Коли садити капусту на розсаду в 2019 року за Місячним календарем, в регіонах

Вирощування розсади овочевих культур у розпалі. На підвіконнях вже красуються сходи баклажанів, перцю, томатів, але огородник зберіг шматочок «весняної» грядки для вирощування розсади капусти.

Сьогоднішній матеріал познайомить читача з термінами посіву капусти залежно від періоду дозрівання, регіону вирощування і порекомендує найкращі дні для проведення посіву з урахуванням рекомендацій Місячного календаря.

Коли садити капусту на розсаду

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахПрактично всі види капусти вирощують через розсаду і за однією технологією. Відмінність полягає в тому, що різним сортам, в залежності від терміну дозрівання, потрібно менше або більше часу на виростання в домашніх умовах.

Залежно від терміну дозрівання

Серед величезного розмаїття підвидів і сортів виділяють три групи, за якими овоч підрозділяється на

 • ранні,
 • середньостиглі,
 • та пізні сорти.

На вирощування ранньої білокачанної капусти йде від 80 до 110 днів.

Середньостиглих сортів в середньому знадобиться 130 днів, щоб відповідати сортових якостей, заявленим виробником.

Пізня білокачанна капуста дозріває через 150 і більше днів і трапляється, що капусту прибирають по першому снігу. Вважається, що легкий морозець їй тільки на користь: зникає гірчинка, притаманна овочу.

Готова до висадки розсада капусти повинна мати 4-5 справжніх листочка, мати товстенький стебло і не перевищувати висоту 15-20 див. Такий вигляд вона набуває через 50-60 днів від часу посіву.

Визначаємо термін висаджування розсади у відкритий грунт і відраховуємо в бік зими 1,5-2 місяці. Враховуючи, що паростки капусти переносять короткочасні заморозки до -3-5⁰С, висадку розсади в середній смузі Росії можна проводити на початку травня.

Це означає, що провівши нехитрі математичні дії, до підготовки насіння білоголової капусти до посіву слід приступати до 15-20 числах травня, з урахуванням передпосівної обробки і часу проростання. І тоді вже на початку липня на столі городника буде свіжий і дуже багатий вітамінами овоч.

Посівні роботи з урахуванням регіону

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахКлімат на просторах Росії значно різниться в залежності від географічного розташування. Цей фактор позначається проведення посівних робіт з вирощування розсади капусти.

У середній смузі Росії і, зокрема, в Підмосков’ї посів проводять з початку березня і до початку квітня, щоб була можливість висадки розсади в кінці квітня для отримання першого раннього врожаю.

У Ленінградській області термін проведення роботи зрушують на 7-10 днів і перший посів проводять в кінці 1 декади березня — початку другої.

Клімат Уралу і Сибіру трохи суворішим і теплі дні наступають пізніше. Тому і терміни проведення робіт відсуваються на другу половину березня. У цьому випадку розсада буде готова до висадки у відкритий грунт в кінці квітня – початку травня.

Читайте також:  Каланхое: вирощування і догляд в домашніх умовах

У північно-західних областях білокачанну капусту висівають у квітні, а пізньостиглі сорти висівають у 2 декаді березня. Це пов’язано з тим, що посів насіння на розсаду в умовах відкритого грунту, навіть під плівку не дасть можливості рослинам розкрити свої сортові якості через настання ранніх заморозків.

Капуста встигне зав’язати качан і наростити невелику головку, але при настанні мінусової температури, зупинить розвиток. Так, капуста поліпшить смакові якості, стане солодшим, але не стане більшим. Саме цей факт потребує вирощування пізньостиглої капусти через розсаду в домашніх умовах в регіонах з холодним кліматом.

У городників південних регіонів і, зокрема, Краснодарського краю посівна страда починається вже в лютому. Капусту білокачанну ранню сіють в 10-15 числах лютого, з висадкою 50-денної розсади на город з 20 березня по 1 квітня.

Коли садити на розсаду різні види капусти

Мабуть, жодна овочева культура не може похвалитися такою різноманітністю підвидів, як капуста.

 • Брокколі,
 • брюссельська,
 • кольрабі,
 • пекінська,
 • червонокачанна,
 • савойська,
 • кольорова.

І це ще не все. Існує ще капуста декоративна, яку вирощують для прикраси садової ділянки. Осінь, коли більшість літників і багаторічників втрачають свою чарівність, сольну партію виконує декоративна капуста. У цю пору вона тільки починає розкривати свою красу, яка триватиме до самих морозів.

Коли сіяти брокколі на розсаду

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахТермін вегетаційного періоду для ранньостиглих сортів брокколі триває до 100 днів. Для середньостиглих — від 100 до 130 днів. Пізньостиглі сорти потрібно 130 днів і більше.

