Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Перепланування квартири або будинку є відповідальним заходом. Для цього застосовують різні матеріали. Щоб виконати перепланування швидко і просто, застосовується гіпсокартон. Цей матеріал має масу позитивних якостей. Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками, буде розглянуто далі.

Особливості гіпсокартону

Одним з найбільш часто використовуваних матеріалів у сучасному будівництві є гіпсокартон. Він володіє масою позитивних якостей. Тому досить часто його застосовують при проведенні різних перепланувань. Фото перегородки з гіпсокартону своїми руками, покрокова інструкція зведення якої вимагає докладного розгляду, представлено далі.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Цей матеріал з’явився на ринку будівельних матеріалів відносно недавно. Ще 20 років тому про таке матеріалі знали лише деякі будівельники. Масово застосовувати гіпсокартон в будівельних цілях почали відносно недавно. Щоб створити перегородку, раніше використовували цегла. Однак сьогодні все частіше зустрічаються перегородки з гіпсокартону.

Цей матеріал відрізняється простотою монтажу. Його не тільки легко можна розкроїти і змонтувати на каркас, але і створити справжні дизайнерські об’єкти оформлення інтер’єру. За допомогою гіпсокартону можна створити обробку будь-якої форми. При цьому легкість монтажу дозволяє впоратися з поставленим завданням навіть новачкові.

Лист гіпсокартону (як зрозуміло з назви) складається з гіпсу та інших добавок. Цей матеріал має пористу структуру, тому він пропускає пар. Це дозволяє регулювати мікроклімат усередині приміщення, роблячи його здоровим. При підвищеній вологості матеріал вбере її в себе. Якщо ж в приміщенні повітря стане суші, гіпсокартон віддасть накопичену вологу в простір.

Декоративна перегородка з гіпсокартону своїми руками будується швидко. При цьому можна підібрати матеріал, який максимально відповідає умовам приміщення. У продажу представлений звичайний, вологостійкий матеріал, а також листи, стійкі до високих температур. Можна також підібрати дуже міцний гіпсокартон. Він має у своєму складі спеціальну армування.

Також варто відзначити, що побудована своїми руками перегородка для зонування з гіпсокартону не надає високого тиску на перекриття. Це легкий матеріал. При цьому його вартість залишається прийнятною. При проведенні будівництва при використанні листів гіпсокартону можна знизити витрати на більш ніж 25 %. Цей матеріал є екологічно чистим, що також є важливим чинником при виборі матеріалів для ремонту всередині приміщень.

Профіль для каркаса

Зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками (фото представлено далі) зможе практично кожен. Однак для цього потрібно детально розглянути інструкцію проведення всього процесу.

Листи гіпсокартона кріпляться на спеціальний металевий каркас. Для цього застосовують різний профіль. У продажу представлено багато варіантів таких матеріалів. При виборі варто звертати увагу на спеціальний профіль для створення перегородок. Стельові різновиди в цьому випадку не підходять.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

У продажу представлені профілі двох типів. Вони можуть бути стоєчних (ПС або CW) або направляючими (ПН або UW). Вони відрізняються габаритами. Щоб зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками, буде потрібно придбати достатню кількість обох цих видів профілів. З них збирається міцний каркас.

Направляючий профіль (ПН) випускається в 4 типорозмірах. Після маркування ПН слідують числа, які вказують на ширину поперечного перерізу конструкції. Так, у продажу представлені профілі, які можуть мати у маркуванні цифри 50, 65, 75 або 100. Це говорить про те, що ширина поперечного перерізу профілю в міліметрах відповідає зазначеної цифри. При цьому висота прямокутника, який утворюється на зрізі, дорівнює для всіх розмірів 40 мм. Довжина профілю ПН завжди становить 3 м.

Будівництво перегородок з гіпсокартону своїми руками передбачає також застосування стійкового профілю. Цей тип конструктивних елементів також може бути 4 розмірів. Висота поперечного перерізу такого профілю завжди становить 50 мм. Довжина може відрізнятися. Поперечний переріз стійкового профілю може становити 50, 65, 75 і 100 мм. Такі габарити були вибрані не випадково. Стієчні профілі повинні мати такі ж розміри сторони для фіксації, як і напрямні поперечини.

Стоякові профілі можуть бути довжиною від 3 до 4 м. Нарощувати такі елементи конструкції не можна. Тому слід купувати розмір, відповідний габаритами приміщення.

Щоб спорудити міжкімнатну перегородку, не варто купувати профілі шириною 50 або 65 мм. Вони недостатньо міцні для цих цілей. Ідеально, якщо монтажник буде застосовувати профілі ПС-100 і ПТ-100. У цьому випадку товщина перегородки складе 12,5 см. Це потрібно врахувати при розробці плану приміщення та виконання процесу зонування. Якщо неприпустимо робити таку товщину перегородки, допускається використання профілю з шириною 75 мм. Перегородка в цьому випадку буде тонше. Її товщина складе 10 див.

Читайте також:  Почему стоит предпочесть натуральный камень для облицовки фасада?

1-й крок. Підготовчі роботи

Створюючи зонування кімнати перегородкою з гіпсокартону своїми руками, потрібно створити проект приміщення. Ця робота не вимагає від майстра складних розрахунків. Він повинен накреслити приміщення в масштабі. Далі вибирається місце для установки перегородки. Потрібно також врахувати, це буде глуха стіна або ж у ній буде двері. Якщо на стіні будуть підвішені предмети декору, шафи або полиці, на плані у відповідних місцях передбачають наявність спеціальних перемичок.

Створення креслення є обов’язковим етапом проведення роботи. Це дозволяє розглянути кілька варіантів розташування перегородки і вибрати відповідний проект. Також за допомогою креслення проводиться підрахунок кількості матеріалів, які потрібні для монтажу.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Створюючи перегородку з гіпсокартону своїми руками з дверима, потрібно придбати достатню кількість матеріалів у відповідності з підготовленим планом. Для цього потрібні профілі ПН-100 і ПС-100. Також купується ущільнювальна стрічка. Листи гіпсокартону повинні мати товщину не менше 12,5 мм. Їх потрібно фіксувати за допомогою дюбелів. Також слід застосовувати в роботі будівельний рівень. Його довжина повинна складати 2 м. Також потрібен буде відфутболювальний шнур.

Також потрібно придбати серпянку. Це спеціальна армуюча стрічка для обробки швів. В роботі також застосовується молоток, рулетка, перфоратор, шуруповерт. Щоб мати можливість правильно розкроїти гіпсокартон, застосовується спеціальний будівельний ніж. Він повинен мати нове гостре лезо. Також слід придбати ножиці по металу.

Потрібно закупити саморізи по металу, а також з прес-шайбою. Слід придбати відповідну шпаклівку. Вона потрібна для закладення швів (наприклад, «Уніфлот»). Також стане у нагоді акрилова грунтовка і звукоізоляційний матеріал. Слід придбати набір шпателів (широкий, вузький, а також для обробки кутів).

Якщо деякої складної техніки немає під рукою, її можна взяти на прокат. Однак простіше, якщо всі власні інструменти. Кожен майстер знає особливості того чи іншого інструменту і звик з ними працювати. Фахівці стверджують, що якісний профіль виробляє компанія KNAUF.

Розмітка (другий крок)

Отже, робимо перегородку з гіпсокартону своїми руками. Спочатку потрібно виконати розмітку в приміщенні. Для цього потрібно застосовувати заздалегідь підготовлений план. Найчастіше перегородки роблять з дверима. Від стіни з вікном потрібно відміряти потрібну відстань за допомогою рулетки. На кожній бічній стіні роблять позначки. За допомогою будівельного рівня потрібно прокреслити дві вертикальні лінії. Вони повинні бути рівними.

Далі вертикальні лінії потрібно з’єднати по стелі та підлозі. Для цього потрібно застосовувати відфутболювальний шнур. Це матеріал, який покритий кольоровою крейдою. Його натягують між двома точками (вертикальними лініями), потім трохи відтягують і відпускають. В результаті з’являється ідеально рівна лінія на поверхні. Треба відступити від прочерченных ліній 10 або 12,5 см (в залежності від проекту перепланування).

