Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Наявність функціональної та продуктивної соковижималки в будинку дозволяє цілий рік пити натуральні соки власного виготовлення. На перший погляд, це досить простий прилад, що виконує нескладні завдання. Однак сучасні виробники постійно вдосконалюють і конструкційне виконання соковижималки, та її функціональний набір, що істотно ускладнює вибір. І це не кажучи про принципи роботи пристрою і дизайнерських якостях. Як вибрати соковижималку, щоб не розчаруватися в ході експлуатації? Слід враховувати як технічні характеристики, так і ергономічні властивості, не забуваючи про конкретне призначення приладу.

Основні технічні параметри для вибору

В якості загальних і першочергових критеріїв можна розглянути потужність і робочий об’єм приладу. Яку краще вибрати соковижималку з урахуванням силового потенціалу? Потужність електродвигуна безпосередньо визначить швидкість обертання сепаратора, тобто від неї буде залежати продуктивність. Діапазон швидкісних режимів в середньому варіюється від 250 до 1200 об/хв. Причому якість соку від підвищення числа оборотів не поліпшується. Значення можуть мати хіба що режими роботи – від низької швидкості для м’яких плодів до високої – для твердих. По суті, вибір потужності робиться з поправкою на плановане час приготування соку і характеристики фруктів/овочів, які будуть застосовуватися.

Далі варто переходити до об’єму резервуарів і контейнерів, які будуть наповнюватися соком в процесі роботи вижималки. Відразу варто підкреслити, що відцентрові і цитрусові моделі зазвичай забезпечуються вбудованими ємностями для збору м’якоті. Тепер що стосується обсягу. Який соковитискач краще вибрати для дому? Насамперед слід враховувати кількість осіб, для яких планується готувати напої. Два любителя фрешу можуть дозволити собі ємність на 400-600 мл, що відповідає двом склянках. При цьому збірка м’якоті повинен становити близько 1,5 л. Якщо ж планується готувати напої для великої сім’ї з 3-4 чоловік, то як мінімум потрібно резервуар для соку об’ємом 1,7-2 л, а також ємності для м’якоті на 2,5-3 л.

Тут варто врахувати і діаметр горловини для завантаження. Чим він більше, тим більші плоди можна буде занурювати в блок з сепаратором без попередньої різання. У середньому горловина має 75 мм – цього буде достатньо, наприклад, для середнього яблука, але фрукти з овочами великих розмірів доведеться розрізати. У побутовому сегменті найширші лючки завантаження мають діаметри близько 85-90 мм.

Універсальні відцентрові моделі

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Найбільш популярний тип соковижималки, яка спочатку подрібнює плоди вбудованої теркою, а потім отриману масу переправляє до сепаратора. Якщо стоїть питання про те, як вибрати соковижималку для овочів і фруктів, то слід придивлятися саме до відцентровим моделям. Даний прилад отримає сік з м’яких і твердих плодів, а також з ягід і цитрусових. До достоїнств універсальних моделей відносять і якісне відділення соку від м’якоті. В процесі руху через фільтр і по стінках сепаратора м’якоть скидається у знімний контейнер, а сік потрапляє в спеціальну ємність для його збору.

Читайте також:  Як зробити люстру своїми руками: фото

Але є і слабкі місця в таких соковитискачів, які відображаються в нагріванні продукту, веселою роботі та великих розмірах. Як правило, це високі прилади, що вимагають багато місця на кухні. Із-за окислення під впливом теплового повітря, рекомендується випивати готові соки відразу. Як вибрати соковижималку для овочів з розрахунком на великий обсяг? Орієнтуватися потрібно на міцність конструкції, функціональну конфігурацію розташування ємностей для збору і надійний двигун. Це оптимальний варіант, якщо, наприклад, планується щоранку готувати соки з гарбуза або помідорів з розрахунком на великий колектив.

Шнекові соковитискачі

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Також моделі цього типу називаються конусними і соковижималками з холодним віджиманням. У певному сенсі такі прилади теж універсальні, але процес приготування соку відбувається за іншим принципом. Безпосередньо віджим реалізується не шляхом подрібнення на тертці або в результаті сепарації ножами, а за рахунок шнекового преса. Конусна обертається спіраль – центральна робоча частина пристрою, яка рухається на низьких обертах. Частково цей принцип дії схожий на роботу м’ясорубки.

