Способи посадки огірків у відкритому грунті Фото Відео

Способів посадки і вирощування огірків сьогодні існує безліч. У кожного методу є свої прихильники, переконані у максимальній ефективності саме такої посадки. Це легко перевірити, посадивши огірки одним із запропонованих способів. Можливо, вам вдасться відшукати свої переваги і недоліки испробованной методики.

Загальні правила вирощування огірків у відкритому грунті

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоДля того щоб отримати хороший урожай огірків, потрібно враховувати агротехніку культури. Насамперед, необхідно правильно вибрати сорт. Для вирощування у відкритому грунті фахівці рекомендують гібридні різновиди. Вони більш стійкі до захворювань і дають рясні врожаї.

Необхідно щоб обраний сорт був районованим. Також слід враховувати терміни дозрівання і призначення плодів. Якщо ви хочете використовувати для посіву власні насіння, врахуйте, що найкращими якостями має матеріал зі строками зберігання від 2 до 6 років. Такі насіння дають високий відсоток схожості, а на що виросли з них рослинах переважають жіночі квітки.

Розміщувати огірки необхідно на сонячному місці, в південних регіонах бажано легке затінення.

 • При цьому посадки повинні бути захищені від вітру високорослими культурами або стінами будівель.
 • Грядка не повинна розташовуватися в низині, огірки не терплять застою вологи.
 • Грунт повинен бути легким, добре пропускає вологу, з нейтральним показником кислотності.
 • При облаштуванні грядки землю потрібно удобрити органічними і мінеральними добривами.

Для отримання раннього врожаю культуру вирощують розсадним способом, виробляючи посів за місяць до висадки розсади у відкритий грунт. Перед переселенням на постійне місце розсаду необхідно гартувати.

У середній смузі і на півдні Росії огірки цілком можна вирощувати прямим посівом в грунт.

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоЗаходи по догляду за культурою включають в себе поливи, підживлення, формування куща, захист від хвороб і шкідників:

 • Поливати огірки потрібно виключно теплою водою, роблячи це регулярно, не даючи грунту пересихати.
 • На початку росту рослини підживлюють азотними добривами, починаючи з моменту цвітіння в підгодівлі повинні переважати калій і фосфор.
 • Формування кущів має на увазі під собою підв’язування пагонів до опори і прищипування пагонів.
 • Для профілактики захворювань проводять знезараження насіння та ґрунту перед посівом, висаджують рослини, використовуючи відповідну схему посадки, періодично обприскують фунгіцидами та часниковим або тютюновим настоєм від шкідників.

Збирати врожай потрібно своєчасно, не передерживая огірки. Своєчасний збір плодів стимулює утворення нових зав’язей. Для отримання власних насіння на одній рослині залишають не більше 2 огірків, даючи їм повністю дозріти. Зривають насіннєві овочі, коли вони стануть жовтими, а плодоніжка засохне.

Різні способи вирощування огірків у відкритому грунті

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоНа сьогоднішній день дачниками практикується чимало різних способів вирощування огірків у відкритому грунті. Більшість з них можна вважати народними, так як придумали їх самі кмітливі садівники. Поряд з плюсами кожен метод посадки має і свої мінуси.

Класичний

Традиційний метод вирощування передбачає спорудження грядки шириною 1 м і висотою 20 див. Якщо кілька грядок, проміжок між ними становить 30-40 см. В якості опори в землю біля кожної рослини встромляють кілки заввишки близько 1,5 м, надалі до них підв’язують огіркові батоги методом вільної петлі.

Цей спосіб підходить для тих дачників, у яких великий ділянку і немає особливої потреби економити площа посадки.

Читайте також:  Коли садити часник під зиму в 2019 році за місячним календарем В регіонах Сприятливі дні

Економічним варіантом є посадка вкруговую, коли біля одного кілочка по колу висівають в борозенку від 5 до 9 насінин. Кожна рослина згодом підв’язують до одного і того ж кілочка, що знаходиться в центрі. Кілки в цьому випадку мають з інтервалом в 1,5 м.

На шпалері

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоЦей спосіб більш трудомісткий, але має свої майна. Установка і використання:

 • Основу для шпалери (стійки з металу або дерева) для стійкості вкопують у землю на глибину приблизно 40 див.
 • Між стійками натягають сітку, ряди дроту, іноді прибивають рейки.
 • Підв’язку огірків на шпалері в місячному віці починають при висоті рослин 30-35 див.
 • Підв’язувати рослини потрібно не туго, даючи стеблах можливість подальшого зростання.
 • Над 5-м листком центральний стебло прищипують, змушуючи кущ гілкуватися – це значно підвищить врожайність.

До недоліків методу можна віднести деяку складність монтажу конструкції.

Переваги шпалерного методу в легкому догляд за огірками, їх низької захворюваності, гарної освітленості кущів, економії місця, продовження терміну плодоношення.

В поліетиленових мішках

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоОригінальний і нескладний метод вирощування огірків пропонує використовувати поліетиленові мішки. Матеріал повинен бути щільним, а сам мішок зобов’язаний мати обсяг 80-100 л (чим більше, тим краще):

 • У великий мішок на дно можна насипати суху траву або іншу органіку, розкладаючись, вона буде грати роль добрива і виділяти тепло.
 • Тару заповнюють торфом, гноєм, перегноєм, грунтом. Верхній шар повинен складатися з землі і мати товщину не менше 15 див.
 • У кожен такий мішок вставляють пластикову трубку з отворами, через яку всередину вертикальної грядки потраплятиме волога.
 • Таким способом можна посадити до 15 насінин на одну ємність, надалі залишають кілька міцних сіянців.

Мішки розташовують на сонячному місці біля опори, для стійкості додатково підпирають металевими прутами або брусками.

Мінусом такого способу посадки можна вважати суттєві витрати і необхідність у постійному контролі рівня вологості.

Плюсів значно більше: економія площі, підвищена врожайність кожного окремо взятого куща, легкість у догляді, добра збереженість і чистота плодів.

У бочках

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоДля використання підійдуть великі металеві та пластикові бочки, дерев’яні бочонки:

 • Дно потрібно буде вирізати або забезпечити великою кількістю наскрізних отворів.
 • Кілька дірок можна також зробити в бічних стінках, це знизить ризик закисання ґрунту.
 • Першим потрібно укласти дренажний шар з гілок, керамзиту, брусків щебеню. Він повинен займати 1/3 висоти.
 • Другим шаром укладають суміш з скошеної трави, паперу і землі, він також займає другу третину об’єму бочки.
 • Третій шар повинен складатися з удобреному, пухкої грунту.

У бочці можна влаштувати систему автополиву, вкопав у центр тари перевернуту 5-літрову пляшку зі зрізаним дном, вода з якої буде поступово просочуватися всередину.

Поливати огірки можна просто теплою водою або розчином ЕМ-препарату. В одну 200-літрову бочку висаджують 4-6 саджанців огірка. Для длинноплетистых сортів можна організувати каркас із зігнутих прутів, встановлених поверх бочки.

На вербових прутах

Спосіб, що застосовувався ще нашими предками. Вербові гілки зручні у використанні завдяки своїй гнучкості:

 • В якості опори беруться тонкі палиці, які потрібно буде увіткнути в землю вздовж посадок з огірками.
 • Потім каркас обплітається тонкими вербовими лозинами. В’язку не слід робити занадто щільною, через неї повинні проникати сонячні промені і повітря.
 • По мірі зростання огіркові батоги підіймаються вгору, утворюючи вертикальну грядку.

Переваги цього методу полягають у створенні легкого притінення, економії місця на городі, зниження ризику захворювань.

Незручністю використання вербових прутів можна вважати необхідність заготівлі сировини і трудомісткість спорудження опори.

Читайте також:  Чим підживити малину восени, щоб був хороший урожай Фото Відео

У наметі або курені

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоДля облаштування шатра необхідний відрізок труби довжиною 3 м, який треба вкопати в землю на 1 м. Далі діють так:

 • Навколо труби робиться кругова розмітка діаметром 1м.
 • На лінії розмітки встановлюють чотири кілочка, сполучені шпагатом з верхньою частиною труби, вони і будуть становити основу шатра.
 • Між кілочками насіння або висаджують розсаду огірків.
 • Коли паростки досягнуть висоти 15-20 см, їх підв’язують до шпагату, задаючи вертикальне напрямок росту.
 • Надалі пагони повністю обплітають конусоподібну шпалеру, створюючи видимість намету куреня.

Такі конструкції виглядають дуже декоративно, до того ж їх можна використовувати для створення затінення тих рослин, які бояться надлишку сонця. При використанні куреня полегшений збір плодів, виключається їх загнивання.

Встановити подібні грядки можна де завгодно, економлячи місця на городі для інших культур. Висадити таким способом огірки можна раніше на 2 тижні, так як намет легко вкрити плівкою в разі негоди.

Вирощуємо огірки ялинкою — відео

Під чорною плівкою

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоЧорна плівка має високу щільність, тому ідеально підходить для укриття грядки з метою мульчування грунту. Бур’яни під таким укриттям не ростуть, до того ж за рахунок чорного кольору матеріалу активно поглинає сонячні промені, що сприяє гарному прогріванню ґрунту:

 • Плівку розстеляють на грядці перед посадкою.
 • Потім прорізають в потрібних місцях отвори, куди висаджують розсаду або висівають насіння огірків.

До переваг методу можна віднести відсутність догляду за грядкою (не потрібно робити розпушування, підгортання, прополка), збереження дозріваючих плодів у чистоті. Такий матеріал може використовуватися багаторазово, доведеться витратитися один раз в кілька років.

В утеплених грядках

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоОблаштувати теплу грядку під силу кожному дачникові. Розташовують їх виключно на сонячних місцях:

 • Верхній шар землі прибирають і на його місце укладають картон або дошки.
 • Потім по периметру споруджують короб з бруса і дощок.
 • Внутрішність короби засипається пошарово. На саме дно можна покласти тріски або невеликі гілки.
 • Потім укладають рослинні залишки у вигляді скошеної трави, листя, овочевих очисток.
 • Третім шаром йде компост або гній.
 • В останню чергу насипається родюча земля.

Термін служби такої грядки 3-5 років. Саме за цей час органіка остаточно перегниває.

До переваг методу належить хороший прогрів огірків, відсутність застою води, зручність в догляді, зниження ризику захворюваності, одержання раннього врожаю.

До недоліків теплих грядок відносять необхідність частих поливів, грунт у них швидко просихає, в дуже жарку погоду огірки на такий грядці можуть згоріти.

Докладніше в статті: Як виростити огірки на підвіконні в квартирі взимку

У ящиках

Цей метод можна використовувати при наявності звичайних дерев’яних ящиків, у яких продають фрукти:

 • Необхідно застелити плівкою дно, попередньо зробивши в ній ножицями кілька отворів.
 • Потім укладають невеликий шар дренажу.
 • Поверх насипають звичайну садову землю з додаванням перепрілого гною.
 • Якщо дістати органічне добриво не вдалося, в якості верхнього шару насипають родючий грунт для розсади, куплений в магазині.
 • На поверхні ґрунту роблять лунки, поливають водою і кладуть в кожну по дві насінини.
 • Через 3-5 днів вже з’являться перші сходи.

Метод відмінно підходить для невеликих ділянок землі. Город можна влаштувати буквально на кількох квадратних метрах, доглядати за ним зовсім не обтяжливо.

В шинах

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоЯкщо у вашому розпорядженні є старі автомобільні покришки, можна легко спорудити огіркові грядки з них:

 • Шини в кількості 3-5 штук встановлюються один на одного, утворюючи вертикальну конструкцію.
 • Заповнюють її за тим же принципом, що і інші вертикальні грядки.
 • У якості нижнього шару укладають бур’яни. В середину поміщають суміш торфу, перепрілого гною і грунту. Зверху укладається шар родючої пухкої землі.
 • У центрі розташовується перфорована трубка для поливу.
 • Встановлені зверху дуги дозволяють використовувати конструкцію у якості міні-теплиці.
Читайте також:  Як виростити розсаду баклажанів в домашніх умовах покрокова інструкція, відео

З однієї такої грядки за сезон можна зібрати 2 урожаю огірків. Додатковим плюсом є економія місця і можливість розташування конструкції в будь-якому підходящому куточку ділянки.

Докладніше в статті: Як посадити огірки у відкритий грунт насінням

У пластикових 5 літрових пляшках

Цей метод хороший для застосування в північних регіонах і середній смузі при відсутності теплиці. Для посадки огірків знадобляться пляшки об’ємом 5 л:

 • В денці кожної ємності необхідно буде зробити дренажні отвори.
 • Верхню частину пляшки надрізають, але не зрізують повністю, щоб вийшло подобу ковпачка.
 • Тару заповнюють сумішшю з родючої землі, торфу і деревної золи.
 • В кожну ємність поміщають по пророщенному насіння.
 • Коли саджанці зростуть до 15 см, для них облаштовують шпалеру, щоб підв’язувати батоги.

При такому способі посадки рослини виростають здоровими, міцними, дають ранній врожай, їх коріння не обгризає капустянка. В п’ятилітрових пляшках огірки дають 2 хвилі плодоношення з деякою перервою. У другу хвилю дозріває значно менше плодів, ніж першу.

На «мобільного» грядці

Зручність мобільного грядки полягає в тому, що її можна переміщати в будь-який час за власним бажанням на інше місце ділянки. В якості ємності можна використовувати тару, яка є під рукою, наприклад, старі відра, великі квіткові горщики, садову тачку, плетений короб:

 • Внутрішнє наповнення ємності організовують за принципом теплою гряди.
 • За місяць до посадки тару заповнюють органікою, яку добре зволожують.
 • Зверху викладають шар пухкої і поживного грунту завтовшки 20 див.
 • Частина батогів можна направити вгору за встановленими дуг, частина пагонів буде звисати вниз і стелитися по землі.

Ще одна перевага такого варіанту посадки в тому, що можна створити додаткові елементи декору для садового дизайну.

Поради садівників

Способы посадки огурцов в открытом грунте Фото ВидеоОгірки не вважаються складною у вирощуванні культурою. Однак у догляді за ними існують свої нюанси. Повністю зберегти врожай вам допоможуть наступні поради:

 1. Огіркам подобається стабільно тепла погода. Навіть при одноразовому різкому похолоданні прийміть заходи по оздоровленню саджанців. Наприклад, обприскати їх «Епіне-Екстра», «Цирконом» або іншим антистресовим препаратом.
 2. Зниження освітленості припиняє ріст бічних пагонів. Щоб отримати хороший урожай, вчасно формуйте кущі і висаджуйте рослини з урахуванням типу зростання.
 3. Трохи зменшіть полив в період формування зав’язі – це буде сприяти закладці більшої кількості плодів.
 4. В холодну і сиру погоду вдавайтеся до ручного запиленню квіток, так як комахи у цей час не літають.
 5. Формування великої кількості жіночих квіток сприяє прищіпка основного пагона з одночасним зменшенням поливу.
 6. Підживлення і поливання рослин краще проводити ввечері, щоб випадково потрапили на листках краплі води не спровокували появу сонячних опіків, є ворота для різних інфекцій.

4 супер способу посадки огірків. Способи вирощування огірків у відкритому грунті — відео

При виборі методу посадки огірків потрібно орієнтуватися на свої можливості в плані придбання додаткових матеріалів, площі, часу, який ви готові витратити на подальший догляд за рослинами. Грамотний і продуманий підхід дозволить оптимально спланувати посадки і отримувати від занять городництвом справжнє задоволення.

Читайте також:
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya