Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

У кожному житловому приміщенні є ванна або туалет. Двері, як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони повинна відмінно підходити по дизайну приміщення. Важливим фактором, від якого залежить термін служби виробу, є матеріал виготовлення. Також є приміщення, де для дверного полотна не зовсім стандартний отвір, тому доводиться скорочувати або зменшувати ширину дверей. Як це зробити правильно?

Види

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

Багато хто задається питанням, які двері у ванну або туалет встановити, а також які види цих виробів. Їх можна класифікувати в залежності від конструкції.

Так, класичні розстібні двері з будь-якого матеріалу досі популярні й актуальні. До того ж вони не вимагають додаткових витрат часу на установку, так як петлі, якими вони кріпляться до дверного полотна, встановлені заздалегідь. Серед недоліків можна відзначити незручність користування, особливо в маленькому приміщенні. У такому випадку потрібно вибирати вироби, які не відкриваються всередину ванною або туалету, а назовні.

Також є вироби, які економлять простір. До них відносяться відкатні або розсувні двері. Такі дверні полотна працюють безшумно і не мають порогу, що є більш безпечним для проживаючих осіб. До того ж розміри дверей у ванну і туалет не мають особливого значення, так як робляться тільки на замовлення. Єдиним недоліком є додаткові витрати як за часом, так і по грошових коштах на встановлення такої конструкції.

Різновидом дверного полотна виступають також складні вироби. Вони виготовлені з декількох вертикальних полотен, які складаються при відкриванні або закриванні. Вони можуть відкриватися тільки на одну сторону або мати книжкову розкладку. Але при частому використанні шкіряна або текстильна стрічка між вертикальними полотнами протирається, і виріб втрачає свою міцність. До того ж з часом з’являється додатковий шум при використанні, і немає ефекту усамітнення.

Є також менш популярні моделі. До них відносяться двері з ротаційним механізмом, який дозволяє полотну відкриватися на 180 градусів, що зручно для літніх людей або людей з обмеженими можливостями.

Матеріали

Розрізняють три види матеріалів для виготовлення дверей для ванної та туалету: дерево, пластик і скло. Кожен з цих матеріалів володіє перевагами і недоліками.

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

Скляні аналоги дверних полотен не втрачають свій первісний вигляд при використанні, не бояться підвищеної вологості в приміщенні і реагують на зміну температур. Такі моделі екологічно безпечні, звуконепроникні прості у догляді, можуть мати різний дизайн або колірне рішення і підходять до будь-вже наявний інтер’єр. Але будуть пропускати світло, мають велику вагу і невеликий вибір по відношенню до колірній гамі.

Пластикові двері у ванну стоять у найнижчій ціновій категорії. Ці вироби не піддаються процесам гниття, так як не реагують на підвищену вологість, не деформуються, мають легку вагу і прості в установці і догляді. Такі моделі можуть бути представлені в різній формі або кольорі. Часто виробники наклеюють додатково на пластикові двері спеціальні плівки з імітацією кольору дерева або іншого варіанта. Серед мінусів можна відзначити неможливість реставрації при деформації.

Читайте також:  Трококсил для собак – інструкція, як застосовувати

Класичні дерев’яні двері є найбільш популярними. Незважаючи на те, що вони стоять у досить високої категорії, може розбухати і деформуватися під впливом підвищеної вологості, але є найбільш екологічно чистими, мають приємний свіжий аромат і тривалий термін служби. До того ж у таких дверей можна змінити довжину або ширину при необхідності, особливо у випадку нестандартного дверного отвору.

Розміри

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

Для того щоб підібрати дверне полотно, яке ідеально вписується в дверний отвір, варто правильно зробити виміри. При цьому в кожному приміщенні будуть відрізнятися стандарти виробів.

У середньому найменшою шириною дверей вважається розмір 400 мм, а найбільшою – 1000 мм. В таблиці вказані стандартні розміри, які допоможуть правильно підібрати двері. Якщо ж стандарти значно відрізняються від наявних розмірів дверного полотна, тоді варто скористатися замовленням виготовлення вироби на замовлення.

