Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

В даний час багато квітникарі прагнуть виростити красиві і улюблені квіти не тільки на садових і дачних ділянках, але і в домашніх умовах. Винятком не є і любителі троянд.

Образ троянди має багато значень: вона є символом досконалості, гордості, мудрості, любові, тиші і таємниці. З нею пов’язані образи раю, серця, коханої, Венери, Богоматері. У світі мало людей, які залишаться байдужими до такого досконалості, адже вона зможе прикрасити будь-яке свято, свято, сад, квартиру, а також принесе багато захоплення близьким і дорогим людям. Можна з черешка виростити троянду в домашніх умовах? Виявляється, можна. Як це зробити, ми розглянемо далі в статті.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Як виростити з черешка будинку троянду?

В розмноженні троянди живцями немає нічого складного, і навіть початківець садівник зможе без особливих зусиль з цим впоратися. Тут все залежить від грамотно обраного матеріалу для посадки і чіткого виконання нехитрих правил.

Але потрібно враховувати, що способом розмноження живцюванням зможуть скоритися далеко не всі сорти троянд. Приміром, сумнівно, що зморшкуваті і жовті паркові троянди зможуть порадувати вас прижившимися живцями, зате з мініатюрними і плетистими видами цих прекрасних квітів проблем не буде.

Перевагою методу розмноження троянд живцями є те, що в отриманих з його допомогою рослин не утворюється коренева поросль, і це значною мірою спрощує догляд.

Подібні заходи успішніше проводити в період з кінця червня по кінець липня, коли троянда відцвітає, а її листя і пелюстки починають опадати. Така основа має найбільше шансів відродити наипрекраснейшие екземпляри. Але так само часто живцювання проводять і пізньої осені, і навіть намагаються виростити живці троянди взимку.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Підготовка живців

Молоді трав’янисті пагони квіток абсолютно непридатні для живцювання на дому. А ось стебла одного року життя, з обхватом приблизно від чотирьох до шести міліметрів, які або ще не почали цвісти, або вже відцвітають, підійдуть для цих цілей як не можна краще. Вся справа в суттєвому змісті кількості вуглеводів у таких живців, які сприяють більш швидкому та ефективному укоріненню.

Як виростити троянди з живців подарованих троянд або вирощених на власному квітнику? Поговоримо про це далі.

Живці троянд слід нарізати довжиною, що не перевищує 25 див. При нарізуванні стебел на живці дуже важливо простежити, щоб на них було не менше трьох нирок. Зрізання живців повинно проводитися за допомогою гостро заточеного інструменту (наприклад, спеціального секатора), обробленого спиртом і окропом. Нижній зріз роблять навскіс під кутом близько 45 градусів під брунькою. Верхній зріз роблять прямо, трохи вище нирки. До того ж у нижнього зрізу краще зробити ще один легкий надріз уздовж стебла довжиною близько двох сантиметрів. Завдяки цьому прискориться освіта корінців.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Не можна забувати, що поки у черешка не утворилися коріння, його запас вологи не буде поповнюватися. Тому дуже важливо знизити випаровуваність вже існуючої. У цих цілях виробляють часткове видалення листя: верхні обрізають приблизно на третину, а нижні прибирають повністю.

Читайте також:  Рукавиці гачком — схеми і опис в’язання для початківців з фото і відео

Для підвищення відсотка вдало укорінених живців досвідчені садівники вдаються до витримуванню нижнього зрізу в різних рідких біостимулятори для рослин протягом половини доби (наприклад, “Гетероауксине” або “Эпине”). Або ж просто вмочають зріз в сухий порошкоподібний біостимулятор (наприклад, «Корневін»). Можна обійтися і без них, але при цьому підвищується ризик відсутності позитивного результату, так як застосування стимуляторів в певних кількостях благотворно впливає на приживлюваність живців. При цьому дуже важливо не допустити перевищення концентрації цих речовин, в іншому випадку це може негативно позначитися на квітках. Тому необхідно строго дотримуватись інструкцій, зазначених на упаковках таких препаратів. Розглянемо способи, як виростити троянду з черешка купленої троянди або вирощеної на своїй ділянці.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Способи вкорінення живців

Підготовлені живці можна вкорінювати з допомогою різних способів, яких є дуже багато. Проте найефективнішими вважаються:

  • у картоплі;
  • грунті;
  • воді;
  • пакетах.

У воді

Розглянемо, як правильно виростити троянду з черешка цим способом. Це один з найбільш простих і популярних методів вкорінення. Підготовлені з допомогою згаданого вище способу пагони потрібно поставити в прохолодну кип’ячену воду. Через кожні два-три дні воду треба обов’язково міняти. Таким чином, по закінченні місяця у живців почнуть утворюватися корінці, які потім вже можна буде посадити в землю. Слідом за цим живці треба буде накрити пляшками з пластику і не знімати їх до освіти листочків.

Для такого способу живцювання краще брати молоді пагони з бічних гілок квітки.

Однак при застосуванні такого методу вкорінення живців потрібно враховувати деякі нюанси. По-перше, краще не ставити в одну ємність велика кількість живців – їм буде тісно. По-друге, не можна наливати в ємність багато води, так як це загрожує нестачею кисню на дні ємності і подальшою загибеллю примірників від гниття. Тому на всяк випадок потрібно підготуватися до того, що зможуть вижити і вкоренитися не всі живці. До того ж даний метод не є підходящим для всіх сортів троянд. Найбільш вдалим буде результат з почвопокровними і карликовими видами.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

У ґрунті

А як з черешка в домашніх умовах виростити троянду в ґрунті? Даний вид вкорінення є найбільш складним в порівнянні з іншими, але зате дає хороший результат за рахунок збільшення відсотка приживлюваності рослин.

Як виростити троянду з черешка? Для початку насипають шар дренажу на дно горщика. В якості нього краще застосовувати невеликі уламки цегли або щебінь. Після цього дренаж засипають спеціальним грунтом для троянд. Його можна придбати в готовому вигляді в квіткових магазинах або магазинах для саду та городу. Але найкращий варіант – приготувати грунт власноруч. Для цього потрібно змішати в невеликому горщику в рівних кількостях дернову і листову землю з піском (1/3 дернової землі, 1/3 листової землі і 1/3 річкового піску).

Підготовлену суміш додатково засипають зверху піском на 5-7 см. При висадки живців варто проконтролювати, щоб вони знаходилися глибше шару піску, тобто безпосередньо в грунті.

Живці краще розташовувати під нахилом, косим зрізом вниз, при відстані три-п’ять сантиметрів від одного до іншого. Відстань безпосередньо між самими рядами не повинно бути менше десяти сантиметрів. Після цього квіти необхідно полити чистою водою і прикрити скляними банками або пляшками з пластику з відрізаним дном.

Читайте також:  Інтерактивні іграшки для собак — як вибрати за розміром, формою, функціями і брендом

Коріння почнуть утворюватися через 25-30 днів. Протягом цього проміжку часу грунт потрібно підтримувати у вологому стані. При появі перших молодих листочків метою загартовування рослини можна зрідка прибирати банки (пляшки), від яких потім можна зовсім відмовитися.

Проводячи живцювання в кінці весни або влітку, одні садівники намагаються відразу висадити троянди на грядку, інші все одно вдаються до використання горщиків, щоб температурні перепади і погані погодні умови не змогли завдати шкоди рослинам. Тим більше, що пізньої осені в будь-якому випадку треба буде викопати виросли на грядці живці, а потім пересадити їх в горщики і прибрати в будинок, щоб молодий кущ пережив зиму.

В картопляних бульбах

Тепер дізнаємося, як у картоплі виростити троянду з черешка. Це досить поширений, результативний і надійний спосіб. Для цього довжина черешка квітки не повинна бути менше 25 див. Картопляні бульби краще підібрати середніх розмірів, а також видалити з них «вічка», щоб виключити їх пророщування. Потім в бульбах необхідно зробити невеликі поглиблення відповідного діаметру. Туди і будуть вставлятися живці.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Після цього беруть відповідну ємність, на дно якої насипають шар піску глибиною близько 3-4 див. Далі в цю ємність, дотримуючись відстані 10-15 см один від одного, укладають картопляні бульби з уже введеними живцями кольорів, які потрібно буде присипати невеликою кількістю землі. Відразу після садіння бульби з живцями необхідно окропити негустим розчином марганцівки (розчин повинен бути слабкий, блідо-рожевого кольору) і накрити банками. Подібним чином всю підгодівлю і поживні речовини троянди будуть отримувати безпосередньо з картоплі. Що стосується поливу, то, незважаючи на всю вологість, яку створюють бульби картоплі, його необхідно регулярно здійснювати. І не рідше одного разу в тиждень це бажано робити за допомогою підсолодженої води. Для цього просто розводять 2 чайні ложки звичайного цукру в склянці води.

Більшість садівників вибирають саме цей метод, завдяки якому при вирощуванні квітів у домашніх умовах забезпечується найвищий відсоток виживання живців. Більш того, при подальшій посадці їх адаптаційний процес відбувається безболісніше і швидше. З’явилися з нирок молоді паростки підтвердять успішність вкорінення.

