Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Під час ремонту в квартирі або будинку кожен намагається застосовувати нові технології. Один з таких варіантів – заливний підлогу. Його роблять багато, тому що він має ряд переваг. Це довговічність, гладкий верхній шар, гарний зовнішній вигляд і безпека. Крім цього, стать не реагує на хімічний вплив і механічне. На поверхні повністю відсутні шви. Це красиво, до того ж не відбувається забивання пилом.

Часто холодець покриття застосовують під ламінат, але сучасні моделі можуть використовуватися самостійно. Особливо актуальні варіанти з 3D-ефектами. Чи Реально зробити заливні теплі підлоги своїми руками? Не маючи досвіду, але дотримуючись рекомендації, прийти до хорошого результату нескладно.

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

У процесі створення заливного підлоги своїми руками в приватному будинку або квартирі застосовуються яскраві кольори. Завдяки цьому будь-який житловий простір перетворюється і стає унікальним. Створити декор вийде, застосовуючи кварцові піски. Зустрічаються різні версії – глянець, матовий і шорсткий тип. Наявність малюнка повністю змінить інтер’єр.

Що потрібно мати під рукою для виконання робіт?

Перед тим як почати виробляти обробку підлоги в приміщенні, варто зібрати необхідні інструменти і матеріали:

 • Основний склад. Не можна економити кошти, тому що від розчину залежить якість створеного підлогового покриття.
 • Грунтовка.
 • Вимірювач вологості.
 • Будівельний рівень.
 • Відро для створення складу.
 • Електродриль або потужний шуруповерт.
 • Валик з голками.
 • Швабра, якою буде рівнятися поверхню.
 • Валик і шпатель.
 • Додаткові ємності.

Створити заливні підлоги своїми руками цілком реально при наявності даного списку компонентів. Коли все підготовлено, починається сама робота.

Перші кроки

Перш ніж почати сам процес, варто зрозуміти, що таке взагалі заливний підлогу. Він формується на основі, в ролі якої виступає бетонна стяжка або дерев’яне підставу. При цьому поверхня стає рівною і гладкою. Є прості способи створення – це покриття основи грунтовкою, після чого наноситься суміш. Виходить, що в монтажі настилається три шари.

Вважається, що заливний самовирівнююча підлога своїми руками на полімерній основі буде зробити складно. Тим більше що складові коштують дорого (хоча стартові роботи рівнозначні). Після заливається основний шар нівелюючого складу. Другий – це малюнок в об’ємному зображенні. Тільки після цього робиться фінішне покриття. Буде п’ять шарів, і останній вважається захисним. Кожен крок оздоблювальних робіт має свої нюанси. Щоб не помилитися, варто робити все поетапно.

Читайте також:  Ліквідатор від бур’янів — інструкція по застосуванню засобу

Приступаємо до роботи

На першому етапі все готується і повністю продумується дизайн. Зазначимо, що заливний підлога повинна фіксуватися на підставі, яким є бетонна поверхня. Щоб створити таку основу, доведеться прибрати пил і бруд і виправити нерівності. З дерев’яним покриттям роботи буде більше. Якщо дошки старі, їх міняють, а іноді і зміцнюють. Далі проводиться шліфування нерівностей. Далі заливний підлогу вливатиметься, і наявність щілин повністю виключається. Як зробити заливний підлогу своїми руками?

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Для видалення порожніх просторів застосовується будівельний герметик або ж розчин на основі цементу. Грунтувати потрібно будь-яку первісну поверхню. Дерево обробляємо більш ретельно. При наявності паркетної дошки, лінолеуму, плитки потрібно провести демонтажні процедури. Ці роботи потрібні обов’язково, інакше не вийде створити ефект.

