Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Напевно, кожна господиня не раз мучилася, відтираючи стелю і стіни від кіптяви і бруду, які лишаються після приготування їжі. Мабуть, єдиною профілактикою в цьому випадку стане кухонна витяжка. Подібні пристрої не дають жиру, змішаного з пилом, осісти на меблях і стінах, а також позбавляють приміщення від неприємних запахів і випарів.

Так що витяжка – це необхідне і практичне придбання, якому ви не раз скажіть спасибі за чисту кухню і свіже повітря. Сьогоднішній ринок кухонної техніки дуже різноманітний і радує широким асортиментом виробів. Тому для багатьох споживачів, як ніколи, актуальним є питання: «Яку вибрати витяжку?». Відгуки користувачів, залишені про конкретних моделях, не завжди допомагають, бо тут в першу чергу важлива теоретична база. Тобто потрібно чітко розуміти, яка конструкція підійде для вашої кухні, якої потужності буде достатньо і потрібен додатковий функціонал. Ці та інші критичні питання ми розглянемо в нашій статті.

Отже, спробуємо розібратися, яку витяжку краще вибрати і на що звернути увагу в першу чергу. При складанні статті до уваги були взяті думки експертів цієї галузі та відгуки пересічних споживачів. Після короткого лікнепу окреслимо кілька конкретних моделей, які відзначилися своєю якісною складовою і хорошими відгуками користувачів.

Конструктивні особливості

Всього можна нарахувати п’ять основних видів обладнання: підвісне, купольне, вбудоване, острівна і висувне. Залежно від особливостей кухонного приміщення, меблів, а також плити необхідно вибрати різновид витяжки для кухні. Коротко зупинимося на кожному з варіантів.

Підвісний тип

Це найпростіший і найпопулярніший тип обладнання. Крім того, добра половина підвісних витяжок має більш ніж демократичний цінник. Працює така конструкція по рециркулярному принципом кругової оборот повітря) і має багаторазові фільтри.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Монтаж підвісних витяжок простий і не забирає багато часу. Більшість користувачів вважають за краще встановлювати їх самостійно, що також дозволяє заощадити непогані гроші. Перед тим як вибрати витяжку, слід знати, що даний тип обладнання відмінно підходить для приміщень, де відсутні будь-які повітряні відводи у вентиляцію.

Купольний тип

Своїм зовнішнім виглядом даний тип обладнання нагадує купол або парасольку. Деякі майстри воліють використовувати іншу назву – камінні. Витяжка кріпиться до стіни над електричною або газовою плитою.

На відміну від конструкцій підвісного типу, купольне обладнання може працювати як в режимі рециркуляції, так і в якості проточної системи з випуском повітря за межі приміщення. Якщо ви ставите питанням: «Яку вибрати витяжку для газової плити?», то кращим варіантом буде саме купольна техніка, тому як вона помітно ефективніше очищує повітря, особливо при готуванні на голому полум’я. Варто обладнання такого типу, природно, дорожче підвісних систем, але гроші свої воно відбиває більш якісної фільтрацією.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Вбудований тип

Вибрати вбудовану витяжку можна в тому випадку, якщо у вас плита аналогічного типу. Тут ми маємо добре замасковане обладнання, які, як правило, виглядає у вигляді навісного шафки. Монтаж в цьому випадку помітно складніше, тому краще всього звернутися до професіоналів, щоб техніка не вибивалася з загальної стилістики кухонного гарнітура.

Перед тим, як вибрати вбудовану витяжку слід знати, що вона також може бути як рециркуляційної, так і проточній. Перший варіант більш цікавий в плані дизайну, бо як не буде зайвих труб, а значить, загальна стилістика гарнітура не порушиться. Але у випадку з газовими плитами краще зупинитися на проточній системі.

Читайте також:  Як позбавитися від запаху фарби у квартирі швидко

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Острівний тип

Тут ми маємо незалежно встановлене обладнання де-небудь посередині приміщення. Таке рішення застосовують у тих випадках, коли плита розташована не у стіни. Острівні витяжки найчастіше можна побачити в кафе, ресторанах та інших місцях громадського харчування. В домашніх умовах такі системи, як правило, не використовуються.

Перед тим як вибрати кухонну витяжку також слід знати, що все обладнання острівного типу працює за проточним принципом. З одного боку, така техніка зручна, тому як поставити її можна де завгодно, а з іншого, може сильно постраждати стилістика приміщення.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Висувний тип

Головний плюс такого типу обладнання – це компактні розміри. Причому добра половина техніки має висувні панелі. Тобто при необхідності оброблювана площа може бути збільшена чи не вдвічі. Але є у обладнання выдвигающегося типу і свої критичні мінуси, які потрібно обов’язково врахувати, перед тим як вибрати надійну кухонну витяжку.

Про проточних системах говорити, природно, не доводиться – тільки рециркуляційний принцип, тому для серйозних газових плит це не найкращий варіант. Так, красиво, компактно і дуже стильно, але… малоефективно. Звичайно, в преміум-сегменті можна відшукати якогось «монстра», який відфільтрує все і вся, але він стоїть скажених грошей, так і електролічильник як слід раскурит при своїй потужності.

Яку кухонну витяжку краще вибрати – вирішувати, звичайно, вам, бо в першу чергу потрібно дивитися на свою кухню і саме приміщення. Тобто танцювати саме від гарнітура, а не навпаки, підлаштовувати його під витяжку. Ринок може запропонувати масу варіантів техніки такого плану для будь-якого інтер’єру, аж до фарбування обладнання у потрібний колір, тому тут серйозних проблем бути не повинно.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Потужність/продуктивність

Обладнання такого плану йде з одним або двома вентиляторами, що харчуються від електрики. Відразу варто попередити, що якщо вам пропонують вибрати витяжку на 60 см, працює від акумулятора, то краще такі пропозиції обійти стороною, бо нічого доброго, а тим більше практичного така покупка вам не принесе.

Що стосується показника потужності, то тут мова йде про характеристики вентилятора. Від цього параметра безпосередньо залежить продуктивність самої витяжки. Саме він визначає, скільки повітря відфільтрує техніка за одиницю часу. Продуктивність витяжного обладнання варіюється в межах 180-700 кубометрів на годину (м3/год). Щоб правильно вибрати витяжку, також слід знати, що у деяких моделях вентилятори можуть працювати на двох або чотирьох швидкостях.

Але гнатися за продуктивністю, особливо на невеликій кухні, не варто, бо чим вище цей показник, тим більше шуму виробляє техніка. До того ж, рідко обладнання буде працювати на максимальному рівні потужності. У досвідченої господині не кожен день тікає молоко або підгорає їжа. Коли на плиті день від дня спокійно вариться супчик або доходить рагу під закритою кришкою, то вентилятори з невисоким показником потужності спокійно впораються з поставленим завданням.

Додаткові функції

Це не сама обов’язкова частина витяжки, але наявність додаткового функціоналу або обладнання дозволяє з великим комфортом користуватися нею. Так що не зайвим буде звернути увагу і на цей момент, коли настане черга вибирати витяжку.

Відгуки користувачів найчастіше вказують на таку зручну річ, як сенсорне керування з дисплеєм. Таке доповнення має не тільки відмінні ергономічні характеристики, але і показує докладну статистику роботи витяжки. Аналогічні моделі з механічним управлінням стоять помітно дешевше, так що тут мова йде саме про зручність, а не про виконання основних завдань по фільтрації приміщення.

Також можна згадати про такі функції, як «Інтервальне включення» і «Залишковий хід». Перше доповнення періодично включає техніку для очищення повітря, а друге має на увазі роботу допоміжного вентилятора після відключення основного для більш якісної фільтрації. Перед тим як вибрати витяжку для плити, обов’язково врахуйте, що будь-яке серйозне доповнення коштує чималих грошей, і обов’язково зважте практичність такого придбання. Для невеликої кухні з хорошим природним охолодженням (вікна, двері) зовсім необов’язково купувати наворочену модель.

Читайте також:  Фікус: догляд в домашніх умовах. Фото, пересадка, розмноження, обрізування

Виробники

Вибрати хорошу витяжку досить складно, особливо якщо врахувати кількість фірм, що займаються випуском такого роду обладнання. В області кухонної техніки традиційно лідирують європейські виробники: «Сіменс», «Бош», «Аско» та «Gorenje».

Відгуки про продукцію цих брендів суцільно позитивні. Устаткування відрізняється якісною збіркою, хорошим функціоналом і різноманітністю серій. Якихось критичних зауважень щодо конкретних моделей помічено не було. Користувачі головним чином ремствують на сервісне обслуговування і якісь організаційні питання, начебто доставки або установки обладнання.

Споживачі також непогано відгукуються про бренди «Ханса», «Шіндо», Kronasteel і вітчизняному виробнику Elikor. Компанії працюють в основному в середньоціновому і бюджетному сегменті, випускаючи гідну техніку з адекватною вартістю. Але тут купувати навмання не можна, бо далеко не кожна серія від цих виробників виходить вдалою. Перед тим вибрати кухонну витяжку з бюджетного сегменту, явно зайвим буде почитати відгуки на спеціалізованих форумах (саме на них, а не в онлайн-магазинах).

Далі розглянемо кілька конкретних моделей, які відзначилися неабиякою популярністю, так само як і своєї якісної складової.

Elikor «Інтегра 60» (вбудована)

Це відверто бюджетний вбудований варіант від вітчизняного виробника, але від цього він не стає поганим. Модель з одним вентилятором підійде власникам невеликих квартир і, відповідно, маленьких кухонь. Обладнання може працювати як проточним, так і за рециркуляционному принципом, якщо підключення до спеціального вентиляційного каналу утруднено.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Габарити техніки стандартні – 60 см, а збірка цілком прийнятна: обладнання не розсипається, не скрипить і не люфтить. Продуктивність також має хороший показник – 400 м3/годину при двох режимах потужності.

Користувачі у своїх відгуках в основному позитивно відгукуються про моделі. Природно, добру половину вітчизняних споживачів приваблює вартість обладнання. Але якість витяжки, незважаючи на таку низьку ціну, на дуже хорошому рівні. Перед тим, як вибрати витяжку цієї серії, варто врахувати, що всі моделі сильно шумлять, так що з цим доведеться змиритися, ну або готувати в тандемі з радіоприймачем.

Переваги моделі:

 • хороша потужність;
 • інтуїтивно зрозуміле управління;
 • відмінна підсвічування;
 • більш ніж демократичний цінник.

Недоліки:

 • гучний вентилятор;
 • донезмоги простий дизайн.

Орієнтовна вартість – близько 4000 рублів.

Bosch DFS 067K50 (вбудована)

Це вбудована модель преміум-класу від іменитого німецького бренду. Обладнання розраховане на стандартні 60-сантиметрові плити. Корпус витяжки виконаний з металу, а на лицьовій панелі знаходиться інформативний екран висувного типу. Завдяки інноваційному покриттю конструкція відмінно миється (буквально за один підхід) губкою.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Управління функціоналом повністю сенсорне, причому сама панель не боїться високих температур і вже тим більше бруду, тому протирати (ну або облизувати) пальці перед установкою черговий завдання на дисплеї зовсім не обов’язково.

Два потужних вентилятора (700 м3/год) отримали відмінну шумоізоляцію, тому про роботу витяжки в базовому режимі ви дізнаєтеся тільки з індикації на панелі завдань. Також має ефективне LED-освітлення з регульованою інтенсивністю.

Окремо варто відзначити якісну автоматику. Якщо перевести обладнання у повністю автоматичний режим, то про витяжці, так само як і про забрудненому повітрі, можна взагалі забути. До плюсів також можна віднести привабливий зовнішній вигляд моделі, який буде радувати око.

Що стосується відгуків, користувачі залишають суцільно позитивні відгуки про цю серії. Єдине, на що нарікає добра половина споживачів, – це ціна. Але виняткове німецька якість ніколи не відрізнялося дешевизною. Отже, чим модель сподобалася?

Читайте також:  Что такое выделенный сервер и как он работает

Плюси витяжки:

 • величезний функціональний набір;
 • високий показник продуктивності;
 • розумна автоматика (включив і забув);
 • інформативний сенсорний дисплей;
 • наявність датчика забруднення повітря;
 • відмінне покриття й безпроблемна мийка;
 • виняткова збірка без натяку на шлюб;
 • безшумна робота.

Мінуси:

 • вартість моделі зависока для рядового вітчизняного споживача.

Орієнтовна ціна – близько 44 000 рублів.

Gorenje DU5345W (підвісна)

Це підвісне обладнання буде відмінним варіантом для невеликих кухонь. Перед тим, як вибрати витяжку, обов’язково уточніть габарити вашої плити, бо дана модель розрахована на ширину не більше 50 див.

Техніка працює за рециркуляционному принципом на змінних вугільних фільтрах. Продуктивність витяжки коливається в межах 300 м3/год, при 3 режими швидкості вентилятора. Також є жароулавливающий фільтр і непогана галогенова підсвічування.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Користувачі, в основному, позитивно відгукуються про моделі. При засилля обладнання від ноунейм-виробників з Піднебесної, техніка від «Gorenje» – це, мабуть, кращий вибір у даній категорії. Вона надійна, симпатична і має реальні показники потужності, на відміну від китайського ширвжитку.

Переваги моделі, судячи з відгуків споживачів:

 • ефективна робота на невеликих кухнях;
 • 3 швидкості вентилятора;
 • гарна підсвітка;
 • приємний оку зовнішній вигляд;
 • якісна зборка;
 • цілком адекватна ціна для наявних характеристик.

Недоліки:

 • гучний вентилятор.

Орієнтовна вартість – близько 5000 рублів.

Elikor «Агат 60» (купольний)

Потужні купольне обладнання можуть робити не тільки в Європі, але і у нас в Росії. Так що перш ніж вибирати витяжку від маститих «європейців», обов’язково зверніть увагу на серію «Агат» від Elikor. Модель, судячи з відгуків, вийшла достойною і цілком конкурентоспроможною.

Обладнання розраховане на стандартні плити шириною 60 див. Потужність вентиляторів коливається в межах 1000 м3/год, при чотирьох швидкісних режимах. Також модель може похвалитися простим і інформативним сенсорним дисплеєм, таймером на відключення, відмінною підсвічуванням, корпусом з нержавіючої сталі і низьким рівнем шуму. Сюди ж можна додати якісну автоматику, яка сама підлаштовується під оточення і проведе грамотну фільтрацію повітря.

Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Враховуючи вартість європейських аналогів, «Агат» – це відмінний і зовсім недорогий варіант для патріотично налаштованого споживача. Відгуки про моделі суцільно позитивні. До якості складання, ергономічності, а також саму роботу претензій у користувачів немає ніяких. Переваги моделі можна також записати і сервісне обслуговування. Якщо техніка зламається, що трапляється вкрай рідко і в більшості випадків з вини користувача, то обслуговування, так само як і комплектуючі, обійдеться в рази дешевше, ніж якщо б це були маститі «Бош» або «Сіменс».

Відзначаються споживачами плюси моделі:

 • високий показник потужності і продуктивності;
 • велика кількість функціоналу;
 • продуманий автоматичний режим;
 • інформативний дисплей на сенсорному управлінні;
 • 4 швидкісних режиму;
 • відмінна підсвічування;
 • практично безшумні вентилятори;
 • якісна зборка;
 • корпус з нержавіючої сталі;
 • приваблива вартість наявних характеристик.

Мінуси:

 • деякі користувачі скаржаться на випирає корпус (можна зачепити головою).

Орієнтовна ціна – близько 13 000 рублів.

Підбиваючи підсумок

Вибираючи техніку такого плану, треба в першу чергу орієнтуватися на свою кухню. Якщо приміщення не відрізняється значною площею або має хорошу природну вентиляцію, то розглядати потужні, так само як і дорогі, варіанти не має сенсу. Набагато практичніше буде підібрати недороге рішення, але з якимись додатковими функціональними можливостями.

Окремо варто відзначити моделі від китайських ноунейм-виробників. Так, подібна техніка відрізняється дешевизною, але як такої практичності в її придбанні немає, тому як вона зламається через тиждень-іншу. А обладнання від перевірених виробників, які дбають не тільки за свою репутацію, але і за кожного клієнта, працює роками – знай тільки протирай, та фільтри міняй.

DvaGusya