Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Петунія – один із найпопулярніших квітів у російських садах. І все це завдяки різноманіттю сортів, пишному і тривалому цвітінню, гарній сполучності з іншими рослинами. Петунія без перебільшення може стати окрасою будь-якої клумби, але тільки в тому випадку, якщо за нею здійснюється догляд. Однією з важливих умов якісного цвітіння можна вважати проведення регулярних підживлень. Завдяки добривам, квітка отримує можливість постійно формувати нові бутони і виглядати просто шикарно.

Правила внесення підживлення для петунії

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Основне правило підживлення петунії таке ж, як і у випадку з іншими культурами – краще недогодувати рослину, ніж перегодувати. Крім того, необхідно врахувати таке:

 • добрива, що вносяться, повинні відповідати етапу розвитку квітки, на початку вегетації потрібні підживлення з переважанням азоту;
 • починаючи з моменту цвітіння, застосовують добрива, в яких переважає калій та фосфор;
 • при змінах погоди або появі інших стресових факторів проводять додаткову обробку біостимуляторами (Епіном, Цирконом);
 • найкраще рослина засвоїть рідкі форми добрив як розчину;
 • перед проведенням кореневої підгодівлі клумбу треба полити, добрива вносять за годину;
 • якщо квітка сигналізує зовнішнім виглядом про дефіцит поживних речовин, краще провести позакореневе підживлення добрива, використовуючи його в слабшій концентрації, у такому вигляді потрібні елементи зможуть швидше засвоїтися рослиною;
 • не варто загодовувати слабку розсаду, її коріння все одно не може нормально виконувати свою функцію з всмоктування поживних речовин, дочекайтеся, коли рослини трохи зміцніють.

Графік підживлення не можна порушувати, якщо йдеться про петунія, посаджені в кашпо, де грунт виснажується дуже швидко.

Коли вносити добрива, терміни

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Через тривалий період вегетації петунію вирощують розсадою. Вперше підгодувати рослини потрібно буде через 5-6 днів після пікірування, використовуючи слабкий розчин комплексного добрива для квіткових культур.

Друге підживлення проводиться під час висадки розсади в ґрунт чи кашпо. Гранули комплексного добрива змішують із землею, куди потім садитимуть петунію. Наступне підживлення проводять через 2 тижні.

Надалі дотримуються такого ж графіка. Добрива вносять 2 рази на місяць, чергуючи органіку та мінеральні суміші. Підживлення потрібні петунії протягом усього вегетаційного періоду, у цьому випадку рослина буде цвісти до самих холодів.

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння та зростання на вулиці та в кашпо

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Петунія вдячно відгукується будь-які добрива. Це може бути мінеральні суміші, органіка, народні засоби. Виявляться до речі і промислові підживлення. Виробник зробив їх склад збалансованим з огляду на всі потреби квітучих рослин.

Мінеральні добрива

Мінеральні хімічні добрива насамперед відрізняються своїм складом. В одних сумішах переважає азот, в інших – фосфор та калій:

 1. Азотні добрива. Їх застосовують на початковому етапі зростання, щоб петунія активно гілкувалася, нарощувала листя та стебла. До цієї групи входять селітра та сечовина. Обидва добрива вносять у рідкому вигляді із розрахунку 20 г на 10 л води.
 2. Фосфорні добрива. До них відносяться фосфоритне борошно, суперфосфат, подвійний суперфосфат. Фосфоритне борошно працює повільніше, його частіше вносять на кислих ґрунтах. Суперфосфат засвоюється рослиною за 3-4 дні. Дозування залежить від того, яке саме добрива застосовується. Потрібно дотримуватися інструкцій.
 3. Калійні добрива. До цієї групи входять калімагнезія, монофосфат калію, сульфат калію. Цей елемент необхідний петунії перед висадкою розсади у ґрунт, під час бутонізації, у другій половині літа. До складу калімагнезії крім калію додатково входять магній та сірка. Монофосфат калію є сіль ортофосфорної кислоти. Підживлення забезпечує рослини калієм та фосфором. У сульфаті калію основними елементами є калій та сірка.
Читайте також:  Підживлення розсади помідор в домашніх умовах Як і чим правильно підживити

Мінеральні суміші більше підходять для застосування досвідченим садівникам, добре обізнаним про потреби петунії на тій чи іншій стадії зростання. Гранули вносять у ґрунт одночасно з поливом або розчиняють у воді і потім використовують для підживлення.

