Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Яка жінка не любить квіти? Напевно, таких немає. Звичайно ж, можна купити вже зрізані рослини, однак вони дуже швидко в’януть. А ось для того, щоб тривалий час радіти їх цвітіння, вибирайте культури, які можна висаджувати в горщики і вирощувати на підвіконні. Саме до таких належить гіацинт. Красиві суцвіття і приємний аромат створюватимуть святкову атмосферу в домі.

Даний вид квітки вважається садовим, однак він відмінно росте і в домашніх умовах. Вигонка гіацинтів хоч і вимагає певних дій, але з нею зможе впоратися навіть початківець квітникар. Головне – не порушувати технології, про яку докладно буде розказано в статті.

Свою назву квітка отримав невипадково. З латині слово «гіацинт» перекладається як «квітка дощу». Справа в тому, що цей вид рослин дуже любить вологу. У природі його цвітіння припадає на весняний сезон дощів. А тим, хто збирається вирощувати його в домашніх умовах, доведеться штучно створювати такі умови. У цьому випадку красиві ароматні суцвіття стануть постійним подарунком до 8 Березня.

Вигонка гіацинтів здійснюється з дотриманням двох основних правил: вибір цибулини й необхідна атмосфера. Це все, що треба для отримання успішного результату. Отже, давайте розглянемо, в чому особливість вигонки цих красивих квітів.

Опис

Гіацинт був привезений в наші широти з Південно-Східної Азії. Він представляє собою багаторічна цибулинна рослина. Відноситься до сімейства спаржевих. Виділяється три основних види, хоча насправді їх набагато більше. Найкраще підходить для вирощування в горщику гіацинт Східний. Саме цей сорт використовується садівниками для виведення гібридів.

Зовні квітка має особливі риси, завдяки яким сплутати його з іншими неможливо. Розпустилися суцвіття випромінюють тонкий солодкуватий аромат. Вони можуть досягати у висоту 30 див. Форма квітки – дзвіночка з відігнутими пелюстками. Стебло щільне і досить товстий. Листя м’ясисті, довгастої форми, насиченого зеленого кольору. Їх кількість може варіюватися від 5 до 8 штук. Вони займають всю площу дінця. Ростуть листя з цибулини. У здорової рослини вона досить щільна.

Після цвітіння з’являються плоди. Вони являють собою коробочку трехгнездную. При розведенні гіацинта в домашніх умовах після закінчення цвітіння стебло з квіточками відрізається, так як плоди сильно послаблюють цибулину. З-за цього вона стає непридатною для вигонки.

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Що таке вигонка?

Більшість початківців квітникарів знайомі з таким поняттям, як вигонка. Природно, треба детальніше поговорити про це. Без цих знань не можна займатися розведенням рослини не для себе, не на продаж.

Вигонка гіацинтів – це комплекс дій, здійснюючи які, можна прискорити зростання квітки, тим самим підлаштовуючись термін цвітіння до певної дати. Даний спосіб широко використовується в квітникарстві. Ідеально підходить для парникового вирощування. Під час вигонки створюються спеціальні умови: певний температурний режим, оптимальний рівень вологості, додаткове підсвічування. Це сприяє активному росту і цвітіння. Саме так вирощується гіацинт в горщику та інші цибулинні культури (лілії, тюльпани).

Читайте також:  Вітаміни для собак великих порід — дорослих, цуценят і вагітних

Розібравшись, що таке вигонка, пора переходити до практичних дій. Далі буде представлена докладна інструкція, яка допоможе виростити красиві квіти на своєму підвіконні.

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Підготовка цибулин

Для того щоб гіацинт порадував своїм прекрасним цвітінням, для початку знадобиться правильно підготувати цибулини. Даний процес складається з декількох маніпуляцій. Оптимальний час для підготовчих робіт – літній сезон. Для вигонки гіацинтів в домашніх умовах підійдуть тільки здорові і щільні цибулини. Вони повинні бути в діаметрі не менше 5 см Більше, а менше немає. Цибулину знадобиться викопати з грунту. Очистити від залишків землі. Також необхідно зняти суху шкірку. Після підрізати коріння і залишити на кілька днів на добре провітрюваному місці для просушування. Важливо! Цибулини повинні лежати в тіні. Прямі промені сонця на цьому етапі негативно впливають на рослину. Під час просушування рекомендується зрідка повертати цибулини для рівномірного просихання.

