Чим підживити капусту після висадки у відкритий грунт Народні засоби Відео

Капуста різних видів – постійний гість на ділянках наших городників. Вона невибаглива, холодостойка, добре зберігається і містить вітаміни і необхідні організму мікроелементи. Щоб отримати гідний урожай овочів, необхідно забезпечити капусту регулярними підгодівлями.

Правила внесення добрив для капусти

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоЩоб підживлення культури були максимально ефективними, слід дотримуватися кількох нескладних правил.

 1. Поливати рослини поживними розчинами слід тільки після попереднього поливу чистою водою. Полив по сухому грунті підвищує ризик опіку кореневої системи.
 2. Розчини для позакореневого підживлення (обприскування по листю) готують вдвічі слабкіше, ніж для поливу під корінь. Обприскування рослин проводять ввечері або в похмуру погоду, щоб на листі не утворилися опіки від крапель води.
 3. Вода для розчинення добрив повинна бути м’яка (відстояна водопровідна, річкова, дощова) і не холодна. Наприклад, суперфосфат розчиняється у воді, температурою 36-40 градусів.
 4. Не слід змішувати в одному розчині органічне добриво і мінеральний препарат. Кожен вид підгодівлі слід вносити окремо.
 5. Приготований живильний розчин використовують відразу ж, не піддаючи зберігання.
 6. Періодичність підгодівлі всіх видів капусти – раз у 15-18 днів. За місяць до збирання врожаю, всі види підгодівлі припиняють давати, щоб не викликати накопичення нітратів.
 7. Готуючи розчини з мінеральними добривами, слід суворо дотримуватися інструкції, не відміряти кількості речовини «на око».
 8. Вносячи подкорму, слід враховувати родючість і кислотність грунту. Найродючіші – це суглинки і чорноземи, бідні – піщані грунти. На кислих та важких глинистих грунтах засвоєння рослинами поживних речовин утруднене із-за щільності ґрунту.

Наведені правила справедливі не тільки для підживлення капусти, але і для добрива інших городніх культур.

Коли починати підгодовувати капусту після висадки

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоПід час пересадки капустяної розсади з парника або розсадних ємностей на грядку, неминуче пошкоджуються корінці рослини. Близько двох тижнів потрібно капусті на те, щоб відновитися після пересадки. Протягом цього часу коренева система нарощує обсяг за рахунок дрібних всмоктуючих корінців, за допомогою яких рослина і отримує харчування.

Чим удобрювати капусту після висадки в грунт

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоВсі добрива містять три основних елемента, необхідних рослинам, це азот, калій і фосфор. Недолік або надлишок всього лише одного елемента не дозволить отримати хороший урожай. Є ще мікроелементи, які допомагають рослині краще засвоїти основні елементи.

Читайте також:  Посадка моркви навесні у відкритий грунт насінням Правильний посів, коли садити

Азот відповідає за ріст зелені і кореневої системи. Він необхідний капусті на ранньому етапі розвитку, коли йде нарощування листя. Брак азоту призводить до слабкого зростання і відставання в розвитку рослини, при надлишку – капуста «жиріє», утворює багато листя, які не завиваються в качан. Азот містять такі добрива: пташиний послід, гній, компост, карбамід (сечовина).

Калій сприяє накопичення глюкози і фруктози в коренях капусти, посилює швидкість течії клітинного соку, покращуючи постачання харчуванням всього рослини. Елемент необхідний капусті у другій половині вегетації. Речовина міститься у деревній золі, сульфате калію.

Фосфор необхідний рослині для правильного обміну речовин (фотосинтез, енергетичний клітинний обмін), збільшення качана та покращення лежкості в процесі зберігання. Велика кількість фосфору містить деревна зола, суперфосфат.

Народні засоби

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоГородниками, прихильниками органічного землеробства, застосовуються настої трав і хліба, зола і яєчна шкаралупа, йодна настойка, борна кислота і звичайна питна сода. Ці речовини надають загальну зміцнюючу дію на капусту і живлять її, не викликаючи негативних наслідків при передозуванні.

Хлібне добриво

Використовується в фазу активного росту овоча і зав’язування качана. Відмінно живить рослину, підсилюючи зростання і збільшуючи вага качана. Дається дворазово, з інтервалом 3 тижні.

