Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Як зробити парник своїми руками? Чому багато дачники задаються цим питанням? Вся справа в тому, що ця споруда є дуже важливим. Розсада, посаджена усередині парника, відмінно зможе пережити останні весняні заморозки. Крім того, наявність цієї споруди дозволить саджати теплолюбні культури, виростити які у відкритому полі не вийде ні за яких обставин.

Вибір місця для будівництва

Підходити до питання про те, як зробити парник своїми руками, варто з вибору місця для його облаштування. На перший погляд здається, що це не так важливо, однак це не так. Ідеальним місцем для розташування парника вважається сама південна частина ділянки. Також розташувати його можна з західної сторони. Північні частини зовсім непридатні для такої споруди. Найкращим варіантом буде облаштування ділянки таким чином, щоб він мав ухил в південну сторону, а з півночі був захищений від холодного вітру.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Ще один дуже важливий момент, на який потрібно звернути увагу, це тінь. В ідеалі розміщувати парник потрібно там, де тіні немає впродовж всього світлового дня. Крім того, щоб створити максимальну освітленість, двосхилий дах орієнтується по напрямках північ-південь, а односхила в напрямку захід-схід.

Захист від погодних умов

Наступний важливий пункт для тих, хто вирішує питання, як зробити парник своїми руками, це захист від сильного вітру. Для того щоб створити максимальний захист від вітру, краще всього розміщувати споруду з південного боку від будівлі або огорожі. Якщо такий варіант нездійсненний, то можна висадити високі щільні кущі з північно-західної сторони, щоб прикрити парник.

Так як рослинам, посадженим всередині об’єкта, потрібно багато світла, не рекомендується садити або будувати парник поряд з високими деревами, адже вони будуть створювати небажану тінь. Крім того, великі дерева нашкодять ще й тим, що у них дуже довге коріння, які можуть проникнути всередину парника, в родючий ґрунт і забирати харчування у рослин.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Температурний режим

Як зробити парник своїми руками придатним для будь-яких рослин? Дуже важливий момент – це підтримання оптимальної температури. Необхідно підтримувати постійно один і той же температурний режим, або зробити так, щоб коливання були самими мінімальними. Так як сонячні дні можуть бути не завжди, а вночі температура падає ще сильніше, то необхідно потурбуватися правильною системою обігріву для парника. На сьогоднішній день розрізняють кілька типів таких мереж.

Читайте також:  Паркан з профнастилу своїми руками: конструкція, покрокова інструкція, особливості

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Способи обігріву об’єкту

Природно, що перший і найпростіший спосіб – це сонячна енергія, однак, як згадувалося вище, спосіб цей нестабільний і мінливий.

Для другого способу потрібно електрику. Для того щоб створювати необхідну температуру всередині за допомогою електричної енергії, що використовують нагрівальні кабелі ізольовані. Для облаштування такого обігріву необхідно особливу підставу. Для цього на грунт насипають 2 см гравію, зверху 3 см піску. Після цього укладається кабель змійкою. Зверху на нього висипають ще близько 5 см піску. Отримані шари вистилають листами заліза. Цей елемент допоможе уникнути пошкодження нагрівальних кабелів.

Зверху на метал висипають шар поживного грунту. Очевидним мінусом такого способу обігріву є висока вартість електроенергії. Проте він дозволить висаджувати рослини всередині будівлі самої ранньої весни. Тут дуже важливо не забути про облаштування якісної ізоляції, в тому числі і під шарами гравію, щоб тепло не йшло з парника.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах з обігрівом за допомогою біопалива? Це третій варіант облаштування приміщення з незалежним обігрівом. Крім того, використання біологічного палива сьогодні вважається найбільш доступним і оптимальним. Для цього на дно парника необхідно викладати гній, солому та різні залишки рослинності. Всі ці продукти під час свого розкладання будуть виділяти тепло. Якщо говорити про недоліки, то їх два. По-перше, відсутня можливість регулювання температури, хіба що провітрювати приміщення. По-друге, протягом сезону паливо буде розкладатися, створюючи все менше тепла. Однак фахівці стверджують, що на один сезон цього вистачить.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

З чого будують парники?

Як зробити парник своїми руками з підручних матеріалів? Насправді зробити це не так вже складно. У такого об’єкта всього дві складових – це каркас і матеріал, яким він покривається. Найчастіше парники на дачних ділянках будуються з використанням поліетиленової плівки, скла, полікарбонату, нетканого матеріалу.

Відрізнятися такі споруди можуть своєю формою. Створення форми відбувається за допомогою формування каркасу, який може бути трикутним, дуговим і будь-яким іншим. Найчастіше для виготовлення каркаса використовують металеву або склопластикових арматуру. Можна зробити парник з пластикових труб своїми руками, з віконних рам, з дерев’яних брусів.

Технічні вимоги до парнику для огірків

Споруда для огірків повинна забезпечувати максимально комфортні умови для зростання. Для цього потрібно створити комфортний температурний режим. З цієї причини робити парник потрібно невисоким, так як тоді простіше його обігрівати.

Читайте також:  Посадка гладіолусів навесні — докладний опис обробки цибулин і підготовки ґрунту, вибір місця для квітки і подальший догляд

У той же час потрібно потурбуватися доступом свіжого повітря всередину. Це означає, що необхідно створювати максимальну вентиляцію в денний час.

Таким чином, виходить, що будівля має бути невисоким, мати систему обігріву і можливість провітрювання в денний час, коли температура дозволяє відкривати вікна всередину. Якщо ж регіон достатньо холодний або погода не зовсім сприятлива, то рекомендується облаштування вентиляції, щоб створювати провітрювання і не порушувати температурний баланс.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Перший варіант парника

Як зробити парник для огірків своїми руками? Найбільш простий спосіб – це зведення дугового конструкції. Природно, що каркасом в такому випадку будуть виступати дугові елементи. Встановлюються вони або безпосередньо в грунт, або в дерев’яну основу. Дуги можуть бути з металу чи пластику.

Істотним плюсом таких парників виступає те, що вони є мобільними. Це особливо важливо при дотриманні сівозміни. Якщо ж парник стаціонарного типу, то всередині нього доведеться щорічно міняти грунт. Цей варіант вважається найбільш простим у виготовленні.

Якщо розглядати суть будови, то дугового парник – це тунель, який вкривається плівкою або будь-яким іншим матеріалом, добре пропускає сонячні промені. Матеріал для каркаса повинен бути достатньо міцним і здатним приймати потрібну форму. З цих причин найчастіше вибираються два шляхи:

  • металевий каркас, який встановлюється безпосередньо в грунт;
  • каркас із труб своїми руками, зробити парник таким чином ще простіше, а самі труби кріпляться в грунті за допомогою кілків.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Для того щоб збільшити міцність будови, дуги скріплюються між собою горизонтальними рейками з дерева або ж зв’язуються дротом. Тут варто додати, що якщо дугового парник достатньо довгий, то перша і остання рама повинні бути горизонтальними. В якості матеріалу для укриття найчастіше використовують поліетиленову плівку.

Як зробити парник з полікарбонату своїми руками?

Для виготовлення споруди такого типу використовується каркас, до якого кріпляться листи матеріалу. Тут найчастіше виникає проблема вибору матеріалу для каркаса. Якщо це буде звичайний метал, то корозія стане основною проблемою. Краще вибирати оцинкований профіль, хоча це збільшить вартість конструкції.

Ще одним варіантом для каркаса може служити дерево, однак тут проблемою стане гниття. Термін експлуатації близько п’яти років. Хоча, звичайно ж, можна обробляти деревину спеціальними засобами, щоб збільшити цей термін.

З чого починати роботи?

Щоб зробити парник своїми руками в домашніх умовах з такого матеріалу, як полікарбонат, знадобиться певний основу. Це може бути або бетонний фундамент або фундамент з підстави бруса. Якщо заливати бетон, то приміщення, природно, буде стаціонарним. При підставі з бруса його можна буде переносити.

Читайте також:  Блохи в квартирі: ефективні методи боротьби та рекомендації

Краще всього створювати основу прямокутної форми. Розміри кожен господар вибирає індивідуально. Необхідно також створити гідроізоляцію. Для цього найчастіше використовується шар руберойду. Дах виготовляється з брусів 20 х 40. Тип покрівлі зазвичай двосхилий. Якщо кут ската дорівнює 300°, то довжина буде близько півметра, а загальна висота парника становить 1,25 метра.

Як зробити парник своїми руками в домашніх умовах?

Після того як каркас буде готовий, можна приступати до кріплення боковин із сотого полікарбонату. Завершальним етапом буде укриття даху армованої або повітряно-бульбашкової поліетиленовою плівкою. В якості кріплення для всієї споруди використовуються саморізи різного розміру. Один дуже важливий момент: щоб уникнути такої проблеми, як розтріскування полікарбонату під час вкручування шурупів, під них треба підкласти алюмінієву шайбу.

Парник з рам

Як зробити парник з рам своїми руками? Здавалося б, використовувати такий матеріал, як віконні рами, для будівництва чого-небудь неможливо, однак це не так.

Для зведення будинку потрібні не тільки самі рами, але і деяку кількість дощок і бруса. Довжина може бути будь-яка, а ось ширина буде визначатися шириною самих рам. Приміром, якщо парник за планом розміщується впритул біля стінки іншої будівлі, то з бруса необхідно зробити лише бічні стінки і передню. Тут важливо відзначити, що брус кладеться не на землю, а на цегляний шар, щоб збільшити термін служби дерева. З внутрішньої сторони до бруса кріплять дошки, які будуть служити опорами для рам. Самі ж рами краще всього розташовувати під невеликим кутом. Таким чином, буде краще акумулюватися сонячне тепло, а також краще стікати опади. Ще один важливий момент – це кріплення однієї із сторін рам на петлі, щоб їх можна було піднімати для провітрювання і поливу рослин. Рекомендують кріпити саме дальню сторону на петлі.

Окремий парник

Деякі сьогодні стали використовувати окремі міні-парники для особливо крихких рослин на ділянці. Найчастіше це елітні сорти квітів. Такі невеликі парники являють собою звичайний парник, але в зменшеному вигляді. Каркас і накриває елемент тут такі ж, як і на звичайних будовах. Побудувати їх самостійно простіше, ніж великі, так і витратних матеріалів буде потрібно мінімум.

DvaGusya