Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити

Хрумкі соковиті зеленці в нашому раціоні цілий рік, але хіба можна порівняти огірочки, вирощені на власній грядці, з покупними? Клімат не завжди дозволяє вирощувати огірки прямим посівом у ґрунт, у цьому випадку приходить на допомогу розсадний метод. Зазвичай розсаду вирощують для теплиць, це дозволяє отримати врожай раніше. Щоб огіркові кущі добре розвивалися, важливо дотриматися термінів висадки і провести її за всіма правилами.

Коли садити огірки в теплицю розсадою

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Несвоєчасна висадка розсади огірків у теплицю загрожує небажаними наслідками – рослини можуть загальмувати у рості, інколи ж навіть захворіти. Звичайно, все це негативно позначиться на врожайності. В першу чергу враховують такі фактори, як температура ґрунту на момент посадки та вік розсади.

При якій температурі

Огірки починають активне зростання з настанням тепла, тому важливо, щоб температура грунту та повітря досягла певних значень. Заміряти температурні показники грунту потрібно на глибині посадки – 12-15 см. Вона повинна бути не нижче 15 ° C. Якщо висадити розсаду в холодніший грунт, призупиниться зростання огірків.

Важливо також до яких цифр прогрівається повітря всередині теплиці. Денна температура повинна бути вище 20 ° С, а вночі – не менше 15 ° C. Бажано щоб до моменту посадки минув період різкого перепаду нічних та денних температур. Такі коливання послаблюють рослину.

В якому віці

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити На момент пересадки розсада огірків має бути у віці 20-25 днів. Зазвичай до цього моменту на сіянцях вже сформовано по 2 справжні листочки. Якщо цього не сталося, потримайте розсаду вдома додатково 2-3 дні.

Проводити пересадку в попередні терміни небажано, оскільки рослини ще слабкі. Переростання розсади загрожує надалі відставанням у зростанні. Коренева система огірків неспроможна активно розвиватися у невеликих ємностях, отже, сіянці відчуватимуть дефіцит поживних речовин.

Терміни посадки розсади огірків у регіонах

Теплиці з полікарбонату успішно зберігають тепло, погода має значення, якщо теплична будова не обігрівається. Саме тому терміни висаджування розсади огірків залежать від регіону вирощування:

 • на півдні Росії висадку в закритий ґрунт починають із середини квітня;
 • у середній смузі розсаду переселяють у теплицю у середині травня;
 • в Сибіру та на Уралі огірки пересаджують в останній декаді травня чи на початку червня;
 • у Ленінградській області через нестійку погоду овоч висаджують у закритий ґрунт у період з 20 по 25 травня.

Допускається корекція термінів з урахуванням погодних умов. Якщо рання весна, пересадку можна зрушити на 5-7 днів вперед, якщо пізня, роботу відкладають до сприятливого моменту.

Сприятливі дні для посадки розсади огірків у теплицю у 2021 році

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Більшість дачників вже звикли звіряти графік посадок із рекомендаціями Місячного календаря. Для посадки огірків у теплицю є свої сприятливі дні. У 2021 році вони припадають на наступні дати:

 • у квітні – 8, 9, 14, 18, 19, 25, 26, 28;
 • у травні – 5, 6, 7, 15, 16, 17, 24, 25;
 • у червні – 2, 3, 6, 7, 8, 12, 13, 21, 22.
Читайте також:  Фацелія як сидерат: коли сіяти і коли закопувати Під які овочі Фото Відео

Якщо зробити пересадку рослин з урахуванням фази Місяця, вони швидше приживуться і показуватимуть добрі темпи зростання.

Не варто займатися пересадкою в несприятливі дні:

 • у квітні – 11,12,13,27;
 • у травні – 10, 11, 12, 26;
 • у червні – 9, 10, 11, 24.

Якщо так сталося, що ви не змогли знайти час у сприятливі числа, займіться роботами в будь-який інший день, виключаючи несприятливий.

Як правильно висадити розсаду огірків у теплицю

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Огірки мають досить короткий вегетаційний період, тому важливо заздалегідь підготувати для них якісний ґрунт та грамотно провести посадку. Створивши для культури оптимальні умови, ви тільки встигатимете зрізати хрумкі солодкі плоди. Не забудьте заздалегідь провести загартування розсади, поступово привчаючи рослини до більш прохолодного повітря.

Підготовка ґрунту

Огіркам підходить для вирощування пухкий родючий ґрунт із нейтральною кислотністю. Попередньо проводять процедуру знезараження, проливаючи ґрунт окропом або розчином марганцівки. Якщо попереднього сезону рослини в теплиці були уражені грибком, проводять обробку 1-відсотковою бордоською рідиною. Підготовку ґрунту проводять за 2 тижні до посадки.

Як добрива можна внести перегній (4 кг/кв. м) та деревну золу (1 літрова банка/кв. м). Пухкості землі можна надати, додавши крупнозернистий пісок або тирсу, що перепріла. Якщо грунт кислий, його нейтралізують внесенням товченої крейди, вапна пушонки або доломітового борошна. Заміряють показники кислотності смужками, що тестують, з лакмусового паперу.

