Як зробити мангал з цегли своїми руками?

У нашій статті ви дізнаєтеся про те, як зробити красивий і функціональний мангал з цегли своїми руками. Фото конструкцій і схеми порядовок також будуть наведені в матеріалі. Потрібно зауважити, що переносні мангали хороші, але тільки на природі. Якщо віддаєте перевагу готувати барбекю виключно вдома, то набагато краще використовувати стаціонарні конструкції. По площі мангал з цегли займе не більш 1-3 м2.

Також можна встановлювати кутові конструкції з варильною плитою і вогнищем. Навіть раковину можна розмістити поруч з мангалом. Але найпростіші мангали, як розумієте, мають тільки одне – вогнище і ґрати (можна обійтися і без неї). Впоратися з усіма роботами зможе навіть малодосвідчений муляр – це справа не дуже складна. Нижче розглянемо найбільш популярні варіанти мангалів.

Найпростіший цегляний мангал

Як ви розумієте, для будь-якого цегляного споруди потрібний фундамент. І мангал не є винятком. Вкрай не рекомендується встановлювати навіть найпростіші типи мангалів на грунт. Допускається використання плитних і стрічкових фундаментів. Перший тип набагато краще, так як він надійніше і при великих перепадах температур вся кладка не буде розвалюватися.

Фундамент повинен бути більше розміру будови, приблизно на 10-15 см. Спочатку необхідно зняти верхній шар грунту. Можливо, доведеться поглибити котлован на 10-15 см. Дно обов’язково потрібно вирівняти та утрамбувати. На нього насипаєте шар щебеню (товщина близько 10 см). Знову трамбуете, причому краще це робити за допомогою віброплити. Вручну зробити таку роботу досить складно. Зверніть увагу на те, що стрічковий фундамент повинен мати висоту близько 25-30 см. А товщина плити близько 10 див.

Особливості побудови фундаменту

Встановлюєте опалубку – тип залежить від виду фундаменту. Щоб збільшити міцність, необхідно армувати прутами, діаметр яких 10-12 мм. У разі використання стрічкового фундаменту потрібно зробити укладання двох стрічок по всьому периметру. При установці плитного фундаменту потрібно зробити своєрідну клітку. Прути укладаються поперек і вздовж із кроком 0,2 м. здійснюється Заливка бетоном, виготовленим із застосуванням цементу марки М-200 і вище.

Якщо температура навколишнього середовища понад 20 градусів, то фундамент набере міцність приблизно за тиждень. Тільки через час можна починати кладку. Після висихання потрібно поверх фундаменту укласти гідроізоляцію (допускається використовувати будь-рулонний матеріал, навіть банальний руберойд). Потім бажано промазати рідким гідроізоляційним розчином – мастикою на основі бітуму. Тільки після цього можна приступати до проведення будівництва.

Трохи про матеріали та розмірах

Самостійно можна зробити цегляний мангал навіть у тому випадку, якщо у вас немає достатнього досвіду. Це невелика споруда, за формою нагадує букву «П». У нього є дві основні частини – столик і жаровня. Конструкція дуже проста і при необхідності її можна в будь-який момент вдосконалити. Припустимо, додати поруч ще секцію, зробити виступи під решітку, якщо плануєте готувати багато м’яса.

Читайте також:  Добриво для розсади: інструкція по застосуванню

Як зробити мангал з цегли своїми руками?

Спиратися при виготовленні потрібно на такі розміри:

 • Глибина – близько 0,9 м.
 • Ширина – 1,8 м.
 • Висота – 1 м.
 • Для здійснення кладки допускається використання керамічної цегли або шамотної (марка ША-8). В середньому має піти 202 цегли. Ну що, давайте подивимося, як зробити гарний мангал на дачі з цегли своїми руками.

  Початок кладки мангалу

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  Нижня частина мангала (аж до 5 ряду) укладається на розчин, виготовляється з цементу і піску. Пропорція 1:3, допускається додавати одну частину вапна. Але в тій частині, де буде висока температура, потрібно використовувати інший розчин. Він готується з глини і піску. Пропорція залежить безпосередньо від якості глини (вона може бути жирною, худою, нормальної). Густота розчину повинна бути нормальної – не дуже рідкою, але і не густий.

  Порядок проведення робіт і порядовка

  Цей мангал будується з цегли, які укладаються на постіль. Два ряди цегли виступають, вони укладаються поперек і виконують функцію опори для сітки і жаровні. Можна укладати цеглу на вузьку частину (ложок), в цьому випадку мангал підніметься трохи вище. Нижня частина використовується для зберігання дров чи вугілля.

  Ряди потрібно укладати в перев’язку, необхідно невелике зміщення. Для цього потрібні половинки цеглин, які найпростіше нарізати за допомогою болгарки. Першими шістьма рядами відбувається формування столу і жаровні. А от 7-й і наступні ряди укладаються тільки в тій частині, в якій знаходиться безпосередньо мангал. При кладці обов’язково потрібно дотримувати однакову товщину шва – близько 5-8 мм.

  Особливості кладки

  Для того щоб не пошкодити геометрію будови під час монтажу, необхідно натягувати шнурки. За ним і відбувається вирівнювання всіх рядів. Але обов’язково всі цеглини і ряди потрібно контролювати за допомогою рівня. Намагайтеся частіше перевіряти за допомогою схилу (шнурок і важок) вертикальність усіх кутів і стінок. Якщо не довіряєте схилу, використовуйте для цієї мети все той же рівень. Але зверніть увагу на те, що у найпростішого схилу похибка менше, ніж у будівельного рівня. А тепер більш докладно про те, як зробити мангал з цегли своїми руками.

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  Порядок укладання рядів досить простий, але іноді виникають питання про сушінню. Якщо на вулиці суха погода, то мангал повинен «настоятися» не менше трьох діб. Тільки після цього допускається розпалювати в ньому вогонь. І те, робити це потрібно поступово. 2-3 дні потрібно топити жаровню в щадному режимі, використовуйте лише невелику кількість тонких дрівець. Тільки після такої підготовки можна починати готувати шашлики.

  Читайте також:  Інспектор від кліщів для собак: інструкція та відгуки

  Але якщо очікуються дощі, а навіс над мангалом ще не звели, доведеться вкривати будівництво клейонкою. Мангал повинен встоятися як мінімум тиждень, тільки після цього можна починати сушіння. Розводьте невеликий вогонь, намагайтеся не дуже довго його підтримувати. Сушку здійснюєте 3-4 дні. Після закінчення цього терміну можна приступати до активного використання будови.

  Цегляний мангал в альтанці

  А тепер уявімо, що вже є альтанка, яку ви хочете трохи модернізувати, а саме – поставити в неї красивий і функціональний мангал. І якщо ви вирішили поставити мангал в альтанці, запропонована вище конструкція не зможе працювати повноцінно, так як весь дим виявиться всередині, прямо під дахом.

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  В цьому випадку потрібно використовувати конструкції з витяжною трубою. При необхідності можна поставити казан в мангалі з цегли. Своїми руками, звичайно, такий аксесуар не зробиш, зате купити в магазині можна без проблем.

  Такий мангал набагато складніше, але все одно зможе будь-хто. Звичайно, спочатку рекомендується потренуватися на більш простих будовах. Але в нашій конструкції, яку розглянемо нижче, звід рівний, а його зробити дуже просто. Особливо в тому випадку, якщо досвіду у вас вкрай мало.

  Трохи про розмірах і матеріалах

  Ця споруда не відрізняється великими габаритами:

 • Глибина близько 75 див.
 • Ширина 1,5 м.
 • Висота від основи до краю труби – 217,5 див.
 • Розміри можуть трохи відрізнятися. Для кладки стінок використовуються керамічні повнотіла цегла. Не обов’язково, але бажано, для кладки жаровні застосовувати шамотна цегла (той же ША-8, що і в попередньому прикладі).

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  “Холодний” пояс – це перші 11 рядів, рахуючи від основи мангалу. Для кладки використовується розчин з цементу і піску, співвідношення 1:3. При кладці так званого «гарячого» пояси застосовується тільки розчин з глини і піску. Шов обов’язково повинен бути однакового розміру – 5-7 мм Навіть при виготовленні печі в мангалі з цегли своїми руками необхідно дотримуватися товщину шва.

  Конструкція такого мангалу поділяється на три «холодних» відсіку – в них зберігаються дрова, вугілля, різні господарські приналежності. А ось «гаряча» зона, яка вище 12 ряду – це вже жаровня і відводить труба. У жаровні поміщають шампури або ґрати-барбекю. Все залежить від того, які є переваги.

  Порядовка мангала в альтанці

  Як ви розумієте, представлена порядовка дещо складніше, тому доведеться дати деякі пояснення. Перший ряд потрібно викладати на одному рівні з підлогою альтанки. Якщо фундамент низький, то доведеться його трохи піднімати «нульовим» поруч. Цеглу укладаєте таким чином, щоб вийшло надійне підгрунтя.

  Далі потрібно зробити кладку чотирьох рядів, обов’язково робиться їх перев’язка. Ці ряди сформують так званий «дровник». Тут буде зберігатись паливо для мангалу. Поверх п’ятого ряду потрібно укласти три смужки з металу (товщина не менше 3 мм, ширина 5 см). Вони послужать опорою для цегли наступного ряду. У кладці 6 і 7 рядів ніяких особливостей немає. Але ви ще не скоро зробите мангал з цегли своїми руками, інструкція по зведенню будови досить довга.

  Читайте також:  Навісна шафа для ванної кімнати: огляд та поради з вибору

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  8-й ряд кладки формує дві камери для зберігання різних господарських речей. Постійно контролюйте шви, вони не повинні збігатися з нижніми рядами. Тільки в цьому випадку вийде міцна і надійна стіна. При необхідності цеглу потрібно обрізати болгаркою на відповідні шматки. А тепер поговоримо про те, як формується верхня частина мангалу.

  Жаровня мангалу

  Починаючи з 11 ряду, не потрібно ставити посередині стінку, але зате зверху обов’язково укладати смужки з металу. Саме на них опирається наступний ряд, який перекриває відсік для господарських приладдя. При кладці 12 низки потрібно врахувати одну особливість – по задній стінці цеглу лежать рівно, а по передній частині необхідно, щоб вони виступали на 30 мм. Всі ці вимоги обов’язково дотримуватися при монтажі мангалів з цегли своїми руками. Покрокова інструкція, представлена в нашій статті, дозволяє зменшити трудовитрати.

  Ряд 13 теж суцільний, саме на нього буде надалі ставитися жаровня. Розмір низки трохи більше, ніж попередній. Тепер можна приступати до формування «гарячої» зони – тут буде вогонь горіти синім полум’ям. Ця зона має трохи менші розміри, а для більшої стійкості до вогню її потрібно викласти шамотною цеглою. Обов’язково ставте його на вузьку частину.

  У шамотної цегли розміри трохи відрізняються від керамічної, але на цю дрібницю не потрібно звертати уваги. Головне – дотримуватися чергування при кладці топки.

  Формування труби

  Коли доберетеся до ряду 21, зверху на нього потрібно встановити куточок зі сталі. Допускається використання нержавійки. Розміри 50х50 мм або 40х40. Довжина повинна бути такою, щоб він ліг від середини лівого цегли до правого центру. Саме цей куточок в подальшому послужить опорою для труби. Без неї не вийде зібрати мангал з цегли своїми руками. Фото, наведене в статті, дозволяє розібратися з тим, як формується мангал і димар.

  Як зробити мангал з цегли своїми руками?

  Ряд 22 укладається з використанням шамотної цегли. Також тут вже починає з’являтися передня стінка (вона-то і спирається на куточок з нержавійки). Розмір низки трохи більше – цегла нависають над куточком на 30 мм. Наступний ряд ще ширше, а далі треба йти на зменшення. З кожним рядом потрібно зменшувати канал, щоб до 30 вже сформувалася повністю труба. Вона повинна підніматися над дахом не менш ніж на 0,5 м.

  Сушіння конструкції – не менше тижня. Тільки після цього терміну можна починати розпалювати вогонь у жаровні. Тепер ви знаєте, як зробити мангал з цегли своїми руками. Фото порядовок чудово ілюструють проведення робіт.

  DvaGusya