Далі потрібно виконати розмітку дверного отвору. Це також робиться у відповідності з планом. Для отвору потрібно створювати конструкцію з профілів. Однак її обов’язково потрібно зробити міцніше. Якщо застосовується профіль компанії KNAUF, можна виконати просту процедуру. Для цього потрібно в одну стоечную балку вставити другу стоечную балку.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Будувати перегородку з гіпсокартону своїми руками з дверима і з іншого профілю. Однак у цьому разі такий спосіб посилення конструкції для створення отвору у стіні не підійде. У цьому випадку буде потрібно вставити в конструкцію брус з відповідними профілю габаритами. Можна також застосувати іншу техніку. Так, поряд з дверним прорізом буде встановлено ще один додатковий профіль.

Слід врахувати, що при використанні профілю ПС-100 максимальна вага дверного полотна повинен становити 40 кг. Тому потрібно виконувати посилення конструкції. В процесі проведення розмітки потрібно врахувати, що ширина дверного полотна зазвичай становить 80 см (або більше). Отвір під таку двері повинен бути ширше на 8 див. Це відбивається на розмітці. Тільки після перевірки всіх нанесених ліній можна приступати до монтажу профілю.

Поради фахівців

Як побудувати перегородку з гіпсокартону своїми руками? Це питання цікавить багатьох жителів будинків і квартир. Через нестачу місця в оселі потрібно облаштовувати окремі зони у вже експлуатованих кімнатах. Для цього застосовується гіпсокартон. Перед початком монтажу профілю потрібно виконати обробку стін. Вона повинна передбачати створення подальшої декоративної обробки.

Стіни в приміщеннях, а також перекриття можуть бути нерівними. Прямі кути в кімнаті – рідкість. Різниця у відстані в різних ділянках приміщення може відрізнятися на декілька сантиметрів. Тому при проведенні розмітки потрібно враховувати положення обох стін. Не можна прив’язуватися тільки до однієї з них. Так кривизна приміщення буде сильно помітна. Тому відстань потрібно усереднити. Фахівці радять не нехтувати цією вимогою, щоб уникнути візуальної кривизни приміщення.

Читайте також:  Краплі від кліщів для кішок і кошенят

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Потрібно дотримуватися певної послідовності дій при будівництві перегородки з гіпсокартону своїми руками. Покрокова інструкція передбачає створення каркаса. Однак якщо всі стіни в кімнаті будуть обшивати такими листами, потрібно спочатку змонтувати каркас не тільки для перегородки, але і для всієї кімнати.

При створенні розмітки для першої лінії стіни потрібно врахувати, що вона потрібна для порівняння профілю ПН. До цієї позначки потрібно також додати товщину обраного гіпсокартону (12,5 мм). На змонтовані листи буде нанесений шар шпаклівки, який також потрібно врахувати при розрахунках.

Стоякові профілі повинні мати довжину на 1 см коротше, ніж висота приміщення. Це обов’язково слід пам’ятати при розкрої матеріалу. При установці профілю ПС потрібно визначити, де знаходиться ребро жорсткості на металевому виробі. Профіль встановлюють цим краєм у ту сторону, звідки буде виконуватися облицювання листами. В іншому випадку зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками рівною не вийде. Вона буде мати невеликі горби. Іншими словами, якщо облицювання буде проводитися справа наліво, то ребро жорсткості потрібно повертати праворуч.

Крок №3 – установка профілю

Далі потрібно виконати установку профілів, слідуючи вимогам покрокової інструкції. Перегородки з гіпсокартону своїми руками зводити відносно нескладно. Спочатку потрібно виконати розмітку для створення отворів під дюбелі. Для цього направляючий профіль прикладають до поверхні. У відповідних місцях роблять отвори крізь матеріал планки. Дюбелі повинні фіксувати профіль по краях і знаходитися на відстані один від одного 50-80 див.

Далі профіль прибирають з поверхні і за допомогою перфоратора роблять отвори в підставі відповідної глибини. До напрямного профілю монтують ущільнювальну стрічку. Вона має спеціальну клейову основу, яка дозволяє швидко виконати фіксацію. Наявність стрічки між профілем і підставою перекриттів і стін є обов’язковим будівельним вимогою.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Потрібно також врахувати, що при виборі кріпильного матеріалу враховують, з якого матеріалу виготовлені стіни та перекриття. Для бетону застосовують дюбелі довжиною 7,5 див. Якщо ж будівля дерев’яна, цілком можна обійтися саморізами завдовжки 4,5-5 см. При необхідності можна розкроїти профіль за допомогою спеціальних ножиць по металу або болгарки.

