Коронавірусна інфекція – симптоми і лікування у людини

Одна з головних тем на сьогоднішній день, це хвороба, яка прийшла з Китаю. Коронавіруси -це безліч вірусів, які включають в себе 40 видів РНК – об’єднаних в два сімейства і містять віруси, вони вражають людину і тварин. Будова його нагадує сонячну корону, за рахунок шиповидных відростків. Звідси і пішла така назва.

Механізм проникнення у коронавірусів відбувається через мембрану клітини шляхом імітації молекул (фальшивих), на які реагують трансмембранні рецептори захоплюючі цю саму «фальшиву молекулу з корони», продавлюється вірусом в клітку і за ним входить в РНК вірусу.

До коронавирусам відносять, збудник атипової пневмонії SARS-CoV, в 2002 році, вперше був зареєстрований пацієнт з даною хворобою. Збудник близькосхідного респіраторного синдрому MERS-Cov, перший спалах 2015 рік. Пандемія пневмонії нового типу вірус SARS-Cov-2, 2019-2020 роках.

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Як пишуть джерела, така хвороба не нове явище для світу, подібний вірус був знайдений ще в 2013 році на Аравійському півострові. Саме в цей час він спровокував спалах захворювання, яка призвела до великої кількості летальних випадків. Цей штам має назву MERS – випадки зафіксовані в європейських і східних країнах.

Кілька міфів. Вірус передається тільки в жарких кліматичних умовах. Нееет і ще раз ні. Поширення збудника вірусного може відбутися в будь-якому районі. Так само варто думати, що якщо ви перебуваєте в місці де погода холодна і сніжна і Вас це якось вбереже, то ви помиляєтеся. Вірус не гине при мінусовій температурі.

Так само електросушарка для рук не вбивають 2019-nCoV. Ультрафіолетові лампи не варто використовувати для стерилізації рук або інших ділянок тіла, вона може викликати роздратування. Не було ніяких підтверджень ефективності вживання часнику, як засобу для профілактики. Прийом гарячої ванни так само не врятує від хвороби. Так як нормальна температура тіла людина тримається від 36,5-37 градусів. Навпаки, якщо ви будете приймати сильно гарячу ванну, то можете отримати опіки.

Що стосується передачі вірусу через комарів, то на даний момент ця інформація не підтверджена, вона знаходиться в процесі дослідження. Обробка тіла спиртовими розчинами не зможуть знищити інфекцію, яка вже проникла в організм. Розпорошення таких речовин може завдати шкоди слизових оболонок, у кращому випадку завдадуть шкоди одязі.

Як повідомляє старший науковий співробітник НДІ грипу – кандидат медичних наук Ігор Никоноров в Росії в найближчі місяці приріст захворюваності відчутно знизиться приблизно до літа масове зараження припиниться.

Короновирусная інфекція у людини — симптоми і лікування у дорослих

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Коронавірус COVID-19, за своїми проявами схожа на звичайну застуду, тим більше, що пік захворювань, прийшов в період спалаху ГРВІ. Актуальним виявилося питання, які ж симптоми можна спостерігати у дорослої людини.

Досліджень щодо даної хвороби на сьогоднішній день не так вже й багато, але встановлений фактор, чим старша людина, тим важче все переноситься і може трапиться летальний результат.

Якщо у Вас з’явилися такі ознаки, сухий кашель, стабільно підвищена температура і Вам важко дихати, негайно вирушайте до свого лікаря.

Заходів ніяких не приймати самостійно, не займатися самолікуванням, відразу ж викликаємо швидку або їдемо в лікарню. Там вас направлять на аналізи і якщо все ж Вас торкнулася страшна біда, неодмінно призначать лікування.

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Лікування включає в себе препарати для зниження температури, протикашльові, противірусні, кортикостероїди і специфічні імуноглобуліни.

В основі лікування важких форм коронавіруса лежить медикаментозна терапія.

При погіршенні клінічної картини призначають кортикостероїди, вони знижують насичення крові киснем. При розвитку важких ускладнень проводять курс штучної вентиляції легенів і призначають антибіотики.

На сьогоднішній день ліків призначених для профілактики і лікування інфекції немає. Але інфікованого пацієнта буде надана вся необхідна медична допомога, для полегшення та зняття симптомів. А тих, у кого захворювання прийняло важку форму будуть забезпечуватись належною підтримуючою терапією. Йде робота по створенню ліків і їм належить клінічне випробування.

Як передається і розвивається інфекція короновирусная

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Вірус поширюється, як і всі інші, через краплі, які утворюються при кашлі або чханні. Так само може бути на дверній ручці або будь забрудненої поверхні. Люди можуть бути заражені, коли стосуються очей, носа, рота брудними руками.

Причинами даного захворювання є мутації, в результаті з’являються нові віруси. Період контагиозности з хворою людиною, від якого є загроза заразитися невизначено довгий. Джерелами зараження можуть стати тварини, птахи, мавпи, змії. А з’явився вірус імовірно від летючої миші.

Від 2 до 7 днів (максимум – 10) триває інкубаційний період при зараженні коронавирусной інфекцією.

Симптоми і лікування коронавирусной інфекції у дітей

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

За даними Китайських вчених COVID — 19 не викликає у дітей важкої пневмонії, як у дорослого, проте довгий час вірус знаходиться у відходах їх життєдіяльності. Поки точно не відомо, як розвивається інфекція у дітей. Але точно можна сказати, що хвороба протікає в більш м’якій формі. На знімках немає характерних ознак пневмонії, саме тому її набагато складніше пізнати.

У малят зовсім раннього віку може проявлятися не тільки катаральний синдром і блювання, зригування і можливий рідкий стілець. Такі симптоми можуть тривати від 2-5 днів.

За даними дослідження хвороби вчені відзначали, що у дітей температура була трохи вище, але не досягала позначки більше 39 °C. Хтось з хворих чхав, а хтось переніс хворобу без будь-яких наслідків для самопочуття. У деяких медики побачили невеликі зміни в стані легеневої тканини, але не в жодному випадку не зафіксовано пневмонія.

Запідозрити хворобу у дітей дуже складно, якщо тільки ви точно не впевнені, що вони спілкувалися з інфікованими. Немає точної інформації про те, більш або менш небезпечний короновірус для дітей, ніж для людей похилого віку та дорослих.

Як уберегтися від коронавіруса (профілактика)

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Вірус поширений по всьому світу, пора задуматися про свою безпеку. Лікарі пропонують кілька варіантів, як знизити ризик зараження.

Необхідно правильно мити руку ВООЗ рекомендує це робити мінімум 5 разів на день з використанням мила та ручного антисептика. При вмиванні усуватися всі сліди інфекції за рахунок тертя. Обтирайте повністю руки, тильні сторони долонь, між пальців, кінчики пальців.

Коронавирусная инфекция - симптомы и лечение у человека

Обов’язково умиваємо руку після кашлю, чхання, до і після прийому їжі, після туалету, торкання тваринного і прогулянки.

Так само краще всього уникати обіймів і всяких рукостискань. Намагайтеся не чіпати дверні ручки, поручні в громадському транспорті тримайтеся за поручні в рукавичках.

Уникайте місць масового скупчення, навіть якщо ви впевнені на всі 100%, що у Вашому регіоні немає епідемії, перестрахуватися потрібно.

Кашляйте і чхайте в одноразові серветки. Медичні маски не захищають від зараження хвороба може проникнути через фільтри маски. Однак, вона може перешкодити поширенню.

Дорогі друзі, здоров’я Вами Вашим близьким.

загрузка...
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: