Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

Збірка інкубатора своїми руками хороша тим, що господар має можливість зробити його таким, який потрібен саме для його цілей. Зокрема, мова йде про розміри пристрою. Крім того, для створення такої апаратури використовуються досить дешеві матеріали, а з нинішнім ринком електроніки є можливість повністю автоматизувати роботу агрегату.

Різновиди і габарити

Перед тим, як зробити інкубатор своїми руками, потрібно визначитися з тим, який саме агрегат можна зібрати. В якості основних матеріалів можуть використовуватися пінопласт, картонні коробки, фанера або дерево. Можливо також зібрати обладнання на основі старого холодильника. Перелік даних матеріалів стосується лише основних деталей. Тобто з них буде збиратися корпус, а також кришка для обладнання.

Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

Розміри інкубатора, природно, будуть залежати від кількості яєць, які будуть розміщуватися всередині нього. Ще один фактор, що впливає на ці характеристики, – розташування ламп, обігрівають пристрій.

Для того щоб представляти потрібні розміри, можна привести приклад. Інкубатор середніх розмірів має довжину 450-470 мм, ширина 300-400 мм При таких габаритах місткість яєць буде приблизно такою:

 • курячих до 70 штук;
 • качиних або індичих яєць до 55;
 • гусячих до 40;
 • перепелиних-до 200.

Що потрібно для зборки

Як зробити інкубатор своїми руками? Основною деталлю для виведення пташенят таким чином є корпус. Обраний матеріал повинен обов’язково добре утримувати тепло. Якщо будуть помічені різкі скачки температури, то ймовірність отримання здорового виведення пташенят різко впаде. Тому для виготовлення корпусу потрібно брати фанеру, пінопласт, корпус від старого телевізора або холодильника. Самі ж яйця будуть розміщуватися в лотках з дерева або пластику. Дно біля таких лотків збирається з рейок чи сітки.

На сьогоднішній день є можливість автоматизувати процес перевертання яєць. Для цього встановлюється спеціальний пристрій, який через певний проміжок часу, вказаний на таймері, буде відхиляти вміст в бік.

Але при складанні інкубатора своїми руками найважливішою частиною стає система обігріву. Як показує практика, досить успішно для цих цілей використовуються лампи розжарювання, з потужністю від 25 до 10 кВт, в залежності від розмірів обладнання.

Здійснювати процедуру контролю температури всередині можна за допомогою звичайного термометра. Однак тут також можна автоматизувати процес, якщо встановити терморегулятор з датчиком. Також всередині потрібно стежити за циркуляцією повітря, він не повинна застоюватися. Для цього обладнується або природна або примусова вентиляція.

Якщо збирається своїми руками інкубатор невеликих розмірів, то цілком вистачить кількох отворів, виконаних в кришці і днище. Якщо ж, наприклад, використовується корпус від старого холодильника, то тут вже знадобляться вентилятори зверху і знизу.

Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

Агрегати з пінополістиролу

Пінополістирол – це один з найпопулярніших матеріалів, який використовується при складанні інкубатора своїми руками в домашніх умовах. Його переваги полягають у тому, що він достатньо дешевий, має малу вагу, а також володіє відмінними теплоізоляційними характеристиками. Для того щоб виготовити такий агрегат, знадобиться мати під рукою такі матеріали:

 • 2 листи пінопласту товщиною по 50 мм;
 • клей і скотч;
 • 4 лампи розжарювання потужністю 25 кВт;
 • вентилятор (можна використовувати невеликі моделі, які встановлюються в комп’ютері);
 • терморегулятор;
 • лотки для яєць і один лоток для води.
Читайте також:  Боротьба з бур’янами на городі по-сучасному: методи видалення трави

Перш ніж приступити до складання, краще скласти креслення, щоб не помилитися з розмірами. Далі робота виглядає таким чином:

 • Один з листів пінополістиролу розрізає на 4 частини, які будуть рівними між собою за розміром. Це будуть стінки для інкубатора.
 • Другий лист матеріалу розрізається навпіл.
 • Після цього одну з частин потрібно розрізати ще на дві частини. Робити це треба таким чином, щоб ширина була однією 60 см, а інший 40 див.
 • Та частина листа, яка буде мати габарити 40 х 50 см, використовується в якості днища, частина з габаритами 60 х 50 см буде служити кришкою. Завдяки саме такій збірці своїми руками в домашніх умовах інкубатора, вдасться зібрати агрегат, який буде щільно закриватися. А це дуже важливо.
 • Після цього потрібно вирізати невеликий оглядове вікно в тій частині, яка є кришкою. Розміри віконця 13 х 13 див. воно Використовується для спостереження і вентиляції. Закривається віконце склом або ж прозорим пластиком.
 • Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

  Збірка окремих елементів в цілісне пристрій

  Щоб зібрати каркас, необхідно використовувати ті нарізки, які були зроблені з першого листа:

  • Спочатку збираються бічні стінки. Для фіксації використовується клей.
  • Коли він висохне можна приступити до приклеювання днища. Краю листа (40 х 50 см) змащуються клеєм, після чого він вставляється в каркас з бічних стін.
  • Щоб підвищити жорсткість інкубатора з пінопласту, виготовленого своїми руками, оберніть його скотчем. Для цього насамперед потрібно обтягнути дно таким чином, щоб був нахлест на стінки. Після чого вже обертається вся конструкція.
  • Для того щоб створити рівномірний нагрів і забезпечити хорошу циркуляцію повітря, лоток з яйцями повинен бути розміщений на двох брусках. Вони також вирізаються з пінопласту з розмірами 4 см по ширині і 6 см по висоті. Приклеюються вони до дна вздовж тих стін, які мають розмір 50 див.
  • У тих стінах, які коротше (40 см), потрібно просвердлити три однакових отвори по 12 мм на рівній відстані один від одного. Для цього від дна треба відступити 1 див. Так як пінополістирол досить погано ріжеться за допомогою ножа, то краще робити отвори паяльником.

  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

  Закінчення робіт

  При складанні простого інкубатора своїми руками необхідно подбати про те, щоб кришка щільно трималася:

 • Для цього по її краях приклеюють бруски 2 х 2 см або максимум – 3 х 3 см Відстань від краю аркуша має бути 5 см, тоді вони будуть щільно входити на територію і прилягати до стінок.
 • Після цього потрібно закріпити патрони для установки ламп розжарювання. Підвісити їх можна, використовуючи смужки сітки.
 • Далі на кришці коробка з зовнішньої сторони терморегулятор монтується. Сам же датчик повинен бути закріплений усередині інкубатора вище на 1 см, що лежать яйця.
 • Отвір для проводу проробляється за допомогою гострого шила.
 • Після цього можна встановити лоток. Тут треба стежити за тим, щоб відстань між цим елементом і стінками було 4-5 см, в іншому випадку порушиться вентиляція. Якщо здається, що її не вистачає, то можна встановити вентилятор, однак дути він повинен на лампи, а не на яйця, інакше вони висохнуть.
 • Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

  Ручний або автоматичний привід

  Для того щоб успішно здійснити процес інкубації, необхідно постійно перевертати яйця на 180 градусів. Однак робити це вручну досить проблемно, так як процес займе дуже багато часу. Щоб полегшити цю процедуру, умільці збирають своїми руками автоматичні інкубатори . В якості автоматизованого механізму можуть виступати кілька приводів. Це може бути пересувна сітка, роликове обертання або ж нахил лотка на 45 градусів.

  Читайте також:  Як зробити сонячні годинники своїми руками?

  Варіант із застосуванням пересувної сітки найчастіше використовується у простих моделях пристрої, таких як інкубатор з пінопласту. Суть роботи агрегату досить проста. Сітка постійно повільно рухається, з-за чого яйця, що лежать на ній, будуть постійно перевертатися. Здійснювати поворот сітки можна вручну або в автоматичному режимі.

  Недоліком використання такого пристрою є те, що яйце не завжди перевертається. Трапляється так, що воно просто “тащиться” по сітці.

  Зробити своїми руками в домашніх умовах інкубатор досить просто, а от додати роликове обертання вже складніше, так як для цього використовується багато круглих елементів і втулок. Подібний пристрій працює з допомогою круглих валиків, які вкриваються сіткою, найчастіше москітної. Для того щоб яйця не скочувалися в яку-небудь сторону, лоток розділяється на безліч невеликих відсіків з бортами. Під час руху стрічки буде забезпечуватися перевертання вмісту.

  Виготовлений своїми руками інкубатор з холодильника (з автоповоротом) найчастіше передбачає третій варіант – похилу сітку. Варто зазначити, що такий пристрій справляється зі своїм завданням краще, ніж попередні два, так як кожне яйце обов’язково буде перевертатися.

  В автоматичні комплекти для перевороту яєць входять блоки живлення і двигуни. В такому випадку лоток ділиться на декілька більш дрібних відсіків. Двигун буде обертати кожен з них через певний проміжок часу, який встановить користувач.

  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

  Що потрібно, щоб зібрати інкубатор з холодильника

  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах з холодильника? Для того щоб зібрати таке обладнання, обов’язково знадобляться креслення і схема, на якій будуть позначені всі підключення. Далі потрібно звільнити старий холодильник від усіх полиць, в тому числі і від морозильної камери.

  Хід робіт виглядає таким чином:

  • З внутрішньої сторони, в стелі просвердлюються отвори для установки ламп розжарювання, а також одне наскрізне, облаштування вентиляції.
  • Для того щоб підвищити час, яке холодильник здатний зберігати тепло, рекомендується обробити його стінки пінополістиролом.
  • Решітки, які були встановлені в холодильнику, можна використовувати в якості лотків використовувати як підставки для лотків.
  • Ближче до днища холодильника необхідно просвердлити мінімум три отвори 1,5 х 1,5 см. Це буде вентиляція для інкубатора.
  • Для того щоб поліпшити вентиляцію в зібраному своїми руками інкубаторі для яєць, можна встановити вентилятори зверху біля ламп розжарювання. Якщо вмонтовуються вентилятори зверху, то стільки ж повинно бути встановлено і знизу.

