнатися, як правильно класти плитку, щоб заощадити і зробити все своїми руками.

Кухня

Секрети і способи укладання плитки є у всіх майстрів. Можна укладати цей матеріал на отштукатуренную стіну або ж покриття з гіпсокартону. Якщо воно на кухні пофарбовано звичайною фарбою, то матеріал може погано триматися. Деякі фахівці рекомендують не очищати фарбу на такій стіні, а робити насічки. Є майстри, які проти такого походу – вважається, що всю фарбу потрібно видалити, вирівняти поверхню, а потім переходити до укладання. Однак практика показує, що навіть на пофарбованій стіні з насічками кахель чудово тримається. Рівно покладена плитка – питання інше. Без попереднього вирівнювання стін гарантій, що все буде виглядати естетично, немає.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Деякі рекомендують, перш ніж почати процес укладання, вимочити кахель кілька годин в ємності з водою – так робили майстри в радянський час. Вважалося, що таким чином можна поліпшити адгезію. Але доказів, чи ефективний такий підхід, немає. Зараз ринок пропонує масу сучасних розчинів, які мають відмінну схвативаемость без необхідності замочування.

Як видно, скільки людей, стільки й думок. Але ми розглянемо, як правильно класти плитку на кухні. Застосовується три технології укладання – по діагоналі, по швах, у перев’язку. Найбільш складно класти по діагоналі. Спосіб передбачає необхідність багато разів різати кахель. Це не кращим чином позначається на витраті матеріалу.

При роботі в перев’язку ряди, які знаходяться вище, зміщують на половину кахлю по горизонталі.

Підготовка поверхні

Якщо стіна повністю суха і отштукатуренная, то перед плитковими роботами поверхню обробляють ґрунтами глибокого проникнення. У продажу можна знайти масу самих різних ґрунтів. Вони практично не відрізняються за своїм складом. Можна купувати що завгодно. Працюючи з грунтом, слід пам’ятати, що відлиту, але не до кінця використану рідину не можна лити назад в каністру з продуктом. Після деякого часу використаний грунт стане неприємно пахнути.

Після повного висихання грунтовки від поверхні більше не будуть відокремлюватися окремі піщинки, а клей буде надійніше утримувати кахель.

Клей для плитки

Його на ринку дуже багато. Більшість тих, хто знає, як правильно класти кахельну плитку, рекомендують застосовувати матеріали “Церезіт”. Вважається, що кращого клею просто не існує. Але практика показує, що особливої різниці між імпортною та вітчизняною клеєм немає. А от різниця в ціні є, і вона досить відчутна. Тому не варто переплачувати за бренд. Краще купити доступний клей для плитки для виробництва внутрішніх робіт.

Читайте також:  Як почистити праску в домашніх умовах?

Необхідні інструменти

Для роботи, крім клею, потрібно плиткоріз. Але можна застосувати і болгарку. Також потрібно підготувати молоток, хрестовини, будівельний рівень, лінійку, відро води, металевий профіль, кріплення дюбель-цвях. Необхідно два типи шпателів – це широкий зубчастий і гумовий невеликих розмірів. Для розмітки знадобиться олівець.

Шпателі, а точніше, їх розміри залежать від характеристик кахлю. Для укладання великої кахлю застосовують зубчастий шпатель великих розмірів. Ширина і висота зубів повинна складати десять міліметрів. Якщо використовується плитка менших розмірів, то зубці шпателя повинні бути вісім або шість міліметрів.

Необхідну кількість плитки

Як правильно класти плитку? Найперше – це правильно порахувати кількість матеріалу. Для визначення кількості слід виміряти розміри стіни – потрібна площа поверхні. Також додають десять відсотків від кількості на випадок можливих пошкоджень і підрізування.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Але якщо потрібно заощадити і відомий розмір кахлю, можна вирахувати необхідну кількість аж до одного елемента. Потім вирізують шаблон з картону і прикладають його до стіни. Тоді можна точно упевнитися, скільки елементів у кожному рядку, скільки доведеться підрізати. Ці правила аналогічні не тільки для кахлю на кухні, але і для будь-яких плиткових робіт.

