Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

При розведенні курей в домашніх умовах фермери прагнуть оптимізувати витрати і отримати максимальну продуктивність. Саме тому селекціонери протягом тривалого часу прагнуть вивести найбільш продуктивну породу домашньої птиці. Саме такими показниками можуть похвалитися кури породи Форверк. У цій статті ми розглянемо основні характеристики даної породи і вимоги по догляду за цими птахами.

селекція

Розведенням нових порід домашньої птиці селекціонери займалися тривалий час. Завдяки їх роботі були створені породи курей, які відрізняються за своєю продуктивністю і зовнішнім виглядом. З усіх існуючих порід хочеться особливо виділити курей породи Форверк. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Ці птахи не тільки поєднують оптимальну масу тіла і несучість, але і гарний зовнішній вигляд.

Виведенням цієї породи займалися німецькі селекціонери на рубежі XIX-XX століть. Вони схрещували представників Орпінгтон, Лакенфельдеров і курей Андалузії з німецькими пернатими Ramelslohers. Селекціонери прагнули створити курей, що володіють хорошою продуктивністю.

Орпінгтоновскіе кури відрізняються хорошими показниками несучості і мають смачне і ніжне м'ясо.

Лакенфельдери володіють хорошими показниками по відкладання яєць, при цьому жива маса тіла у курей не перевищує і 2 кг, до того ж цей вид належить до рідкісних. Андалузька порода відноситься до несучості.

Саме тому ці пернаті стали хорошою платформою для створення нової породи, яка задовольнила потреби німецьких фермерів. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Чи знаєте ви? Кури цієї породи отримали свою назву на честь німецького селекціонера Оскара Форверка, який першим вивів даний вид пернатих.

Ця порода була виведена в 1900 році, але на загальний огляд було виставлено лише в 1912 році, коли в Берліні проходила всесвітня виставка птахівників. Ці пернаті отримали швидке поширення у фермерів завдяки хорошому поєднанню відмінної продуктивності, красивому зовнішньому вигляду і поступливим характером.

Опис і відмінні риси

Форверкі мають особливу привабливість, що робить їх частими мешканцями невеликих ферм. Давайте більш детально ознайомимося з даної породою пернатих. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Зовнішній вигляд і статура

Представниці цієї породи мають досить великими габаритами, що особливо нетипово для представників яйценоских гібридів:

 1. Тулуб збите і низько посаджене, а спина досить широка. Якщо дивитися на цих представників пернатих, то нескладно простежити паралельну лінію спини щодо землі.
 2. Широкі боки роблять візуально курку великий і трохи незграбної, доповнює загальну картину об'ємна і округла грудка. Невеликі крила тісно притискаються до тулуба, а гомілку і стегна мають погано виражену структуру.
 3. Голова має невеликий розмір. Її можна навіть більше охарактеризувати як середнього розміру, вона пропорційна всьому тілу птиці.
 4. Негусто оперення голови робить більш виразними її риси, а жовто-оранжева або червона забарвлення очей ще більше підкреслює красу цієї породи.
 5. Темний дзьоб, червоний гребінець, овальної форми мочки і закруглені сережки не сильно виділяють цю породу серед інших представників пернатих.
 6. Мочки як у самок, так і у самців мають біле забарвлення.

Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Чи знаєте ви? У наш час широкою популярністю кури Форверк не отримали, так як під час Другої світової війни їх чисельність значно скоротилася.

Темне забарвлення пір'я огортає голову і шию середніх розмірів, що створює відчуття, неначе кури носять темну маску. Півні даної породи мають забарвлення золота, а на його тлі виділяються крила з чорним кольором з внутрішньої сторони.

Оперення у самок переважно має червоно-коричневе забарвлення, однак голова і хвіст як у курочок, так і у півників пофарбовані в темні кольори. Німецькі пернаті мають щільну структуру оперення з невеликим прошарком пуху.

Хвіст у півня великий і пишний з закрученим кінцем, самки мають менший за розмірами хвостом.

