Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

Одним з головних атрибутів любителя підлідної риболовлі є ящик рибалки-зимника. Це нескладне пристосування створює комфортні умови під час лову (служить сидінням, є сховищем для риби, захищає лунку від вітру), а також призначений для зручного зберігання і перенесення снастей.

Звичайно, його легко придбати в багатьох спеціалізованих магазинах, але моделі промислового виробництва не завжди можуть задовольнити бажання власника. Тому багато рибалки роблять ящик для зимової риболовлі своїми руками. Про матеріали і способи виготовлення можна поцікавитися у більш досвідчених товаришів.

Вимоги, що пред’являються до спорядження

Досвідчені рибалки радять підбирати розміри ящика для зимової риболовлі під уже використовуване спорядження, а зовсім не в зворотному порядку. Тому краще спочатку зібрати всі необхідні для рибної ловлі пристосування, прикинути їх обсяг, залишити ще місце для майбутнього улову – це і буде необхідна ємність перенесення.

Рибальський ящик, як і будь-яке інше пристрій, повинен відповідати деяким вимогам:

 • Він повинен мати малу вагу, так як рибалці деколи доводиться долати кілька кілометрів по засніженому льоду, а зайву вагу нести на своїх плечах не дуже приємно.
 • Практичність ящика повинна забезпечувати як вільне приміщення необхідних речей всередину пристрою, так і легкість їх виймання.
 • Виходячи з оптимальної місткості, виготовлений своїми руками ящик для зимової риболовлі повинен бути розрахований на укладання всіх необхідних снастей.
 • Будь ящик не повинен скрипіти під вагою людського тіла, тому потрібно забезпечити достатню міцність конструкції.
 • Ремінь для перенесення риболовного ящика повинен мати велику ширину, щоб забезпечити комфортне його носіння. Він має регулюватися по довжині і не скручуватися в процесі експлуатації.
 • Дно і стінки повинні бути герметичними, щоб виключити попадання вологи всередину пристрою. При наявності щілин шви необхідно промазати герметичним засобом.
 • Читайте також:  Где используется азотная кислота

  Види ящиків

  В основному саморобні ящики для зимової риболовлі, як і промислові моделі, умовно можна класифікувати за характером матеріалу, який використовується при їх виготовленні.

  Найчастіше рибалки воліють такі конструкції:

  • Металеві ящики. Мають досить хорошу надійність і міцність. Приваблює рибалок прекрасна стійкість і тривалий термін служби металевих конструкцій. Але на великому морозі метал може переохолоджуватися, що може призвести навіть до травм рук.

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  • Конструкції з пластика. Стали дуже популярні останнім часом. Причому сучасні умільці застосовують для виготовлення своїми руками ящика для зимової риболовлі різні види пластмас. Цей матеріал набагато легше металу, але от часто виникає проблема з малою стійкістю пластмасового вироби, тому доводиться збільшувати площу його дна.

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  • Дерев’яні конструкції. Трохи втрачають свою популярність, так як і вага їх досить великий, і деревина має малу вологостійкість, тому доводиться наносити великий шар фарби.

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  Виготовлення саморобних ящиків

  Такі пристосування можна побачити не тільки у початківців рибалок, але й у досвідчених, бувалих рибалок. І справа зовсім не у вартості пристрою, промислові зразки багатьох не влаштовують по своїм функціональним можливостям. Адже куди приємніше користуватися ящиком, в якому кожен елемент спеціально підігнана під власні бажання і потреби.

  Сам процес створення своїми руками ящика для зимової риболовлі повністю залежить від фантазії і матеріальних можливостей власника. Дуже популярними стали останнім часом моделі, виготовлені з морозильної камери від старого холодильника, великій пластмасовій каністри, а також різних видів пінопласту. Але і старі, надійні дерев’яні конструкції не втратили свою актуальність.

  Виріб з каністри

  Ящик для зимової риболовлі з каністри – виріб вельми практичне, легке і містке, однак при великому морозі корпус може тріснути, що є його основним недоліком.