Різану плитку розташовують у місцях, де вона не буде привертати уваги. Її кладуть на ті ділянки, які після ремонту будуть закриті меблями, шторами або трубами. Якщо дизайн-проект вимагає, щоб кожна розетка і вимикач знаходився точно в центрі плитки або в середині шва, тоді роблять більш детальну розкладку. Кахель купують більш високоякісний, причому з запасом.

Кладемо плитку на кухні

За шафами і столами її зазвичай не кладуть, адже це веде до значної перевитрати. Якщо вирішено викласти тільки робочу стіну, то потрібно починати з розмітки. Фахівці розкриють секрети, як правильно класти плитку на кухні – варто обов’язково скористатися цими порадами.

Отже, на стіні креслять горизонтальну лінію до місця, де закінчується стіл. На лінії кріплять профіль для робіт з гіпсокартоном. Саме на цей профіль буде спиратися нижній ряд кахлів. Потрібні шматки профілю відрізають за розмірами і кріплять до стіни дюбель-цвяхами. Не варто забувати про точності. Для цього правильність кріплення профілю перевіряють будівельним рівнем.

У списку необхідних інструментів є хрестовини – вони потрібні для регулювання товщини швів між плитками. Також з їх допомогою регулюють положення кахля один від одного. Якщо шов повинен становити два міліметри, відповідно, слід придбати пристосування саме такого розміру. Якщо шов повинен бути ширше, то хрестовини купують по потрібного розміру.

Читайте також:  Як позбавитися від запаху риби на руках — ефективні народні засоби з описом

Приготування клею

Багато хто цікавиться, як правильно класти плитку. Але сама укладка – це тільки частина процесу. Для отримання хорошого результату спочатку потрібно правильно змішати клей. Консистенція його суттєво впливає на кінцевий результат.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Для правильного змішування уважно читають інструкцію. Клей заважають вручну або за допомогою дриля з насадкою. Наносять склад шпателем. Останній потрібно тримати у воді, щоб матеріал на ньому не засыхал. Після замішування клейовий склад повинен постояти близько десяти хвилин. Потім його ще раз перемішують. Це робиться для того, щоб маса стала пластичною і м’якою.

Як нанести клей на плитку?

Склад на кахель наноситься за допомогою плоского шпателя. Зайвий клей зручніше знімати зубчастим шпателем. Ось як правильно класти плитку – це технологія, відпрацьована роками. З зубчастого шпателя без будь-яких зусиль клей потрапить назад у відро.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Шпатель мокрий, так як знаходиться у воді. Зі зворотного боку на плитці залишаються рівні смужки клею. Шпатель потрібно тримати перпендикулярно. Це впливає на товщину шару.

Монтаж плитки на стіну

Визначити, яка частина кахлю нижня, а яка – верхня, допоможе спеціальна позначка. Вона знаходиться вгорі. Кахель, змащений клеєм, прикладають до стіни і притискають. Потім перевіряють горизонтальність, а також вертикальність. Якщо стіна добре підготовлена, то кахель сам стане так, як і повинно. Дуже проблематично приклеїти плитку з перекосом. Другий кахель прикладають аналогічно поруч з першим. Внизу, а також вгорі встановлюють хрестовини. На площинність перевіряють правилом. Не повинно бути ніяких зазорів.

Деякі фахівці знають, як правильно класти плитку своїми руками, і впевнені, що клей краще наносити не на кахлі, а на стіну. Даний спосіб цілком можна використовувати. Але вважається, що так плитка укладається нерівно, хоч і значно швидше.

Якщо щось пішло не так і плитка встала криво, то є 15 хвилин, щоб виправити ситуацію. Якщо пройшло більше, то кахель краще видалити, стіну вичистити до ідеального стану, покласти плитку знову.

Порізка

Обробляють кахель і кераміку за допомогою спеціального інструменту. Це плиткоріз. Якщо такого немає, то операцію роблять склорізом. Далі плитка ламається на ребрі табурета або столу.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Робити цю операцію слід обережно і акуратно. Фігурні вирізи роблять шліфувальною машиною з алмазним диском.

Укладання в кутах

Багато хто знають, яким чином укладати плитку, але цікавляться, як правильно класти кут плиткою. Подивимося, як це робиться:

  • Можна вирішити питання просто за допомогою прямого стикування. Елементи укладаються перпендикулярно – так, щоб один зріз був на виду, а другий був замаскований під верхнім. В даному випадку, приклавши мінімальні зусилля, можна закрити кут на будь-якій ділянці. Мінус такого способу – шов на стику. Він, звичайно ж, закладається, проте істотно псує зовнішній вигляд.
  • Для більш точного результату доведеться потурбуватися придбанням обладнання. Технологія в тому, щоб запилити кромки плитки під 45 градусів. Це можна зробити наступним чином. Спочатку край сточують болгаркою. Потім застосовують плиткоріз і наждак. Кафелины підрізають і клеять за допомогою розчину так, щоб краї їх збігалися. Вони повинні утворювати цільний матеріал. Фахівці, які знають, як правильно класти плитку, не рекомендують цей метод для новачків.
  • Використовується і спеціальний кутовий кахель. Це плитка кутової форми. Це оптимальний варіант для новачків.
  • Як правильно класти кахельну плитку? Можна застосувати й трими. Це спеціальні вставки з пластикового профілю. Останній являє собою кут необхідної спрямованості. Профіль кріпиться герметиком, клеєм або рідкими цвяхами.
Читайте також:  Кладка печей своїми руками порядовка — креслення, схеми та рекомендації

Плитка на підлогу

Кахель і кераміка – це оптимальний варіант не тільки для стін, але і для підлоги. Давайте подивимося, як правильно класти підлогову плитку. Технологія аналогічна укладання на стіну. Ніяких секретів тут немає. Різниця в розмірі кахлю або кераміки. Підлогова плитка товщі і має великі розміри по ширині і довжині.

В якості клею можна використовувати заводську продукцію або виготовити цементно-піщаний розчин. Це відмінна альтернатива клею. Роблять його таким чином. Змішують пісок, цемент і клей в пропорції 3:1:1. Потім вся маса заливається водою.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Різниця між укладанням на стіну і на підлогу в тому, що клей і розчин потрібно наносити на саму поверхню. Ті, хто знають, як правильно класти керамічну плитку, радять обробляти клеєм поверхню площею 1 квадратний метр. Це для досвідчених майстрів. А для новачків – 0,5 квадратного метра і менше.

Кладемо плитку у ванній

Всі підготовчі етапи актуальні і для ванної кімнати. Тут буде укладатися плитка на підлозі, на стінах і в кутах. Слід застосовувати вищеописані технології укладання. У ванній краще застосовувати саме плитковий клей. Кахель краще змочувати водою. Це дозволить не допустити витягування вологи з кльовою суміші. Ось як правильно класти плитку у ванній кімнаті. Головне – працювати не поспішаючи і акуратно. І тоді результат перевершить всі очікування.

Затирка швів

Коли плитка укладена, шви заповнюють спеціальними складами – так званими затірки. Для виконання цієї операції витягають всі хрестовини і затирають шви білою чи будь-який інший за кольором затирочної сумішшю. Операція виконується гумовим шпателем. Колір затірки вибирають під відтінок плитки.

Як правильно класти плитку своїми руками?

Для кахлю на підлозі затирка використовується не завжди, особливо якщо він укладений в коридорі, тамбурі та інших приміщеннях, де часто ходять. У цих місцях затирка втратить свій колір. Замість неї краще застосувати розчин піску і цементу.

Висновок

Ось як правильно почати класти плитку у ванній, кухні, на підлозі. Тут описаний повний процес робіт від початку і до кінця. Ця інструкція допоможе багатьом починаючим майстрам.

DvaGusya