Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Ламінат – це популярний оздоблювальний матеріал, який застосовується в квартирах і будинках. Впоратися з укладанням самостійно непросто, але можна. У підсумку виходить красиве і екологічне покриття. Не кожен знає, як правильно стелити ламінат. А ось звертатися до бригади професіоналів часом дорого. Маючи знання, з роботою з укладання підлог впорається навіть новачок.

Види монтажних робіт

Укладання ламінату має декілька технологій. Вибір буде позначатися на час виконання роботи. Щоб ламінатна дошка лягла акуратно, доведеться заглибитися в техніку і зрозуміти нюанси процесу. Всього існує три часто застосовуються методики:

 • Традиційна.
 • Ялинкова.
 • Діагональна.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Кожен спосіб має свої особливості та нюанси. Зробити укладку ялинкову складно без досвіду. Новачкові варто звернутися до традиційного методу або діагонального. Якщо площа в кімнаті маленька, то внести візуальне розширення вийде за допомогою укладання ламінату по діагоналі. Є мінус: з’являється багато обрізної дошки. Вона рідко де використовується. Щоб прибрати видимі стики, застосовується традиційний метод. Також потрібно виконувати настил паралельно стіні з вікном. Інакше будуть видні всі нерівності.

Витримуємо правильний кут

Як правильно стелити ламінат? Викладаючи дошки по діагоналі, майстри дотримуються напрямку під 45 градусів по відношенню до стіни. Потоки сонячних променів будуть грамотно лягати, і стики стануть непомітними. В основному використовують два види з’єднання – клейовий і замковий. Останній варіант зручний і підходить для людей без досвіду (тому що присутні пази і засувки, які встають один одному і надійно фіксуються).

Можна використовувати клей?

Клей в період збирання – це завжди збільшення часу монтажу. Є плюс: це підвищення рівня вологостійкості. Пази отримують додатковий захист і при попаданні води вона не піде під ламінатну дошку. Майстри рекомендують застосовувати клейову основу в кухонному просторі.

Далі доведеться вибрати, який стелити ламінат. Фахівці кажуть, що для кухні ідеальним вибором буде дерев’яний тип. Він відмінно підходить як бюджетна імітація дорогого дерева. Виглядає таке покриття нітрохи не гірше оригінального паркету.

Як розрахувати матеріал?

Ніхто не бажає переплачувати. З цієї причини попередньо розраховується кількість ламінатної дошки. Щоб не довелося докуповувати матеріал в процесі укладання. Метод простий: заміряти точну площу кімнати для обробки, враховуючи всі виступи. Якщо ремонт робиться новачком, то потрібно врахувати помилки і взяти з невеликим запасом. Необхідно дізнатися, якого розміру сам ламінат, щоб методом розподілу обчислити кількість дощок. Округлення виконується в більшу сторону.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Найчастіше ламінат реалізується в упаковці по вісім-десять штук. Розрахувати кількість пачок не складе складності. Так підбирають потрібний вихідний матеріал, якщо накладають матеріал традиційним методом. При вірному підході виходить все рівно, надійно та на тривалий термін.

Читайте також:  9 натуральних засобів від комарів для дітей і дорослих

При різних способах фахівці говорять, що повинен бути запас дошки. Тому що навіть професіонали можуть помилятися. Щоб повністю виключити всі ризики, обсяг збільшується до п’ятнадцяти відсотків. Якщо розрахунки представляють складність, то в кожному будівельному магазині є консультанти, готові прийти на допомогу і відповісти на питання.

Що потрібно для роботи?

Перед початком робіт виникає питання: чи можна стелити ламінат на дерев’яну підлогу? Цим цікавиться кожен, хто починає роботи. Можна стелити ламінат на лінолеум? Такі випадки трапляються, але фахівці не рекомендують так чинити. Покриття буде нерівним. Однак рішення завжди залишається за господарем.

Новачкам потрібно заздалегідь про все подбати і підготувати інструменти. Ось, що повинно бути під рукою:

 • Лобзик для різання ламінату (електричний).
 • Рулетка.
 • Олівець.
 • Ножиці великого розміру.
 • Дерев’яний брусок.
 • Киянка або гумовий молоток.