Полотно, мм Отвір, ширина, мм Отвір, висота, мм
550 х 1900 590 – 650 1950 – 2000
600 х 1900 640 – 700 1950 – 2000
600 х 2000 540 – 700 2050 – 2100

Колір

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

При виборі колірної гами для дверного полотна варто відштовхуватися не тільки від уже має інтер’єру в приміщенні, але також він дизайнерського рішення або інших ближніх дверей. Таким чином, як на фото, двері у ванну кімнату і туалет будуть органічно вписуватися в приміщення. По текстурі це повинен бути гладкий і зручний матеріал, який не сильно забруднюється.

Найбільш популярними колірними рішеннями на ринку є білий колір і забарвлення під натуральне дерево. Часто у виробах присутні скляні матові вставки. Найбільшу кількість різних модифікацій щодо кольору мають пластикові двері. Але вони більше призначені для місць громадського користування, а не житлового приміщення, так як мають ряд мінусів серед інших матеріалів виготовлення, хоча і коштують недорого.

Дизайн

Для того щоб створити простий двері у ванну або туалет дійсно дизайнерський продукт, можна використовувати всілякі вінілові наклейки, вироби з поліуретану, який створює додатковий об’єм і рельєф на двері. На дерев’яних варіантах добре виглядають дерев’яні візерунки.

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

Найбільш сучасним методом в стилі хай-тек є приховування дверного полотна, тобто його фарбування в такий же тон, як та стіна. Це створює ілюзію цілісності, так як не відразу можна розглянути саму двері. Дизайн – це політ фантазії будь-якого мешканця приміщення, можна також скористатися послугами фахівців або професіоналів, які допоможуть втілити всі бажання в реальність.

Поради щодо вибору

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

При виборі потрібно в першу чергу визначитися з кольором, відповідним під інтер’єр в приміщенні, модифікацією, а також розміром дверей в туалет або ванну. Якщо дверний отвір нестандартного розміру, тоді варто звернути увагу на виготовлення індивідуальних моделей або вибрати матеріал виготовлення, який підійде для подальшого видозміни дверного полотна при необхідності.

Читайте також:  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

Також треба враховувати наступні моменти при виборі: звукоізоляція, несхильність підвищеної вологи, що специфічна для цього приміщення. Двері не повинні боятися ні вогкості, ні грибків, а також не деформуватися і не розбухає при використанні.

Додатково варто придивитися не тільки до класичних навстіж моделям, але і розсувним, що з кожним роком стають більш популярними через їх економії простору. Також варто обрати виробника, перевіреного часом і має всі сертифікати якості на свою продукцію.

Особливості установки

Які вибрати двері для ванної та туалету: фото, приклади

При установці дверей у ванну і туалет потрібно залишати невеликий зазор між дверним полотном і отвором для поліпшення процесу вентиляції закритого і підвищеної вологості приміщення. Важливо при цьому вибирати якісну фурнітуру, тобто ручки і петлі, так як такі вироби піддаються частого використання і підвищеному навантаженні.

При установці дверей в туалет або ванну важливо, щоб відстань між нижньою частиною дверей і підлогою становило не менше 5 див. В разі затоплення закритого приміщення вода там накопичуватися не буде, а буде витікати через зазор між дверима та підлогою.

Також важливо звертати увагу на дверний проріз, якщо він кілька вже, ніж сама двері, тоді варто вибрати дерев’яні аналоги або виріб під замовлення. Внутрішній край дверей повинен знаходитися на тому ж рівні, що і стіна облицювання або в санвузлі. В іншому випадку цей край доведеться спилювати і зменшувати.

Що робити, коли двері у ванну і туалет ширше отвору?

Якщо двері трохи ширше дверного отвору, тут важливо звернути увагу саме на матеріал виготовлення. Так, не кожне виріб можна розпиляти для того, щоб зменшити ширину, але також не кожен дверний отвір можна зробити ширше.

Збільшення дверного отвору виглядає не дуже естетично, особливо, коли двері у ванну або туалет, а також на кухню або комору кімнату розташовуються поруч. Така асиметрія негармонійно виглядає в приміщенні.

