Як зробити басейн своїми руками на дачі?

Звичайно, стаціонарний великий і комфортабельний басейн може дозволити собі лише багата людина. Однак звести басейн на дачі своїми руками може навіть господар невеликої ділянки. Все, що для цього потрібно – це велика кількість часу, бажання, а також грошові вкладення.

Підручні матеріали. Стара покришка

Відмінним і недорогим варіантом конструкції є стара покришка від сільськогосподарської техніки. Можна також використовувати покришку від великої будівельної техніки. Найкращим варіантом буде використання шини від комбайна, так як її діаметр становить від 30 до 32 дюймів. Даних габаритів цілком вистачить, щоб облаштувати місце з прохолодною водою для одного дорослого людини або для двох дітей.

Як зробити басейн своїми руками на дачі?

Переваги матеріалу

Щоб знайти підходящу покришку, можна звернутися в шиномонтажну майстерню. За невелику плату можна придбати виріб, який вже непридатне для використання. Серед переваг даного виду пристосування можна виділити наступне:

 • Ширина великогабаритних шин дозволить звести стінки для басейну на дачі своїми руками.
 • Округла форма шини ідеально підходить для облаштування басейну.
 • Внутрішній каркас у таких виробів дуже міцний і повністю герметичний, а тому він буде відмінно утримувати воду всередині.
 • Гума, що використовується для виробництва таких деталей, дуже якісна, а це значить, що вона не боїться різких температурних перепадів.
 • Конструювати басейн своїми руками на дачі в даному випадку вигідно ще й тому, що вартість усіх матеріалів буде в кілька разів нижче, ніж покупка навіть невеликого готового виробу.
 • Присутня можливість декорації за допомогою звичайної фарби.

Єдиний і істотний мінус – це малий обсяг, який не підходить для плавання і іншого. Можна лише відпочити і збити температуру.

Як зробити басейн своїми руками на дачі?

Басейн з дерев’яних піддонів

Тут варто почати з того, що зробити басейн на дачі своїми руками з піддонів можна досить оригінально і просто. Конструкція цього пристрою відмінно підходить для створення стінок. Піддони збиваються між собою. Чим більше буде матеріалу в наявності, тим більше і округлее буде форма конструкції.

Наприклад, для середньої за габаритами конструкції знадобиться від 9 до 11 піддонів. У такому басейні може легко розташуватися 3-4 дорослих людини.

З переваг можна виділити наступне:

 • Висоти піддона вистачить для того, щоб побудувати басейн достатнього обсягу.
 • Досить зручно кріпити такі додаткові елементи, як драбини, сходи, дерев’яні гірки.
 • Для облаштування такого варіанту не доведеться рити глибокий котлован, що суттєво економить час, сили і гроші.
 • Цей варіант є не тільки недорогим басейном, на дачі своїми руками який можна побудувати, але його ще й легко демонтувати, щоб перенести на інше місце або прибрати зовсім.
 • Якщо з’явиться необхідність, то можна без проблем відремонтувати або збільшити об’єм, якщо додати декілька секцій, тобто піддонів.
Читайте також:  Чим підживити цибулю, щоб не жовтіла — методи боротьби зі шкідниками, нестачею азоту і грибковими хворобами

Як зробити басейн своїми руками на дачі?

Конструювання басейну з шини. Підготовка основи

Перш ніж перейти до самого процесу, необхідно підготувати ділянку. Прибрати все сміття, викорчувати всі рослини, чагарники і т. д.

Облаштування басейну на дачі своїми руками покроково з покришки виглядає наступним чином:

 • Покришка укладається набік і по колу вирізається внутрішня частина гумового шару. Під час цієї роботи необхідно орієнтуватися по розмітці, яка наноситься на самі вироби спочатку. Це суттєво полегшить роботу і зробить виріз достатньо рівним. Використання болгарки не допускається, так як гума швидко розкришиться і прилипне до диска.
 • Після цього потрібно підготувати місце для піщаного шару. Тут використовується два різних методу. Перший полягає в тому, що треба викопати невелику яму, глибиною до 25-30 см, а діаметром трохи більше, ніж покришка. Грунт утрамбовується, засипається піщаний шар, поливається водою і утрамбовується. Товщина утрамбованого шару повинна складати 15 див.
 • Можна використовувати інший спосіб. В даному випадку викопувати поглиблення не потрібно, досить буде лише добре розрівняти поверхню, де буде знаходитися шина. Далі насипається піщаний шар і проходить аналогічна процедура трамбування. Однак фахівці настійно рекомендують використовувати лише перший метод, так як в такому випадку підстава буде набагато надійніше.

Як зробити басейн своїми руками на дачі?

Установка протектора

Після того як було підготовлено піщане підставу, можна переходити до наступних кроків.

 • На утрамбований шар піску потрібно укласти покриття з суміші цементу, піску і води. Товщина цього покриття також повинна бути 15 см. І це мінімум. В якості основного матеріалу, тобто цементу, зазвичай застосовується речовина з маркуванням М300. Допускається використання марки кращої якості, але не нижче. Співвідношення для замішування розчину 1:3 (пісок-цемент). Рідина додається по необхідності. Вона буде впливати лише на зручність укладання та розподілу розчину.
 • Відразу після того як нанесений шар, поки покриття залишається в рідкій консистенції, необхідно змонтувати на нього шину, встановити її і злегка втиснути в розчин. При цьому утворюються порожнечі між шиною і розчином – їх необхідно закрити. Знадобиться ще 2-3 відра суміші.
 • Далі потрібно дочекатися, поки бетон застигне. Приблизно 80 % від своєї максимальної міцності шар набере через 14 діб після заливки. Повністю висохне через 25-28 днів. Коли пройде хоча б перший термін, можна приступати до декорування протектора зовні.
 • Читайте також:  Кантарен — інструкція, склад, форма випуску, протипоказання

  Природно, необхідно не забути про укладання якого-небудь гідроізоляційного матеріалу в якості дна. Крім того, внутрішня частина шини покривається водостійкою фарбою. Таким чином без проблем зводиться басейн на дачі своїми руками з підручних засобів.

  Як зробити басейн своїми руками на дачі?

  Пластикові пляшки для басейну

  Як би дивно це не звучало, але велика кількість пластикових пляшок можна використовувати для створення басейну. Природно, що крім них, знадобиться ще якийсь матеріал, а саме: дерев’яні дошки і бруски, гравій.

  Габарити брусків – 25 х 50 мм Фракція гравію – 5/20. Довжина дошки буде визначати довжину підстави для конструкції, куди буде засипатися піщано-гравійна подушка.

  Практична частина: земляні роботи і опалубка

  Щоб зібрати басейн на дачі своїми руками з підручних матеріалів, а саме з пляшок і дощок, необхідно дотримуватися наступної інструкції:

  • Вибраний для будівництва ділянка очищається від сміття, робиться заглибину на 30 див. Далі важливо відзначити, що опалубку потрібно зробити більше по бічних сторонах приблизно на 30 див. Припустимо, якщо сторони об’єкта будуть по 300 см, то котлован повинен бути в довжину 320-330 див.
  • Далі настає час монтажу опалубки для конструкції. Крок установки брусів становить 100-120 см. Для того щоб успішно поєднати усі дошки в цілісний каркас, фахівці радять скористатися куточком з металу. Приміром, відмінно підійде виріб меблевого типу з розмірами 40 х 40 х 16.

  Як зробити басейн своїми руками на дачі?

  Підготовка підстави

  Після того як опалубка була зібрана, а котлован виритий, можна приступати до наступних дій:

  • Деревна конструкція встановлюється всередину поглиблення. Грунт усередині опалубки утрамбовується злегка. Для того щоб попередити ріст бур’янів, можна використовувати хімічні речовини. Далі засипається шар піску, а також гравію. Товщина кожного покриття повинна бути від 12 до 15 див.
  • У тому випадку якщо гравію немає, можна, наприклад, використовувати армуючу сітку, яку можна зібрати з прутів. Для цього прути між собою повинні бути перев’язані звичайної дротом. Каркас сітки повинен бути встановлений так, щоб він не торкався піщаного шару. Дозволяється укладання прутів на цеглу, наприклад.
  • Перш ніж перейти до заливки бетону, необхідно заздалегідь визначитися з місцем, де буде знаходитися отвір для зливу. В процесі заливання його треба буде вирівняти відносно площини поверхні басейну.
  • На даному етапі необхідно провести заливання бетонної суміші. Рекомендується використовувати бетономішалку, а сам бетон ущільнювати після заливки за допомогою довгої дерев’яної рейки або лопати.
  • Побудувати басейн на дачі своїми руками вдасться лише після закінчення 14-18 діб, коли бетон досить просохне.
  • Встановлюється орієнтир, щоб кладка була точною. По натягнутому орієнтиру укладається цементно-піщаний розчин. Відразу ж на свіжий розчин укладається пластикова тара, яка попередньо наповнюється піском. Пляшки перев’язуються між собою за допомогою дроту 3 мм, а сам процес кладки нагадує роботу з цеглою. Оптимальна висота стінки у такого басейну – 100-150 див.
  Читайте також:  Що можна зробити зі старих джинсів своїми руками: інструкції з пошиття шорт, сукні, комбінезона, сумки, прикрас і корисних дрібниць для дому

  Завершення робіт

  Після того як основний монтаж був закінчений, можна перейти до фінальної обробці. Для цього необхідно замазувати всі щілини і порожнечі в стінках розчином до тих пір, поки не буде отримано рівний незбиране основу.

  Якщо потрібно товщина шару більше ніж 3 см, щоб приховати всі дефекти, то краще вдатися до використання армуючої стеки. Кріпиться вона за допомогою саморезов до дна пляшок. Фінальне покриття стін – це фарбування водостійким речовиною в 1, а краще в 2 шари. Після фарбування краще всього почекати мінімум 5 діб, перш ніж наповнити басейн водою. Готові фото басейнів на дачі своїми руками зроблені умільцями, представлені в нашій статті.

  Як зробити басейн своїми руками на дачі?

  Поради по догляду

  Вода в басейнах забруднюється досить швидко і може стати сприятливим середовищем для розвитку шкідливих бактерій. Крім того, опале листя, сміття та інше часто скупчується на поверхні води. Тому необхідний ретельний догляд за готової конструкцією.

  Для невеликих басейнів, наприклад з покришки, реально виготовити дах, щоб накривати їх. Дрібний сміття можна виловлювати за допомогою сачка з дрібними осередками. Воду в таких місцях необхідно міняти раз в два-три дні. Її цілком можна використовувати для поливу сільськогосподарських культур.

  Очищення води

  Побудувати критий басейн на дачі своїми руками досить важко, а тому потрібно знати, як можна очищати воду. Є кілька способів.

  Можна вдатися до звичайної фізичної прибирання. Великий і дрібний сміття прибирається за допомогою довгого сачка. Внутрішня поверхня очищається щіткою і вакуумним пилососом. Рекомендується установка водяного фільтра.

  Можна вдатися до хімічної очистки. Тут доведеться використовувати спеціальні речовини, які очищають воду і нормалізують показник pH у воді. Використання хімічних речовин перешкоджає появі водоростей, а також видаляє навіть дрібні частинки жиру.

  DvaGusya