Захисні роботи

При створенні заливних полів своїми руками варто задуматися про захист майбутньої поверхні від тріщин. Щоб добитися потрібного ефекту, застосовується демпферна стрічка. Вона продається в будь-яких будівельних магазинах. У процесі роботи застосування її допоможе уникнути дефектів і похибок. Крім цього, стрічка захищає від проникнення непотрібних звуків. Ширина вибирається в залежності від розміру підлоги.

Можна зробити заливний підлога у ванній своїми руками або на кухні, також часто він робиться в спальні. Існують і інші засоби звукоізоляції, але впоратися з їх створенням нелегко. Для людей, які починають освоювати такий процес, не варто ризикувати і йти по складному шляху. Адже деякі роботи неможливі без додаткових навичок.

Нанесення ґрунтових складів

Щоб заливний підлогу вийшов якісним, обов’язково використовуються ґрунтувальні суміші. Їх основне завдання – створити зчеплення першого шару з основою. Крім цього, вона захищає підлогу від виникнення дефектів і нерівностей. У магазинах вистачає продуктів від виробників таких складів. Але перед початком варто проконсультуватися з майстрами і точно слідувати інструкції по нанесенню.

За допомогою валика наноситься грунтовка по всьому периметру. Коли підлога має гарне покриття, вистачає і одного шару. Якщо в процесі активне вбирання, то через 4-5 годин при повному висиханні наноситься розчин ще один раз. У підсумку перед початком інших робіт повинна бути рівна, злегка мерехтлива поверхню.

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Створити заливний підлогу своїми руками в приватному будинку – це значить поміняти інтер’єр і йти в ногу з новими віяннями. Як тільки шар грунтовки висихає, треба по всьому периметру майбутнього покриття пройтися піском. Це підвищить рівень зчеплення всіх шарів. Після цього варто зачекати близько 24 годин і лише потім виконувати інші роботи.

Полімерні склади мають свої особливості. У приміщенні повинен бути певний температурний режим та рівень вологості. Якщо в кімнаті занадто волого, потрібно приміщення просушити. Так, після бетонування поверхні доведеться почекати до чотирьох тижнів. Заливна підлога в будинку своїми руками робиться з-за цього дуже довго. Але якщо не дотримуватися правил, нічого не вийде.

Читайте також:  Як позбутися від мух в заміському будинку — ефективні методи боротьби з комахами

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Маяки

Найчастіше склади, що наносяться на поверхню підлоги, мають властивість до самовирівнювання. Але краще виставити маяки. За допомогою будівельного рівня бруски монтуються на відстані близько одного метра. Коли заливка відбувається в товщину більше одного сантиметра, то без таких маніпуляцій не обійтися.

Який склад вибрати?

Щоб не виникало питань і проблем в процесі роботи, краще вибирати нівелює складу від відомого виробника. Всі вони розлучаються з дотриманням пропорцій. Перед тим як відправитися в магазин, кожен прораховує, скільки буде потрібно мішків суміші. В середньому, щоб зробити заливний підлогу в будинку своїми руками в 1 мм, що необхідно півтора кілограма маси. Це за умови, що стартова поверхня ідеальна. Але рекомендується брати з запасом. В роботі повинна застосовуватися одна марка сухого складу.

Типи підлог

Є різні види заливних полів. Вони можуть бути:

 • З бетонної суміші. Найчастіше вона виступає як стартове покриття для подальшого декорування. В основі складів присутній цемент з додаванням інших полімерів.
 • Декоративним. Такі покриття вже виступають як самостійний підлогу. Створюються з урахуванням наявного або майбутнього інтер’єру.
 • Поліуретановим. Така підлога точно не може перебувати в житловому приміщенні. Основний плюс – це тривалий термін експлуатації і стійкість до механічного впливу. Однак такі підлоги дуже дорогі і тому в основному використовуються на складах.
 • Епоксидним. Покриття відрізняється великою товщиною, тому для будинку або квартири робити його неактуально. Він витримує будь-які механічні навантаження, так що застосовується в офісних будівлях, гаражах і т. д.
 • 3D. Це унікальне покриття відрізняється своїм виглядом і приваблює багатьох. Найчастіше можна зустріти в житловому приміщенні. Така підлога додає дизайну особливий і сучасний вигляд.