Коли установка напрямних профілів буде завершена, буде потрібно встановити стійкові елементи каркаса. Перший з них повинен щільно прилягати до стіни. Також він вставляється в направляючий профіль і фіксується за допомогою просекателя. Цей профіль також рекомендується обклеїти ущільнювальної стрічкою. Це значно підвищує звукоізоляційні якості конструкції.

Положення стійкового профілю перевіряється за допомогою будівельного рівня. Він повинен стояти строго вертикально. Перший профіль ПС фіксують до стіни за допомогою дюбелів. В квартирі з бетонними перегородками можна застосовувати кріпильні елементи довжиною 7,5 див. В приватному будинку зі стінами з мергелю потрібно застосовувати дюбелі довжиною 12-14 див.

Далі триває установка стійок в процесі монтажу перегородки з гіпсокартону своїми руками. Покрокова інструкція дозволяє виконати цей процес правильно. Профілі встановлюють по черзі. Вони повинні бути розташовані з кроком не більше 1 м. Краще монтувати їх частіше. Рекомендований крок становить 40 див. Також потрібно враховувати габарити листів гіпсокартону. Якщо враховувати цей показник, відстань між стійками становить 60 див.

Варто врахувати, що другий профіль ПС потрібно встановити від першої на відстані 20-50 див. При виборі відстані між стійками потрібно врахувати, що краї листів гіпсокартону повинні чітко потрапляти на середину профілю. Це дуже важливо. Кожна стійка має фіксуватися “просекателем” до напрямних конструкцій. Також варто врахувати, що лист не повинен бути шириною не менше 30 див.

Створення дверного отвору (4-й крок)

Далі облаштовується дверний отвір в перегородці з гіпсокартону своїми руками. Покрокова інструкція передбачає монтаж перемички. Стоякові профілі потрібно встановити з розрахунком створення дверного отвору. Так як він буде широким, на нього буде кріпитися дверне полотно, стійки повинні бути міцними. Для цього застосовують брус.

Далі потрібно встановити перемичку. Вона буде відповідати висоті дверного отвору. Потрібно відрізати шматок профілю, який буде довшим від прорізу на 20 див. Бічні грані профілю потрібно розрізати. Далі профіль згинають. З кожної сторони повинні вийде своєрідні «вуха». Вийде конструкція у вигляді літери «П». Її бічні сторони повинні бути довжиною по 10 див. За допомогою цих ділянок профіль кріпиться до стоєчних профілів. За допомогою саморізів поперечину закріплюють поки тільки всередині отвору. Коли буде обшивати міжкімнатна перегородка з гіпсокартону своїми руками, в цих місцях будуть встановлені саморізи через листи.

Далі над поперечиною буде потрібно встановити ще два стійкових профілю. Вони повинні бути розташовані з кроком 40 см. Для цього профілі фіксують саморізами. Дуже важливо при виборі розташування стоєчних профілів враховувати відстань між цими планками над перегородкою. Коли всі елементи конструкції будуть зібрані, можна буде приступати до облицювання за допомогою листів гіпсокартону.

Читайте також:  Як правильно прати пуховик в домашніх умовах?

5-й крок – облицювання

Монтаж гіпсокартону своїми руками для перегородки починають тільки після повного складання конструкції. Якщо всі її елементи встановлені рівно, можна приступати до обшивки. Припустимо, цей процес буде проводитися з правого боку. Перший лист буде доходити до крайньої стійки над дверним прорізом. Його ширина зазвичай становить 60 див. Лист потрібно відразу обрізати згідно з особливостями конструкції. Деякі майстри воліють спочатку змонтувати гипсокартоновую панель, а потім її обрізати. Вибір методики залежить від переваг майстра.

Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Лист пришивають так, щоб від підлоги до нього залишався зазор 1 см Під стелею потрібно зробити відстань 0,5 див. Найчастіше спочатку монтується один аркуш внизу, а потім невеликий відрізок гіпсокартону зверху.