Як правильно стелити ламінат? Для якісного укладання застосовують попередньо розроблені схеми декорування підлоги. При купівлі ламінатної дошки не варто забувати про підкладці, вона виконує захисну функцію. Герметик в процесі знадобиться не менше. Якщо на підлозі є лінолеум, то він цілком може виступати як підкладка. Герметик допомагає правильно укладати дошки з урахуванням стиків.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Впоратися з підбором всього необхідного кожен зможе сам або запитати у майстри з досвідом.

Як стелити ламінат в квартирі або будинку?

Перед тим як стать придбає новий вигляд, варто витримати в будинку будівельний матеріал. Це потрібно для того, щоб він адаптувався до температурі. Особливо це питання актуальне в зимовий час. Іноді виникає питання, як стелити ламінат на дерев’яний нерівна підлога? В інструкції прописано, що всі роботи повинні виконуватися на рівній поверхні. Так що якщо є похибки, доведеться це усунути перед початком процедури.

Багато вирішують проблему з нерівностями шляхом встановлення бетонного покриття або застосування шпаклівки. Дерев’яну підлогу добре піддається шліфуванню, після цієї процедури ламінат краще лягає. Лінолеум використовується, якщо його поверхня ціла. Неважливо, який тип покриття використовується. Основне перед початком робіт – це вирівнювання підлоги.

Коли поверхня бетонна, то потрібно її теж підготувати. Прибрати пил, обробити складом грунтовки. Яку фанеру стелити під ламінат? Майстри будівельної справи вважають, що занадто тонка не прослужить довго і не виконає потрібної функції. Щоб переконатися, що всі умови дотримані, варто пройтися рівнем по всій підлозі.

Температура в приміщенні не повинна знижуватися менше +18, при незначній важливості. Критичним порогом вважається значення в 15 градусів. Але як бути, якщо в приміщенні немає опалення роботи проводяться взимку? В такому випадку можна примусово підігріти повітря за допомогою будівельної теплової гармати.

Читайте також:  Примула кімнатна: фото і догляд в домашніх умовах

Робота з підкладкою

Як тільки підставу готове, викладається підкладка. Вона повинна розташуватися по всьому периметру під ламінатної дошкою. Нахлести робити не варто, акуратно стикувати кожен лист. Місця з’єднання закріплюють за допомогою будівельного скотчу. Після цього вже кладеться сам ламінат. Для чого потрібна підкладка:

 • Шумоізоляція.
 • Остаточне вирівнювання підлоги перед настилом ламінату.
 • Захист від виходу тепла.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Залежно від замку на дошках основного покриття, вибирається спосіб укладання. Іноді проводиться збір, а потім вся плита поміщається на підлогу. Ця процедура трудомістка і один чоловік її не зможе виконувати. Якщо щось робиться неправильно, то відбудеться зсув. У підсумку все буде зіпсовано. На кожній упаковці завжди є докладна інформація про виконання робіт, з нею варто ознайомитися обов’язково. Далі ми викладемо доступну і зрозумілу інформацію про послідовність всіх дій.

Простий спосіб укладання

Як правильно стелити ламінат? Щоб новачок зміг зробити ремонт, варто звернутися до традиційного методу. Починається процес від стіни, розташованої перпендикулярно вікну. Як стелити ламінат на підлогу покроково:

 • Перші дошки кладуть щільно до стіни. Потрібно буде розміщувати плінтуса, тому встановлюються невеликі кілочки з дерева. Пази – до вертикальної поверхні.
 • З торцьового боку укладається другий ряд. Щоб не було похибки, в процесі роботи застосовується будівельний рівень. Ним перевіряється кожен ряд. Бік укладання можна не змінювати.
 • Останню дошку доведеться обрізати. Але кілька разів все переміряти, щоб не зіпсувати її. Це не виключається, тому береться ламінат з запасом. Зазор виконується невеликий. Виміри проводяться за допомогою олівця.
 • Киянка і брусок допомагають зістикувати ламінат близько і щільно. Щоб не зламати дошку, потрібно прикладати брусок і тільки після цього ударяти по ній. Саме таким способом забирається будь зазор. Далі настилається покриття по всій площі підлоги.

Створити красиву викладку по простому методу легко, а от з малюнком не всім доступно. Щоб не зіпсувати весь ламінат, не варто відразу ж починати з шахової кладки.

Діагональна викладка дошки

Виконати методику по діагоналі не так складно, як в шаховому порядку. Перша дошка викладається з дальнього кута. Варто зробити розмітку. Для цього застосовується косинець з показником в 45 градусів. Ось, які особливості є в цьому процесі:

 • У початковому ряді одна дошка ламіната.
 • У другому ряду збільшується до двох.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Основне – це зробити так, щоб торці встали в центр першої дошки. У роботі застосовується той же набір інструментів. Але зрізати дерев’яне покриття потрібно частіше і під кутом в 45 градусів. Зрозуміло, що витрата матеріалу збільшиться, порівняно з простим способом викладення.

Викладка ламінатної дошки – нескладний процес. Але тільки за умови, якщо дотримуються всі інструкції і рекомендації. Як довго буде виконуватися робота? Сама людина, навіть новачок, отримавши рекомендації, зможе настелити підлогу приблизно за добу. Найбільш надійний варіант, наявний у продажу – це палубна дошка, але її складний монтаж. Не варто починати з чогось складного і дорогого. Нехай це буде простий ламінат.

Читайте також:  Як перевозити холодильник і через скільки можна включати

Вибираємо напрям

Як стелити ламінат в квартирі? Основний нюанс – вірно підібрати напрямок. На думку фахівців, варто вести орієнтир від джерела природного освітлення будинку або квартири. Якщо немає вікна, то це подача від штучного освітлювального приладу. Коли ламінат настилається перпендикулярно, то невірне потрапляння променів світла призведуть до зіпсованого зовнішнім виглядом.

Як стелити ламінат: уздовж або поперек? Краще, якщо дошки ляжуть паралельно джерелу освітлення в кімнаті чи іншому приміщенні. Професійні майстри це знають і підлаштовують свою роботу таким чином. Є ще один нюанс – це колір ламінатної дошки. Від неї багато залежить. Якщо досвіду в цьому немає, не варто віддавати перевагу дуже неординарним колірним рішенням.

Про підкладці

Зрозуміло, що буде старт і фінішне завершення всього підлогового покриття. Обов’язково користуйтеся підкладкою. Без неї не вийде зробити покриття охайним і привабливим. Вартість матеріалів буде залежати від площі кімнати і вибраного ламінату. Потрібно вибирати виріб з покриттям класичного дерева. На думку майстрів, це найкраще рішення, так як матеріал прослужить довгий відрізок часу і простий у догляді.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Так як ламінат виконується з дерев’яного матеріалу, не можна буде занадто мочити такі підлоги. Пролита вода повинна відразу ж прибирати, щоб не потрапити в пази і під самі ламіновані дошки. При такій ситуації відбудеться розбухання і доведеться міняти підлогу. Як-небудь інакше не вийде відновити рівність підлоги. Іноді використовують і додаткове покриття (наприклад, лак або щось подібне). Так поліпшуються експлуатаційні властивості. Колір може стати світліше або навпаки.

Підсумки

Нескладно виконувати покриття підлоги ламінатом самостійно. Але є певні правила, які в процесі роботи не варто порушувати. Відправляючись за покупкою, потрібно звертати увагу не тільки на колірне рішення, відповідність дизайну приміщення, але і на тип замку у дощок і виробника.

Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Якщо це замкова система Click, то новачок зможе легко впоратися і зробити ремонт в квартирі своїми руками. Перед початком готується інструмент і розмітка, а саме схема укладання. Без неї не вийде гідний результат. Діагональний або шаховий метод вимагає досвіду. Не варто ризикувати – в даному випадку краще довіритися професіоналам. При прямій укладанні, повинна бути рівна поверхня, а також вдало покладений перший ряд. Якщо з’явився перекіс, то не вийде його усунути. Продовжуючи виконувати роботи, він буде лише збільшуватися. Іноді варто добре подумати і розрахувати, ніж ламати і починати все спочатку.

DvaGusya