Кращі сорти перцю: опис з фото

На що слід звернути увагу при виборі сорту болгарського перцю? Зрозуміло, на врожайність і на те, в яких умовах слід вирощувати дану культуру. Досвідчені городники знають: деякі сорти не підходять для вирощування у відкритому ґрунті з-за своєї теплолюбні, інші висувають високі вимоги до вологості повітря, треті сорти досить урожайні, але абсолютно не підходять для певних регіонів, а четверті можна вирощувати у відкритому грунті, проте дозрівають вони занадто пізно. Сьогодні пропонуємо поговорити про кращі сорти перцю, підходять для різних умов вирощування і регіонів Росії!

Ранні сорти: Біг Мама

Почнемо з ранніх сортів, які дозволять за короткий час – приблизно 70-120 днів – отримати високий урожай. Практично всі вони ідеально підходять для відкритого грунту.

У числі кращих сортів солодкого перцю Біг Мама. Його можна вирощувати прямо під відкритим небом, а можна висадити в теплиці. Кущ напіврозкидистий, його висота може досягати одного метра. Городники кажуть: Біг Мама – це вдале поєднання відмінного смаку, яскравого кольору та ранньостиглості. Вивели цей сорт зовсім недавно, не минуло й 10 років. У 2012 році сорт був офіційно зареєстрований в Держреєстрі.

Кращі сорти перцю: опис з фото

До головних переваг сорти можна віднести його врожайність, адже лише з одного квадратного метра можна зібрати понад 7 кг запашних та соковитих плодів. Ще одна причина, по якій Біг Мама відноситься до найкращих сортів перцю – стійкість до захворювань і шкідників. До того ж цей вид добре переносить холоду і швидко оговтується від температурного шоку. Плоди виростають досить великими, нерідко маса одного перцю становить 200 р. М’якоть соковита, товщина стінок може доходити до 12 мм. Радує і універсальне призначення сорту: він зберігає свої смакові якості навіть після теплової обробки, ідеально підходить для консервації і заморожування на зиму.

Купець

У числі кращих сортів перець Купець. Він ідеально підійде тим дачникам, які не готові довго чекати урожай. З моменту появи сходів до отримання стиглих плодів зазвичай проходить близько 110 днів. Висота дорослого куща може досягати 85 див. Плоди цього сорту пониклі, досить великі: маса одного становить близько 100 р. Форма перців правильна, пірамідальна. В стадії біологічної стиглості сорт Купець має насичений червоний колір. Його м’якоть відрізняється неймовірною соковитістю і ароматом, містить велику кількість вітамінів і цукрів, а тому рекомендується для вживання у свіжому вигляді. Втім, підходить Купець для консервування і фарширування.

Середньостиглі сорти

Термін вегетації середньостиглих сортів солодкого перцю зазвичай складає не більше 130 днів. Для даного виду характерний тривалий плодоношення.

Ластівка

Кращим сортом перцю в даній категорії садівники називають Ластівку. Чому цей сорт визнано безумовним фаворитом городників? По-перше, його плоди неймовірно м’ясисті, солодкі і дуже великі. Вони підходять для споживання в натуральному вигляді і для приготування заготовок. По-друге, Ластівка дуже стійка до хвороб і шкідників.

Кращі сорти перцю: опис з фото

Середня маса одного плоду складає близько 70-100 грамів, конусоподібні товстостінні перці в своїй технічній стиглості мають салатовий відтінок, при повному дозріванні стають червоними. Дачники рекомендують видаляти перші плоди сорту в стадії так званої технічної стиглості, а всі інші – тільки після повного дозрівання. Ні в якому разі не висаджуйте Ластівку поруч з гострими перцями, інакше м’якоть плодів може стати гіркуватою.

Читайте також:  Хвороби картоплі: фото, опис і лікування

Сибірський формат

У списку хороших сортів перців для теплиць – Сибірський формат. Його головна перевага – воістину величезний вага : овоч, вирощений в теплиці, може важити близько 500 грамів! Висота куща – 80 сантиметрів, на одному може виростати до 15 плодів. Врожайність в середньому становить 4-5 кг – і це у відкритому грунті! Сорт примхливий, вимогливий до грунту і достатнього поливу.

Атлант

Говорячи про кращі сорти солодкого перцю, не можна не згадати і високорослий сорт Атлант. Мабуть, головною його перевагою можна вважати можливість зібрати врожай двічі. У тому випадку, якщо ви покваптеся з розсадою, то переконаєтеся в цьому. Дачники відзначають: вдруге Атлант плодоносить так само щедро, як і в перший. Загальна маса одного перцю становить в середньому від 110 до 165 г, проте зустрічаються і даний рекордсмени: вага деяких плодів може доходити до 400 р.

Кращі сорти перцю: опис з фото

З одного квадратного метра можна зібрати близько 4-5 кг ароматних плодів універсального призначення. Господині кажуть, що Атлант ідеально підходить як для вживання в свіжому вигляді, так і для приготування заготовок на зиму.

Сорти для Сибіру

Солодкий перець родом з жарких країн, а тому він воліє помірний теплий клімат. Однак сибірські городники навчилися не тільки вирощувати перці, але і отримувати непогані врожаї. Сибірське літо коротке, тому краще звернути увагу на ранні або середньоранні види. Існує чимало сортів перців для Сибіру. Про найкращих поговоримо прямо зараз.

Щеголь

Цей сорт був виведений селекціонерами Західного Сибіру. Щеголь відносять до раннього періоду дозрівання. Для рослини характерні невисокий зріст – до 50 см, форма овочів циліндрична, колір темно-жовтий, товщина м’якоті в середньому складає близько 7 мм. Вага одного плоду – близько 200 р. Чому цей сорт так полюбився дачникам? Вся справа в тому, що він поєднує в собі відмінні товарні якості, високу врожайність і яскравий зовнішній вигляд. Солодкі перці Щеголь універсальні: вони однаково добре підходять для споживання в натуральному вигляді і створення справжніх кулінарних шедеврів.

Товстосум

Крупноплідність і врожайність – ось головні характеристики даного сорту. Висота кущів може досягати 60 див. Товстосум формує близько 15 великих плодів, вага кожного може досягати 250 р. Так як сорт був виведений в Сибіру, він стійкий до морозів і відмінно росте у відкритому грунті. Товщина м’якоті перцю зазвичай становить близько 8 – 10 мм, вона дуже солодкий і соковитий смак. До речі, в цих плодах міститься висока кількість вітаміну C.

Кращі сорти перцю: опис з фото

Для Товстосума характерна висока врожайність: з одного квадратного метра можна зібрати близько 5 кг плодів, придатних як для консервування, так і для вживання в свіжому вигляді.

Золотий телець

Говорячи про кращі сорти перцю для відкритого ґрунту, не можна не сказати про желтоплідном сорті, що відноситься до категорії середньоранніх. Як і Товстосум, Золотий телець був виведений на території Сибіру, а тому ідеально підходить для вирощування в цьому регіоні. Городники відзначають, що при правильній агротехніці з одного квадратного метра можна зібрати не менше 3-3,5 кг плодів насиченого помаранчевого кольору. Форма перців кубовидна, товщина стінок зазвичай не менше 7 мм, але може досягати 20 мм. В середньому один перець важить 200 г, а перші плоди нерідко важать 500 г! Золотий телець відмінно підходить для приготування салатів, заготовок і вживання в свіжому вигляді.

Читайте також:  Як посадити ананас в домашніх умовах?

Солодкий шоколад

Хочете виростити на своїй дачній ділянці щось незвичайне? Пропонуємо звернути свою увагу на сорт перців під назвою Солодкий шоколад. Його плоди мають насичений темно-коричневий відтінок, але м’якоть червона. Перчики неймовірно соковиті, солодкі, добре підходять для консервації. У відгуках про Шоколаді городники кажуть: перці не дуже великі, товстостінні, маслянисті. Кущі можуть виростати до 80 см, плоди пірамідальні, з гладким заокругленим кінчиком. До речі, навіть при термічній обробці Шоколад не втрачає свій незвичайний колір!

Кращі сорти перцю: опис з фото

Сорти, придатні для Підмосков’я: Золота медаль

Садівники Підмосков’я знають: клімат даного регіону досить мінливий, а тому слід вибирати ті сорти перцю, які добре переносять різку зміну температур. В числі найкращих сортів перців для Підмосков’я – Золота медаль. Дозрілі плоди мають приємний колір, коливається від ніжно-зеленого до смарагдово-зеленого. Довжина одного перцю досягає 22 см, вага зазвичай становить близько 75 р. До недоліків сорти можна віднести наявність цяток на плодах і щільну шкірку товщиною до 0,05 мм. Серед переваг – висока врожайність і можливість вирощування в незахищеному ґрунті.

Білозерка

Судячи з відгуків, кращим сортам болгарського перцю відноситься і Білозерка. Про нього дачники кажуть: це еталон якості, який перевірений часом. Сорт відноситься до середньостиглих, він стійкий до різних захворювань. Висота кущиків зазвичай становить близько 50-80 див. Білозерка відрізняється високою врожайністю. Форма плодів конусовидна, вага одного стиглого овоча становить 80-100 р. В процесі дозрівання колір перцю змінюється від світло-зеленого до жовтого, а у фінальній стадії зрілості Білозерка набуває насичений червоний тон. Сорту не страшні атаки шкідників і перепади температур, а значить вирощувати його можна прямо на грядці.

Вінні-Пух

Цей сорт був виведений в 1981 році селекціонером з міста Шахти Ростовської області. Його можна віднести до ранньостиглим: з моменту перших сходів до появи плодів технічної стиглості проходить близько 100 днів. Вінні-Пух підходить для висаджування на звичайних грядках і в теплицях.

Кращі сорти перцю: опис з фото

Кущ досить компактний, його висота не перевищує 25 див. Форма плодів нагадує гострі конуси, в момент повного дозрівання Вінні-Пух набуває яскравий червоний колір. Вага одного овоча становить 50 м, довжина зазвичай досягає 10 див. Смак перцю соковитий, солодкий, тому він просто незамінний для використання в кулінарії і консервації. Чому садівники називають Вінні-Пух кращим сортом перцю для відкритого ґрунту? Він стійкий до захворювань, наприклад, вертицильозного в’янення, його не вражає попелиця. До того ж перці цього сорту добре зберігаються і не менш добре переносять транспортування.

Гібридні сорти

Скажемо відразу: насіння гібридних сортів можна використовувати для подальшої посадки, а тому витратний матеріал доведеться купувати щорічно. Звичайно, може виникнути питання: чому ж городники вибирають гібриди? Відповідь проста: вони стійкі до хвороб, мають високу врожайність, а плоди досягають неймовірних розмірів.

Читайте також:  Дезінфекція приміщення — проведення профілактичної та осередкової

Серед кращих сортів насіння болгарського перцю слід назвати Маринчин язичок. Перець цього сорту був виведений в Дніпропетровську. Мабуть, головними його перевагами можна назвати високу врожайність та стійкість до несприятливих кліматичних умов. Саме тому він ідеально підходить для вирощування у відкритому грунті. Висота куща невелика, зазвичай вона не перевищує 70 см. З-за того, що одночасно на кущі може зростати до 15 плодів, Маринчин язичок потребує підв’язці. Середня вага одного стиглого овоча – 200 г, але дачники кажуть, що при правильному догляді можна отримати плоди з великою вагою. Своєю назвою цей сорт зобов’язаний своєю формою: зовні перці і справді схожі на мову темно-вишневого кольору. Єдиним недоліком сорту можна назвати нетривалий термін зберігання.

Тритон

Хочете виростити на одному кущі понад 50 соковитих і духмяних перців? Радимо звернути увагу на сорт Тритон, що відноситься до категорії надранніх. Як і Маринчин язичок, він стійкий до поганої погоди, з цієї причини його вибирають садівники Підмосков’я і Півдня Сибіру. Врожайність практично не залежить від регіону: на одному кущі може зрости відразу близько 50 і більше плодів. Овочі не особливо великі, в середньому їх маса становить 100-150 р. Форма у перців правильна, конусовидна. Тритон ідеально підходить для переробки. Технічні стиглі плоди мають жовтий відтінок, біологічні – соковитий червоний.

Кращі сорти перцю: опис з фото

Атлантик

У числі кращих сортів перців, за відгуками дачників, гібрид Атлантік. Він був отриманий голландськими селекціонерами, однак прижився і у вітчизняних широтах. Формою він нагадує призму з трьома гранями, довжина може досягати 20 см, а маса – 150 р. По мірі дозрівання плоди зеленого кольору набувають яскравий червоний колір. Овочівники відзначають чудові смакові якості: м’якоть Атлантика товстий, соковитий, насичений аромат і свіжий. Перець як не можна краще підходить для овочевих салатів, зимових заготовок і справжніх кулінарних шедеврів.

Пізньостиглі сорти: Геракл

Для південних широт слід вибирати сорти, термін повного дозрівання яких становить близько 140 днів. У числі кращих сортів перцю – насіння Геракла. Перець має акуратну кубовидну форму, масу близько 250 м і соковитий червоний колір. Допускається наявність ребристої поверхні. М’якоть Геракла неймовірно соковита, м’ясиста. Кулінари кажуть, що завдяки своїй універсальності ці перці чудово підходять для гасіння, консервування та приготування свіжих салатів. Єдине обмеження – великий розмір овочів.

До достоїнств сорти слід віднести стійкість до захворювань, яким піддається сімейство пасльонових, наприклад, до вірусу тютюнової мозаїки. Добре Геракл переносить і капризи погоди. Зверніть увагу – кущам перців даного сорту потрібно опора!

Жовтий дзвін

Одним з самих незвичайних сортів солодкого перцю можна назвати Жовтий дзвін. Назва повністю відображає зовнішній вид овочів – вони схожі на перевернутий золотий купол. Поверхня перців глянсова. Висота кущів варіюється від 70 до 80 див. В числі достоїнств – стійкість до хвороб і комах. Плоди універсальні: з Жовтого дзвони можна приготувати салати, домашні заготовки.

DvaGusya