  Як зробити інкубатор своїми руками в домашніх умовах?

  Збірка пристрою з брусків і фанери

  У тому випадку, якщо відсутня можливість складання з холодильника, то можна обійтися такими матеріалами, як дерев’яні бруси і фанера. У такому випадку каркас буде зібраний з брусків, а обшивкою стане фанера. Тут важливо зазначити, що обшивка повинна бути двошаровою, щоб між шарами можна було розмістити утеплювач.

  До стелі будуть кріпитися патрони для ламп, а по середині конструкції кріпляться два додаткових бруска, які будуть опорою для лотка. Для того щоб домогтися краще випаровування води, монтується знизу ще одна лампа. Важливо пам’ятати, що відстань між лотком і лампою має бути мінімум 15-17 див.

  У кришці для такого інкубатора необхідно виконати оглядове вікно, яке буде закриватися смещающимся склом. При необхідності воно буде прибиратися, щоб створити додаткову вентиляцію. Крім того, ближче до підлоги, вздовж довгих стін конструкції, потрібно просвердлити декілька наскрізних отворів.

  Читайте також:  Вирощування і догляд за антуріумом в домашніх умовах

  Приблизно за таким же принципом деякі люди збирають агрегати зі старих корпусів телевізора. У такому випадку розміри інкубатора, зробленого своїми руками, ви не відрегулюєте. Вони будуть залежати від корпусу пристрою.

  Такий варіант підійде, коли планується вирощувати невелику кількість пташенят, так як великий лоток не поміститься всередину. Тут також варто додати, що процес перевороту яєць тут не автоматизується. Всі роботи проводяться вручну, так як яєць мало і це не займе багато часу. До того ж, облаштовувати вентиляцію не доведеться, так як в інкубатор кожен раз при відкритті кришки буде надходити свіже повітря.

  Обігрів інкубаторів

  Одна з основних тем – це система обігріву для саморобного інкубатора. Так як існує кілька його видів, потрібно знати загальні правила, які повинні бути виконані в будь-якому випадку:

 • Основне правило стосується розміщення нагрівальних елементів. Вони повинні знаходитися під лотком, зверху, збоку і по всьому периметру, для рівномірного обігріву яєць.
 • Якщо обігрів здійснюється за допомогою ніхромового дроту, то вона повинна бути віддалена від лотка мінімум на 10 див. Якщо використовуються лампи, то їх розміщують на відстані не менше 25 див.
 • В будь-якому типі інкубатора необхідно виключити наявність протягів. Похибка підтримуваної температури не повинна перевищувати більш ніж пів градуса.
 • В якості регулятора можна використовувати електричні контактори, барометричні датчики або біметалічні пластини.
 • Крім того, особливу увагу потрібно приділити безпеки, так як саморобні пристрої відрізняються високою пожежонебезпекою. Тут варто відзначити, що складання своїми руками інкубатора з холодильника, є, мабуть, найбільш безпечною.
 • Основні рекомендації при складанні агрегату

  Існують також загальні правила і рекомендації, яких потрібно дотримуватися в будь-якому випадку і при складанні будь-якого типу апарату:

  • По-перше, дуже важливо підтримувати постійне тепло. Це стосується навіть тих випадків, коли відсутня електроенергія. Щоб обігрівати інкубатор, коли немає електрики, повинна бути передбачена спеціальна батарея, яку можна залити гарячу воду. Накривши її ковдрою, вдасться обігрівати інкубатор протягом 11-12 годин.
  • По-друге, дуже важливо стежити за тим, щоб тепло поширювалася по інкубатору рівномірно. Щоб не доводилося постійно переміщати лоток, необхідно обладнати два джерела тепла. Один встановлюється знизу, інший зверху.
  • Ще один дуже важливий момент – це оптимізація температури. Для того щоб забезпечити більш швидку подачу теплого повітря до яйцям, у процесі виготовлення лотків їх днище роблять із сітки. Крім того, лоток повинен бути рухомим, а не стаціонарним. У такому разі проблем з коливанням температури не буде виникати зовсім.
  • Ще один важливий момент – це різна температура для яєць. У перші два дні інкубації треба добре прогріти їх, тому тепло підтримується на рівні 38-38,7 градусів. Якщо говорити про курячих яйцях, то температура повинна постійно знижуватися. У перші дні регулятор встановлюється на значення – 39-38 °С. До кінця періоду інкубації воно повинно доходити до 37,6 °С. Для качиних яєць також необхідно пониження – з 37,8 до 37,1 °С. А ось перепелині яйця протягом усього періоду повинні міститися при температурі 37,5 градусів.
  • Також варто відзначити, що розміщувати яйця потрібно горизонтально. Якщо розмістити їх вертикально то відсоток виходу курчат буде значно нижче.
  DvaGusya