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Будь-який з цих варіантів підлягає монтажу. Єдина відмінність – застосовуваний матеріал і час для виконання.

Підготовка розчину та заливка

Після покупки суха суміш поступово всипається в ємність з водою. Все в потрібних пропорціях. Далі перемішується склад за допомогою дриля або шуруповерта і насадки. За консистенцією складу виходить як кефір, без грудочок і бульбашок. Щоб не помилитися у створенні вірною консистенції, потрібно регулярно помішувати суміш. Як зробити стяжка заливний підлогу своїми руками? Відео допоможе відповісти на це питання.

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Основні дії:

 • Перед тим як робити заливна підлога, поверхня злегка зволожують. Далі починають вливати розчин. Надходження відбувається його так, щоб не було різких перепадів. Щоб виходило швидко і красиво, працюють удвох. Один змішує розчин з урахуванням інструкції, а інший носить склад і вливає на підготовлену поверхню. У роботі задіяний шпатель, акуратно все наноситься в область кутів і стиків. Як тільки заливні підлоги своїми руками виконані, прибираються маяки.
 • Щоб пройтися по такій поверхні, надівається взуття з шипами. У складі збираються бульбашки. Від них позбуваються спеціальним голчастим валиком. Ця процедура має пройти протягом півгодини, потім часу все почне тверднути.
 • В процесі не можна допускати пересихання складу. Тому рекомендується створити умови з дозволеною вологістю і температурою.
 • Як тільки перший шар висохне, треба почекати 48 годин. Далі починають наносити другий.
Читайте також:  Як зшити спідницю-олівець своїми руками: покрокова інструкція для початківців

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Кожен матеріал вимагає своїх умов для роботи. Але заливні підлоги самостійно може зробити кожен завдяки покрокової інструкції. Заливна підлога, своїми руками зроблений, з поліуретаном потрібно ретельно готувати. На відрізок часу до 12 годин вся площа засипається піском. Ці нюанси обов’язкові до виконання, інакше результат розчарує.

Про що не можна забувати?

Щоб підлога вийшов красивим, потрібно враховувати нюанси. Один з них – це створення швів. Потрібно по всьому периметру готової підлоги створити поглиблення. Вони будуть приблизно в третій частині ширини готового затоки. Отримане відстань заповнюють ущільнювачем, а після – герметиком. Але для чого це потрібно? Можуть з’являтися тріщини. Вони повністю зіпсують весь вигляд, і доведеться все покриття піддавати демонтажу. Так варто поступати у відношенні великих залитих площ.

Як зробити заливний підлогу своїми руками: покрокова інструкція

Найкрасивіші і затребувані заливні підлоги на сьогодні – типу 3D. Ця система вимагає уважності і додаткових складових. Але в будь-якому випадку при роботі з полімерами потрібно бути акуратними і не забувати про обережність. Для цього приміщення, в якому ведуться роботи, повинне добре провітрюватися. Людина, що виконує оздоблювальні роботи, застосовує захисні засоби. У будь-якому випадку заливний підлогу в будинку або квартирі своїми руками зробити не так складно, маючи невеликий обсяг корисної інформації. Таке дизайнерське напрямок прослужить досить довго і буде привертати увагу. Великий плюс у тому, що такі підлоги цілком вписуються в будь-яке приміщення. Вони виглядають не тільки в квартирі, але і в гаражі, і в офісі.

Висновок

Отже, ми з’ясували, що таке заливний підлогу і як його зробити своїми руками. Як бачите, процедуру можна виконати самостійно, проте для цього потрібні час і певний набір інструментів. Дотримуючись покрокової інструкції, заливна підлога своїми руками можна зробити дійсно якісно.

DvaGusya