Далі їх необхідно помістити в досить вологе місце. Знадобиться забезпечити високий температурний режим (близько +30 °С). Такі умови дотримуються протягом 14 днів. Після цього необхідно поступово знижувати температуру, поки вона не досягне +16…+18 °С. Важливо стежити за тим, щоб зміна умов проходило плавно.

Звертаючи увагу початківців квітникарів, варто зауважити, що від забезпечення правильного температурного режиму безпосередньо залежатиме якість цвітіння.

У більшості магазинів продаються цибулини, які вже пройшли цю підготовку. Їх можна набути, якщо немає можливості самостійно виконати необхідні умови. Головне, треба звернути увагу на наявність маркування «Для вигонки». Однак навіть такі цибулини до посадки в грунт треба зберігати при температурі не вище +18 °С.

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Терміни вигонки гіацинтів

У більшості випадків вигонки квітки займаються для того, щоб період цвітіння припав до певної дати. Точно підлаштувати терміни можна тільки в тому випадку, якщо знати сорт. Гіацинти бувають пізнього та середнього цвітіння, а також раннього.

1. Гіацинти раннього цвітіння висаджують у двадцятих числах жовтня, цвітіння очікують в перші місяці зими (грудень, січень).

2. Гіацинти середнього цвітіння висаджують у першій декаді листопада, цвітіння очікують до кінця зими (лютий) – початку весни (березень).

3. Гіацинти пізнього цвітіння висаджують на початку зими (грудень), квіти з’являться тільки до квітня.

Як випливає з інформації, викладеної вище, посадка і вигонка гіацинтів до 8 березня здійснюється приблизно 10 листопада. Точно дотримуватися певної дати не обов’язково, так як термін цвітіння становить близько 3 тижнів. Якщо в приміщенні температура буде вище +22 °С, то тривалість цього періоду скоротиться до 14 днів.

Читайте також:  Ліквідатор від бур’янів — інструкція по застосуванню засобу

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Вибір горщика і грунту

Вище було розказано, як вибрати цибулину для вигонки. Тепер варто розглянути не менш важливий момент – вимоги до горщика. Обов’язково підбирається ємність висотою близько 15 див. Особливих вимог до її діаметру немає. Головне, щоб відстань від бортів до цибулини становило приблизно 2-2,5 см. Якщо планується висаджувати одночасно кілька квіток, то їх цибулини не повинні стикатися один з одним.

Підібравши горщик, важливо подбати про дренажному шарі. Хоч під час вигонки гіацинтів грунт бажано добре зволожувати, однак застою води бути не повинно, так як це може призвести до гниття цибулини. Дренажний шар можна зробити, використовую різні підручні матеріали. На дно горщика насипають яєчну шкаралупу, щебінь, биті черепки, пісок. На цьому підготовка ємності для посадки закінчена. Тепер можна засипати грунт.

Який субстрат оптимально підходить для гіацинта? У цьому питанні думки професійних квітникарів трохи розходяться. Деякі радять купувати спеціальний грунт, інші воліють універсальний. У будь-якому випадку він повинен складатися з 2 частин землі, однієї перегною і 0,5 частини крупного річкового піску.

Перед посадкою цибулини грунт необхідно зволожити і злегка ущільнити після засипання в горщик. Тепер можна приступати безпосередньо до висадки.

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Профілактичні заходи

Вигонка гіацинтів здійснюється тільки з використанням здорових цибулин. Перед посадкою їх ретельно оглядають на ознаки гниття і поразки комахами. Для того щоб уникнути зараження грибковою інфекцією, важливо зробити нескладну маніпуляцію. Рекомендується занурити цибулину, яка буде використовуватися для вигонки, слабкий марганцовый розчин. Тривалість процедури – 5-10 хвилин.

Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

Посадка і догляд

Ось і настав час дізнатися, як посадити гіацинти на вигонку. Для успішного результату важливо дотримуватися представлену далі інструкцію.