Для приготування добрива, в 10 л гарячої води (45-50 градусів) всипають 1 кг будь-яких сухарів і залишають у теплому місці для бродіння на 5-7 днів. Для посилення бродіння у відро настою додають 0,5 склянки цукру чи склянку старого варення. Готовий настій проціджують і капусту поливають під корінь, витрачаючи по 1 склянці живильної рідини на 1 кущик.

Замість сухарів можна використовувати звичайні пекарські дріжджі. 20 г сухих дріжджів гранул і 100 г цукрового піску розчиняють у 10 л теплої води. Настоюють 2-3 дні, при постійному помішуванні. Готовий розчин перед вживанням розводять чистою водою наполовину. Витрата рідини – 250-400 г на 1 рослину.

Нашатирний спирт і зола — супер кошти для капусти: відео

Трав’яний настій

Трав’яний настій або «вониловка» (так її називають із-за неприємного запаху) застосовується для насичення рослин азотом і мікроелементами. Підживлення цим засобом можна проводити все літо, кожні 2 тижні, припиняючи вносити добриво за місяць до збирання врожаю.

Бочку, об’ємом 100 л, наповнюють порубаної зеленою травою доверху. Це можуть бути соковиті городні бур’яни (кропива, кульбаба, молочай, в’юн) і лугова трава. Масу заливають чистою водою і ставлять у теплому місці для бродіння на тиждень. Зручно встановити бочку в теплиці або на сонячному місці. Періодично масу необхідно перемішувати.

Щоб послабити неприємний запах, багато городників додають в рідину препарат Байкал. А для посилення поживного ефекту – 1-1,5 кг сухого курячого посліду.

Готовий склад розбавляють водою (на 1 л «вониловки» потрібно 8-10 л чистої води) і капусту поливають під корінь, витрачаючи по 1 л рідини.

Читайте також:  Посадка цибулі у відкритий грунт навесні Коли садити, схема садіння, догляд

Яєчна шкаралупа

Джерело кальцію, розпушувач грунту і гаситель зайвої кислотності грунту. Товчену шкаралупу додають в лунку при посадці капусти, по 1 чайній ложці.

Зола

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоДеревна та трав’яна зола – багатий природний джерело калію і фосфору, а також магнію, заліза, марганцю. Порошок додають при посадці капусти, посипають грунт навколо рослин або готують зольний розчин: на 10 л теплої води потрібно взяти 2 склянки золи. Рідина настоюється 2 доби, потім виливається під капусту, по 2 склянки на 1 рослину.

Борна кислота

Хороша позакореневе підживлення капусти, особливо кольоровий різновиди. На 5 л води беруть половину чайної ложки борної кислоти. Обприскування проводять у фазу наливу качанів або формування головок.

Йод

Аналогічно з підгодівлею борною кислотою, проводиться обприскування в момент формування качана. На 10 л води беруть 2 мл спиртової настоянки йоду. Крім поживного, підживлення надає профілактичний вплив на капусту – бореться зі спорами грибків.

Нашатирний спирт

Надає стимулюючу дію на розсаду капусти, посилюючи її зростання. 50 мл нашатирного спирту вливають у відро води і капусту поливають під корінь, витрачаючи по 2 склянки розчину на кожен кущ.

Деякі городники, любителі екзотичних фруктів, успішно використовують бананову шкірку добрива для овочів. Як відомо, банан багатий калієм, його м’ясиста шкірка є багатим джерелом цього елемента для рослини. Шкурки бананів подрібнюють і закладають в грунт на капустяній грядці, а так само готують настій: 10 шкурки банана заливають відром води і наполягають в темному місці 3-4 дні. Для поливу капусти розбавляти настій не потрібно.

Мінеральні добрива

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоГородники-любителі використовують на своїх ділянках такі мінеральні добрива:

 • містять азот (карбамід, або сечовина, сірчанокислий амоній);
 • калійні (сульфат калію, хлорид калію);
 • фосфорні – суперфосфат.

В садових магазинах можна придбати комплексні сполуки, що містять набір з трьох елементів: калію, фосфору і азоту. Це нітрофоска і азофоска, аміачна селітра. Розроблені і спеціальні склади для підживлення капусти, де всі елементи знаходяться в тому співвідношенні, які необхідні капусті.

