Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Примула садова – первоцвіт, який досить важко виростити. Інколи навіть досвідчені квітникарі не можуть впоратися з цим завданням. Але не варто опускати руки, ці яскраві весняні квіти самостійно розводити у себе вдома все-таки можна. Головне – знання, витримка і терпіння.

Яскравий весняний квітка

Примула відноситься до сімейства первоцветних. Цю рослину можна зустріти практично на кожному континенті. Особливого поширення примули припадає на Середню Європу і помірну кліматичну зону Північної Америки та Азії.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

У перекладі з латинського «primus» означає «перший». Така назва не дивно, адже ця рослина зацвітає в перші дні весни, коли часто ще за вікном лежить сніг. На початку березня радують око квіткові горщики з яскравими суцвіттями. Ці квіти є відмінним подарунком для всіх жінок.

В нашу країну примула потрапила з Китаю.

Примула примітна не тільки своєю різноманітністю і яскравим забарвленням. Це рослина тривалий час квітне. Існують однорічні та багаторічні види.

Кімнатна примула має мочковатую кореневу систему з коротким стеблом. Листочки м’які, з невеликим пушком. Квіточок часто багато. Здається, що квітуча примула – це невеликий букетик. Вони можуть бути фіолетовими, рожевими, бузковими, темно-синіми, білими. При цьому зів трубки завжди жовтого кольору.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Різноманітність сортів примули для домашнього вирощування

Як відомо, існує чимало сортів примули. Для вирощування в домашніх умовах більше підходять такі види рослини:

  • Примула мягколистная. Батьківщиною її є Китай. Це однорічна рослина, яка може виростати у висоту до 50 см. Листки довгі, зубчасті, до 20 см в довжину, з приємним ароматом. Зацвітає рослина в другій половині зими.
  • Примула китайська. Досягає 30 см у висоту. Діаметр квіток – 4 см, довжина листочків – до 30 див. Листя зубчасті, квіточки – хвилясті. Щоб вона зацвітала кожен рік, потрібно забезпечити їй період спокою.
  • Примула бесстебельная або звичайна. Це рослина характеризується великими квітками жовтого, червоного і блакитного кольору. Листочки зморшкуваті.
  • Примула кьюская. Листя серцеподібної форми, мають специфічний білий наліт. Квіточки жовтого кольору, дрібні, з приємним ароматом.
  • Примула зворотноконічний. Батьківщиною цієї рослини є Китай. Це багаторічник, який досягає 50 см у висоту. Листя опущені, округлені. Квіти червоного, рожевого та блакитного кольору.
Читайте також:  Пінетки-зефірки — покроковий опис в’язання гачком або на спицях для початківців з фото і відео

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Час посіву

Виростити примулу з насіння можливо, тільки необхідно знати деякі правила. Якщо основна мета вирощування – отримання горщикового рослини, то загортання насіння може відбуватися в будь-який час. Головне – організувати правильні умови. Але багато садівники рекомендують висівати теплолюбні примули в світлий і теплий час року. До зими рослини зміцніють і порадують пишним цвітінням. Часто приступають до вирощування примули з насіння в червні.

Але якщо основна мета – отримання саджанців, які в подальшому будуть висаджені у відкритий грунт, то приступати до посіву слід в грудні – січні. Приступивши до вирощування на більш пізніх термінах, рослина не зможе зміцніти, а період цвітіння може наступити восени або зовсім на наступний рік.

Квітникарі рекомендують звернути увагу на сучасні сорти. Вони характеризуються невеликим періодом від посіву до цвітіння. Приміром, примулу акаулис серії Primlet можна висіяти в лютому, при цьому період цвітіння настане у цьому ж році. Посіявши бесстебельную примулу Пэджент в березні, в кінці літа можна буде побачити, як рослина зацвітає.

Від моменту посіву до цвітіння у примули зазвичай проходить близько 6 місяців.

Вирощувати примулу з насіння у відкритому ґрунті досить складно. Ранньою весною або пізно восени вносять насіння в грунт. Навесні їх обов’язково необхідно присипати снігом. Зверніть увагу, що не зимуючі види необхідно висівати в грунт в травні – червні.

Як виростити примулу будинку?

Вирішивши виростити примулу з насіння вперше, краще заздалегідь розкласти посівний матеріал на поверхні грунту. При цьому ґрунт укладають у горщик, поливають і обприскують кип’яченою охолодженою водою. Після горщик накривають плівкою і ставлять у холодильник. Слід щотижня перевіряти насіння, провітрювати їх. Як тільки вони почнуть проростати, їх слід поставити біля вікна, не знімаючи плівки. Обов’язково зверху слід встановити лампу.

На цьому етапі слід щодня провітрювати сходи. Без плівки рослина повинна знаходитися мінімум 15 хвилин. Через тиждень цей час збільшують до 30 хвилин. Поступово збільшуючи час перебування, через 1-2 тижні ви зможете і зовсім зняти плівку.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Через 30 днів після появи сходів паростки необхідно пересадити. У невеликі горщики слід додати комплексне добриво. Квітка добре поливають. Вже через 2 місяці на рослині можна буде помітити перші бутони.

Читайте також:  Кухонные комплекты и МДФ: в чем их особенность, достоинства и недостатки

При правильному вирощуванні примули з насіння і клопітне догляді бутони скоро розпустяться, ви зможете побачити великі яскраві квіти, чарівні своїм ароматом.

Досвідчені квітникарі стверджують, що примула часто змінює забарвлення від світлого до насиченого. Вирощувати це ніжне рослина досить просто.

Температура приміщення

Ідеальною температурою для вирощування примули з насіння в домашніх умовах є +12…+20 оС. У зимовий і весняний період, коли рослина зацвітає, оптимальна температура +8…+12 оС. Такі умови дозволяють рослині цвісти тривалий час.

Як тільки примула відцвіла, її можна пересадити у відкритий грунт. Краще вибирати місце під деревом. Крона забезпечить тінь, яка надійно захистить від жарких сонячних променів та проливного дощу.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Восени можна знову пересадити рослину в горщик і перенести в будинок. Але багато залишають примулу на зиму на присадибній ділянці. У помірному кліматі вона може спокійно перезимувати в саду, а вже навесні буде радувати яскравими ніжними першими квіточками.

Освітлення і розташування

Вирішивши зайнятися вирощуванням примули з насіння в домашніх умовах, слід створити необхідне освітлення. Адже рослина любить помірні тепло і світло. Пам’ятайте, прямі сонячні промені тільки нашкодять квітки, слід використовувати тільки розсіяне освітлення.

Встановлювати квіткові горщики з примулами краще на підвіконня, які виходять на західну або східну сторону.

Грунт для примули

Слід не тільки знати особливості посадки рослини. Обов’язково необхідно дізнатися, в якому ґрунті краще виростити примулу з насіння в домашніх умовах. Ідеальним грунтом для цієї рослини є суміш родючої листяної або дернової грунту, піску і торфу в однакових пропорціях. Обов’язково необхідно зробити дренаж в горщику.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Не хочете самостійно готувати грунт? Досить придбати спеціальну магазинну грунт, призначену для квітучих кімнатних рослин.

Підгодівля квітки

Досвідчені квітникарі рекомендують проводити підгодівлю примули 2 рази в рік. Перший раз примулу підгодовують наприкінці червня органічними добривами. У цих цілях можна використовувати і розведений у воді пташиний послід. Друга підгодівля повинна бути проведена на початку серпня 0,1 % водним розчином аміачної селітри.

Полив

В домашніх умовах примула потребує помірного поливу. Через кілька днів після повного висихання верхнього шару необхідно полити квітку. В період цвітіння рослина потребує додаткового поливу. Грунт необхідно зволожувати відразу ж після висихання.

Для поливу необхідно використовувати тільки відстояну воду. Слідкуйте, щоб вода не потрапила на поверхню листя. Від цього вони можуть почати гнити. Краще поливати рослину методом занурення або через піддон.

Читайте також:  Подушка з гречаного лушпиння для сидіння і сну

Вологість повітря не впливає на життя примули, тому додаткового обприскування для підвищення вологості повітря це рослина не потребує.

Обрізка

Як тільки рослина відцвіла, необхідно зрізати квітконіс. Таким чином відбувається стимуляція цвітіння наступних бутонів примули. До того ж зів’ялі квіти не будуть відбирати у рослини сили. Слід видаляти і жовтіючі листя примули.

Пересадка

Рослина потребує щорічної пересадки відразу після закінчення цвітіння. Грунт не повинна бути дуже поживною. Краще використовувати вищезгаданий склад (пісок, дерновий грунт і перегній). Також можна використовувати суміш торфу, піску і компосту в пропорції 1 : 1 : 3.

Вирощуючи примулу мягколистную, використовуйте менш кислий грунт. Ідеальним варіантом є суміш піску, хвойної або дернової землі і листяної землі в пропорції 1 : 1 : 2.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Шкідники і хвороби

Цікавлячись, як виростити примулу з насіння, необхідно обов’язково знати про хвороби цієї рослини. Примули досить витривалі рослини, але також страждають від шкідників. Більш схильна до цього примула звичайна.

Рослина може бути вражене такими захворюваннями, як:

  • сіра гниль;
  • борошниста роса;
  • рамуляриоз.

Сіра гниль вражає квіти і листя рослини. Спочатку з’являється наліт, після рослина починає гнити. Захворювання активно розвивається при високій вологості і при високому вмісті азоту в ґрунті. Боротися із захворюванням можна за допомогою обприскування квітки оксихлоридом міді. Всі уражені рослини слід видалити.

Ознакою борошнистої роси є білий наліт і жовті плями на листках. Захворювання активно розвивається при високій вологості. Врятувати рослину можна, якщо обприскати оксихлоридом міді або бордоською сумішшю. Якщо більша частина рослини постраждала, його слід видалити.

При рамуляриозе на нижній частині листя з’являється білий наліт, а на верхній – жовті плями. Рослина необхідно обприскати оксихлоридом міді.

Посадка примули насінням не захищає рослину від шкідників в майбутньому. Захиститися від нашестя гусениць і кліщів можна, обробивши рослина мінеральним або господарським милом. Якщо рослина сильно уражена, необхідно використовувати «Фитоферм» або «Акарин». Слід часто перевіряти маткові рослини на наявність шкідників.

Як виростити примулу з насіння в домашніх умовах?

Висновок

Багато хто цікавиться, як виростити домашню примулу з насіння. Зробити це нескладно, потрібно лише уважно і терпляче виконувати всі вищеописані рекомендації досвідчених квітникарів. Повірте, у вас все вийде!

DvaGusya