Стиковку листів проводять за допомогою профілів. Для цих цілей краще придбати дешеві стельові планки (60 × 27 мм). Якщо їх немає, підійде стієчний профіль. Коли перший лист буде змонтований на каркас, до нього потрібно встановити підготовлений додатковий профіль. Після цього монтується другий лист гіпсокартону. Це нескладна процедура.

Перегородка в кімнаті з гіпсокартону своїми руками повинна бути міцною. Для цього аркуші потрібно чергувати. Якщо в першій лінії верхній лист був представлений невеликим шматочком, то в другій лінії він повинен бути встановлений у підстави підлоги. Велика панель буде знаходитися над ним. Так продовжують чергувати до кінця конструкції.

Обшиваючи перегородку в кімнаті з гіпсокартону своїми руками, потрібно монтувати саморізи з кроком 15 см. Для перемичок цей показник роблять менше. Також слід обрізати фаску з торців гіпсокартону. Поверхня для стиків не повинна бути закругленою. Від краю аркушів саморізи повинні розташовуватися на відстані 15 див. На сусідніх аркушах, вони повинні бути змонтовані у розбіг.

Крок №6 – закладка звукоізоляції і комунікацій

Монтуючи перегородку з гіпсокартону своїми руками, слід передбачити в них установку комунікацій. Щоб провести їх в іншу частину приміщення, до того, як буде зашита друга сторона, укладають електричні дроти. Для цього в стоєчних профілів потрібно зробити отвори діаметром 35 мм. Воно повинно бути розташоване строго по центру. Далі проводиться гофротруба, в якій прокладаються дроти.

В перегородку закладається шар мінеральної вати. Цей матеріал екологічно чистий, пожежобезпечний. Це вкрай важливо, так як через конструкцію будуть проходити електричні дроти. Якщо ж не передбачити такого шару всередині конструкції, чутність між обома приміщеннями буде високою.

Краще застосовувати для цих цілей рулонні матеріали. Їх укладають у два шари. У продажу представлена мінеральна вата, рулон якої має ширину 60 або 120 див. Якщо купується другий варіант, його потрібно розрізати вздовж на дві частини. Шматки вати укладають між стоечними профілями. Вони повинні бути щільно притиснуті до перемичках. Зазори в цьому випадку недопустимі. Додатково фіксувати утеплювач не потрібно.

7-й крок. Завершення будівельних робіт

Завершуючи будівництво перегородки з гіпсокартону своїми руками, потрібно обшити другу сторону гіпсокартоном. Роботи виконуються за тією ж технологією. Однак з того боку, де був змонтований довгий лист внизу, а короткий вгорі, потрібно виконати дії навпаки.

Після цього обшивають торцеві поверхні дверного отвору. Зазвичай ця відстань становить 10-12,5 див Коли необхідні шматки матеріалу будуть нашиті на внутрішні поверхні дверного отвору, їх потрібно додатково обробити. Спочатку стики потрібно проклеїти серпянкой. За допомогою шпаклівки їх потрібно зрівняти з загальним рівнем поверхні. Для цього застосовується стартова гіпсова шпаклівка. За допомогою цього матеріалу потрібно також обробити стики. Ніяких зазорів бути не повинно. Особлива увага приділяється місцям установки саморізів. Коли буде створено по всій поверхні перегородки шар стартової шпаклівки, потрібно зробити фінішну обробку. Для цього також застосовують гіпсовий матеріал, але тільки з меншою фракцією.

Коли шар висохне, його додатково шліфують за допомогою дрібнозернистих терок. Далі можна буде виконати фінішну обробку. Для цього підійде будь-який матеріал. Фахівці рекомендують виконувати декоративну обробку перегородки і кімнати одночасно. Це дозволить створити цілісний образ в приміщенні.

Найчастіше оштукатурені поверхні гіпсокартону покривають шаром фарби або шпалерами. Вибір залежить від особливостей інтер’єру і смакових уподобань господарів. Після створення перегородки на неї встановлюється двері. Вона повинна бути досить легкою. Важкі різновиди можуть згодом викликати деформацію матеріалів.

Розглянувши, як створити перегородку з гіпсокартону своїми руками, можна виконати перепланування і створити необхідне зонування в приміщенні своїми руками. Робота не потребує великих витрат сил і часу.

DvaGusya