Як вибрати надійну бензопилу для дачі?

Якщо ви проживаєте у приватному секторі або часто виїжджаєте на дачу, без якісної та надійної бензопили не обійтись. Це просто інструмент, а надійний помічник для обрізання гілок, спилювання дерев, спорудження парканів та навіть деяких ремонтних робіт.

Бензопили сьогодні представлені в широкому асортименті і за сферою використання поділяються на професійні та побутові. Звісно, для дачі доречнішим буде саме другий тип, розрахований на середнє навантаження. Втім, навіть між побутовими моделями інструментів існує суттєва різниця. Тож давайте розберемось, як вибрати бензопилу, яка допоможе підтримувати чистоту та порядок на дачній території.

бензопила

Принцип роботи та конструкція бензопили

Якщо ви вперше зіштовхнулись із вибором інструменту для роботи з деревом, потрібно з’ясувати, за яким принципом він працює та з яких елементів складається. Звісно, функціонал приладу буде залежати від конкретної моделі та бренду. Ви можете знайти огляд якісних бензопил на сторінці порталу Новий Дім.

Бензинова пилка часто використовується саме на дачній ділянці з огляду на кілька основних переваг:

 • компактні розміри та невелика вага інструменту;
 • з повною заправкою баку з бензопилою можна працювати кілька годин на відкритому повітрі чи навіть в лісі;
 • невибагливість у обслуговуванні та простота використання.

Головний елемент приладу – двигун внутрішнього згоряння. Його робота забезпечується паливним баком, а також баком з мастилом. За допомогою редуктора ДВЗ змушує ланцюги бензопили обертатись навколо шини. Зубчики, розташовані по всій довжині ланцюга, і виконують основну роботу – спилюють гілки та кущі, випилюють дошки тощо.

Критерії вибору бензопили для дачі

На відміну від електропилки, бензопила не вимагає постійного під’єднання до електромережі. Це робить її оптимальним інструментів для дачної ділянки, адже там не завжди можна забезпечити розетку чи навіть подовжувач на потрібному місці. Як не розгубитись, обираючи з великої кількості різноманітних моделей? В першу чергу визначтесь з їхнім класом інструменту. Виділяють бензинові пилки побутові, напівпрофесійні та професійні.

Читайте також:  Як зашити дірку на трикотажі — швидкий і універсальний спосіб

Очевидно, що останній варіант актуальний лише на великих будівництвах та виробництвах. Для роботи на дачі цілком буде достатньо перших двох категорій. Давайте детальніше розглянемо кожен вид:

Побутові бензопили

Найбільш універсальний інструмент, який часто обирають для роботи на прибудинковій території чи дачі. Він актуальний у випадку, коли основні будівельні та ремонтні роботи на ділянці уже завершено, а ви шукаєте бензопилу для заготівлі дров та підрізання дерев/кущів. Серед основних характеристик побутових моделей:

 • об’єм мотору до 40 см3;
 • довжина шин не перевищує 35 см;
 • тривалість роботи – до 2-х годин.

В цілому такого інструменту достатньо для того, аби швидко навести порядок на відведеній території: очистити дачу від сухих гілок, підправити форму кущів, порізати дерево на дрова тощо.

До переваг побутових моделей:

 • невелика вага, яка дозволяє працювати з інструментом, не перенапружуючи руки;
 • компактні габарити – пилка зручна в транспортуванні та зберіганні, адже не займає багато місця;
 • доступна ціна та великий вибір моделей.

Напівпрофесійні бензопили

Вони зазвичай потужніші та витриваліші за попередній вид. правда, врахуйте, що такі розширені характеристики ведуть до деяких мінусів – інструмент трохи важчий за побутовий, а отже – може бути незручним в процесі роботи.

Втім, якщо ви працюєте з деревом на дачній ділянці доволі часто, виконуєте більш складну роботу та потребуєте інструменту, який би якомога довше зміг виконувати свої функції та працювати з матеріалом різної щільності і товщини, краще обрати напівпрофесійні моделі. Серед основних їхніх характеристик:

 • об’єм мотора – 40-60 см3;
 • шини довші, ніж у побутових моделей, і можуть сягати довжини 45 см;
 • потужність інструменті – від 2-х до 3- кВт;
 • економна витрата палива під час роботи;
 • тривалість роботи з умовою повного баку – до 6 годин;
 • наявність додаткових переваг, як-от аварійне гальмо, швидке регулювання ланцюга пилки тощо.
Читайте також:  Клей для взуття — огляд водостійкого, поліуретанового, силіконового, гумового або епоксидного

Тобто такі моделі стануть більш універсальними та можуть використовуватись не лише для підрізання кущів та заготівлі дров, але й для:

 • побудови лазні чи альтанки та на дачній ділянці;
 • спорудження паркану;
 • випилювання отворів будь-якої форми та розміру (наприклад, для вікна чи дверей).

Також обов’язково звертайте увагу на бренд. Обирайте виробників, яким можете довіряти. Сьогодні себе встигли зарекомендувати такі бренди бензопилок: Daewoo, Echo, Makita, Gartner тощо. Такий комплексний підхід допоможе обрати оптимальний інструмент для роботи з деревом, який прослужить довго та впорається з будь-якою поставленою перед ним задачею.

DvaGusya