Органічні добрива

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Органіку переважно застосовують у фазі активного зростання петуній. З цією метою можна використати:

 1. Коров'ячий гній. Органіку змішують із чистою водою у співвідношенні 1:10 і настоюють під кришкою у теплому місці протягом 5-7 днів. Періодично склад перемішують для прискорення бродіння. Готовий настій фільтрують, розбавляють навпіл водою і використовують для підживлення петунії. Під кожен кущик слід вилити 0,5 л добрива.
 2. Пташиний послід. Підживлення на його основі готують за тим же принципом, що і у випадку з коров'ячим гноєм. Однак пташиний послід є концентрованим добривом, тому його розводять водою у співвідношенні 1:20. Після настоювання суміш також фільтрують і розбавляють наполовину водою, а потім використовують для підживлення.
 3. Біогумус також є видом органічного добрива. Продукт отримують під час переробки хробаками компостної маси. Після такого підживлення у рослин формується потужна коренева система.

До органічних добрив відноситься і верховий торф. Його можна наполягати у воді 2-3 дні, а потім поливати петунію отриманим настоєм. Можна розкладати торф під кущі. Його застосовують в основному на лужних ґрунтах, щоб привезти до норми показник кислотності.

Комплексні підживлення

Промисловість готова дбати про наші з вами рослини і з цією метою випускає безліч спеціалізованих добрив для різних культур. Зокрема петуніям сподобаються такі добрива:

 • “Уніфлор Бутон”;
 • “Кеміра Люкс”;
 • «Кристалон Рожевий»;
 • “Сад чудес”;
 • “Агрікола 7”;
 • “Майстер”.

Будь-який із цих засобів допоможе формуванню великої кількості бутонів, прискорить процес цвітіння.

На замітку! Деякі квіткарі практикують особливий спосіб підживлення петуній. Вони вносять комплексне добриво при кожному поливі, використовуючи їх у зовсім невеликих дозах. За відгуками, петунії в цьому випадку радують рясним та тривалим цвітінням.

Народні засоби

Багато дачників давно відмовилися від застосування хімії на своїй ділянці. Овочі та квіти вони підгодовують виключно органічними добривами та народними засобами. Найпопулярнішим добривом «з народу» є деревна зола. Отримати її можна безкоштовно, спалюючи рослинні залишки. При цьому користь золи для рослин очевидна, в ній міститься цілий комплекс важливих мінеральних елементів калій, фосфор, магній, марганець, бор. Крім того, в хід йдуть:

 1. Дріжджі. Дріжджовий розчин готують із пачки сирих дріжджів, 2 ст. ложок цукру та 10 л теплої води. Після того, як склад забродить, його використовують для поливу петуній. Таке підживлення сприяє розвитку коренів і розмноженню грунтової мікрофлори, покращує структуру грунту.
 2. Кропива. З бур'янів роблять настій, який застосовується для позакореневого підживлення. Скошеною кропивою заповнюють 10 літрове відро на 2/3, об'єм, що залишився, займає вода. Підживлення має наполягати протягом тижня. Перед застосуванням настій фільтрують та розбавляють рівною кількістю води. Склад забезпечує петунію великою кількістю азоту та деяких інших важливих елементів.
 3. Чайне заварювання. Спитий чай є чудовим засобом для мульчування посадок петунії на клумбі. Надалі заварка перемішається із землею, поступово розкладатиметься і вивільнятиме поживні речовини, які рослина поглине. Так само можна використовувати і кавову гущу.
 4. Цибулева лушпайка. Для підживлення знадобиться 20 г сухого лушпиння цибулі. Сировину заливають 4 л гарячої води та залишають для наполягання на 3-4 доби. Після цього підживлення можна використовувати для поливу петунії, попередньо розбавивши наполовину водою.

На замітку! Незвичайне добриво можна приготувати із морських водоростей. Підійде як свіжий, і висушений продукт. Сировину подрібнюють, промивають, закладають у ємність, потім доверху заливають водою. Добриво буде готове до застосування через 3 тижні. Склад використовують для обприскування петуній. Таке підживлення зробить рослини стійкими до несприятливих факторів, допоможе краще засвоювати поживні речовини.

Підживлення для ампельної петунії

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Відмінність ампельної петунії від звичайних сортів у її слабшій кореневій системі та надзвичайно довгих пагонах. У зв'язку з особливостями такі рослини хащі поливають та підгодовують. Квітки у ампельних сортів дрібніші. Щоб їх було більше, стебла прищипують.

Читайте також:  Що робити якщо розсада помідорів сильно витягнулася і дуже тонка Фото Відео

Ампельні сорти вирощують тільки в підвісних кашпо об'ємом не менше 5 літрів. Якщо рослин кілька, обсяг посадкової ємності збільшують до 15 л. Для підживлення рослин підійдуть комплексні промислові добрива, вони забезпечать рослини набором необхідних елементів.