У пакеті

Розглянемо, як з черешка виростити троянду в пакеті. Існує кілька способів, але найпопулярнішими є два з них.

Перший спосіб

Багатьом буде цікаво дізнатися, як виростити троянду з черешка цим способом. Для цього, крім самого пакету, знадобиться мох. Мох поміщають в поліетиленовий мішечок, і потім в нього вставляють підготовлені живці. Після цього пакет слід щільно надути, надійно зав’язати і підвісити. При такому способі вирощування живців немає необхідності в поливі, оскільки конденсат, яке утворюється в пакеті, буде зволожувати мох і живці. І, таким чином, корінці повинні утворитися до кінця четвертого тижня.

Другий спосіб

Щоб виростити троянду з черешка в домашніх умовах цим способом, необхідно близько дюжини живців замочити у воді кімнатної температури на 24 години, а потім замотати в просту газету. Одержаний згорток слід обернути пакетом або мішечком з поліетилену і залишити зберігатися в домашніх умовах при температурі трохи вище 20 градусів.

Читайте також:  Як позбавитися від запаху в мікрохвильовці — огляд очищувальних розчинів і способів

Щотижня пакет слід відкривати, оглядати живці і трохи зволожувати папір. Якщо з якихось причин держак починає чорніти або підгнивати, то його обов’язково викидають, щоб гниття не поширювалося на інші примірники. В такому випадку слід замінити і папір, щоб позбутися від цвілі.

Після закінчення двох тижнів повинні з’явитися корінці.

Цей метод також називають методом вкорінення Буріто. Такий спосіб вважається малоефективним. Але, незважаючи на це, він користується популярністю у садівників.

Метод живцювання Траннуа

Це ще один спосіб виростити троянду з черешка в домашніх умовах. Однак він мало користується суспільним визнанням у садівників і рідко дає очікуваний результат. Вирощування квіток за допомогою даного методу повинно проводитися на початку або в середині літа. Суть такого способу полягає в тому, щоб дозволити стебла троянди отримати як можна більше живлення від листя, перш ніж його обрізати. Для цього зрізані стебла прищипують і залишають до тих пір, поки в нижній частині гілок не настане процес набрякання бруньок. Коли набубнявіють бруньки, почнеться дозрівання деревини, з’явиться її готовність до зростання та розвитку. У цьому процесі дуже важливо не допустити появи листя з нирок, в іншому випадку дане розмноження буде абсолютно безрезультатним.

Як виростити троянду з черешка в домашніх умовах?

Висадка живців троянд в грунт

Після появи коренів на живцях їх можна висаджувати в горщики. Але важливо простежити, щоб верхня брунька черешка височіла над рівнем грунту.

Навколо висадженої троянди слід створити ефект парника. Для цього ємність з саджанцем потрібно поставити у великий пакет з поліетилену або ж накрити пластиковою пляшкою з вирізаним дном. Ємність з саджанцями повинна знаходитися в приміщенні з температурою повітря близько 25 градусів. Крім цього паростки троянди вимагають регулярного обприскування водою з пульверизатора.

Безпосередньо у відкритий грунт троянди краще всього висадити в самому кінці весни, при відсутності загрози повернення заморозків. Зазвичай для цього вибирають добре освітлене місце без протягів і вітрів. Грунт слід удобрити органічними речовинами, а при необхідності внести мінеральні компоненти.

Саджанцям потрібно обрізати стебла, залишивши по три-чотири нирки. І не варто викопувати великі ями, буде достатньо глибини за розміром коренів. Після посадки троянди потрібно полити і присипати тирсою для збереження вологи. Кущики троянд в перший час варто захищати від впливу прямих сонячних променів. Адаптаційний період саджанців на новому місці триває близько половини місяця, а потім вони починають рости.

Який метод не був би обраний, важливо пам’ятати, що найкращий результат простіше отримати при сприятливій температурі, яка повинна становити близько +25 °С, а також при гарній освітленості і своєчасному поливі.

Висновок

Підводячи підсумок, можна сказати, що методів і способів, як можна виростити троянду з черешка в домашніх умовах, в даний час налічується не так вже й мало. У кожного з них є свої недоліки і достоїнства, якісь з них менш ефективні, але більш зручні, і навпаки. Тому при виборі методу вирощування цих чудових квітів важливо пам’ятати, що троянди є примхливими рослинами і вимагають хорошого і повноцінного догляду.

DvaGusya