Схема посадки

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Схема висадки огірків у теплицю залежить від їх виду та сортових характеристик. Загальноприйняті норми:

 1. Однорядкова посадка. Використовується для висаджування високоврожайних гібридів. Кущі висаджують в один ряд з інтервалом 30 см. Ширина грядки повинна становити 50-60 см.
 2. За дворядковою схемою огірки висаджують з відривом 40-50 див друг від друга двома рядами . Ширина грядки в цьому випадку повинна становити 90 см. При такій посадці необхідно вчасно позбавлятися зайвих пагонів та листя, щоб не допускати надмірної загущеності.
 3. У шаховому порядку. Цим способом кущі висаджують для того, щоб вони не загороджували одне одному світло. Схема ідеально підходить для великоплідних сортів. Відстань між кущами у разі роблять рівним 35-40 див, на грядці міститься більше рослин.

Важливо! Дотримання посадкової схеми необхідне нормального розвитку огірків та його здоров'я. Певний інтервал між рослинами дозволяє їм отримувати достатньо живлення та вологи, добре освітлюватися сонцем.

Що можна посадити поряд з огірками у теплиці

Сусідів огіркам підбирають, враховуючи режим поливу, тип кореневої системи рослин, вимоги до температури та вологості повітря. Потреби культур щодо цього не повинні суперечити одна одній. Підходящими сусідами для огірків будуть:

 1. Бобові рослини Їх можна висадити по периметру та всередині грядки з огірками. Цінність цих культур полягає в їхній здатності насичувати землю азотом. Після збирання врожаю коріння бобових залишають у землі.
 2. Ранні буряки. Урожай культури буде готовий до збирання до того, як огірки наростять довгі батоги. Обидва овочі не завадять один одному в процесі зростання.
 3. На грядці з огірками можна висадити редис. До того моменту, як огіркові кущі почнуть додавати в рості, коренеплід буде викопаний.
 4. Можна висадити в теплицю з огірками баштанні культури. У цьому випадку батоги огірків розташовують на вертикальній шпалері, а пагони кавунів і динь пускають по землі. При такій посадці необхідні рясні підживлення рослин.
Читайте також:  Як правильно підв'язувати огірки у відкритому грунті Фото Відео

Як сусіди для огірків не підійдуть пряні трави (материнка, ісоп, базилік кінза). Вони погіршують смак зеленців. Не варто також садити поблизу помідори або перець ці овоч вимагає зовсім інших умов вирощування. За потреби перець або томати висаджують в одній теплиці з огірками, розташувавши їх по різні боки від доріжки.

Догляд за огірками у теплиці після посадки

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Щоб отримати добрий урожай, огірки необхідно регулярно поливати, підгодовувати добривами, формувати, підв'язувати. Потрібно також провести профілактичні заходи щодо захисту від хвороб. Тепле та вологе середовище подобається не тільки огіркам, а й патогенним мікроорганізмам.

Поливи, підживлення

Для нарощування потужних стебел, листя та плодів огіркам необхідна велика кількість вологи. Ґрунт не повинен повністю пересихати. Порушення режиму поливу призводить до негативних наслідків:

 • осипання зав'язі;
 • усихання листя;
 • зниження врожайності;
 • появі гіркоти у плодах.

Для поливу використовують теплу воду. Не варто користуватися для зрошення шлангом, вода, що надходить під натиском, розмиває землю біля коріння. Краще поливати кущі з лійки чи організувати їм систему краплинного поливу. Частота водних процедур залежить від віку рослин та температури повітря в теплиці.

У спеку огірки поливають щодня, іноді по 2 рази на день. Для молодих кущів витрата становить 5 л води на кв. м, у фазі цвітіння рослинам потрібно 8-10 л на кв. м, коли на огірках почнуть наростати плоди, кількість води збільшує до 12-15 л на кв. м.

Культура однаково добре сприймає органічні та мінеральні добрива, проте не можна забувати про дотримання норми внесення поживних речовин. Усього за сезон проводять від 3 до 5 підгодівель.

Перший раз удобрення вносять до моменту цвітіння. Можна використовувати комплексний препарат «Агрікола» (2 ст. л на 10 л води) або суміш із 20 г подвійного суперфосфату, 15 г сірчанокислого калію, 10 г аміачної селітри на 10 л води.

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити На початку цвітіння огірки обприскують розчином борної кислоти (0,2 г на 5 л води). Під корінь можна внести склад із 2 ч. л. сульфату калію, 1 ч. л. сечовини, 2 ч. л. суперфосфат на 10 л води. Також огірки добре реагують на підживлення добривом “Ефектон-О” (2 ст. л. на 10 літрів води).

Цим препаратом удобрюють кущі під час плодоношення. Додатково можна підгодувати огірки розчином нітрофоски (1 ст. л. на 10 л води). Молоді кущі добре відгукуються внесення розчину коров'яку (1 л на відро води, наполягати 5-7 днів, перед застосуванням наполовину розвести водою).

Читайте також:

 • Підживлення огірків дріжджами у теплиці

Формування

У теплиці необхідно формувати огірки для того, щоб рослини правильно розподіляли одержувану вологу та харчування, не витрачали їх даремно. Нові гібриди з жіночим типом цвітіння формують у 1 стебло. На сортових огірках та старих гібридах для отримання великого врожаю залишають бічні батоги.

На кущі, сформованому в одне стебло, після досягнення ним довжини 50 см залишають по 2 зав'язі кожного третього листа. У верхній частині пагона залишають вже по 3 зав'язі поряд з кожним четвертим листом.

При формуванні огірків у 2-3 стебла бічні пагони розташовують щодо основного під кутом 60 градусів. У партенокарпиків обов'язково формують зону засліплення в нижній частині рослини – нижче 4-го вузла видаляють усі зав'язі та пагони, це важливо для розвитку повноцінної кореневої системи.

Огірки з букетним плодоношенням також засліплюють у нижній частині. Надалі рослини формують в одне стебло, видаляючи всі бічні пагони. Після того як верхівка головного стебла досягає верху шпалери, її обертають навколо опори двічі і спрямовують донизу.

Читайте також:  Шток-троянда з вирощування коли садити насіння на розсаду, посадка і догляд

Підв'язування

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Підв'язування огірків попереджає заплутування батогів, прискорює дозрівання бічних плодоносних пагонів, допомагає краще зберегти врожай та полегшити його збирання, робить більш зручним догляд за культурою. Як опору можна встановити біля кожної рослини індивідуальні кілочки.

Найчастіше дачники вибирають підв'язку до шпалери. Для фіксації втеч використовують тканинні стрічки шириною 2 см і довжиною 20-25 см або спеціальні гачки.

На замітку! Починають підв'язувати кущі, коли вони досягнуть висоти 30-35 см, відкладати цю процедуру не можна, так як стебла стають твердішими і тендітнішими, легко ушкоджуються.

Проводять підв'язку горизонтальним та вертикальним способом. Горизонтальна фіксація батогів підходить для невисоких теплиць. Між стовпами, вритими з обох боків теплиці, натягують кілька ярусів дроту чи шпагату. Нижній ряд повинен бути на висоті 25-30 см над землею. Замість шпагату чи дроту можна використовувати пластикову сітку.

Вертикальний спосіб використовують у високих теплицях. В цьому випадку шпалерна конструкція складається з двох планок, одна з яких закріплена під стелею, а інша вкопана в землю. Планки з'єднують один з одним мотузковими розтяжками, їхня кількість залежить від кількості висаджених рослин. За такої підв'язки кожен огірок отримує індивідуальну вертикальну опору.

Читайте також:

 • Як підв'язувати огірки у відкритому ґрунті

Профілактика хвороб

Висаджування огірків у теплиці розсадою, коли садити Через помилки у догляді огірки можуть уражатися різними видами гнилі, борошнистою росою, кладоспоріозом, пероноспорозом, антракнозом. Усі ці хвороби виникають внаслідок ураження патогенними грибами. Як симптоми можна помітити появу плям, білого нальоту, жовтизни на листі або їх усихання, виникнення некротичних ділянок.

Коли хвороба у розпалі, доводиться застосовувати «важку артилерію» у вигляді хімічних препаратів. Лікування може бути тривалим та не завжди успішним. Найкраще направити свої зусилля на профілактику появи хвороб.

Важливі профілактичні заходи:

 1. Ретельна підготовка та обробіток ґрунту перед посадкою з обов'язковим знезараженням. Для захисту від грибкових хвороб використовують біологічний препарат “Фітоспорин”.
 2. Дотримання правил сівозміни. Не варто вирощувати огірки на тому самому місці кілька років поспіль.
 3. Посів сидератів. Рослини знезаражують ґрунт, покращують його структуру та підвищують родючість. Для дезінфекції найбільше підійдуть такі культури, як олійна редька та гірчиця.
 4. Дотримання схеми посадки та формування кущів.
 5. Створення оптимального мікроклімату з відповідною температурою та вологістю.

Крім того, необхідно ввести боротьбу зі шкідниками. На огірках можуть паразитувати попелиця, павутинний кліщ, білокрилка, чорна блішка. Комахи не лише самі шкодять рослинам, а й переносять грибні суперечки, бактерії, віруси. З метою профілактики кущі обприскують біологічними препаратами «Бітоксибацилін» та «Фітоверм». Обидва засоби нешкідливі для людини і не накопичуються у плодах. Для захисту від чорної блішки успішно застосовується суміш тютюнового пилу та золи, якою опудрюють вологі листочки. Кількість білокрилки можна зменшити, розвішавши в теплиці липку стрічку.

Коли висаджувати розсаду огірків у теплицю

Висаджування розсади огірка в теплицю — підживлення, обробка: відео

Культурні рослини вимагають турботи всіх стадіях свого розвитку. Правильна посадка огірків у теплиці та подальший догляд за ними стануть гарантією стабільного врожаю. Важливо також вибрати відповідний сорт при покупці, а власне насіння знезаразити перед посівом на розсаду.

Читайте також:
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
DvaGusya