Підвищити стресостійкість квітки допоможе обприскування янтарною кислотою. Така обробка захистить петунію від типових захворювань (сірої гнилі, борошнистої роси, бурої плямистості, фітофторозу). Грибок часто вражає саме ослаблені рослини. Ампельні петунії, що ростуть у кашпо, підгодовують частіше, ніж квіти в ґрунті. Добрива у разі вносять щотижня.

Чим підгодувати петунію, якщо жовтіє листя

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Поява жовтизни на листі дорослих кущів петунії свідчить про нестачу заліза. Через швидке зростання рослини часто відчувають дефіцит саме цього елемента. Хлороз, спричинений нестачею заліза, лікують, використовуючи «Февіт» або хелат заліза. Кожен із препарату необхідно застосовувати за інструкцією. Щоб фарбування листя відновилося, потрібно 3-4 підживлення.

Рідше причиною пожовтіння листя може стати нестача калію. Таке особливо часто трапляється при рясному поливанні. Калій швидко вимивається із ґрунту. Вирішити проблему допоможуть калійні добрива. Однак важливо спочатку визначити причину пожовтіння листя петунії.

Іноді жовтизна виникає через поливу твердою водою. Причина може полягати і в перезволоженні ґрунту, коли з ґрунту вимиваються азот, магній, цинк, сірка. І тут потрібно буде внести комплексне добриво. Низька температура повітря та ґрунту теж може стати причиною жовтизни. Викликають таке явище деякі хвороби, а також атаки шкідників (білокрилки, павутинного кліща, попелиці).

Важливо! Для початку слід виявити причину пожовтіння листя, а потім уже вживати заходів щодо її усунення.

Можливі помилки

Помилки, пов'язані з підживленням, допускають в основному недосвідчені квіткарі. Наприклад, вони можуть вносити добрива в недостатніх дозах або надто рідко. Результат відразу дасть про себе знати як зниження темпів зростання петунії, слабкому цвітінні.

Читайте також:  Як підв'язати помідори в теплиці з полікарбонату Фото Схеми Відео

Інша крайність – надмірна кількість підживлення. Наприклад, при подачі великих доз азоту на початку сезону рослина починає «жирувати», відрощує товсті потужні стебла та величезне листя на шкоду цвітінню. Перегодована петунія стає більше схожою на шпинат.

Ще одна помилка – полив клумби розчином добрив сухою землею. В цьому випадку склад проникає до коріння петунії в концентрованому вигляді, що може призвести до опіків. Вносити поживні суміші необхідно через 45-60 хвилин після поливу.

Поради квітникарів

Чим підгодувати петунію для рясного цвітіння

Більшість однорічників невибаглива, чого не можна сказати про петунію. Цій рослині потрібен дбайливий догляд. Щоб культура розкрила весь свій потенціал, їй, крім добрив, необхідні поливи, обрізання, захист від шкідників. Досвідчені квітникарі пропонують кілька порад щодо догляду за культурою в цілому та використання підживлень:

 1. Поливи петунії повинні бути регулярними, Однак у сезон дощів рослина часто страждає від гнилі через перезволоження. Щоб реанімувати квітку, на ній обрізають все листя, що підгнило. Після цього потрібно розпушити ґрунт і внести в прикореневу зону пігулки «Гліокладина» для зміцнення коріння рослини.
 2. Поливають петунії рано-вранці або після заходу сонця. У цьому випадку вдасться уникнути небажаного парникового ефекту та опіків від крапель води, яка випадково потрапила на пелюстки.
 3. Петунія дуже світлолюбна, тому її висаджують лише на добре освітленому місці. У тіні якість та кількість квіток помітно знизиться.
 4. Для тривалого цвітіння петунію періодично омолоджують. Суть процедури полягає у укорочуванні пагонів наполовину. Обрізання слід проводити до проведення підживлення, щоб поживні речовини не витрачалися даремно.
 5. Тим, хто не має достатньо часу на догляд за рослиною та проведення підживлення, підійде добриво у вигляді паличок пролонгованої дії. Його застосування допоможе на 3 місяці забути про внесення поживних речовин.
 6. Якщо у вашій місцевості жорстка вода, краще з кожним поливом вносити в землю невелику дозу заліза – це буде профілактикою хлорозу.

Підживлення петунії для пишного цвітіння.

Тільки так петунії будуть цвісти все літо — відео

Вирощуючи петунію, пам'ятайте, що рослину в ґрунті підгодовують раз на 2 тижні, а в кашпо – щотижня. Не варто давати органіку квітам на початку сезону, інакше легко спровокувати надмірне зростання зеленої маси. За бажання можна вибрати іншу схему підживлення, вносячи добрива з кожним поливом у мікродозах.

Читайте також:
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya