Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату

Теплолюбний перець у наших широтах потребує вирощування через розсаду. Садівники висівають насіння, потім дбайливо доглядають за сіянцями в домашніх умовах і, нарешті, настав час висаджувати рослини, що підросли, в теплицю. Тут дуже важливо дотриматися термінів, адже при поворотних заморозках ніжок-перець може замерзнути навіть у тепличній будові. Якщо перетримати розсаду, надалі рослинам знадобиться більше часу на адаптацію, а отже, виникне затримка плодоношення.

Коли краще висаджувати перець у теплицю

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Терміни висадження перцю в теплицю пов'язані з кліматичними умовами місцевості. Садівники також повинні орієнтуватися на погоду цього сезону. Багато хто звикли враховувати рекомендації Місячного календаря. Астрологи заздалегідь вираховують сприятливі та несприятливі для посадки культурних рослин дні кожного місяця.

Оптимальні терміни у регіонах

Територія нашої країни величезна, не дивно, що у її кінцях кліматичні умови значно різняться. Досвідчені садівники становлять власний садивний календар, де щороку відзначають дату посадки тієї чи іншої культури. Перець потрібно висаджувати в теплицю за стійкої теплої погоди, коли температурні показники не опускаються нижче +5 ° C. Заморозки для цієї культури згубні. Перед посадкою необхідно заміряти температуру ґрунту на глибині 10 сантиметрів, вона повинна бути не нижче +12 ° C. Вдень градусник повинен стабільно показувати на повітрі +12-15 ° C, а вночі +8 ° C і вище.

Рекомендована дата висадки перців у теплицю по регіонах:

 • Підмосков'я, середня смуга – у першій декаді травня;
 • Ленінградська область – у середині травня;
 • Урал – третя декада травня;
 • Сибір – перші числа червня.

Переваги теплиці в тому, що посадка може проводитись на 2 тижні раніше, ніж у відкритому ґрунті. До того ж, закрита будова гарантує захист від небажаних погодних явищ.

На замітку! Якісна розсада повинна мати висоту 25-30 см, 6-12 справжніх листочків і добре розвинене коріння.

Коли висаджувати розсаду перцю в теплицю у 2021 році за місячним календарем

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Висівають перець на Місяці, що росте. Саме в цьому випадку сіянці виходять міцними та сильними, надалі культура дає гарний урожай. Пересадку розсади в ґрунт також слід робити, коли Місяць прибуває. У такий момент усі соки рослин спрямовуються вгору і коріння менш уразливе до пошкоджень у процесі пересадки.

Сприятливі дні для висадки розсади перцю в теплицю у 2021 році:

 • у квітні – 8, 9, 14, 18, 19, 28;
 • у травні – 5, 6, 7, 15, 16, 17, 24, 25;
 • у червні – 4, 5, 18, 19, 26, 27, 28, 31.

Несприятливі для посадки дати:

 • у квітні – 11, 12, 13, 27;
 • у травні – 10, 11, 12, 26;
 • у червні – 9, 10, 11, 24.

Крім фази Місяця на зростання та розвиток рослин впливає знак Зодіаку, в якому знаходилося нічне світило під час посіву чи пересадки. Родючими знаками для перцю вважаються Риби, Скорпіон, Козеріг та Рак.

Як правильно висаджувати розсаду перцю в теплицю

Молоді рослини досить тендітні і вимагають дбайливого поводження під час пересадки в теплицю. Крім того, саджанці необхідно попередньо загартувати, а самому теплицю продезінфікувати та правильно підготувати в ній ґрунт. При висадженні перцю використовують схему посадки, яка полегшить догляд рослин.

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Загартовування – обов'язкова процедура для будь-якої розсади, вирощеної в домашніх умовах. Різка зміна обстановки викликає у рослин шок і на адаптацію піде багато часу. Саджанці можуть навіть захворіти. Проводити загартування потрібно поступово, за 1,5-2 тижні до висадки перцю в теплицю:

 1. У перші дні просто відкривають кватирку на тому вікні, де стоїть розсада, стежачи за тим, щоб температура не опускалася нижче +14°C.
 2. Потім можна ненадовго виставляти сіянці на свіже повітря.
 3. З кожним днем перебування на вулиці плавно збільшують.
 4. Напередодні пересадки рослини слід залишити просто неба на цілий день.
Читайте також:  Як виростити огірки на підвіконні в квартирі взимку, навесні з відео

Так само поступово слід привчати перець до сонячних ванн. Перші дні він повинен перебувати в тіні, а потім уже можна виставляти рослини під сонячні промені.

Підготовка ґрунту

Підготовку землі під перець слід приступати з осені. Грунт звільняють від рослинних решток, перекопують, вносять органічні добрива. З органіки підійде компост чи гній. на кожен кв. метр необхідно внести 5-6 кг добрив. Протягом зимових місяців органіка поступово перепріє і до весни в теплиці будуть готові теплі родючі грядки, що ідеально підходять перцю.

Після того, як грунт достатньо прогріється, його потрібно ще раз перекопати і удобрити, вносячи цього разу добрива з калієм та фосфором. Їх вносять у кількості 40 г на 1 кв. метр. Додатково вноситься 30 г сечовини чи аміачної селітри. Замість хімічних добрив із калієм та фосфором можна внести деревну золу (1 склянка на кв. метр). Через 5-7 днів можна буде розпочинати посадку.

На якій відстані садять перець у теплиці

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Дотримуватись схеми посадки перцю в теплиці важливо, тому правильна висадка полегшує подальший догляд за рослинами, а від цього залежить врожайність. При занадто густій посадці важко:

 • прополювання;
 • розпушування;
 • проведення підживлення;
 • профілактичні опрацювання.

Загальноприйнятою вважається схема, згідно з якою між рядами перцю залишають проміжок рівний 50 см, мінімальний інтервал між кущами становить 30-35 см. Якщо площа теплиці дозволяє, можна трохи збільшити відстань між рослинами в одному ряду (до 40-45 см). Інтервал між рослинами також залежить від сорту. Перець буває низькорослим, середньорослим і високорослим.

На замітку! Зазвичай на одній грядці розташовується два ряди перців. Якщо полив проводитиметься у борозенки, кущі садять за схемою 70х20 см. Широке міжряддя залишають у цьому випадку для викопування борозни.

Розмір лунок повинен бути трохи більшим за кореневу систему розсади. Кущики пересаджують на постійне місце разом із земляною грудкою. За кілька годин до висадки у ґрунт рослини потрібно полити.

При висадженні лунку спочатку проливають теплою водою. Після того, як волога вбирається, можна висаджувати перці. Після закінчення посадки ґрунт біля кожного кущика ущільнюють руками і знову виробляють полив. Необхідно перевірити стан перців через 3-4 години, якщо земля осіла, її додають. Щоб волога не випаровувалась надто швидко, грунт можна замульчувати торфом.

З якими культурами можна садити перець в одну теплицю

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Багато хто поєднує посадки перцю в теплиці з іншими культурами і робить дуже правильно. Грамотний підбір сусідів позитивно впливає на врожайність та здоров'я культурних рослин. Було помічено, якщо перець зростає у теплиці як монокультура, він найчастіше уражається різними хворобами. Існує кілька овочів, що підходять перцю як сусіди:

 1. Томати. Обидві культури відносяться до сімейства пасльонових, а отже, вимагають приблизно однакових умов та догляду. У перцю та помідорів однакові вимоги до ґрунту – вони віддають перевагу суглинкам. Відмінність в агротехніці лише одна – перець не потрібно так часто пасинкувати, як томати. Через 2 тижні після висадки розсади можна робити перше підживлення обох культур.
 2. Баклажани. Ще одна пасльонова культура. Обом овочам необхідно тепло і однаковий режим поливу. Висадку тієї і іншої розсади краще проводити у вечірній час доби, тому що денна спека не найкраще позначиться на стані ніжних рослин. Перші дні для додаткового утеплення можна вкрити висаджені перці та баклажани сіном чи агроволокном. Оскільки баклажани при зростанні спрямовують пагони високо нагору, їх краще висаджувати на центральній грядці, а з боків посадити перець.
 3. Огірки. Цій культурі, як і перцю, подобається висока вологість повітря та висока температура. Відмінність між овочами в тому, що огіркам потрібен рясний полив, а перцю помірний. Підживлення може бути однаковим. Профілактичні обробки також можна проводити одночасно одними і тими самими засобами. Та й інша рослина не переносять протягів.
Читайте також:  Шток-троянда з вирощування коли садити насіння на розсаду, посадка і догляд

Не рекомендується висаджувати перець у теплиці поруч із буряком, бобовими культурами, фенхелем. Всі ці рослини в процесі зростання почнуть пригнічувати перець або обплітати його своїми пагонами (у разі гороху і квасолі).

Догляд за перцями у теплиці

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Будь-які рослини в теплиці вимагають більш пильної уваги, ніж у відкритому ґрунті. В умовах закритого простору доведеться суворо стежити за дотриманням режиму поливу, підживлення, провітрювання, обов'язково робити профілактичні обробки. Тепличні умови подобаються не тільки овочам, шкідники також почуваються у цій обстановці цілком комфортно. Крім того, буйне зростання перців у теплиці вимагатиме їхнього формування.

Температурний режим та вологість

Для нормального розвитку перцям потрібна висока температура повітря. На початку зростання денний показник повинен бути не менше +22 ° C, на стадії дозрівання плодів перцям необхідна температура +25-27 ° C. Вночі стовпчик термометра не повинен опускатися нижче +18-20 ° C. Різкі коливання температури неприпустимі, вони послаблюють рослини . У спеку понад +30 ° C рекомендується побілити дах і стіни теплиці крейдовим складом або накрити спеціальною сіткою, що затіняє.

Під час похолодання бажано організувати додаткове обігрів у будь-який доступний спосіб. При надмірній спеці немає запилення квіток перцю. Навіть якщо плоди зав'яжуться, вони матимуть викривлену форму та менший розмір. Коливання температур можуть спричинити вершинну гниль плодів. Хоча перці і люблять високу вологість повітря (близько 96%), теплицю потрібно постійно провітрювати, уникаючи сильних протягів.

Поливи та підживлення

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Перцю потрібна помірна вологість ґрунту. Рослина негативно реагує і засуху і надлишок вологи землі. Відразу після посадки поливати культуру потрібно часто, але помірно, витрачаючи на 1 кв. метр 3-4 л води. Вологість ґрунту має підтримуватися на рівні 70-85%. У період дозрівання плодів кількість води для поливу збільшують. Якщо поливати перець у цей час нерегулярно, на плодах з'являтимуться тріщини. Зрошення проводять у ранковий годинник, подаючи воду під корінь.

Вперше розсаду в теплиці підгодовують через 1,5-2 тижні після висаджування. Потім удобрення вносять кожні 10-12 днів з урахуванням стану рослин. Для приготування поживного складу на 10 л води додають:

 • 20 г аміачної селітри;
 • 40 г суперфосфату;
 • 30 г сірчанокислого калію.

Можна використати готове комплексне добриво для пасльонових культур. У 10 л води розчиняється 50-70 г підживлення. Мінеральні добрива можна чергувати з органічними. З органіки для перцю добре підходить гранульований пташиний послід (напівлітрова банка на 10 л води). На початковому етапі рослини більше потребують азотних добрив. У період формування зав'язей перцю необхідний фосфор. Для попередження появи вершинної гнилі плодів культуру обприскують 0,2% розчином кальцієвої селітри.

Чим підгодувати перець після висадки в теплицю

Захист від шкідників

Перці слід регулярно оглядати з метою виявлення шкідників. Найчастіше культуру вражає:

 • білокрилка;
 • попелиця;
 • трипси;
 • личинки хруща.

Щоб урожай залишався безпечним, для обробки краще використовувати біологічні препарати – “Фітоверм”, “Лепідоцид”. Ці засоби не завдають шкоди рослинам, бджолам, людині. Засіб розводять у воді згідно з інструкцією і обприскують розчином кущі в ранковий час. Найкращою профілактикою грибкових інфекцій є дотримання агротехніки культури.

Мульчування

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Мульчування дозволяє не тільки запобігати швидкому випару вологи, але й підтримувати постійну температуру ґрунту, перешкоджати зростанню бур'янів. Як мульчу можна використовувати органічні та неорганічні матеріали, наприклад:

 • скошену траву;
 • дерев'яну стружку;
 • тирсу;
 • перегній;
 • плівку;
 • агротекстиль.
Читайте також:  Коли збирати буряки з грядки на зберігання: терміни і правила прибирання Фото Відео

Перевагу мають органічні матеріали, оскільки вони добре пропускають вологу та повітря, підтримуючи цим здоров'я рослин. Органіка поступово перегниває та служить для перцю додатковим харчуванням. Пухкий органічний шар не перешкоджає поливанням та підживленням.