У південних регіонах брокколі висівають з 1 по 15 березня, в Підмосков’ї і середній смузі Росії — 15-25 березня, і з 1 по 14 квітня, де період теплих днів обмежений.

Посів брюссельської капусти

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахБрюссельська капуста в дикому вигляді в природі не зустрічається. Вона була виведена в Бельгії і була так названа Карлом Ліннеєм в честь брюссельських городників.

Невибаглива і морозостійка рослина володіє довгим вегетаційним періодом — від 4 до 6 місяців та її вирощування здійснюється через розсаду. Сіють брюссельську капусту на розсаду в середині березня — на початку квітня.

Для оптимального розвитку сіянців брюссельської капусти необхідна температура в 16-18⁰С вдень і 5-6⁰С. Створити такі умови можна при наявності заскленого балкона, лоджії або не опалювальної теплиці.

У грунт брюссельську капусту висаджують у фазі 4-5 справжніх листочків у середині травня або трохи раніше.

Коли сіяти кольрабі на розсаду

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахКольрабі відноситься до скоростиглих видів і за сезон можна отримати 2-3 врожаю.

Для отримання ранніх плодів насіння кольрабі висівають у 2 декаді березня. У фазі добре розвинених сім’ядоль сіянці пікірують в індивідуальну тару. Після утворення 4-5 справжніх листків (це відбудеться до кінця квітня — початку травня), розсаду висаджують у відкритий грунт. Через місяць можна буде зібрати 1 урожай.

Другий посів насіння кольрабі проводять на ділянці в перших числах травня. Через місяць підрослу розсаду (минаючи етап пікірування) висаджують на постійне місце. До цього часу звільниться ділянку від першого посіву капусти.

У 20 числа червня в грунт висівають насіння кольрабі 3 терміну дозрівання. Через 30-35 розсада буде готова, і її визначають на ділянку, що звільнилася від другого врожаю капусти. Третій урожай буде готовий до вживання в 1 декаді жовтня.

Читайте також:  Як прищипувати петунію щоб вона шикарно цвіла Фото Відео

Соки посіву червонокачанної капусти

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахКапуста червонокачанна — це досить умовна назва різновиди капусти, так як в стадії біологічної зрілості качани можуть бути фіолетового, темно-червоного або темно-синього кольору. Капуста менш популярна порівняно з белокочанным виглядом, але любителі незвичайного і привабливого з задоволенням вирощують на своїх ділянках.

Червонокачанна капуста також підрозділяється на групи за строками дозрівання і з урахуванням даного факту проводять посів насіння на розсаду.

Ранні та середньоранні сорти сіють на розсаду в другій декаді березня. Посів пізніх сортів проводять у першій і другій декаді квітня.

Також слід брати до уваги період розвитку рослин, після якого вона буде готова до посадки у відкритий грунт. Для червонокачанної капусти він становить близько 2 місяців. Це означає, що посів проводять за 50-60 днів до передбачуваної дати висадки.

Коли садити на розсаду савойську капусту

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахРодом савойська капуста з Середземномор’я, з його західної частини Північної Америки. А носить назву на честь графства Савойя, що розташовано в Італії. Там цей підвид капусти вирощується віддавна.

Ранні сорти савойської капусти дозрівають за 90-120 днів, середньостиглі — за 120-140, пізні — від 140 і більше.

Щоб отримати ранній урожай савойської капусти її вирощують через розсаду.

Ранньостиглі сорти висівають в середині березня, і тоді і тоді на початку травня (в регіонах, де в цей час вже тепло) у віці 45-50 днів її можна буде висадити у відкритий грунт.

Сівбу середньостиглих сортів проводять на 10-14 днів пізніше, а пізні сорти сіють в першій половині квітня.

Щоб на столі городника весь сезон були вітамінний салат з савойської капусти необхідно висівати сорти з різним періодом дозрівання.

Терміни посіву пекінської капусти на розсаду

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахКорисні властивості пекінської капусти важко переоцінити. Вона має цілющі дії при виразці шлунка, гастриті, гіпертонії, атеросклерозі, цукровому діабеті та багатьох інших захворюваннях.

Скоростиглість овоча дозволяє виростити на ділянці 2 врожаю, т. к. строк достигання ранніх сортів триває 45-50 днів. Середньостиглі сорти дозрівають за 2 місяці. Пізні готові до збирання через 60-80 днів.

Перший урожай використовують в їжу, а другий можна закласти на зберігання.

У Сибіру насіння «пекінкі» сіють в кінці квітня – початку травня. На зберігання — у другій половині червня.

У середній смузі Росії перший посів проводять в середині квітня, другий — у кінці липня.

Південні регіони славляться м’яким і теплим кліматом і до посіву насіння пекінської капусти можна приступати вже на початку березня, щоб в 1 декаді квітня перенести розсаду у відкритий грунт.

Коли садити капусту на розсаду за Місячним календарем в 2019 році

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионах

Зміцнити надію на отримання багатого врожаю капусти допоможуть рекомендації Місячного календаря, в якому вже визначено найбільш сприятливі дні для посіву капусти на розсаду.

Таблиця кращих і заборонених днів для посіву капусти

Місяць Сприятливі дні Несприятливі дні
Березень 10; 11; 12; 15; 16; 23: 24; 28; 29; 6; 7; 21;
Квітень 6-9; 15-17; 24-26; 29; 30; 5; 19;
Травень 1-4; 8-10; 12-14; 17; 18; 21-23;26-31; 3; 17;
Червень 5; 6; 9-15; 22-25; 3; 4; 17;
Читайте також:  Вирощування перцю в теплиці з полікарбонату формування, полив, догляд покроково Відео

Вважається, що періоди Молодика і Повного місяця не підходять для посадки та пересадки рослин. Насіння дадуть слабкі сходи, і надалі вони будуть відставати в розвитку. Кожен городник, який пов’язує роботи на дачній ділянці з фазами Місяця знає, що коренеплоди сіють і садять коли нічне світило йде на спад, а овочеві культури з плодами над землею — на зростаючій.

Вирощування розсади капусти в домашніх умовах

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахПосів насіння капусти зберігає той же алгоритм дій, що й інші овочеві культури. Насіннєвий матеріал обробляють від можливих захворювань замочуванням в рожевому розчині марганцю на 20-30 хвилин. Виняток становлять дражоване насіння, які пройшли таку обробку на насінницької фірми.

Грунт вибирають пухкий і поживний. Якщо не довіряєте купівельними ґрунтових сумішей, приготуйте його самостійно з городньої землі, торфу й перегною у співвідношенні 2:1:1. У готовий склад додають річковий пісок або вермикуліт для кращої аерації грунту і дезінфікують розчином марганцю або Фітоспорину.

Для посіву використовують неглибокі розсадні ящики, пластикові касети або окремі стаканчики. Глибина загортання насіння 0,5 див.

Через 5 днів з’являться перші сходи і їм забезпечують штучне зниження температури до 15-18⁰С, т. к. зміст при кімнатній температурі призведе до різкого витягування паростків.

Капусту поливають рясно і обов’язково відстояною теплою водою. При всій своїй любові до вологи, капуста не терпить переливів. У поєднанні з прохолодними умовами вирощування надлишок вологи провокує захворювання капусти.

На стадії 3-4 листочків розсаді надають більшу площу живлення — пікірують в окремі стаканчики або перевалюють в тару більшого розміру.

У період вирощування розсади в домашніх умовах їй може знадобитися підживлення. Це відбувається, якщо ґрунтова суміш перед посівом насіння не була належним чином підготовлена.

Для молодої розсади краще застосовувати комплексні добрива (NPK), придбані в магазині, т. к. скласти самостійно живильний розчин буває складно через мікроскопічних доз мінеральних добрив. На 1 л води знадобиться:

 • 3-4 г суперфосфату,
 • 3 г сірчанокислого калію,
 • 3-4 г сечовини.

Першу підгодівлю проводять через 10-14 днів після пікірування, другу — за 2 тижні до висаджування розсади у відкритий грунт.

Коли пересаджувати капусту у відкритий грунт

Когда сажать капусту на рассаду в 2019 году по Лунному календарю, в регионахВисадки розсади у відкритий грунт повинна передувати процедура загартовування. Її починають проводити за 10-14 днів до наміченої дати. Ящики з паростками виносять на вулицю або відкритий балкон.

До посадці приступають, коли температура ґрунту прогріється до 8-10⁰С, а денна триматиметься на рівні 15-18⁰С. Не варто хвилюватися з приводу невеликих заморозків, загартовані кущики капусти стійко переносять короткочасне зниження температури до -5⁰С.

Для капусти вибирають добре освітлені ділянки з нейтральною кислотністю і високим вмістом поживних речовин. Схема висадки залежить від різновиди і сорти капусти.

Коли сіяти капусту на розсаду Частина 1 – відео

Коли сіяти капусту на розсаду Частина 2 — відео

Яку б різновид капусти огородник не вибрав для вирощування, він завжди буде з урожаєм, якщо вчасно проведе посів насіння на розсаду. Недарма кажуть, що весняний день рік годує.

DvaGusya