Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Даний вид фікуса знайомий багатьом поціновувачам цього досить поширеного рослини, що вирощується в кімнатних умовах. В будинку він може являти собою маленьке вічнозелене деревце, а в просторих офісних приміщеннях здатний виростати до двометрової висоти і виглядати як чагарник з красивою густою кроною. Рослина це – фікус Бенджаміна. Безліч сортів цього виду мають свої особливі вимоги до утримання і вирощування. Серед них є як невибагливі, так і примхливі сорту. Практично всі вони мають такий період, коли без особливих причин рослина починає скидати листя, що дуже турбує любителів квітів.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя? Що з ним відбувається? У даній статті буде представлена інформація про причини цієї проблеми. Практика показує, що обпадання листя відбувається як з природних причин, так і в зв’язку з порушеннями правил догляду.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Загальні відомості

Чому фікус Бенджаміна скидає листя? Перш ніж відповісти на це важливе питання, коротко викладемо інформацію про те, що він являє собою і якими особливостями володіє.

Фікус Бенджаміна – декоративне вічнозелена рослина, що росте в диких умовах в субтропічних і тропічних вологих тропічних лісах Азії, біля підніжжя гір. В диких умовах фікус може виростати до 25 метрів у висоту.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Сірий стовбур його має коричневі вкраплення. Листя найвідоміших сортів пофарбовані в різні відтінки: зелені, з білими і жовтими цяточками. Окультурений фікус може прикрасити будь-який інтер’єр. З нього можна формувати найрізноманітніші форми: може бути тонким і високим, пишним і невеликим. Як правило, росте вгору, але для запобігання такого зростання є деякі способи, що дозволяють зберегти його красиву декоративну форму.

На жаль, не завжди вдається контролювати необхідний для цього рослини клімат в приміщенні і здійснювати правильний догляд за ним. Часто трапляється, що фікус Бенджаміна скидає листя. На жаль, опадання листя – наслідок багатьох причин.

Читайте також:  Фуфанон – інструкція по застосуванню препарату-інсектициду

Слід зазначити, що кожен лист фікуса може жити не більше трьох років. Потім відбувається природний процес опадання листя, а це цілком нормальне явище. Але у випадку одночасної втрати великої кількості листя, потрібно розібратися з причинами і прийняти необхідні заходи для порятунку рослини.

Нижче представлені найбільш поширені причини скидання листя фікусом Бенджаміна.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Недостатність освітлення

Протягом всього року фікус повинен отримувати хороше розсіяне освітлення приблизно до 10-12 годин щодня. В іншому випадку у рослини починають бліднути листя, які згодом опадають.

Достатній рівень освітлення особливо важливий восени і взимку. Для цього можна використовувати лампи денного світла, при цьому розташовувати їх слід по обидві сторони від фікуса на відстані близько 50 див. Така штучна підсвітка цілком може заповнити недолік освітлення. Однак важливо пам’ятати і те, що листя може скидатися і при надлишку освітлення, і при отриманні сонячних опіків. Важливо оберігати рослину і від яскравого сонячного світла, і від перегріву.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Наявність протягів

І при наявності протягів скидає листя фікус Бенджаміна. Що робити в таких випадках? Слід зазначити і те, що згубні не тільки холодні потоки повітря з відкритих вікон, але і потоки занадто теплого повітря від систем опалення. Провітрювання приміщення необхідно, але з великою обережністю.

Різкі зміни температур і протяги – один з найпоширеніших факторів, що впливають на обпадання листя.

Зміна місцезнаходження

Дуже чутливий фікус реагує на будь-які його переміщення не тільки на великі відстані (наприклад, з магазину в будинок), але і на просту перестановку в межах кімнати. Це одна з головних причин скидання листя. Фікус Бенджаміна при цьому відчуває справжній стрес. Тому для нього бажано відразу вибрати найбільш комфортне постійне місце з умовами, найбільш наближеними до рідних, природним.

Читайте також:  Зачем необходимо удаление волос с помощью лазера?

При підготовці місця з необхідними умовами утримання, можна використовувати фитолампы для створення достатнього рівня освітленості, піддон з зволоженим керамзитом. Бажано рослина добре обкласти мокрим мохом, щоб підтримувати високу вологість.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Неправильний полив

Фікус Бенджаміна скидає листя взимку з причини надмірного поливу, а влітку – недостатнього поливу. Холодна і жорстка вода також погано впливає на рослину.

Для кожної рослини обсяги води індивідуальні. Це залежить від розмірів ємності і віку рослини. Слід тільки пам’ятати, що черговий полив необхідно проводити після повного просихання верхній частині ґрунту (до 2-3 см в глибину). Водопровідну воду слід використовувати лише після її відстою і прогріву до кімнатної температури. Найкращий варіант – очищена і профільтрована вода.

Рослина позитивно висловлюється і на періодичні обприскування листя, а в літній час раз на тиждень можна проводити і таку процедуру з водою, як душ.

Вплив шкідників і хвороб

Чому фікус Бенджаміна скидає листя? Що робити, якщо причиною цьому послужили хвороби і шкідники? Щитівка, павутинний кліщ і борошнистий червець – вороги, сприяють сильному обпадання листя. В даному випадку на самій початковій стадії можна провести обробку рослини водою (температура 45 градусів). Однак при запізнілих строках цього буде недостатньо. Ефективною є обробка спеціальними інсектицидними препаратами («Актеллік» або «Фітоверм»). Важливо пам’ятати при цьому, що розчин не повинен опинитися на поверхні ґрунту (зверху накрити поліетиленовою плівкою).

Поразка шкідниками доступно будь-якому неозброєним оком: стовбур і листя набувають незвичний відтінок, вони деформуються, покриваються пігментацією та ін.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Недотримання температурного режиму

Найчастіше, як зазначалося вище, фікус Бенджаміна скидає листя взимку. Що робити в таких випадках? Пов’язано це з обігрівом приміщення в осінньо-зимовий період батареями центрального опалення та іншими обігрівальними приладами. Регулювати температурний режим в таких умовах складно.

Читайте також:  Жовті квіти: назви, опис. Жовті садові і польові квіти

Фікусу необхідні помірно-теплі кліматичні умови. У літній період температура в кімнаті повинна бути не більше 18-23 градусів тепла, а в холодні місяці – не нижче 16 градусів. При недотриманні даного режиму відбувається скидання листя фікусом Бенджаміна.

Недолік підживлень

Якщо після опадання старих листків молоді виростають дуже дрібними, значить для рослини недостатньо харчування. Це спостерігається при збіднінні ґрунту, яка вже не дає рослині достатньої кількості важливих речовин. Необхідно застосовувати комплексні підживки, рекомендовані для всіх різновидів фікусів.

Добрива слід вносити один раз в 14 днів під час активної вегетації куща. Також раз у рік молоді рослини необхідно пересаджувати в новий грунт, що містить живильні суміші. Більш дорослі екземпляри рослини, особливо великих сортів, пересаджувати не слід. Можна просто оновити верхню частину ґрунту.

Важливо знати, що грунт для цього рослини повинен містити дернову, листову, парникову і піщану суміші. Є ще один важливий момент у догляді за ним. У фікуса може статися опік кореневої системи, що теж часто є причиною опадання листя. Слід пам’ятати, що процес добрива завжди повинен проводитися після попереднього змочування ґрунту водою.

Чому фікус Бенджаміна скидає листя?

Висновок

Всім квітникарям потрібно звернути увагу на те, що при скиданні листя фікуса з нижньої частини стовбура в осінньо-зимові місяці причин для занепокоєння немає, тому що втрата 10-20 % листя для нього є нормою. Навесні з’являться нові листочки. Тривожно, коли листопад відбувається у весняно-літній період, під час самого активного росту рослини. Проблема – опадання незалежно від сезону більше 20 % листя.

Хочеться ще відзначити, що фікус Бенджаміна володіє масою чудових властивостей. Він добре очищає повітря і широко використовується в народній медицині.

DvaGusya