Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Виростити полуницю з насіння – справа не проста, особливо для новачків. У цієї рослини дуже дрібне насіння, і їх не так просто пророщувати. Щоб отримати повноцінне рослина, необхідно знати, як вирощувати полуницю і як правильно доглядати за сіянцями, а також деякі інші тонкощі.

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Час посіву

Найкраще сіяти полуницю з початку лютого і до початку квітня, хоча іноді садівники займаються пророщуванням насіння до самого літа. Однак деякі стверджують, що найкраще висадити підрощену розсаду до настання посухи: посіяні пізно насіння не встигають підрости до потрібної міри, щоб перенести пересадку. Якщо ж рослина посіяно пізно, то його краще не висаджувати на постійне місце, а залишити зимувати в горщику.

Підготовка насіння

Щоб виростити полуницю з насіння в домашніх умовах, слід правильно їх підготувати. Для прискорення росту насіння замочують. Краще всього це зробити в пластиковому контейнері з кришкою: на дно розкладаються ватяні диски або ганчірки, змочені водою. Потім на них розкладаються насіння. Зверху їх накривають другим ватним диском, який теж повинен бути вологим. У кришці потрібно зробити отвори для вентиляції. При підготовці насіння різних сортів краще їх підписувати, щоб не поплутати.

Контейнер накривається кришкою і ставиться в тепле місце на два дні. Потім проводиться стратифікація: пророщені насіння прибирають на два тижні в холодильник. Періодично треба заглядати в тепличку, стежити, щоб диски не просихали. У разі необхідності, проводять зволоження.

На кришці контейнера буде накопичуватися конденсат, який необхідно прибирати. Якщо цього не робити, то насіння можуть загнити.

Що робити далі з підготовленими насінням, як вирощувати полуницю? Через два тижні, підготовлене насіння висівають в грунт або в торф’яні таблетки, у стаканчики.

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Готуємо грунт

Для посіву використовують легкий грунт. Садівники-професіонали, які займаються розведенням різних сортів полуниці, рекомендують змішувати лісову землю з городньої, додавши пісок (співвідношення 2:1:1). Склад слід знезаразити, прогрів його в духовці при температурі не нижче 150 градусів протягом двадцяти хвилин. Це необхідно, адже у садової землі можуть бути різні комахи, які можуть пошкодити паростки. Після прогріву, щоб у грунті з’явилися корисні бактерії, його залишають на пару тижнів полежати. Виходячи з цього, рекомендується грунт складати відразу ж, разом з підготовкою насіння: поки вони пройдуть стратифікацію, земля буде готова до посіву.

Читайте також:  Підготовка стін до поклейки шпалер: покрокова інструкція

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Сіємо в контейнер

Є кілька способів посіву: підготовлені насіння сіють відразу в контейнер, торф’яні таблетки або ж проводять посів у грунт і після його ставлять на стратифікацію. Як вирощувати полуницю краще всього? Який спосіб вибрати?

Спосіб перший

При цьому способі насіння висівають відразу після стратифікації. Для цього береться контейнер, наповнюється вже підготовленої землею. Її злегка ущільнюють, змочують водою з пульверизатора. Потім акуратно розкладають насіння по поверхні субстрату, злегка притискаючи їх до землі. Присипати їх не потрібно, так як вони проростають на світлі.

Потім контейнер накривається кришкою і ставиться в тепле місце, де планується вирощувати полуницю. Як тільки з’являться сходи, можна починати провітрювання рослин. До цього моменту відкривати кришку не варто: всередині контейнера створюється особливий мікроклімат, вода збирається на кришці і капає дощиком назад, таким чином відбувається полив. Якщо кришка суха, то слід трохи полити грунт. Якщо крапель не видно насіння через кришку, то це говорить про надлишок вологи. У таких випадках її необхідно прибрати, провітривши тепличку і прибравши з кришки вологу.

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Другий спосіб

Можна не проводити підготовку насіння на ватяних дисків, а відразу розкласти насіння на грунт і поставити їх в холодильник. Для цього контейнер заповнюється землею так, щоб залишалося не менше трьох сантиметрів до верху. Туди ж укладають сніг і притискають його. По снігу розкладаються насіння, зверху контейнер накривається кришкою і забирається в холодильник на два тижні.

Поступово сніг розтане, взявши трохи насіння. Вологи від снігу вистачить, щоб два тижні не заглядати в тепличку, але при необхідності можна зволожити або провітрити посіви. Через два тижні контейнер витягується і ставиться в теплому місці.

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

Пікірування рослин

Що робити далі, як виростити полуницю з насіння? Після того як у молодої полуниці з’явиться третій справжній листочок, необхідно розсадити посіви в окремі ємності. Краще всього використовувати стаканчики або горщики для розсади, розміром 5 х 5 і більше. На дні обов’язково робляться отвори для видалення зайвої води, на дно викладається дренаж. Це може бути великий пісок, гравій, пінопласт. Потім ємність заповнюють грунтом і змочують.

Читайте також:  Базилік: вирощування у відкритому грунті і на підвіконні. Коли садити базилік на розсаду

Сіянці полуниці дуже крихкі і маленькі. Щоб провести акуратно пересадку, можна використовувати зубочистки. Ними обережно беруть сходи і пересаджують у стаканчики. Під час пікіровки важливо, щоб серединка з листочками була над рівнем землі.

Посів в торф’яні таблетки

У торф’яних таблетках теж можна виростити розсаду полуниці в домашніх умовах. Як тільки насіння проростуть, їх переміщують у стаканчики і присипають грунтом.

Для вирощування в торф’яних таблетках їх необхідно заздалегідь підготувати: їх розмочують і тільки після цього висівають по одній насіння, помістивши їх в центр таблетки. Можна висівати насіння на сніг, а потім помістити в холодильник для стратифікації. Таблетки з посівами розміщуються в контейнері і накриваються кришкою.

Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

При появі сходів

Знаючи, як виростити полуницю в домашніх умовах, можна отримати різні унікальні сорти, які будуть радувати високими врожаями тривалий час.

Є кілька рекомендацій, які допоможуть отримати здорову і міцну розсаду:

 • Після проростання насіння не потрібно поспішати знімати кришку і ставити тепличку на світло. Відкривати контейнер слід потроху: можна зробити отвір в кришці, щоб паростки звикали до інших умов. Якщо ж відкрити, то з вологого клімату молоді рослини потраплять в сухий і можуть загинути. Рослини слід поступово привчати до світла, виставляючи їх на сонце на кілька годин: починають привчати до сонячного світла з п’ятнадцяти хвилин, поступово збільшуючи час.
 • У деяких сходів корінець може розташовуватися над рівнем землі. Щоб рослина не загинула, важливо присипати корінь грунтом. Це роблять дуже акуратно, щоб не пошкодити крихітне рослина.
 • На грунті може з’явитися білий або зелений наліт, цвіль. У цьому випадку необхідно обережно видалити частину землі і досипати свіжою. Можна провести антигрибковий обробку грунту.
 • Крапельний полив, який спостерігався на етапі пророщування насіння, що негативно позначається на паростках. Краплі, що впали з кришки, можуть зламати рослина. Щоб цього уникнути, конденсат постійно прибирають. Поливи рослин проводять ложечкою під корінь.
 • З квітня починають загартовувати рослини. Можна розсаду виносити на балкон або засклену веранду. Починають гартування так само, як привчання до сонячного світла – з п’ятнадцяти хвилин, поступово збільшуючи час.
 • В кінці травня розсаду можна висаджувати на постійне місце.
 • Читайте також:  Посадка винограду навесні — правила і принципи, вибір місця на ділянці, підготовка ямки і підживлення

  Недостатньо отримати розсаду, необхідно за нею правильно доглядати протягом усього періоду вегетації. І тут виникає питання, а як виростити полуницю з насіння в домашніх умовах, щоб вона росла довгі роки і радувала рясними врожаями?

  Після висадки розсади на постійне місце важливо дати кущах наростити зелену масу і хорошу кореневу систему. Для цього на кущах видаляють перші квіти, давши можливість рослинам зміцніти.

  Полуниця не по сорту

  Бажаючи виростити розсаду полуниці з насіння, таку, як показано у відео нижче, необхідно розуміти, що це трудомістко. У разі невдачі садівники засмучуються, але намагаються виростити полуницю ще раз. Найбільше розчарування чекає на тих, хто мріє отримати певні сорти, купивши дуже дорогі насіння, провозившись з розсадою, а в результаті – отримати рослина не по сорту. Таке періодично відбувається, і пов’язано це не з виробниками, а з переопылениями. При попаданні пилок з інших рослин відбувається змішування сортів. Таким способом виводять нові сорти рослин, гібриди.

  Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

  Збір своїх насіння

  Будь-яку вподобану полуницю можна виростити зі свого насіння. Наприклад, ви купили на ринку домашню, велику, смачну ягоду, яка настільки хороша, що хочеться її вирощувати на своїй ділянці, але купити розсаду немає можливості. В такому випадку можна самостійно отримати насіння з ягід.

  Для цього вибирають найбільшу і саму стиглу ягоду, з якої знімається верхній шар з насінням. Їх розкладають на тканину. Потім обережно її перетирають. Під час цього процесу плівка розривається від ягоди, а насіння не порушують цілісність. Після цієї процедури масу промивають у воді, насіння просушують. Отримані насіння можна зберігати кілька років.

  Як вирощувати полуницю з насіння в домашніх умовах?

  Тепер ви знаєте, як виростити розсаду полуниці і можете провести експерименти по селекционированию, схрестивши різні сорти. Для цього вибирають дві квітки на різних сортах і обв’язують їх ганчірочкою на стадії бутонів. Як тільки вони розкриються, ватною паличкою пилок з однієї рослини переносять на інше. Після дозрівання ягоди, з неї збирають насіння. Отримані з них рослини можуть успадкувати різні якості батьків.

  DvaGusya