Городникові досить розвести препарат у воді, згідно до інструкції і полити рослини. Особливою популярністю користуються такі добрива: ЗМЗ, Фаско, Агрікола.

Органічні добрива

Саме в органіці – посліді і гної тварин і в компості, азот міститься в самій доступній для рослин формі. Капусту підгодовують:

 • курячим послідом, готуючи настій з 1 кг добрива на 10 л води, розводячи настій перед вживанням у 10 разів;
 • коров’ячим гноєм, розводячи його водою тільки в 5 разів;
 • компост з рослинних залишків додають в грунт при посадці, по 0,5 кг на лунку.

Важливо не перевищувати доз органіки при вирощуванні капусти, щоб не спровокувати буйний ріст листя, на шкоду утворення качанів.

Позакореневе підживлення

Проводяться обприскування по листу 2-3 рази за сезон. Робочий розчин готується менш концентрованим, ніж для поливу під корінь.

Читайте також:  Лобелія - вирощування з коли садити насіння на розсаду, місячний календар, фото

Найбільш ефективно проводити позакореневе підживлення мікроелементами.

Чим підживити капусту у відкритому грунті для зростання

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоВ першу третину вегетації капуста активно нарощує зелену масу, збільшуючись в розмірах. В цьому їй допоможуть підживлення добривом, з високим вмістом азоту.

Через 15-18 днів після висадки розсади на грядку, її підгодовують одним з таких складів:

 • настій пташиного посліду або коров’яку+1 склянка золи на 10 л розчину;
 • розчин сечовини (30 г на 10 л води);
 • нітрофоска (30 г на 10 л води);
 • аміачна селітра (1 ст. ложка без гірки на 10 л води).

Можна використовувати готове комплексне мінеральне добриво.

Чим підживити капусту для формування качана

Качани починають формуватися через 3-4 тижні після висадки розсади в грунт. Другу підгодівлю, сприяє формуванню великого і щільного качана, проводять через 2 тижні після першої підгодівлі. Використовують такі склади, на вибір городника:

 • комплексне мінеральне добриво, згідно інструкції;
 • розчин суперфосфату 30 г сульфату калію 20 р на 10 л води;
 • нітрофоска 50 г на 10 л;
 • хлібне або трав’яне добриво.

Капусту поливають під корінь, витрачаючи по 1 л поживного розчину.

У цей період рекомендується підгортати капустяні рослини, щоб зміцнити стебло. На засипаних ділянках стебла утворюються додаткові корінці.

Часті питання

Чем подкормить капусту после высадки в открытый грунт Народные средства ВидеоПочатківці городники часто плутаються в черговості і складу підгодівлі, необхідних капусті в той чи інший період. Для зручності, нижче наведено відповіді на деякі поширені запитання з приводу підживлення капусти.

Скільки разів можна удобрювати капусту за сезон

Залежно від терміну дозрівання, капусту підгодовують 3-4 рази. Пізньостиглі сорти потребують більшої кількості підгодівлі, ніж скоростигла капуста.

Добрива вносять не частіше одного разу в 2 тижні, припиняючи вносити харчування за місяць до збирання врожаю.

Як зрозуміти, що капуста потребує підгодівлі

Здорові рослини мають великі розміри, яскравий однорідний колір листя.

При нестачі азоту, листя набуває блідий відтінок, нижні листочки червоніють. Рослина виглядає дрібним, листя дрібнішають.

Нестача калію позначається на формуванні качана. Качан не утворюється або слабо завивається, він пухкий.

При нестачі фосфору, листя капусти дрібнішають, змінюють забарвлення на фіолетову, качан погано утворюється.

Чим підгодовувати капусту в залежності від термінів дозрівання

Ранню капусту підгодовують тричі:

 • азотним добривом, краще органікою;
 • фосфорно-калійним комплексним мінеральним добривом;
 • обприскування розчином борної кислоти, щоб запобігти розтріскування.

Пізньостиглі сорти удобрюють так:

 • перша і друга підживлення даються складами з перевагою азоту;
 • в середині і наприкінці літа капусту годують повним мінеральним добривом.

Підживлення капусти — народне екологічний засіб: відео

Правильно організована підживлення капусти дозволяє отримати не тільки рясний урожай, але і зберегти його протягом усієї зими.

Читайте також:
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya