Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

В літній день на заміській ділянці дуже хочеться відпочити біля невеликого ставка, де плавають зграйки яскравих рибок і розквітають латаття. Якщо така краса розташована на вашій ділянці, то це і зовсім можна назвати мрією. Здійсніть її досить просто. Для цього немає необхідності купувати ділянка з природним водоймищем, адже ставок на дачі можна виготовити самостійно.

Діяти при цьому можна по одній з безлічі методик. Наприклад, використовувати плівку або спеціальну форму. Ну а якщо вже хочете заощадити по повній програмі, то й зовсім можна застосувати навіть стару ванну, яка давно змішалась на ділянці. Однак такий варіант передбачає найбільше маніпуляцій.

Визначення місця розташування

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Якщо на вашій ділянці є вільна площадка, яка не знаходиться під променями сонця, то можна починати створення ставу. Територія не повинна бути занадто сильно затемнена. На освітлення слід звертати особливу увагу. Якщо його буде недостатньо, то водні рослини не будуть розвиватися нормально, що не може позитивно вплинути на їх зовнішній вигляд. Проте і влітку теж не можна назвати кращим місцем. Це обумовлено тим, що до світла прагнуть одноклітинні водорості, які забруднюють воду. Це сприяє цвітінню.

Якщо водойма не надто глибокий, то рибі і рослинам під палючими променями сонця доведеться туго. Вони можуть навіть загинути. Крім того, відпочивати на сонці у спеку навряд чи буде приємним проведенням часу і для вас. Відмінним місцем стане майданчик, де в полуденні години ви зможете сховатися в тінь від дерева, огорожі або будинку. Що стосується вечірнього та ранкового часу, то в цей період сонячні промені пошкодити будуть не здатні.

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

У безпосередній близькості від дерев розташовувати декоративний ставок теж не варто, так як розростаються коріння будуть пошкоджувати підстава, рвати плівку і зміщувати краю форми. Якщо передбачається нічне освітлення ставка, то рекомендується забезпечити його фільтром та підключити насос, продумавши розташування з урахуванням близькості до джерела електроенергії.

Використання готової пластикової форми

Якщо ви хочете зробити ставок на дачі своїми руками, то найпростішим варіантом стане використання готової форми з пластику або скловолокна. Перший варіант готовий буде прослужити близько 10 років, так як він стійкий до впливу ультрафіолету і низьких температур. При механічних маніпуляціях, в тому числі монтажі, з пластикової формою необхідно звертатися обережно, щоб виключити її пошкодження. Якщо на поверхні з’явиться тріщина, то відремонтувати її буде неможливо.

Зробити ставок на дачі своїми руками можна і з склопластикової форми, яка характеризується підвищеною довговічністю і міцністю. Термін експлуатації такої конструкції в 3 рази більше, ніж у пластикового варіанти. Першим кроком стане придбання корита, яке необхідно вкопати в землю. Для того щоб вирити котлован, слід перенести на грунт контури водойми. На землю встановлюється чаша, навколо якої необхідно застромити дерев’яні кілочки, а після натягнути між ними мотузку. Відступити від обрисів форми необхідно приблизно 15 див.

Після цього чаша прибирається, а ви можете починати копати яму. До висоти форми необхідно додати близько 25 див. Важливо стежити за тим, щоб дно котловану було горизонтальним. Використовувати для цього необхідно рівну дошку або будівельний рівень. На дні розташовується піщана подушка, яка виступить фундаментом. В котлован необхідно встановити форму, а отримані з боків зазори засипати піском і полити водою зі шланга для усадки. Форма заповнюється водою, а береги декоровані камінням і водними рослинами.

Читайте також:  Як видалити наклейку з футболки швидко і без слідів

Використання плівки

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Ставок на дачі своїми руками можна зробити і з пластикової плівки. Матеріал може бути виконаний з бутилкаучуку. Розміри водойми, як і його форми можуть бути будь-якими. Плівка продається в рулонах, ширина і довжина яких може бути дорівнює межі від 2 до 10 та від 10 до 50 м відповідно.

Якщо хочете придбати матеріал, який буде стійкий до ультрафіолету, то слід віддати перевагу поливинилхлоридное полотно. Воно не вицвітає і добре переносить холоду. Термін його експлуатації може досягати 15 років. Більш якісна бутилкаучукова плівка виграє у зв’язку з довговічністю і міцністю. Такий матеріал обходиться дорожче, ніж полівінілхлорид, тому його застосування виправдане лише при влаштуванні великих водойм значної глибини.

Полотно необхідно брати з запасом, який становить 0,6 м. Він знадобиться, щоб матеріал можна було закріпити по краях на березі. Виготовляючи такий ставок на дачі своїми руками, ви повинні вирити котлован. Якщо у воді будуть висаджені рослини, то для них по берегах необхідно сформувати уступи у вигляді поличок. Їх глибина повинна скласти межа від 10 до 15 див. Стінки котловану не повинні падати.

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Якщо на території переважає глинистий грунт або чорнозем, то стінки можна робити вертикальними, не боячись обсипання грунту. Якщо грунт піщаний, то необхідно передбачити ухил. Як тільки котлован буде готовий, з дна необхідно видалити камені, коріння та інші елементи. Для того щоб виключити розрив плівки, на дно укладають шар геотекстилю та піску. Поверх розправляється плівка і фіксується по периметру камінням. Кріплення необхідно здійснити ще й на уступах, а також щаблях.

Перш ніж приступити до виготовлення ставка на дачі своїми руками, фото таких штучних водойм рекомендується розглянути. З ним ви зможете зрозуміти, що навколо повинна розташовуватися канавка. Її ширина становить 30 див. Ця частина необхідна, щоб камені, які будуть фіксувати плівку на поверхні, перебували на одному рівні із землею. Для фіксації каменів необхідно скріпити їх цементним розчином. Коли ємність буде готова, в неї можна залити воду і приступати до висаджування рослин.

Використання старої ванни

Перш ніж приступати до водойми, необхідно розглянути фото ставків на дачі. Своїми руками в цьому випадку ви легко зможете впоратися з роботами. В основу може лягти стара ванна, яка прийшла в непридатність. Якщо ви вирішили діяти за такою технологією, то до висоті чаші необхідно додати близько 0,3 м. Коли ви опустіть ванну в яму, її краю виявляться нижче рівня грунту. По периметру необхідно викопати канаву, ширина і висота якої складуть 30 див.

Ванна розташований у ямі, її чашу вирівнюють по горизонталі за допомогою рівня. Утворені з боків порожнечі заповнюються піском. У підсумку ви повинні отримати вкопанную ванну з канавкою по периметру. Якщо хочете зробити ставок на дачі своїми руками, покроково необхідно вивчити технологію. На наступному етапі вона передбачає замішування клейової маси, яка призначена для укладання плитки. До компонентів необхідно додати темний пігмент.

Читайте також:  Препарати від капустянки — найкращі методи боротьби з комахами на садовій ділянці з описом

Отриманий клей наноситься на внутрішні бічні поверхні чаші. Особливо вирівнювати шар немає необхідності. Основна вимога при цьому – досягти того, щоб ванна знайшла темний відтінок. Потім все накривається плівкою і залишають на добу, щоб клей застиг. Роблячи ставок з ванни на дачі своїми руками, ви повинні будете зафіксувати краю чаші металевою сіткою. Для цього від неї відрізаються частини і розкладаються по периметру, при цьому необхідно намагатися захопити краю і бічні внутрішні поверхні.

Краю і стінки повинні бути покриті сіткою, тоді як дно буде залишатися відкритим. Після цього готується цементний розчин з води, цементу і піску. Його наносять на сітку. Вирівнювати поверхню занадто сильно не варто. Для додаткового кріплення арматури час від часу у розчин необхідно вставляти камені. Вони додадуть ще й природність штучному ставку. Злив добре цементується. У тому місці, де сітка на поверхні покриває краю ванни, в канавку необхідно вкласти великі камені. Вони дозволять підкреслити форму ставка. Рекомендується відійти від прямокутної форми і викласти камені не чітко по краях, а хвилеподібно, намагаючись розширити берега.

Розглядаючи ландшафтні ідеї, ставок на дачі своїми руками ви зможете зробити вельми привабливим. Рельєф можна буде поміняти, сформувавши височини і нерівності. Гори щебеню, наприклад, можна насипати в декількох місцях. Ви зможете додати ставку майже будь-які обриси, вони не обов’язково повинні бути прямокутними. На дно засипається суха глина, прямо там замішується розчин. Його намазують на бічні стінки і перекривають цементний шар. Порожнечі між камінням необхідно постаратися заповнити.

Глина висохне вже через кілька годин. Після цього ви можете налити тоненькою цівкою у ванну воду. Навколо ванни і на дно висаджуються водні рослини. Через кілька днів вода темніє придбає природний вигляд.

Жителі штучного ставка

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Перш ніж зробити ставок на дачі своїми руками, покроково ви повинні вивчити методику проведення робіт. Вона не полягає лише в тому, щоб у ґрунті викопати яму, вставити у неї ємність налити воду. Ставок буде декоративним лише в тому випадку, коли ви висадите в ньому рослини і заведете рибок. Лише на певній глибині і деякі різновиди водних рослин здатні розвиватися нормально.

На глибині до 30 см можна висадити калюжницю болотну, жовтий ірис та ін Саме підходяще місце для проживання очерету або звичайного стрілолиста буде глибина в межах від 30 до 50 см. Зовсім глибинними жителями є лотос і латаття, для них необхідно близько 50 див.

Виконавши ставок для риби на дачі своїми руками, ви можете розвести:

 • коропів коі;
 • вуалехвостов;
 • карасів.

Проте в цьому випадку обов’язково потрібно встановити фільтр. Без нього вода швидко зіпсується, що негативно позначиться на декоративних особливості – з’явиться неприємний запах, а вода стане каламутною.

Укріплення берегів

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Багато дачники замислюються над питанням про те, як зміцнити ставок на дачі своїми руками. Для цього можна використовувати георешетку або габіони. Ці способи засновані на застосуванні сітчастої структури, захищають береги і стінки від осипання. Якщо ви вирішили вдатися до технології з георешеткой, то повинні підібрати її з урахуванням розміру клітинок.

Читайте також:  Ознаки глистів у кішок: як визначити наявність гельмінтів у тварини

Вам знадобляться:

 • лопата;
 • анкери;
 • наповнювач;
 • геотекстиль.

Останній необхідний для дренажу. Верхній шар грунту потрібно зняти і покласти дренаж, зверху розстеляється георешітка. Між собою необхідно скріпити окремі секції. Клітинки наповнюються щебенем, грунтом або морозостійким бетоном. Якщо у грунт, яка буде розташовуватися в комірках, висадити рослини, коріння будуть додатково укріплювати берег.

Габіони – зміцнення і прикраса

Перед виготовленням ставки для розведення риби на дачі своїми руками, ви повинні подумати про зміцнення берегів і стінок. Для цього чудово підходять габионные конструкції, які дозволяють прикрасити штучну водойму. Короби з дроту фіксуються один до одного та розташовуються по краю водойми. Кути необхідно зміцнити.

Габіони дозволяють вибудовувати підпірні конструкції вздовж берега. Від додаткового дренажу можна позбутися, адже цю роль виконує пориста структура. Така конструкція з часом стане тільки міцніше – вона заповниться грунтом і разрастающимися рослинами.

Турбота про екологію за допомогою рослин

Як зробити ставок на дачі своїми руками? Фото з інструкцією

Перш ніж зайнятися пристроєм ставка на дачі своїми руками для розведення риби, ви повинні подумати про зовнішньому вигляді водойми. Його краї повинні бути укріплені, щоб виключити порушення існуючого ландшафту. Найбільш екологічним методом стане використання кореневої системи рослин, висаджених по прибережній зоні. Для середньої смуги можна використовувати:

 • плакучу вербу;
 • червону смородину;
 • обліпиху;
 • ірис болотний;
 • осоку;
 • рогозу.

Навіть при великій крутизні схилів, яка не перевищує 60 , можна використовувати кокосові мати. Укіс вирівнюється, а після на нього укладаються мати з натурального волокна. При цьому необхідно забезпечити перехльости у 20 див. плівці водойми кріплення здійснюється водостійким монтажним клеєм.

Потім розгортає тонкий шар грунту, на який можна висіяти газон. Якщо перед вами постало завдання про те, як зробити ставок на дачі своїми руками, то важливо подбати про його привабливості. Досить естетично виглядають великі валуни і камені, які викладаються у вигляді огорожі біля води після монтажу георешітки.

Цікаві ідеї оформлення берега своїми

Одним із стародавніх способів зміцнення водоймища вважаються палі. Вони виготовляються з деревини, але для забивання потрібна спеціальна техніка. Сучасною альтернативою є палею з полівінілхлориду. Такі готові прослужити десятиліття, але для їх монтажу теж не обійтися ручної силою.

З легкістю ви можете влаштувати ставок на дачі своїми руками, ландшафтні ідеї допоможуть вам у цьому. Розглядаючи їх, ви зможете виділити для себе методику, яка передбачає зміцнення ставка на стадії котловану. Для цього важливо оцінити крутизну схилу, вивчити особливості грунту і визначити розмір водойми.

Висновок

Водойма на дачній ділянці може мати свій стиль і дизайн. Досить популярними сьогодні є японські ставки, які прикрашаються валунами, різнотрав’ям і хвойниками. Ви можете взяти за основу китайський стиль, який виглядає більш яскраво і пишно. В якості обов’язкового акценту в даному випадку виступає строкате листя і вигнуті містки. Пейзажний ставок можна створити в стилі Natur garden. Така технологія передбачає висадку місцевих рослин, характерних для цього регіону. Рослинна екзотика при цьому повинна бути відсутньою.

DvaGusya