 • Цибулини, що пройшли підготовку, висаджують у горщик. Поглиблювати у грунт можна лише третю частину. Прослідкуйте, щоб відстань між бортами горщика і цибулиною було не менше 2 див. Грунт злегка ущільнюють і поливають таким чином, щоб краплі води не потрапили на рослину.
 • Посадивши цибулину в горщик, знадобиться накрити його щільною паперовим або целофановим пакетом, зробивши в ньому попередньо кілька невеликих отворів. Останні потрібні для того, щоб рослина могла дихати. Горщик з гіацинтом прибирають в досить прохолодне місце, де температура не перевищуватиме +6 °С. Це дозволяє імітувати зимівлю рослини в природних умовах. Тривалість процедури становить від 2 до 3 місяців. Під час зимівлі бажано постійно підтримувати достатню вологість, тому поливати треба так, щоб земля не пересихала.
 • Під час тримісячного періоду спокою повинні з’явитися перші листки. Як тільки це відбудеться, горщик можна переносити в більш тепле місце, наприклад, на підвіконня. Пакет не знімають до тих пір, поки квітконіс не витягнеться до 15 див. Температурний режим необхідно підвищувати плавно: від +6 °С в період спокою до +16…+18 °С. протягом всього строку цвітіння у кімнаті не повинно бути тепліше, ніж +20…+22 °С.
 • Регулювати розвиток рослини можна штучно. Для цього достатньо просто змінити умови утримання квітки. Якщо збільшити світловий день і підвищити температуру, то гіацинт зацвіте швидше. І навпаки, затемнивши рослина, сповільніть розвиток.
 • Читайте також:  Догляд за орхідеєю в домашніх умовах після покупки, способи прискорити цвітіння, полив, освітлення і розмноження

  Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

  Вигонка у воді

  Вигонка гіацинтів здійснюється не тільки в грунті, а й у воді. Цей спосіб багато квітникарі вважають максимально легким. Все, що знадобиться – купити спеціальну вазочку. Вона відрізняється характерною формою, завдяки якій цибулина не намокає і, відповідно, не гниє. Верхня її частина досить широка, після чого йде різке звуження, щоб корені могли занурюватися у воду. Продаються такі вазочки в спеціалізованих магазинах.

  Як здійснити вигонку у воді?

 • Залити в ємкість охолоджену кип’ячену воду.
 • Покласти у верхню частину цибулину.
 • Рівень води не повинен бути високий – лише ледь торкатися дна.
 • Вазочки з квітами поставити в прохолодне місце.
 • Рослини затемнити.
 • На підвіконня переставити тоді, коли з’являться корені. Паперовий пакет поки не знімати.
 • Почекати появи перших листочків. Після цього зняти пакет.
 • З моменту початку вигонки до періоду цвітіння пройде приблизно три місяці.

  Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

  Прикорм

  Для того щоб рослина була міцним і м’ясистим, а також досить високим, важливо знати, чим підживити гіацинти при вигонці. Рекомендується удобрювати квітка не рідше двох разів в місяць. Для цих цілей квітникарі радять використовувати будь-які універсальні засоби, які призначені для цибулинних рослин, що ростуть в домашніх умовах. Головне – полити гіацинт перед додаванням добрив.

  Причини невдалої вигонки

  Чому вигонка гіацинтів може завершитися невдало? Причин буває декілька. Ось основні з них:

  • Надмірний полив, з-за якого в’януть листя.
  • Якщо в період спокою не були дотримані всі вимоги, квітконіс має маленьку висоту.
  • Листя змінюють колір на жовтий при наявності протягів або нестачі світла. В період цвітіння тривалість світлового дня повинна досягати 15 годин.
  • Бутони обсипаються при нерегулярному поливі.
  • Квітконіс з’являється, якщо для вирощування була обрана слабка цибулина або ще зовсім маленька.

  Вигонка гіацинтів в домашніх умовах: інструкція

  Як зберегти цибулини гіацинтів після вигонки?

  Після того, як рослина відцвіте, цибулини викидати не варто. Їх можна зберегти для наступного року. Як правило, для повторної вигонки рекомендується посадити цибулину у відкритий грунт на садовій ділянці. Якщо такої можливості немає, можна вчинити так:

  • Після закінчення цвітіння поступово припиняти полив.
  • Коли почнуть підсихати листочки, викопати цибулину.
  • Очистити її коріння від грунту, обрізати, залишаючи приблизно близько 1 див.
  • Видалити залишки листя. Для цього використовують прості ножиці.
  • Цибулину просушують і загортають у газетний папір.
  • У такому вигляді її прибирають в темне прохолодне місце, де вона пройде період спокою.

  Через пару місяців цю цибулину можна буде використовувати для повторної вигонки.

  DvaGusya