Як зробити відеоспостереження своїми руками?

У нашій статті ми поговоримо про те, як зробити своїми руками відеоспостереження у себе вдома. Це не тільки додаткова охоронна функція, але і засіб контролю за дітьми або прислугою (якщо така є). Напевно, при наявності прислуги навряд чи ви захочете самостійно виготовляти систему – ви віддасте цю роботу фахівцям. Але все одно потрібно знати, за що ви платите свої гроші. Якщо ж хочете самостійно виконати монтаж обладнання, то читайте нашу статтю, спробуємо розкласти все по поличках.

Компоненти системи відеоспостереження

Спочатку давайте розглянемо, з яких компонентів складається система відеоспостереження. Такі конструкції можна зустріти сьогодні в багатьох місцях – у школах, дитячих садках, магазинах. Виділимо основні компоненти системи:

 • Відеокамери – це очі, а іноді і вуха, так як в деяких моделях монтуються мікрофони. Існують аналогові камери і IP.
 • Відеореєстратор – це основна частина системи, так як саме до нього здійснюється підключення всіх камер, монітора і органів управління (миша, клавіатура).
 • Жорсткий диск – це частина системи, на яку проводиться запис відеофайлів. Але розмір диска обмежений, тому при роботі старі файли стираються, замість них записуються нові. Чим більше обсяг диска, тим довший запис. Це важливо враховувати при виборі елементів.
 • Дроти для передачі даних та напруги живлення.
 • Як правило, відеореєстратор – це найпростіший комп’ютер, в якому є своя операційна система. Але іноді потрібно для повноцінної роботи телевізор, комп’ютер або смартфон.
 • Якщо звернутися у фірми, які займаються проектуванням і установкою відеоспостереження, то ви заплатите в 2-3 рази більше, ніж при самостійному монтажі.

  Чому робити самостійно краще?

  По суті, всі процедури мало чим відрізняються від установки освітлення на території вашого домоволодіння. Найпростіший варіант – вам необхідно встановити тільки лампочку, патрон і дроти. Іноді ставите вимикач (простий або автоматичний). Якщо придивитися уважніше до системи, то можна побачити, що це простий конструктор, у складі якого знаходиться кілька компонентів (про них ми говорили вище). Всі вони готові, і немає необхідності навіть виробляти їх налаштування. Максимум, що потрібно зробити – це зачистити провід і зробити з’єднання.

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  У процесі роботи вам може знадобитися викрутка, шуруповерт, а також кліщі для обтиску витої пари (якщо така використовується). Але ви ще й зможете отримати задоволення від монтажу – зібрати всю конструкцію в одне ціле і змусити її правильно працювати – це досить захоплююче заняття. Причому воно цілком безпечне, так як робоча напруга всіх камер становить 12 Вольт. Якщо зможете самостійно встановити систему, то ви втомитеся від нав’язливих пропозицій сусідів і друзів. Вартість самостійного монтажу в кілька разів менше, ніж при зверненні в спеціалізовану фірму.

  Невелика знайомство

  Ви можете сконструювати своїми руками систему відеоспостереження з простої веб-камери. Для цього необхідно використовувати подовжувач, але його довжина не повинна перевищувати 5 м, в іншому випадку пристрою не вистачить струму і воно не запуститься. Для того щоб зробити запуск запис при наявності руху в приміщенні, необхідно використовувати спеціальні програми. Навіть можна налаштувати плеєр VLC, правда, для цього доведеться писати командні файли.

  Якщо не вистачає пристрою струму, потрібно використовувати додаткове джерело живлення. USB-кабель має 4 дроти – два сигнальних і стільки ж живлять. Чим довше провід, тим більше втрати. Тому необхідно поряд з веб-камерою ставити блок живлення на 5 Ст. Такої системи цілком достатньо, якщо вам потрібно спостерігати за однією кімнатою. Але при цьому комп’ютер повинен бути постійно включений. Крім того, для більшої надійності в кімнаті постійно повинен горіти світло. При відсутності освітлення навряд чи вийде побачити те, що буде зображено на запису.

  Читайте також:  Фарбування стелі: технологія, вибір фарби та інструментів

  Планування системи відеоспостереження

  Перш ніж купувати все обладнання і починати монтаж, необхідно намалювати ескіз, на якому зобразити всю територію вашої ділянки. Також слід відповісти на ряд питань:

 • В якому місці буде знаходитися відеореєстратор? Це, по суті, мініатюрний персональний комп’ютер, який виробляє обробку сигналів з відеокамер, записує їх на жорсткий диск і видає на екран монітора. Деякі моделі можна підключити до мережі інтернет, тому сигнал від нього можна переглядати в будь-якій точці світу. Якщо там, звичайно, є доступ до інтернету. У приміщенні, в якому встановлюється реєстратор, повинно бути оптимальне співвідношення вологості і температури.
 • Яку за площею територію фіксуватимуть відеокамери? Також слід враховувати висоту і ширину горизонтального кута. Наступне питання – яку кількість камер потрібно для забезпечення спостереження за територією? Вам при проектуванні необхідно всього два приладу – лінійка і транспортир. Всі необхідні параметри (наприклад, кут огляду) вказані в паспорті до відеокамери. Порахуйте, яку кількість камер потрібно вам для реалізації усієї системи. Рекомендується використовувати камери з вузьким горизонтальним кутом (не більше 90 град.). Застосовувати пристрої з ширококутним об’єктивом (до 150 град. не рекомендується). Максимальна кількість камер залежить від того, скільки каналів у реєстраторі. Існують конструкції, в яких є від 4 до 16 входів.
 • Максимальна відстань від реєстратора до камер – це один з найважливіших параметрів. Не забувайте, що красива укладання кабелів – це значний перевитрата матеріалу, тому завжди потрібно робити запас як мінімум 10 %.
 • Здійснення віддаленого доступу до реєстратора – вирішите відразу, можна буде зайти на нього через мережу інтернет? Найкраще підключати пристрій до мережі за допомогою провайдера, який надає доступ не через бездротові комунікації. Чи варто говорити про те, що такі мережі набагато дорожче, ніж дротові. Крім того, у них заявлена швидкість не тільки вищі, але і стабільніше – тому рекомендується довірятися провайдерів, що надають доступ до мережі по оптичному волокну або ADSL. Рекомендується також використовувати статичну адресу.
 • Вирішіть, чи потрібно підключати всю систему до телевізора, встановленим в якій-небудь кімнаті? Адже в будь-якому реєстратора є можливість підключення до монітора або телевізора для трансляції картинки. Якщо відстань від реєстратора до телевізора не більше 20 м, то можна реалізувати таку систему. Але чи є сенс робити її – залежить від вашого рішення.
 • А тепер давайте поговоримо про те, які необхідні аксесуари для нормального функціонування системи відеоспостереження. Своїми руками для дому її можна зробити буквально за 1-2 дні, маючи в наявності все необхідне.

  Використання додаткових аксесуарів для системи

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Що ж вам потрібно застосовувати, крім основних компонентів? Давайте розберемо все по поличках. Вам потрібні такі матеріали та інструменти:

 • Коробки для акуратного монтажу проводів.
 • Лампа високої потужності з датчиком руху – вона необхідна для освітлення. Деколи інфрачервоних джерел недостатньо для повноцінного освітлення території.
 • Щоб забезпечити бездротове мовлення між роутером і реєстратором, необхідно використовувати адаптер Wi-Fi. Але набагато надійніше і дешевше буде використовувати простий кабель, який ми звикли називати кручений парою. Рекомендується заздалегідь дізнатися, як зробити відеоспостереження своїми руками, щоб не допустити помилок при монтажі.
 • Безперебійник – цей прилад необхідний, якщо необхідно постійне харчування системи. Дуже часто в деяких районах відключають електроенергію. Цей прилад дозволяє забезпечити роботу системи в автономному режимі не менше 2-х годин.
 • Читайте також:  Коробочки для подарунків своїми руками — маленькі, на день народження або весілля, схеми та ідеї дизайну

  В деяких випадках допускається застосовувати навіть генератори на бензині, якщо, звичайно, вони входять в систему електропостачання будинку.

  Трохи про відеореєстраторові

  А тепер про те, як зробити відеоспостереження своїми руками і правильно вибрати компоненти системи. Давайте опишемо можливості, які дає вам навіть простий відеореєстратор:

 • Він може отримувати і транслювати відеосигнал з декількох камер (причому незалежно від того, який тип у них). Кількість камер – від одного до 16.
 • Він може виробляти запис сигналу на жорсткий диск або флеш-накопичувач. Без нього зробити повноцінну систему відеоспостереження будинку своїми руками не вийде.
 • Надає можливість запису файлів на флеш-носій, MicroSD-карту. Зазвичай в реєстраторі є кілька портів USB, до яких можна підключити будь-який зовнішній пристрій – навіть мишку.
 • Підключення до персонального комп’ютера. Отже, його також можна з’єднати з роутером і передавати сигнал через мережу інтернет на віддалене робоче місце.
 • За допомогою кабелів VGA або HDMI можна передавати сигнал на телевізор або монітор.
 • Деякі моделі можуть надсилати листи на електронні адреси. Головне – правильно вказати адресу і підключити пристрій до мережі. Ось як зробити відеоспостереження будинку своїми руками і отримувати про всі неполадки повідомлення на свій особистий адресу. Це буде корисно, якщо ви конструюєте систему для дачі, щоб охороняти її взимку.
 • Ви можете здійснювати управління камерами, обертати їх навколо осі, якщо такі функції наявні.
 • Якщо придивитися уважніше, то виявиться, що побутової програвач дисків займає менше місця, ніж відеореєстратор. Якісні моделі коштують недешево, але ціна постійно знижується. Приблизна вартість реєстратора порядку 5000-10000 рублів, витрачати більше 15000 не варто.

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Це вже можна назвати марнотратством. Звертайте увагу при виборі на дозвіл – FullHD вистачить, щоб навіть у складних умовах можна було роздивитися обличчя людей. Зробити якісну систему відеоспостереження в квартирі своїми руками набагато простіше – всі камери можна використовувати без захисту від вологи. А це істотно здешевлює всю систему.

  Вимоги до жорсткого диска

  Давайте розглянемо простий приклад. Наприклад, у вас є жорсткий диск шпиндельного типу об’ємом близько 1 Тб. Вартість такого гаджета на ринку близько 4000 рублів. Припустимо, при запису відео роздільною здатністю 720р у вас на диск вмістилося всього 25 днів. Отже, ви зможете зберігати максимум один місяць. Більш дешеві диски помістять у собі меншу кількість інформації.

  Рекомендується використовувати в реєстраторах диски із зеленими етикетками. Висока швидкість не потрібна, зате енергоспоживання і ступінь нагріву мінімальні. У реєстраторах краще всього використовувати диски розміром 2,5 дюйма (такі застосовуються в ноутбуках). Реалізувати систему прихованого відеоспостереження своїми руками можна досить просто навіть при відсутності жорстких дисків – необхідно застосовувати флеш-накопичувачі.

  Електропроводи і кабелі для передачі даних

  Не варто думати, що якщо вартість проводів низька, то вимоги до них такі ж. Вам потрібно зробити максимально якісне харчування – не можна допускати наявності стрибків напруги. Від цього безпосередньо залежить ресурс всіх компонентів. Чим краще організуєте харчування, тим довше прослужить вся система. Дроти будуть працювати в дуже екстремальних умовах – на них впливає дощ, сніг, високі і низькі температури. Необхідно, щоб у проводів була міцна основа, хороша ізоляція і максимально якісна оплітка. Тільки в цьому випадку камери відеоспостереження на дачі своїми руками встановити їх досить просто) прослужать довго і не будуть проявлятися різні електронні хвороби.

  Трохи про джерела живлення і бесперебойники

  Це частини системи, на які покладене відповідальне завдання – зробити перетворення з 220 В на 12. Всі компоненти системи відеоконтролю потребують стабільне та максимально якісне джерело живлення. Як правило, відеокамери ламаються при наявності стрибків напруги. Рідше відбуваються поломки із-за поганої погоди, заводського браку або дій хуліганів. Не варто економити на джерелах живлення.

  Читайте також:  В’язані дитячі костюмчики для новонароджених — вибір пряжі для немовляти, урок для початківців

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Середній по функціональності прилад може забезпечити стабільну роботу парочки камер, роутера і реєстратора протягом кількох десятків хвилин. Звичайно, на ніч не вистачить такого джерела. Але при частому і короткочасному відключенні такий безперебійник виявиться досить до речі. Якщо ви не впевнені у своїх силах і думаєте, що не зможете правильно з’єднати всі електричні дроти, знайдіть досвідченого монтера. В іншому випадку ручатися за якість монтажу не можна. Якщо вирішите зробити своїми руками відеоспостереження через інтернет, враховуйте споживання мережевих адаптерів.

  Що можна сказати про камерах?

  Існує два типи відеокамер для спостереження:

 • Стаціонарні.
 • З поворотними механізмами.
 • За типом кріплення:

 • До вертикальних поверхонь.
 • До стелі.
 • Також можна знайти прилади з інфрачервоною підсвіткою, захистом від вандалів, з мікрофонами, динаміками. Деякі моделі можуть змінювати фокусну відстань. На деяких можна міняти об’єктиви, ширину вертикального або горизонтального кутів. Практично у всіх камер ступінь надійності висока, головне – організувати правильне харчування.

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Одна з головних характеристик камери – це дозвіл. Само собою, прилади з роздільною здатністю 360 × 288 і менше використовувати не можна – вони морально застаріли. Навіть пристрою з роздільною здатністю 640 × 480 вже пішли в минуле. Застосовуйте в системі відеоконтролю прилади, у яких дозвіл хоча б 720р. Більша частина пристроїв, здатних записувати відео в FullHD якості, пред’являють досить високі вимоги до реєстратора, каналу передачі даних і жорсткого диска. Для систем відеоспостереження для приватних будинків (своїми руками встановити їх нескладно) підходять китайські прилади – вони прості в монтажі, так і вартість досить низька.

  Висновок картинки на ПК або телефон

  Сигнал надходить від камер до реєстратора, який виробляє запис на жорсткий диск. Також можлива передача сигналу (вже записаного або поточного) до різним споживачам. Простий випадок – по витій парі до ноутбука або стаціонарного персонального комп’ютера. Але набагато зручніше підключати реєстратор до роутера і локальної мережі. У цьому випадку сигнал буде передаватися в інтернет за допомогою кабелю або Wi-Fi. Якщо використовується бездротовий зв’язок, то до реєстратору можна підключитися буквально будь-яким пристроєм – телефоном, електронною книгою, планшетом.

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Доступ до відеореєстратора може здійснюватися як через спеціалізовану програму, яка називається CMS, так і через інтернет-браузер. У програмі відображаються всі камери відеоспостереження. Своїми руками встановити і налаштувати ЗА зможе будь-який користувач. Що може робити програма:

 • Настроювати всі функції відеореєстратора.
 • Керувати камерами (регулювати яскравість підсвічування, кольоровість, виявлення руху).
 • Проводити запис трансльованого сигналу, редагування вже записаних файлів.
 • Надавати можливість попередження користувача про минулі події – про втрату сигналу, стрибок напруги і т. д.
 • Здійснювати висновок картинки в режимі онлайн на один або навіть декілька джерел.
 • Якщо ваш провайдер надає доступ до мережі інтернет зі статичним адресою, то можна без особливих зусиль зробити віддалене управління відеоспостереженням. Вам тільки потрібно налаштувати реєстратор і персональний комп’ютер, підключений до нього.

  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

  Потрібно відзначити, що більша частина мобільних операторів не дають працювати зі статичним IP-адресою. При наступному підключенні до мережі оператор видає клієнту нову адресу. У цьому випадку кращим рішенням виявиться з’єднання реєстратора з хмарним сховищем, яке виступить посередником між джерелом сигналу і засобом перегляду. Але якщо провайдер надає доступ до мережі зі статичним адресою, віддалене відеоспостереження своїми руками реалізувати набагато простіше.

  DvaGusya