У більшості випадків видозмінюється не дверний проріз, а саме двері в ванну кімнату і туалет, особливо якщо виріб виготовлено з дерева. Кілька спиляти або стесати виріб з одного боку – не складе великої праці. Місце, де дверне полотно зменшувалась, можна в подальшому зафарбувати лаком в тон самого виробу. Пластикову двері не вийде так легко зменшити в розмірах, так і місце зменшення ширини завжди буде виглядати нерівно. Тому в такому випадку, коли двері не зовсім стандартний, краще віддати перевагу саме дерев’яним аналогам, які легко піддаються модифікації.

Як зменшити довжину двері в санвузол?

При маленькій довжині дверного отвору, особливо в нестандартному приміщенні, вкоротити вийде тільки двері для ванної та туалету, виготовлені з дерева. Саме такий матеріал дає можливість змінювати довжину дверного полотна без втрати якості та естетичного вигляду.

Читайте також:  Дизайн стелі: приклади оформлення для різних кімнат (фото)

У більшості випадків відпилюють саме нижня частина, але тут потрібно звернути увагу на фіксатори, тобто кріплення дверей безпосередньо до дверного полотна. Вони повинні розташовуватися правильно, від чого залежить можливість безперешкодного закривання і відкривання дверей.

Відомі виробники

Виробників дверей у ванну кімнату і туалет досить багато. Розглянемо найбільш великих виробників продукції, які за багато років існування на ринку підтвердили якість своїх виробів і користуються найбільшою популярністю серед споживачів.

  • Фабрика «Дера» (виготовляє сертифікований товар, що відповідає всім стандартам Дсту, спеціалізується на виробах з дерева, пластику, а також моделях зі скляними вставками).
  • Компанія «Волховец» (може запропонувати велику різноманітність товарів, що задовольнить навіть самий вишуканий смак клієнта, спеціалізується на виготовленні комбінованих дверей з різних матеріалів).
  • Фірма «Олександрійські двері» (випускає товари тільки з деревини, надає гарантію якості на 3 роки на кожну позицію своїм клієнтам).
  • Фабрика «Софія» (тут виробляються двері для ванної та туалету з елементами італійського дизайну, є моделі вологостійкі або сухі, а також зі вставками скла, як матового, так і глянсового, або дзеркал).
  • Via Plast (Україна) та Rehau (Німеччина) – спеціалізуються на металопластикових дверях різних форм і колірних рішень.
  • Фінська фірма Jeld Wen (Jite) випускає товари як для житлових приміщень, так і для саун або лазень (такі найменування володіють високою вологостійкістю і обробляються протигрибковими засобами).

Способи декорації дверного полотна

Найчастіше колір двері вибирається з холодних тонів. При цьому деякі господині вважають за краще їх додатково прикрашати, щоб саме приміщення виглядало більш затишним, комфортним і естетично красивим. Одним з видів дизайну дверей для ванної та туалету є декупаж. Також це ще один із способів творчо проявити себе. Для прикраси поверхня двері обробляється спеціальними засобами і забирається зайва бруд. Можна використовувати всілякі картинки на серветках або просто роздруківках, щоб нанести зображення на двері. Тут справжній політ фантазії.

Крім декупажу дверей можна просто пофарбувати їх в інший колір або кілька відтінків відразу при бажанні, нанести зображення за допомогою трафарету, наклеїти шпалери або наклейки під замовлення. Але варто пам’ятати, що малюнки найбільш вдало і красиво виглядають саме на дерев’яних полотнах. Якщо двері пластикова або скляна, краще віддати перевагу всіляким наклейками або фотошпалери, тим більше що поверхня таких виробів максимально гладка і рівна.

Підсумок

При виборі виробів потрібно звертати увагу не тільки на фото дверей у ванну і туалет, але також врахувати безліч різних чинників від виду виробу до матеріалу і розмірів. Також треба враховувати інтер’єр приміщення, щоб зробити його лаконічним і закінченим.

Перераховані вище поради і характеристики кожної моделі допоможуть зробити правильний вибір, який буде не тільки ідеально вписуватися в приміщення, але і радувати око не один десяток років.

DvaGusya