Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Кожному власнику квартири або будинку хочеться зробити своє житло більш комфортним. Реалізувати цю затію без зручною меблів неможливо. Як комфортабельного місця для зберігання речей і одягу виступає шафа-купе. Своїми руками його можна виготовити з різних матеріалів, у тому числі з підручних.

Чому варто вибрати саме такий шафа

Одним з головних його переваг виступають розсувні двері, які дозволяють ставити громіздку меблі навіть у вузькому коридорі. Зазвичай шафи-купе виконуються під розміри кімнати. Фурнітура для шаф-купе, пропонована магазинами, досить різноманітна. Вона дозволяє розширити можливості дизайнера і майстри. Найбільш поширеними вважаються кутові шафи, вбудовані гардеробні та прохідні окремі шафи.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Вбудований шафа – це, по суті, окрема кімната. Якщо ви проживаєте в квартирі старого типу, то вона напевно не розрахована на присутність великої кількості меблів. В ті часи відзначався дефіцит матеріалів, тому будівництво велося з вузькими проходами. Якщо в такому коридорі буде орні двері, то вона стане подобою шлагбаум на залізничному переїзді. Саме тому шафа-купе стає найбільш прийнятним варіантом, на дверцятах якого можна розмістити дзеркало, що додатково заощадить простір в приміщенні і зробить предмет меблів більш функціональним. Відмінною фурнітурою стане роликовий розсувна система «Командор», яка випускається різними виробниками і зарекомендувала себе відмінно.

Вибір матеріалів

Якщо ви вирішили виготовити своїми руками шафа-купе, то для початку необхідно визначитися не тільки з його конструктивними особливостями, але і матеріалами в основі. Простіше і дешевше буде використовувати ламіновану ДСП. Вона пропонується до продажу в широкому асортименті, а колірна палітра порадує навіть самого вимогливого споживача.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Робота майстра буде полегшено можливістю точного калібрування матеріалу. Задня стінка може бути виконана з оргаліту, а дверцята будуть відкриватися за рахунок нескладної фурнітури для шаф-купе.

Підсумки по вибору

Купуючи лист ЛДСП, ви повинні віддати перевагу 16 мм полотно, довжина якого становить 2450 або 2750 мм Висота при цьому складає 1830 мм. краще Відштовхуватися саме від цих розмірів, щоб не дробити конструкцію. Виходячи з цього можна вибрати габарити шафи: 2450 x 2400 x 650 мм. Глибина збільшена порівняно з орним рішенням, але слід брати припуск на розсувну систему та простір для вішалок.

Розмір заготовок

Виконати своїми руками шафа-купе досить просто, якщо дотримуватися технології. Як тільки товщина матеріалу була обрана, можна подумати про придбання додаткових елементів. Серед них меламінова самоклеюча кромка, товщина якої становить 0,5 мм.

Читайте також:  Внутрішнє наповнення шаф купе: фото з розмірами

А ось при вирізання заготовок слід розкроїти дві боковини, розмір кожної з яких складе 2433 x 650 мм. Кришка, розташована зверху, буде одна, а її розміри рівні 2400 x 650 мм. Розмір дна складе 2367 x 650 мм. Вам знадобиться цоколь – 2 штуки: 2367 x 100 мм

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Виріжте дві перегородки з розмірами 1917 x 550 мм. Верхня полиця буде мати наступні розміри: 2367 x 550 мм Внутрішнє наповнення буде складатися з полиць, розмір кожної з них становитиме 778 x 550 мм. Вам будуть потрібні три боковини коробки цоколя: 550 x 100 мм. Ребра коробки необхідні в кількості двох штук, їх розміри дорівнюють 1159 x 100 мм

При виготовленні шафи-купе своїми руками ви будете використовувати оргаліт. Однак цілком вам його не знайти, та й в проріз він просто не влізе, тому слід використовувати 3 частини. Простір між полицею і верхньою кришкою буде закривати горизонтальний лист з наступними розмірами: 2395 x 410 мм На одну стулку слід розташувати вертикально орієнтований лист з наступними розмірами: 1940 x 800 мм. На дві стулки знадобиться вертикальний лист з розмірами 1940 x 1595 мм.

Порада спеціаліста

Вам не вдасться витримати розміри при розпилюванні цілого листа ЛДСП. Займатися цими при виготовленні шафи-купе в передпокій своїми руками в домашніх умовах не варто. Відвідавши будівельний супермаркет з метою придбання матеріалу, ви зможете скористатися послугами фахівців служби по розкрою, яким потрібно буде пред’явити деталювання.

Система фасадів

Якщо перед вами постало питання про те, як зробити шафу купе своїми руками, ви повинні будете задуматися про систему фасадів. Для тих майстрів, які збираються самостійно розпилювати систему розсувних дверей, придумані інструкції. Проте завдання буде не з легких.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Більшість сучасних фірм, які виготовляють фасадні системи, пропонує послуги по зборці розсувних дверей в подарунок, якщо ви здійснюєте замовлення усієї конструкції. Перевагою такого підходу є ще і те, що перевезення великого дзеркала з розмірами 2300 x 800 x 5 мм, що укладена в алюмінієву раму, виявиться простіше, ніж такого ж, але «голого» вироби.

Підготовка фурнітури

Перед тим як зробити шафу купе своїми руками, ви повинні будете придбати комплектуючі. Це:

  • конфірмати;
  • саморізи;
  • штанги під плічка;
  • подполочники;
  • тримачі для штанг;
  • цвяхи для оргаліту.

Конфірмати повинні мати розміри 5 x 70 мм. Штанги під плічка вам можуть відпиляти в магазині. Їх знадобиться дві штуки, а довжина кожного виробу складе 775 мм. У саморізів повинні бути розміри 4 x 16 мм

Читайте також:  Як зняти наклейку зі скла автомобіля — огляд ефективних способів з описом

Підготовка деталей до складання

Розпилювання деталей своїми силами – не найкраща ідея, проте наклеїти кромку самостійно ви все ж зможете. Її необхідно докласти, обернувши красивою стороною вгору. Потім виріб притискається до поверхні праскою, розігрітою на три чверті. Режим відпарювання необхідно вимкнути. Клей повинен схопитися, а після цього гаряча кромка притискається і пригладжується сухою ганчіркою, щоб її краї були як слід приклеєні. Надлишки матеріалу видаляються тупим ножем, щоб не пошкодити ламінат. Неакуратні межі можна обробити дрібнозернистим наждачним папером.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Перш ніж приступати до робіт, креслення шафи-купе своїми руками потрібно виконати заздалегідь. Втім, ви можете запозичити їх зі статті. Для днища збирається основа, яка буде складатися з деталей цоколя. Клеїти їх немає необхідності. Деякі домашні майстри стверджують, що цоколь не потрібен. Але це переконання вірно у відношенні тих, хто жодного разу не прибирав осколки дзеркала, яке випадково опинилося розбите. Якщо ви не хочете неприємних наслідків, то на етапі збірки все ж необхідно підняти фасад.

Проведення збірки

Збірка шафи-купе своїми руками здійснюється на конфірмати, тому необхідно мати відповідний інструмент. Площині просвердлюються наскрізь. Ви повинні зробити 8-міліметрові отвори. У торцях проробляються отвори в 5 мм, заглибитися при цьому необхідно на 60 мм. Свердління здійснюють після розмітки, тому крім дрилі і свердел слід підготувати рулетку, олівець і прямий будівельний кут.

Отвори для подполочников необхідно робити відразу на декількох рівнях, щоб у вас була можливість переставляти по висоті полиці, не здійснюючи свердління отворів. Якщо у вас немає місця, щоб розташувати короб на лицьову частину, ви повинні будете прибити оргаліт, скориставшись табуретом. Конструкція повинна бути строго прямокутної, поодинці витримати всі параметри буде досить складно, тому необхідно скористатися допомогою.

Рідко, коли підлога ідеально рівні. Ненагруженная конструкція буде «гуляти», але турбуватися про це на даному етапі не варто. Двері можна відрегулювати шестигранним ключем і регулювальними гвинтами, які будуть розташовуватися в нижній частині торця фасаду.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Креслення шаф-купе своїми руками домашні майстри доволі часто готують самі. Ви також можете скористатися їхнім досвідом. В іншому необхідно дотримуватися технології. За допомогою саморізів 4 x 16 мм прикрутіть верхні напрямні для шафи-купе, розташувавши їх на одному рівні з краєм кришки. Нижні розташовуються з відступом від краю дна на 10 мм. Все буде залежати від виробника системи.

Читайте також:  Жіночий одяг – гайд з вибору одягу онлайн

Перед тим як приступати до прикручування нижніх направляючих, необхідно встановити стопори, які являють собою пружини. Фасади краще ставити удвох. Помічник повинен буде завести верхню частину фасаду в направляючу, тоді як майстер – потрапити колесами в колію.

Фасади регулюють методом підняття і опускання нижнього ролика. Навантажений речами шафа трохи «поведе», що є абсолютно нормальним. Остаточне регулювання дверей здійснюють через кілька днів активного користування меблями. На торці фасадів на цьому етапі зміцнюються ущільнювачі, які повинні перекривати регулювальні гвинти.

Інформація про профілі

Профіль для шаф-купе може бути різним. Ці комплектуючі пропонуються до продажу в широкому асортименті. Наприклад, для радіусних предметів меблів використовується алюмінієвий профіль, який може бути облицьований безліччю видів пластику, кожен з яких володіє своїми фактурою, малюнком і кольором. В основі профілю може бути сталь. Однак алюмінієвий варіант кращий, але по вартості він менш вигідний.

Що стосується товщини профілю, то вона повинна бути більше 1,2 мм. Якщо ці габарити зменшити, то станеться випадання листового матеріалу фасаду. Може статися ще й анодування покриття, що потребує відновлення.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Профіль для шаф-купе використовується ще і для встановлення акрилового скла. Проте із зменшенням вищезазначеного параметра комплектуючих може статися вигинання матеріалу ще при установці. Для того щоб зігнути профіль до 1000 мм на радіусі, доведеться докласти досить велике зусилля, яке приблизно дорівнює 100 кг. Тому при використанні акрилових стекол ви повинні розуміти, що після установки вони будуть перебувати в постійному напруженні. Профіль повинен бути досить міцним, щоб витримати високе навантаження.

Виготовлення шафи радіусного

Радіусні шафи-купе займають менше місця, а їх внутрішній простір може бути розплановано досить ефективно. В процесі встановлення предмета меблів з допомогою рівня і олівця необхідно зазначити на стіні місця, де будуть розташовуватися вертикальні стійки. Після цього відзначається висота розташування полиць.

Шафа-купе своїми руками: креслення, вибір матеріалів, інструкції з виготовлення

Перш ніж встановити радіусний шафа-купе, ви повинні будете просвердлити отвори для дюбелів. Після цього можна приступати до установки антресольной полки по розмітці. Наступним етапом стане монтаж бічного профілю. Далі можна приступати до складання наповнення шафи. Тепер слід встановити фальш-панелі, які фіксуються шуруповертом до підлоги, стелі і бічній стіні. На встановлені фальш-панелі фіксується нижній і верхній профілі.

Потім займаються установкою дверей. Для цього по боках кріпляться вертикальні профілі. Встановлюючи шафа-купе в передпокій своїми руками, ви повинні будете зміцнити дверний ущільнювач, який може бути виготовлений з силікону або гуми.

DvaGusya