Якщо ж говорити про експлуатаційних перевагах шнекової моделі, то на перший план вийде максимальне збереження корисних якостей продукту без втрати поживної цінності в процесі зберігання, ефективний віджимання і тиха робота. Яку шнековий соковитискач вибрати, щоб реалізувалися ці якості? Бажано купувати моделі як мінімум з двома швидкостями і наявністю реверсного ходу. В цьому випадку навіть малопотужні агрегати на 150 Вт забезпечать ефективний віджим насіння, трави і навіть горіхів. Але практично всі шнекові моделі грішать неоднорідністю готового напою, великою кількістю м’якоті і густою консистенцією – іноді соки нагадують пюре.

Соковижималки для цитрусових

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Так звані цитрусові прес-машини, конструкція яких спеціально розраховується на роботу з тропічними плодами. Стандартна вижималка цього типу має у складі двигун, конусоподібні насадки, ємність для збору соку і зносостійкий корпус. Якщо вирішується питання про те, яку вибрати соковижималку для дому без необхідності попереднього чищення плоду, цей варіант буде найкращим. Перед завантаженням продукту не потрібно очищення від шкірки – досить його промити і розрізати на часточки. Для порівняння, шнекові моделі у випадку з гранатом вичавлюють сік тільки з зерен.

Також звертатися до подібних выжималкам варто тим, хто орієнтується на компактні і недорогі кухонні прилади. Що стосується вартості, то середній по характеристиках апарат оцінюється в 1-3 тис. руб. Як вибрати соковижималку для фруктів тропічного поясу і не прогадати якості? Непоганим побутовим варіантом може стати апарат потужністю до 100 Вт, виконаний з нержавіючої сталі. В якості прикладу можна навести выжималку Vitesse VS-213 вартістю 2 тис. Модель досить проста в обслуговуванні і практична, але, як і інші представники цього класу приладів, дозволяє готувати соки тільки з цитрусових.

Відгуки про моделі Philips HR1922

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Одна з кращих версій в сегменті відцентрових соковижималок, відрізняється якісною збіркою, високою швидкістю роботи і функціональністю. Апарат вийшов досить потужним (1200 Вт) і продуктивним, але за своєю ергономікою повністю відповідає вимогам для побутового використання. Тому у відповідь на питання про те, яку вибрати соковижималку, щоб у ній поєднувалися потужність і зручність експлуатації, можна назвати Philips HR1922. Інша справа, що користувачі критикують модель за високий цінник близько 10-11 тис.

Читайте також:  Чому не можна ставити гаряче в холодильник: небезпека перепаду температур для техніки і продуктів, способи швидко охолодити їжу та напої

У плані експлуатаційних переваг відзначається широка горловина на 80 мм, що дасть можливість завантажувати багато плоди цільними. Що стосується продуктивності, то, судячи за відгуками, за один прохід прилад видає близько 3 л соку, чого вистачить на велику сім’ю. Окрему увагу власники звертають на рідкісну можливість контролю віджиму. Часто потенційні споживачі цікавляться, яку краще вибрати соковижималку для дому, щоб отримати в результаті чистий, без макухи сік. Розробники Philips вирішили цю задачу за допомогою технології FiberBoost, яка дозволяє регулювати консистенцію соку. Максимальний рівень вмісту м’якоті – 50%.

Відгуки про моделі Kitfort KT-1104

Менш відомий виробник, який в даному випадку являє соковитискач шнекового типу з того ж цінового сегмента в 10-11 тис. Причому цей варіант зацікавить і тих, хто шукає універсальний апарат, що допускає завантаження різних плодів, що підтверджується і відгуками. Як вибрати шнековий соковитискач, яка могла б приймати фрукти з овочами і зеленню, зберігаючи при цьому і смакові якості з вітамінами і мікроелементами? Це повинна бути модель з ефективною системою подрібнення і стирання продукту, насамперед. Саме в такому режимі працює модель KT-1104.

За словами користувачів, система фільтрації вижималки з валикочарункової сіткою на виході готує щось подібне смузі. Але, можна застосовувати й інші режими – у тому числі призначені для заморожених ягід і фруктів. Тому універсальність поширюється і на поточний стан продукту.

В цілому ж, якщо потрібно вибрати соковижималку для приготування широкого спектру натуральних напоїв, дана модель підійде краще за всіх. Гідна потужність 240 Вт дозволить справлятися з твердими плодами, а широка горловина мінімізує складності при завантаженні продуктів.

Відгуки про соковитискач Braun MPZ9

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Бюджетна модель вартістю 2,5 тис., яка розраховується на роботу з цитрусовими. За номінальним характеристикам апарат слабенький в плані потужності – лише 20 Вт, але цей недолік компенсується безліччю переваг. Наприклад, багато хто відзначають можливість швидкого і зручного розбору конструкції, після чого деталі можна завантажувати в посудомийну машину. До сильних сторін приладу відносять і якісний віджим, з якого видавлюється максимум. У всякому разі, є чимало позитивних відгуків про роботу вижималки з апельсинами – з 4 плодів втрачається лише чайна ложка напою.

Зате в плані функцій це не найкращий вибір. Знову ж таки, номінально передбачений регулятор м’якоті, але на практиці різниця між консистенциями ледь помітна. Багато користувачів порівнюють цю модель з аналогами від Zelmer і Vitek, які також випускають бюджетні соковижималки. Яку вибрати? Відгуки про моделі MPZ9 як відмітної риси називають міцність елементної бази. Якщо той же Vitek демонструє більш високу швидкість, то пропозиція від Braun навіть при інтенсивній експлуатації не потребують ремонту в перші 2-3 роки.

Відгуки про соковижималці Tribest Solostar

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Південнокорейська преміальна модель вартістю 25 тис. Апарат вигідно характеризується підвищеною шумоізоляцією (40 дБ), швидкістю шнека до 47 об/хв і стійкою до навантажень конструкцією. В плані можливостей роботи з різними плодами обмежень практично немає, якщо розглядати в принципі придатні для соковижималок продукти. Наприклад, користувачі відзначають ефективну обробку не тільки фруктів з овочами, але і з зеленню, паростками, горішками і навіть сосновими голками.

Читайте також:  Як вибрати бездротові навушники для телефону: огляд якісних гарнітур

Але, знову ж таки, високий цінник істотно обмежує сфери застосування даного асистента, що відображають та відгуки. Вибрати соковижималку Tribest Solostar – це значить отримати не тільки помічником в приготуванні напоїв. Користувачі відзначають можливості створення різних сумішей, паст, сорбетов і каш. Для різних кулінарних операцій передбачені спеціальні пристосування і насадки. Виходить багатофункціональний помічник у справі приготування корисних домашніх страв.

Що ще важливо, виробник дає гарантію на 15 років – і це при тому, що робоча оснащення з унікальною формою шнека і ситом виконана з матеріалу Ge-Ultem підвищеної міцності, а це саме по собі говорить про надійність приладу. Втім, відзначаються і дрібні ергономічні недоліки зразок короткого шнура завдовжки 1,4 м і масивної конструкції.

Як вибрати соковижималку по функціоналу?

Дуже багато чого в процесі експлуатації побутових соковижималок вирішують додаткові опції і допоміжні аксесуари. В плані вибору з інтегрованим робітничим функцій варто відзначити перемикач швидкостей, регулятор віджиму і плавний запуск, наявність якого виключить розбризкування соку при включенні сепаратора на високій швидкості.

Далі можна переходити до додатковим пристосуванням. У цій частині уваги заслуговує окремий резервуар для макухи, жолоб для автоматизованої подачі плодів, штовхач і пеносепаратор. Така комплектація буде виправдана, якщо планується робота у великих обсягах, але як вибрати соковижималку для овочів та фруктів, якщо планується готувати всього 1-2 склянки напою? В цьому випадку немає сенсу купувати моделі зі змінними пристосуваннями. Малі обсяги цілком обслужить і прилад з вбудованими резервуарами для соку і м’якоті. Важливіше буде приділити увагу системі очищення і можливості розбирання конструкції як такої. Повністю закрита вижималка, наприклад, можуть підтримувати функцію самоочищення, яка заощадить час на обслуговування.

Висновок

Як вибрати соковижималку для дому: огляд, характеристики

Звичайно, покупка навіть якісної і правильно підібраної моделі соковижималки не гарантує вирішення поставлених перед нею завдань. При експлуатації приладу важливо знати і нюанси приготування корисних напоїв. Як мінімум слід працювати з чистими плодами, у яких повинні бути вирізані кісточки і груба шкірка. Втім, як вже зазначалося, є апарати, які відмінно справляються з цільними фруктами та овочами без спеціальної підготовки. Такі моделі коштують дорожче, але і можливості у них набагато ширші.

До речі, як вибрати соковижималку за ціною? Навіть в бюджетній ніші зустрічається техніка дорожче 10 тис., хоча найпростіші цитрусові пристрої доступні за 1-2 тис. Різниця найчастіше полягає в принципах віджиму, продуктивності та додаткової комплектації. Оптимальним рішенням може стати відцентрова або шнековий модель за 5-7 тис. Середні по характеристикам моделі цього типу дають на вибір універсальний спектр операцій, який цілком достатньо для домашньої кухні. Більш вимогливим домогосподаркам і просто любителям здорового способу життя можна рекомендувати непогані версії і дорожче 10 тис., які будуть відрізнятися розширеним опціоналом, захисними системами та електронними пристроями для управління робочими параметрами приладу.

DvaGusya