Ноги у них середньої довжини, на яких відсутнє будь-яке оперення, до того ж вони відрізняються дуже тонкої кісткою. Несучки мають невелику за розміром гребінцем, який поставлений вертикально і лише задня його частина трохи нахилена в одну сторону. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

темперамент

Від англійських предків форверкі успадкували спокійна вдача і врівноважений характер. Вони не схильні до дії стресових ситуацій, так як ця порода не з лякливих. Така особливість не має негативних наслідків на здоров'я і несучість курей.

Вам буде корисно дізнатися, як підвищити несучість курей взимку, які вітаміни давати для підвищення несучості.

Пернаті дуже легко і швидко прив'язуються до людини, що може негативно позначитися в процесі переїзду. Дуже часто досвідчені фермери відзначали, що кури Форверк легко впізнають господаря і дозволяють спокійно взяти їх на руки.

Читайте також:  Як посадити і виростити фізаліс

Тихий характер і спокійний темперамент гарантують мирне існування всіх представників Форверков, до того ж вони легко уживаються з представниками інших порід.

інстинкт насиджування

Поряд з красивим забарвленням і довірливим характером у курей породи Форверк є істотний недолік – це погано розвинений материнський інстинкт. Саме тому при розведенні цієї породи не обійтися без інкубатора, що дозволяє істотно спростити роботу фермерам. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Така поведінка пояснюється тим, що в процесі виведення цієї породи кури втратили ген, який відповідає за материнський інстинкт. Хоча бували випадки, коли серед представниць форверков зустрічалися хороші матусі.

Важливо! В процесі розведення не допускаються особи з дефектами забарвлення, зміненої формою тулуба, наявністю сережок червоною або рожевою забарвлення, а також лапами світлих відтінків і темними очима. Наявність таких змін може здатися незначним, проте вже через 3-4 покоління у вас будуть рости звичайні кури сільської породи замість елітних.

продуктивність

Жива маса і несучість – це найважливіші показники, на які орієнтувалися селекціонери в процесі виведення нових порід. Саме завдяки гарним показникам дана порода була представлена ​​всьому світу.

Жива маса курки і півня

Маса півня і курки практично порівнянна. Дорослий півень може досягати ваги в межах 2, 5-3 кг, в той час як маса курки коливається від 2 до 2, 5 кг. Наприклад, їх предки Орпінгтон, які стали джерелом генів для даного виду, мали масу в 4, 5-5, 5 кг, і це тільки несучки. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Набір ваги, як і зростання форверка, триває протягом 1 року, проте у деяких представників може тривати і довше.

Багато гурманів оцінили даний вид пернатих завдяки хорошим смаковим якостям м'яса. З віком смак курятини незначно змінюється, однак таке зниження не особливо помітно.

Коли починають нестися і яка несучість

При досягненні 6 місяців настає статеве дозрівання птахів. Якраз в цей період більшість представниць цієї породи починають період яйцекладки. Однак у деяких несучок він може запізнюватися на 2-3 тижні.

За перший рік свого життя курка може знести до 170 яєць, а в наступні – близько 140. Вага яйця в середньому становить приблизно 50-60 г, його розфарбування має світло-бежевий відтінок. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Чи знаєте ви? Найбільшою породою курей у світі прийнято вважати представниць породи брама. Жива вага півня досягає 6-7 кг, однак за показниками несучості вони знаходяться на середньому рівні (120 яєць на рік). А ось рекорд по несучості належить несучки породи леггорн – 371 яйце в рік. Цікаво, що вага такої несучки не перевищує 1, 7 кг, а півня – всього 2, 5 кг.

чим годувати

Важливим елементом в процесі розведення будь-якої домашньої живності є корм. Адже саме від його складу і якості залежить, як швидко буде набирати вагу птах і якої якості будуть яйця.

Тільки збалансоване харчування дозволить в найкоротший термін набрати птахам максимальна вага, а їх яйця будуть містити максимальну кількість поживних речовин.

курчат

Форверк росте досить швидкими темпами, в зв'язку з цим курчата і молоді особини особливо потребують білків, мінералах і вітамінах. Кращим джерелом всіх необхідних речовин є їжа. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Комбікорм з раціону молодняка краще виключити, оскільки він містить стимулятор росту і може викликати незворотні вади у розвитку курчат.

У перші дні життя (1-5) молодих пташенят годують сумішшю варених яєць, знежиреного сиру і подрібненого зерна. Всі ці компоненти слід змішувати в пропорції: 2 г яйця, 1 г сиру, 4-5 г зерна на одного курчати.

Дізнайтеся більше про те, чим і як правильно годувати курчат.

Починаючи з 5-го дня і до 10-го включно до отриманої суміші додають подрібнений ракушняк і крейда, макуха і зелень. Тут також важливо дотримуватися пропорції: крейди і ракушняка має бути не більше 0, 2 г, зелені – 5 г і макухи – 1 г в розрахунку на одного курчати.

З 10 по 20 день в раціон вводять зернові (25 г), свіжу зелень (10 г), борошно рибну (2 г), макуха (2 г), дрібно порубаний варену картоплю (5 г) і сир (1 г). А ось варені яйця з раціону необхідно видалити. З 20 по 30 день життя курчат годують зерновими, вареним картоплею, зеленню, м'ясо-кісткового борошном, нежирним сиром і крейдою. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Всі ці складові змішують в наступному співвідношенні: 40: 15: 12: 3: 4-5: 2 г на одного курчати.

Сіль вводити в раціон рекомендується тільки з 30 дня в невеликій кількості (0, 1 г на пташеня).

Для підтримки чистоти регулярно прибирається місце проживання молодняку ​​і вимиваються годівниці з поїлками. При цьому вода в поїлки повинна бути теплою і не опускатися нижче +35 ° С. У міру підростання курчат, їх починають привчати до води кімнатної температури.

Читайте також:  Розмноження полуниці вусами влітку Способи та правила посадки Фото Відео

Коли зрізуєте зелень для корму, уважно стежте, щоб туди не потрапили отруйні трави, наприклад, молочай або чистотіл. Ці рослини просто знищать молоде потомство.

Важливо! Годувати курчат цвілим хлібом категорично заборонено, так як мікроорганізми, які розвиваються в ньому, можуть викликати серйозне отруєння у незміцнілого організму. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Підростаючих курчат годують з проміжком о 4 годині. Поступово збільшують зміст зернових кормів до 50-65 г, варених коренеплодів – до 30 г і зелені – до 20 г в розрахунку на одного курчати. Додатково підмішують шрот, сир, подрібнений крейда і ракушняк, а також рибну муку.

Обсяг їжі, який ви даєте курчатам, необхідно розраховувати таким чином, щоб вони все з'їли за 30 хвилин. У процесі росту потрібно стежити за курчатами. Вони повинні добре їсти і активно рухатися.

Якщо ви помітили, що якийсь курча став млявим, мало рухається і погано їсть, то його необхідно відсадити від побратимів і показати ветеринару. Такі дії збережуть життя пташеня, так як здорові і міцні курчата можуть його просто затоптати.

дорослих курей

Харчування дорослих форверков має бути збалансованим і містити велику кількість мінералів і вітамінів. Для правильного складання раціону фермерам рекомендовано ділити харчування по сезонах. В такому випадку птиці будуть отримувати максимум корисних речовин. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

У весняний та літній період, коли є велика кількість зелені, рекомендується вигулювати птицю, щоб вона щипала травичку. В такому випадку годування скорочується до 2 разів (вранці і ввечері).

Переживати про те, що кури голодують, не потрібно, так як вони самі знаходять собі всі необхідні і відсутні елементи.

При цьому в раціоні повинні бути присутніми наступні види кормів:

 • цільне зерно – це може бути кукурудза, пшениця або ячмінь (50 г на особину);
 • пшеничні висівки (25 г);
 • макуха і кісткове борошно (по 2-3 г на одну курку);
 • подрібнений ракушняк і крейда (3 г);
 • кухонна сіль (0, 7 г);
 • сухі білкові корми (7-10 г).

З приходом холодів настає складний період для птиці, і вона потребує більш живильному раціоні, адже з'являється дефіцит зелені. До того ж підвищується енергоспоживання та несучкам потрібно більше їжі. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Саме тому добовий раціон форверка повинен складатися з наступних продуктів (в грамах на 1 птицю):

 • пшениця, ячмінь і кукурудза – 60-70;
 • висівки з пшениці – 25;
 • макуха – 5;
 • кісткове борошно – 5-7;
 • трав'яне борошно – 5;
 • коренеплоди – 100;
 • крейда і мелені черепашки – 5-6;
 • сіль – 0, 7;
 • білкові корми – 10-15.

Додатково в цей період необхідно встановити годівницю, куди регулярно будуть досипати пісок і подрібнена шкаралупа. Пісок сприятиме нормальному травленню у курей, а з шкаралупи вони поповнять запас кальцію, що зробить шкаралупу їх яєць більш твердої.

Корисною також є додаткова підгодівля молодими пагонами кропиви, листям кульбаби і плодово-ягідними відходами, які потрібно завбачливо заготовити ще влітку. Бадилля моркви і буряка містить велику кількість вітамінів і мінералів, тому їх теж можна давати пернатим. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Для кращого збереження їх подрібнюють і зберігають в мішках. Додатково можна ввести в раціон молочні продукти з додаванням сухих дріжджів.

Важливо! Якщо влітку заготовити дикорослі рослини, наприклад, кропиву, деревій, горобину або ягоди глоду з шипшиною, то взимку не потрібно буде купувати вітамінні добавки. Для кращого збереження їх дроблять і просушують в тінистому місці. Взимку їх додають в мішанку.

Умови утримання

Правильний догляд – це 80% успішного вирощування цієї породи. Форверкі прості в утриманні і невибагливі в догляді, чим відрізняються від інших курей. Розглянемо нескладні вимоги та рекомендації до умов, в яких вони будуть жити і нести яйця.

Вимоги до пташника

Площа пташника безпосередньо залежить від кількості птахів, що мешкають в ньому. Так, на 1 кв. м корисної площі можна розташувати не більше 5 несучок або 17 курчат. Висоту стелі рекомендують робити не вище, ніж 1, 8 м, так як інакше взимку приміщення буде набагато важче обігрівати. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Покриття підлоги краще зробити гладким, щоб полегшити прибирання пташника і дезінфекцію. При цьому матеріал повинен добре зберігати тепло. Підійде підлогу з дерева, цегли або глинобитні зі щебенем.

Температуру в приміщенні з птахом слід контролювати виходячи з того, хто розташований всередині. Наприклад, для дорослих курей підходить температура вище + 8 ° С, а молодняк старше 21 дня комфортно себе почуває при температурі понад +16 ° С, в той час як для пташенят потрібно підтримувати тепло на рівні не менше 21 ° С.

При невеликій кількості несучок сідала можна закріпити по периметру приміщення на певній відстані від стіни. Виготовляється така конструкція найчастіше з деревини або ДСП. Оптимальні габарити для утримання однієї курки вибираються в розрахунку: мінімальна довжина поперечини повинна становити 20 см, а висота – 90 см.

Читайте також:  Крокуси посадка і догляд у відкритому грунті фото коли садити

При цьому відстань між двома рівнями повинно бути мінімум 30 см. Вибирати місце для них краще у теплій стіни, де птахи будуть захищені від протягу. При великій кількості птахів споруджують багатоярусну конструкцію. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Щоб кури несли яйця в певних місцях, потрібно підготувати гнізда. У найпростішому випадку можна скористатися готовою тарою, застеливши її сіном або тирсою. При цьому висота, ширина і довжина заготовки повинні бути близько 30 см.

Можна самому спорудити конструкцію з деревини або ДСП. Для зручності збору дно гнізда розташовують під кутом 10 градусів, завдяки якому яйця скочуються в спеціальний лоток. Розташовувати гнізда потрібно в тихому і темному кутку приміщення.

У холодну пору року підлогу в пташнику утеплюють підстилкою із соломи, тирси і т. П. Якщо є така можливість, на підлогу можна класти листя папороті. Його основна перевага в тому, хто він не гниє і не сиреет.

Дізнайтеся, як вибрати і використовувати ферментаційне підстилку для курника.

У будь-якому випадку матеріал для підстилки має бути сухим. У разі, якщо використовуються тирса, то потрібно уважно стежити, щоб птах не була голодною, інакше вона почне клювати підстилку і отримає в кінці кінців проблеми з травленням. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

При запуску в пташник молодняка, тирса варто присипати соломою з тією ж метою. Перед тим, як постелити підстилку на підлогу приміщення, потрібно розсипати гашене вапно з розрахунку 0, 5 кг на 1 кв. м. Влітку підлогу можна вкрити шаром піску.

В цілому, тирса або солома на підлозі виключають необхідність щоденного прибирання в приміщенні, але, разом з тим, в силу хімічних процесів, що протікають в матеріалі підстилки, виділяють певну кількість тепла, що допомагає підтримувати потрібну температуру.

Але в будь-якому випадку слід дотримуватися чистоти в приміщенні для птахів, так як в брудному пташнику в сукупності з великою кількістю посліду накопичується багатий сірководнем повітря, який негативно відбивається на здоров'ї несучок.

Для виключення цього чинника в пташнику проводять періодичні прибирання і забезпечують вентиляцію приміщення. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

вигульних дворик

Дворик для вигулу птиці найкраще розташувати з південної сторони від пташника. Для безпеки потрібно високу огорожу (близько 2 м), так як форверкі хоч і мають чималу вагу, але все ж вміють літати.

Загальна площа дворика повинна бути в 2 рази більше площі самого пташника. Між пташником і зовнішнім прогулянковим простором роблять лаз з двома дверцятами: однією з внутрішньої сторони, а інший – зовні на висоті 5-10 см від рівня підлоги (при укладанні глибокої підстилки лаз повинен бути на рівні її висоти).

Взимку майданчик перед лазом очищають від снігу і встеляють соломою, а влітку монтують навіс для формування тіні.

Для того щоб знизити витрати на годування, дворик можна засіяти люцерною або конюшиною. Вони стануть джерелом вітамінів для форверков. Варто також виключити контакт курей з дикими птахами, так як останні можуть стати джерелом різних інфекцій і захворювань. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Як переносять зимовий холод

Взимку важливо підтримувати оптимальний температурний режим в пташнику і не випускати курей на прогулянку при температурі нижче -2 ° С, адже інакше вони ризикують відморозити сережки і краю чубчика.

Наступ зими для будь-якого птаха є стресом. Тому у форверка настає сезонна линька, яка часто пов'язана зі зменшенням тривалості світлового дня. При використанні штучного освітлення в курнику цей період може зрушити до початку зими.

В цей час кури потребують додаткового захисту від холоду, вогкості і вітру. Для підтримки імунітету слід додавати в їжу форверкам різні вітамінні добавки, які компенсують недолік зелені в холодні місяці. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Плюси і мінуси

До переваг цієї породи відносять:

 • високу продуктивність м'яса і несучість;
 • швидкий ріст;
 • невибагливість і довірливість;
 • гарний зовнішній вигляд;
 • міцний імунітет, який добре захищає птицю від різних захворювань.

Важливо! Для захисту від небезпечних інфекцій необхідно проводити планову вакцинацію, а дорослі кури потребують ревакцинації. Порода курей Форверк: все про розведення в домашніх умовах

Недоліки породи:

 • слаборозвинений інстинкт материнства, через що потрібне використання інкубатора при розведенні;
 • необхідність особливого догляду за курчатами, щоб підвищити відсоток виживання;
 • відносно висока ціна на представників породи, так як популяція була досить скорочена;
 • чутливість до холодів, які можуть вплинути на яйцекладку.

Форверк – це порода курей, які мають гарний зовнішній вигляд, хорошу несучість і оптимальну вагу. Вона може використовуватися як для домашнього вирощування, так і в промислових масштабах.

DvaGusya