Органіки вистачає на один сезон, плівку та агротекстиль можна використовувати протягом кількох років. При тепличному вирощуванні перевага надається натуральному матеріалу. Укладають шар, що мульчує, на грядку відразу після висадки розсади в травні або червні.

Формування

Коли висаджувати перець у теплицю із полікарбонату Формувати кущі починають, як тільки на рослинах з'являється перша розвилка. При цьому видаляється все нижнє листя і бутони, що знаходяться нижче за розвилку. Це робиться для того, щоб рослина витрачала харчування більш продуктивно. Залежно від сорту перець формують у 2 або 3 стебла. На кущах залишають найпотужніші пасинки (1 або 2), з яких потім і формується кущ. Всі інші пагони віддаляються.

Пасинкувати перець потрібно кожні 7-10 днів. За один раз зрізають не більше 3 пагонів, щоб не послабити перець. Під час пасинкування використовують гострий стерильний інструмент. Дезінфекцію ножиць проводять після обрізки кожної рослини. Пасинки видаляють під корінь, а залишаючи пеньки висотою 1-1,5 див.

Високорослі сорти потребують підв'язування. Якщо цього не зробити, під вагою плодів стебла можуть обламатися. Шпалер для підв'язки слід встановити заздалегідь, ще до висадки розсади в теплицю. Можна встановити індивідуальні опори з колів поруч із кожною рослиною. Підв'язувати стебла слід акуратно, щоб не надламати тендітні пагони, інакше в ранки можуть потрапити патогенні бактерії та перець захворіє. Для підв'язки використовують стрічку із бавовняної тканини шириною 2 см.

Поради садівників

Новоспечені садівники часто губляться, не знаючи з чого почати і як надалі доглядати посаджений перцем. Крім того, що описано в статті, слід звернути увагу на наступні моменти:

 1. Купуючи насіння, обов'язково ознайомтеся з необхідними умовами вирощування. Сьогодні для теплиці виведено спеціальні сорти перцю, переважно гібриди. Як правило, це високорослі рослини, що вимагають застосування опори.
 2. Якщо перець вирощувався без пікірування, вік розсади на момент пересадки має становити 50 днів, з пікіровкою – 60 днів.
 3. Насіння перцю висівають досить рано, тому розсада потребує обов'язкового досвічування. Тільки в цьому випадку сіянці будуть міцні, кремезні.
 4. При покупці також віддавайте перевагу компактній розсаді з 6-12 листочками. Перерослі рослини приживаються насилу і пізніше вступають у плодоношення.
 5. У якісних саджанців повинно бути темно-зелене листя без ознак пошкоджень і бутони, що формуються.
 6. Перед тим як висадити розсаду в теплицю, її корисно обробити стимулятором зростання (Епін, Енерген). Обробка прискорить приживання рослин, знизить стрес, викликаний пересадкою, підніме імунітет перцю.
 7. При підготовці ґрунту в теплиці восени потрібно замінити верхній пласт свіжим родючим шаром завтовшки 7-10 см.
 8. При посадці перець не можна заглиблювати, це загальмує його розвиток.
 9. Щотижня листя перцю оглядають, щоб визначити, чи вистачає йому харчування. Нестачу калію можна впізнати зі скручування листя. Дефіцит фосфору викликає зміну забарвлення тильної сторони листя на фіолетовий колір. Якщо листя стало сірим, рослинам недостатньо азоту.
 10. Щоб отримати більші плоди, досвідчені городники нормують кількість зав'язей, залишаючи на кожному кущі від 15 до 25 штук (залежно від сорту).
 11. За 30 днів до закінчення вегетації рекомендується прищипнути верхівки рослин, щоб перець перенаправив сили на дозрівання плодів.

Висадка розсади перцю в теплицю.

Вирощування перцю в теплиці – не таке вже й легке, але посильне завдання. Зусилля обов'язково будуть винагороджені рясним урожаєм корисного овоча, що містить велику кількість вітамінів. Висаджування розсади в теплицю має бути своєчасним, від цього безпосередньо залежить подальше здоров'я рослин та показники врожайності.

Читайте також:
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya