Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Сучасне клінінгове обладнання здатне здивувати навіть досвідчену домогосподарку не тільки зовнішнім виглядом і конструкційними особливостями, але і функціональністю. Сильний технологічний ривок зробили виробники пилососів, запропонувавши концепцію поділу вологого і сухого прибирання. Разом з цим змінилися і підходи до управління даною технікою. На зміну класичним кнопок і механічних перемикачів прийшли сенсорні панелі з бездротовими модулями для зв’язку з мобільними пристроями. Залишилося лише відповісти на питання про те, як правильно вибрати пилосос серед широкого різноманіття нових конструкцій і можливостей.

Якого типу приладу віддати перевагу?

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Класифікацій пилососів дуже багато, але принципово розрізняються традиційні моделі з сухим очищенням і більш сучасні версії, забезпечені функцією вологого догляду. Чим гарні класичні пилососи? У них оптимізована конструкція, розрахована на стандартний набір функцій, необхідних в побутовій прибирання. Як правильно вибрати пилосос для квартири цього типу? Оскільки в технічному пристрої ніяких особливостей не передбачається, враховувати треба характеристики збиральних аксесуарів. Слід оцінити можливості насадок для пилу, їх призначення, діаметр всасываемой труби і шлангів. Також треба враховувати особливості сухого прибирання як такої. Такий принцип роботи годиться для гладких поверхонь, він обходиться дешевше і не вимагає спеціального обслуговування приладу.

Тепер варто розглянути пилосос, призначений для вологого прибирання. Конструкція такого приладу масивніше, тому власникам невеликих квартир варто заздалегідь продумати можливості розподілу вільного простору. І знову ж таки, якщо ставка робиться на прибирання лінолеуму з паркетом, то особливого сенсу в покупці такої моделі не буде. Миючий пилосос виправдовує себе там, де мова йде про комплексний догляд ворсистих і вовняних покриттів. Усунення пилу з алергенами у повітряному середовищі – обов’язкова функція, якщо в будинку проживають люди з хронічними захворюваннями легенів або маленькі діти. Але як правильно вибрати миючий пилосос, щоб він ефективно виконував подібні завдання очищення? Бажано передбачати в моделі функції дезодорування і зволоження повітря, не забуваючи про технічної надійності. Сама по собі концепція вологого прибирання недешево обходиться, тому для залучення клієнтів зниженням вартості виробники такої техніки часто економлять на якості елементної бази. Поломка дрібних деталей, тріщини в пластикових корпусах, розриви шлангів і типове перегорання двигуна – поширені проблеми бюджетної клінінгової техніки.

Як правильно вибрати робот-пилосос?

Зовсім окрема ніша в величезному сімействі сучасних пилососів. Головна відмінність полягає в повній самостійності роботизованої техніки. Пилосос без участі людина включається, вибирає траєкторію руху, параметри прибирання і робочі режими. Як же досягається така автономність? У пристрої передбачена інноваційна електронна начинка принципів штучного інтелекту. Програмні алгоритми на основі сигналів від датчиків приймають рішення про рухах та налаштування параметрів всмоктування, зокрема.

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Як правильно вибрати робот-пилосос? Для початку варто з’ясувати, для чого спочатку створювалися такі прилади. Вони є ідеальним рішенням для клопіткою прибирання у важкодоступних місцях. Тому розмір конструкції і, зокрема висота пилососа, стануть базовими параметрами вибору. Середня висота корпусу з коліщатками становить 6-12 див. Конкретну величину варто підбирати, виходячи з того, чи зможе апарат заїхати під ліжко, диван, шафа або іншу меблі, під якою планується прибирання. Не менш важлива і площа захоплення, на яку можна розраховувати при збиранні в процесі однієї сесії. Середній робот-пилосос може обслужити за один вихід близько 550-600 м2. На цей показник безпосередньо впливає розмір щітки – наприклад, 30-сантиметрова насадка цілком підійде для середньої по площі квартири. З іншого боку, чим менше конструкція з розміром щітки, тим буде спритнішими за прилад.

Читайте також:  Кімнатні квіти примула: фото, догляд в домашніх умовах

Звичайно, незалежність в управлінні – не головна особливість таких моделей. Виробники конкурують між собою, наділяючи високотехнологічний продукт та іншими експлуатаційними «фішками». Як правильно вибрати робот-пилосос для квартири по додатковим можливостям – що врахувати корисних функцій? В цій частині треба бути обережніше, так як привабливий на слух опціонал часто підвищує вартість, не покращуючи принципово якість прибирання. З по-справжньому цінних якостей можна виділити наявність УФ-лампи з функцією дезінфекції, дистанційне керування і фіксовану док-станцію, на яку прилад буде повертатися щоразу після завершення робочого сеансу.

Вибір потужності

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Силовий потенціал – один з ключових параметрів, що визначають ефективність пилососа. При цьому треба розділяти потужність споживану потужність всмоктування. Що стосується першого значення, то воно складає в середньому 1000-2000 Вт. Є і моделі на 800 Вт, які підходять для прибирання невеликих приміщень, і версії на 2200 Вт, які доцільно купувати для обслуговування приватних будинків. Прогадати в цьому параметрі складно, якщо орієнтуватися на конкретне призначення. Більш важливим є питання про те, як правильно вибрати пилосос з потужністю всмоктування і що взагалі означає ця характеристика? Це не просто вираз сили, з якою прилад засмоктує пил, а його здатність підтримувати це зусилля на належному рівні протягом тривалого часу. Зазвичай розраховується сила всмоктування, діюча перші 5 хв роботи пилососа. Виражається ця величина твором розрядження і потоку повітря, а позначають її як аэроВт. Тепер можна розглянути конкретні значення сили всмоктування, прийнятні в різних випадках:

  • 350 аэроВт – оптимально, якщо планується суха прибирання гладких поверхонь. Наприклад, того ж паркету з лінолеумом, плиткових покриттів і т. д.
  • 400 аэроВт – величина, яку рекомендується використовувати для прибирання турбощетками.
  • 450 аэроВт – моделі з таким потенціалом підходять для прибирання длинноворсовых і килимових покриттів.
  • 550 аэроВт – з такою потужністю вийде ефективний вологий догляд спеціально для килимів.
  • 650 аэроВт – підійде для дбайливого очищення поверхонь м’яких меблів.
  • 700 аэроВт – універсальний показник, регулюючи який можна виконувати навіть професійну комплексне прибирання.

Мережний або акумуляторний пилосос?

Система енергопостачання – ще один істотний параметр, за яким стали розділяти моделі сучасних пилососів. Традиційні побутові версії, що працюють від розетки, відповідно, вимагають напруги 220 В. Існує і вузький сегмент малогабаритних автомобільних приладів, що підключаються до місцевої бортмережі з напругою 12 Вт. Як правильно вибрати хороший пилосос, що підключається до мережевих комунікацій? Особливих нюансів тут два – наявність систем безпеки і шумоізоляція. Що стосується першого аспекту, то бажано вибирати моделі з пристроями, що захищають прилад від перегріву і енергетичної перевантаження. Оскільки мережні моделі відрізняються потужними електромоторами, то важливо враховувати і рівень шуму. Нормальним вважається показник у діапазоні 70-80 дБ.

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Більш модне рішення – це акумуляторний пилосос, або вертикальний. Від звичайних мережевих він відрізняється зміщеним донизу центром тяжіння і акумуляторною батареєю. До експлуатаційних переваг таких пилососів відносять мобільність та відсутність обмежень на пересування. Роботизовані моделі, до речі, харчуються виключно акумуляторним блоком, не обмежує конструкцію проводкою.

Читайте також:  Засіб від вапняного нальоту — опис народних прийомів очищення, огляд популярних продуктів з фото і відгуками

Як правильно вибрати вертикальний пилосос на батареї? Основні параметри системи живлення в даному випадку – ємність акумулятора і тривалість роботи. Що стосується першого значення, то потужний блок містить 2200 мА*год. Робочий же часовий інтервал становить 60-120 хв на одному заряді. А заповнюється така батарея за 200-300 хв в залежності від обсягу.

Оптимальна система фільтрації

Етапи очищення в сучасних пилососах реалізуються східчасто і лише в рідкісних випадках з бюджетними моделями обмежуються одним способом. У тих, що підтримують вологе прибирання, передбачається аквафільтр і мішок для збору пилу. В них збирається дрібна бруд і сміття. Однак, ці ступені очищення ніяк не впливають на поліпшення складу повітряного середовища. Фільтри з підтримкою тонкого очищення – найбільш технологічні і корисні в плані очищення повітря. У цю групу входять фільтри S-класу, мембрани HEPA і мікрофільтри. Також і для захисту технічної начинки пилососа передбачається особлива система фільтрації. Це так звані моторні фільтри, які бувають постійними і змінними. Але, такі пристрої не сприяють очищенню повітря.

Як правильно вибрати пилосос для будинку, з точки зору ефективності системи очищення? Найпопулярнішими все ж вважають мембрани НЕРА. Вони самі по собі багатофункціональні і здатні замінити цілу групу традиційних фільтрів. В додаток буде зайвим передбачити і електростатичний мікрофільтр. Він затримує найдрібніші елементи розміром близько 0,3 мікрона. З такою комбінацією можна розраховувати на очищення повітря до 80-99%.

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Системи збору пилу – яка краще?

Робота пилососа будується на трьох основних етапах – безпосередній очищення, вищезгаданої фільтрації і збір. Останній етап, на перший погляд, не так важливий, але в довгостроковій перспективі від нього залежить гігієнічний фон, що виникає в процесі прибирання.

Найпростішим способом накопичення збирається пилу і бруду є мішок. Це недорогий, простий в обігу і звичний багатьом пилозбірник, яким все ще оснащуються бюджетні горизонтальні пилососи. Але саме, з точки зору санітарно-гігієнічної безпеки, це найгірший варіант.

Як правильно вибрати пилосос для квартири, щоб виключити поширення шкідливих елементів при накопиченні збирається бруду? Найкраще проявляють себе в цій якості контейнери і водяні фільтри. У першому випадку мова йде про постійне збірнику пилу, який не потребує заміни – досить періодичної мийки. Саме у можливості легкого очищення поверхонь полягає перевага контейнера. Але, є у нього і недолік, що полягає в галасливій роботі із-за вібрацій. Що стосується водяних фільтрів, то в справі формування оптимального мікроклімату з максимальною безпекою їм немає рівних. Проходить через нього повітря омивається водою, а пил, що осідає в спеціальному контейнері. У результаті сміття нейтралізується вже при знаходженні в корпусі пилососа. Далі. залишається лише вилити забруднену воду.

Підходи до управління приладом

Звичайно, ручний спосіб залишається домінуючим в більшості моделей. Повна автономність з керуванням через програмування доступна тільки в роботизованої техніки.

Але як правильно вибрати пилосос по зручності контролю функціоналом, якщо мова йде про стандартних моделях? Багато в чому це індивідуальний підхід, при якому кожен оцінює, наскільки конфігурація елементів управління для нього комфортна. Тим не менш важливо враховувати прогресивність і розвиток традиційних систем контролю. Так, поява слайдерів і сенсорних панелей з LCD-дисплеями робить процес роботи інформативніше і приємніше.

Читайте також:  Як прибрати неприємний запах з взуття — огляд ефективних засобів з описом

Найбільш сучасні засоби управління, як вже зазначалося, реалізуються в роботах-пилососах. З ними можна взаємодіяти за допомогою тієї ж панелі управління з сенсорними кнопками, через пульт дистанційного зв’язку і т. д.

Але як правильно вибрати пилосос, якщо наголос робиться на максимальну автономність? Тоді слід звертатися до моделей, забезпеченим Wi-Fi і Bluetooth. З такими модулями користувач може зв’язуватися через мобільний пристрій, даючи команди на великій відстані. Крім цього, роботизовані пилососи можна налаштовувати на довгострокові графіки роботи так, що прилад буде самостійно починати прибирання в конкретному режимі без поточних вступників команд.

Питання ціни

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

За сучасний опціонал доводиться платити відповідну ціну, тому високі технології поки ще не до кінця витіснили традиційний сегмент. Так, типові бюджетні моделі коштують 3-7 тис. руб. Це може бути звичайний пластиковий пилосос потужністю до 1000 Вт з невеликим набором функціональних елементів. За 15-20 тис. вже можна розраховувати на моделі, що підтримують вологе прибирання. У класі до 25 тис. виробники пропонують і високоефективні засоби фільтрації з НЕРА-очищенням.

Але як правильно вибрати миючий пилосос для дому, якщо переплачувати за зайву функціонал не хочеться? Тим, хто розраховує отримати просто надійного помічника з сухого та вологого прибирання без надлишку опціоналу, варто приділяти увагу ергономіці і фізичної міцності. Пластик повинен мати термічну захист з покриттями, що захищають від подряпин. Всередині все-таки бажано передбачати ефективні начинки зразок сепараторних аквафільтра.

Кращі виробники

Не так давно лідерами цього сегменту побутової техніки визнавалися компанії Polaris, Electrolux, Zelmer, Philips і т. д. Продукція цих брендів і сьогодні користується попитом, так як розробники зберігають колишній рівень якості. До даного напрямку виробників варто звертатися за класичними мережевими моделями вартістю 8-10 тис. Але технологічні пилососи просувають компанії на кшталт Panda, iRobot Miele і Karcher. Наприклад, два останніх виробника багато привносять у побутовій сегмент з професійної сфери.

Як правильно вибрати пилосос для будинку по фірмі походження? Відштовхуватися треба від розв’язуваних завдань. За якістю технічного пристрою і надійності лідерами залишаються німецькі бренди – Bosch, Karcher і Miele. Для отримання сучасного функціоналу варто вибирати з лінійки iRobot, а недорогі компромісні варіанти представляє продукція Polaris, Electrolux і ін

Як правильно вибрати пилосос для будинку і квартири

Висновок

По мірі розширення функціональності сучасної побутової техніки деякі сегменти стали перетинатися один з одним, переймаючи, здавалося б, зайві можливості. У випадку з пилососом до таких функцій можна віднести зволоження і мийку повітря. З такими завданнями набагато краще справляються спеціальні кліматичні апарати. Тому якщо не хочеться переплачувати, а є мета отримати добротну техніку з корисним опціоналом, то варто орієнтуватися на базові робочі параметри.

Наприклад, питання про те, як правильно вибрати пилосос по потужності, зумовить ефективність збору пилу. І тут теж не варто гнатися за високими показниками – 1200 Вт цілком достатньо для міської квартири площею 50-60 м2. Далі, враховується набір аксесуарів, насадок і щіткових механізмів. Лише з урахуванням комплексу оцінок можна зробити правильний вибір.

DvaGusya