  Саме виходячи з необхідної місткості скриньки, підбирається розмір каністри. Порядок проведення операцій наступний:

 • Щоб утворилася відкрита ємність, спочатку зрізаємо верхню частину каністри.
 • Потім потрібно посилити верх скриньки, для чого потрібно по зрізу прикріпити металеву смужку.
 • Провести утеплення корпусу каністри зовні, щоб уникнути розтріскування матеріалу на морозі.
 • Кришку можна виготовити з шматка товстої фанери. Для комфортного сидіння потрібно приклеїти на кришку лист поліуретану або пінопласту, обтянув його попередньо м’якою тканиною.
 • За допомогою невеликих меблевих петель, прикріплюємо кришку до корпусу з допомогою заклепок або болтового з’єднання.
 • Читайте також:  Пеларгонія зональна: догляд в домашніх умовах, розмноження, причини відсутності цвітіння, полив і обрізка

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  Можна виготовити кришку безпосередньо з каністри. Для цього робиться один пропил по центру верхньої частини, а потім два паралельних пропилу з двох сторін. При цьому верх каністри розділиться на дві частини. Стопором такої кришки буде служити загорнута пробка. Сидіння доведеться робити знімним, на липучках.

  Усередині корпусу встановлюються перегородки, які розділяють його на кілька функціональних відсіків, при цьому створюючи ребра жорсткості конструкції.

  Ящик зі старої морозилки

  Популярним виробом є ящик для зимової риболовлі з морозильної камери від старого, відслужило свій термін служби, холодильника. Така конструкція не боїться іржі, має малу вагу і достатня міцна. Щоб її виготовити, потрібно:

 • Вийняти морозильну камеру зі старого холодильника, попередньо від’єднавши всі робочі елементи пристрою. Така камера є вже на 70 % готовим корпусом майбутнього скриньки.
 • Далі виготовляємо дно пристрою, для чого вирізають відповідного розміру заготовку з листа оцинкованої сталі або алюмінію, залишаючи припуски для кріплення. Фіксується дно з допомогою болтового з’єднання, а ще краще – заклепок.
 • За бажанням робиться необхідну кількість перегородок, з того ж матеріалу, що і дно.
 • Кришку ящика можна виготовити як з металу, так і з листа фанери. Для комфортного очікування клювання сидіння потрібно обшити м’яким матеріалом.
 • За допомогою меблевих петель кришка кріпиться до корпусу заклепками або болтами.
 • Заключним етапом буде кріплення широкого ременя для перенесення виробу.
 • Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  При бажанні, щоб уникнути мимовільного відкривання скриньки, можна встановити на корпус і кришку металеві застібки.

  Пенопластовое пристосування

  Широке застосування знаходять сучасні матеріали, які мають невелику вагу, високу міцність, стійкість до вологи і перепадів температур. Так, ящик для зимової риболовлі з пінопласту у літній час можна використовувати як холодильник з-за відмінних теплоізоляційних властивостей матеріалу.

  Читайте також:  Хромування в домашніх умовах своїми руками: технологія процесу

  Для виготовлення ящика потрібно з листового пінопласту вирізати заготовки для бічних стінок, дна та кришки. Щоб зробити надійне скріплення цих частин, потрібно в них зробити пази. Причому в заготівлі для дна необхідно вирізати заглиблення на всіх чотирьох сторонах, а для бічних стінок досить паза тільки на трьох сторонах.

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  Потім за допомогою рідких цвяхів проводиться надійне склеювання всіх поверхонь. Для зміцнення конструкції можна зафіксувати заготовки між собою саморізами.

  Кришку виготовляють також з пінопласту, зробивши попередньо пази. Щоб прикріпити ремінь, доведеться посередині торцевій частині ящика вставити два відрізка щільної фанери, розташувавши їх зовні і всередині корпусу.

  Дерев’яний ящик

  Наявність сучасних матеріалів трохи відсунула на другий план застосування дерев’яних конструкцій. Зроблений своїми руками ящик для зимової риболовлі з фанери має велику вагу і погану захист від вологи.

  Виготовлення каркаса перенесення особливої складності не представляє. Підготовлені за розміром заготовки скріплюють між собою будь-яким доступним способом (шурупи, цвяхи). Для влаштування перегородок потрібно в бічних стінках вирізати пази.

  Ящик для зимової риболовлі своїми руками: матеріали, інструкції

  Кришку конструкції навішують за допомогою петель, використовуючи шурупи невеликого діаметру.

  Додаткові елементи

  Щоб виключити зісковзування скриньки з плеча при перенесенні, потрібно на його ремінь приклеїти невеликий шматок гуми або поліуретанового килимка.

  Дуже зручним пристосуванням для зберігання вудок є тримач з м’якої гуми, закріплений на внутрішній стороні кришки.

  Для ящика з каністри можна на бічні частини прикріпити кишеню, виготовлений з каністри меншого розміру.

  Пам’ятайте, що самостійно виготовлений ящик для зимової риболовлі – це функціональний пристрій, який допоможе рибаку доставити всі необхідні пристосування до місця лову, при цьому значно зберегти сили, а також ідеальне сховище для спійманої риби.

  DvaGusya