Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Добрий день, дорогі читачі! Сьогодні у нас мова піде про розсаду огірків. Упевнений серед нас дуже багато любителів цього овоча. Тому хочеться, щоб влітку на городах свої овочі дозріли раніше. Як згадаю, які вони смачні, так слина починає текти. Погодьтеся, адже жоден покупної плід не зрівняється з вирощеним власноруч!

У минулих статтях я розповідав, як садити перці, помідори, баклажани на розсаду, також у них були описи про найбільш урожайні сорти. Ще описував посадку винограду живцями. Тепер розповім про терміни для огірків. Адже місячний календар завжди допомагає садівникам в посадках. Завдяки йому наші овочі будуть рости ще краще.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Знаю, що багато сіють насіння огірків відразу у відкритий грунт або в теплиці. В останніх вони будуть захищені від морозів, а ось на вулиці наврятли. Тільки якщо посіви прикрити парників або плівкою. У будь-якому разі такий спосіб передбачає усталену теплу погоду без заморозків.

Пропоную вам спробувати хоч один раз посіяти огірки будинку і виростити розсаду на підвіконні, щоб порівняти результат. Можна зробити і так і так. Тоді одні почнуться раніше, а інші трохи пізніше. У будь-якому випадку врожай повинен бути гарним!

Коли садити огірки на розсаду в 2019 році за місячним календарем?

Досвідчені садівники Намагаються всі маніпуляції з культурою робити за місячним календарем. Завдяки цьому вони отримують багатий урожай. Адже ще в далекі часи наші предки з успіхом користувалися фазами місяця, від чого їх склади були забиті овочами.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Так як на огірках плоди ростуть над поверхнею ґрунту, то сіяти, купірувати і працювати з розсадою краще всього на зростаючу місяць. В цей час всі соки рослин спрямовані вгору. Коріння ж навпаки розвиваються на регресний супутник. Тому зробивши нескладні розрахунки приходимо до висновку, що висів насіння треба проводити після Молодика або за 3 – 4 дні до Повного місяця. Під час повного місяця з’являться наші сходи і тоді почне розвиватися коренева система. А під час нового місяця буде краще рости наземна частина.

У різних регіонах країни сіяти насіння потрібно в різний час. Так як це залежить ще й від кліматичних умов. Тому знаючи приблизно, коли будете пересаджувати розсаду у відкритий грунт, розраховуємо час посадки насіння. Сходи з’являються приблизно на 3 – 4 день і вирощування розсади ще 4 тижні. Тому. якщо висаджувати припускаєте в травні, то сіяти треба за місяць (квітень).

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Сприятливі дні для посадки огірків на розсаду і грунт:

Березень– 1, 2, 5, 7-20, 22-29;

Квітень– 2-4, 6-18, 20-26, 29, 30;

Травень – 1-4, 6-18, 20-23, 26-31;

Читайте також:  Кабачкова ікра на зиму як магазинна по ГОСТу

Червень– 1, 2, 4-16, 18, 19, 23-28.

Несприятливі дні:

Березень – 3, 4, 30, 31. Молодий місяць – 6, повний місяць – 21;

Квітень – 1, 27, 28. Молодик – 5, повний місяць – 19;

Травень – 24, 25. Молодик – 5, повний місяць – 19;

Червень – 20-22, 30. Чверть – 3, повня – 17.

Враховуючи фази місяця ви отримаєте відмінну і сильну розсаду огірків, на заздрість всім сусідам.

Зимовий час посадки огірків в квартирі на підвіконні:

Якщо у вас є опалювальна теплиця, то сіяти огірки на розсаду можна вже взимку. Це може бути січень або лютий. Та в принципі в такий можна вирощувати огірки круглий рік. Таким чином врожай ви зможете отримати вже в квітні або травні. Таким чином після посіву сіянців, на підвіконні вирощуємо близько місяця, потім пересаджуємо.

Щоб у вас все вийшло недостатньо мати тільки теплий парник. Також необхідно освітлення. Адже в зимовий час світловий день короткий, тому необхідно досвічувати розсаду. А також обов’язково дотримуватися температурний режим.

Тільки запам’ятайте, не кожна лампа підійде для досвічування, так як, якщо поставити звичайну лампу розжарювання, вона буде виділяти багато тепла і просто спалить рослина. Краще всього для цих цілей підійдуть led світильники зі світлодіодами.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Також краще вибирати правильні сорту. Найкраще для цього підходять гібриди. Вони тіньовитривалі. Такі можна вирощувати вдома на підвіконні аж до збору врожаю. Якщо саме це ви і збираєтеся робити, то вибирайте менш гіллясті. Краще всього підійдуть кущові.

Коли садити розсаду огірків для теплиці в Сибіру?

Щоб зібрати гарний урожай в регіонах Сибіру, необхідно спочатку виростити розсаду. Для цього потрібно посіяти насіння приблизно в середині квітня. Так як рослини ростуть приблизно 25 – 30 днів, то за місяць можна пересаджувати у теплицю.

У добре зробленому парнику, без протягів і встановлену на сонці, садівники кожен рік з успіхом висаджують підрослу розсаду. Її найкращий вік для цього – 30 днів.

Відмінність огірків від помідор в тому, що вони погано переносять пересадку. Тому вони досить довго приходять в себе. Щоб цього уникнути, використовуйте стаканчики для сіянців. У них ви можете посадити по 1 – 2 насінини. Але перед цим проростіть насіння в теплому місці, загорнуті у вологу тканину або серветку.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Тільки не забувайте їх постійно змочувати, щоб вони не пересихали.

Готовність насіння до посадки визначається довжиною корінців близько 3 мм. Якщо все це виконати, то цілком можна отримати ранній урожай. Але якщо парник у вас не опалювальний і задоволена холодна погода, то не поспішайте з посадкою.

Час посадки розсади у відкритий грунт:

Якщо ви вирішили, що будете вирощувати огірки у відкритому ґрунті, то вам слід врахувати кілька факторів:

 • температура ґрунту і повітря;
 • вік рослин.

Але саме оптимально час для висадки на вулицю – кінець травня – початок червня. Зазвичай до цього часу повітря вдень прогрівається вище 20 градусів, а вночі не опускається нижче 15 – 17. Тільки знову ж орієнтуйтеся на свій регіон. Так як в різних широтах тепло наступає в різній час. Грунт повинна прогрітися до 12°С на глибині 10 см

Читайте також:  Розкішний торт із багатим смаком, медовим ароматом “Осінній поцілунок”. Можна готувати на будь-які свята!

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Якщо ж ваша розсада вже готова до висадки, а на вулиці ще недостатньо тепло, то на перший час можна зробити укриття для огірків. А коли повітря достатньо прогріється, можна буде продовжувати вирощування у відкритому грунті. Для зручності багато застосовують великі п’ятилітрові пластикові бутлі. Вони обрізають дно і таким накривають ковпаком рослини. Вдень просто відкручують кришку для провітрювання. Таким чином виходить міні-парник. Завдяки йому можна буде посадити огірки на 1 – 2 тижні раніше.

Важливу роль відіграє і вік розсади. Посів насіння в горщики необхідно розрахувати таким чином, щоб на момент висадки у відкритий грунт у рослини було 3 – 4 справжніх листків. Саме в цьому віці у них добре розвинена коренева система, тому зміна місця вирощування буде перенесена добре. Такий розвиток досягається у віці 20 – 25 днів після сходів.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Тільки обов’язково підготуйте розсаду до пересадки у відкритий грунт. Якщо винесете непідготовлену на вулицю і висадіть їх, то огірки можуть просто загинути. За два тижні до процедури рослини необхідно загартовувати ( виносити на вулицю на нетривалий час, поступово збільшуючи час). Місце для ящиків вибирайте притінене, захищене від протягів.

Завдяки таким хитрощам ми зможемо благополучно пересадити розсаду у відкритий грунт.

Коли сіяти огірки для теплиці для раннього врожаю?

Щоб почати раніше всіх збирати урожай огірків, необхідно обов’язково вирощувати через розсаду. Її сіють приблизно за 3 тижні до висадки в теплицю. Приблизно це середина квітня. Щоб вони не хворіли після процедури пересадки, потрібно сіяти їх в індивідуальні невеликі стаканчики об’ємом 0,4 л. Грунт може бути будь-яким, але обов’язково поживним. Або вам доведеться робити щотижневу підгодівлю. Поливати розсаду необхідно раз на тиждень до повного зволоження грунту або по мірі висихання грунту.

Огірки погано переносять погану освітленість або температуру нижче 14°С. Тому розсаду необхідно тримати на світлому підвіконні. У похмуру погоду потрібно використовувати підсвічування. В таких умовах розсаду тримають в духовці до тих пір, поки у неї не відріс 3 – 4‑й аркуш.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Щоб огірки добре росли в теплиці в травні, до для пересадки приготуйте наступне:

 • Засоби для обігріву теплиці;
 • Пляшки з-під води ємністю 2 л. за кількістю рослин для поливу;
 • Дуги або інші конструкції для установки всередині теплиці;
 • Товстий нетканий матеріал для укриття огірків в два шари.

Так, якщо все правильно зробити, то у середині – кінці травня ви зможете почати збирати урожай.

Терміни посадки огірків на розсаду в Москві і Підмосков’ї

Щоб розрахувати терміни посіву насіння потрібно враховувати кілька факторів:

 • сорт огірків;
 • особливості клімату Москви і Підмосков’я;
 • спосіб вирощування (теплиця або відкритий грунт).

Як я вже не раз говорив, огірок теплолюбна культура. Тому вона добре розвивається при температурі повітря не нижче 17 °С і грунту не нижче 13 – 15°с. Якщо температура знизиться нижче 10, то розсада загниє і загине.

Читайте також:  Кекс на кефірі — рецепти і поради приготування

Але і вдома на підвіконні довго тримати не варто. Так як кущі ослабнуть і при пересадки будуть погано приживатися. Їх необхідно обов’язково пересаджувати у віці 25 – 30 днів. В цей час у них уже з’являється 3 – 4 лист.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

Кліматичні умови в Москві і Підмосков’ї досить мінливі. Втім як і скрізь. Але погода, яка необхідна для пересадки огірків встановлюється в кінці травня – початку червня. Але в теплиці відповідна температура може бути на 2 – 3 тижні раніше.

Якщо врахувати все це, то терміни посіву огірків на розсаду в Москві і Підмосков’ї можуть бути такі:

 • початок травня – для відкритого грунту;
 • з середини квітня – для вирощування в тепличних умовах.

Так у відкритому грунті розсада виявиться в кінці травня – початку червня, а в теплиці в перших числах травня або ближче до другої декади травня.

Коли садити огірки на балконі

Хочу поділитися з вами відео, в якому автор розповість як вирощувати огірки на балконі. Хочу тільки сказати, що так ви їх можете вирощувати круглий рік. На розсаду звичайно ж потрібно садити в кінці квітня. Взагалі терміни посіву насіння безпосередньо залежать від того, куди ви збираєтеся пересаджувати розсаду у відкритий грунт або теплицю. У першому випадку рекомендують висаджувати в кінці травня – початку червня. В парник ж можна і раніше на пару тижнів.

Дивно, чи не так? Огірки можна виростити прямо на балконі чи на підвіконні. Збирати врожай не виходячи з дому. Зате є можливість отримувати свіжі овочі круглий рік.

Коли в Криму потрібно садити огірки на розсаду?

Ця культура належить до прекрасно росте в Криму. Але щоб визначити найкращий день для посіву та посадки розсади на постійне місце, дуже важливо враховувати температуру грунту і повітря. При посіві насіння необхідно враховувати сорт огірків( ранньостиглий, середньостиглий або пізній). При розрахунку термінів посадки не можна ігнорувати погодні умови, які передбачають синоптики на весну.

З урахуванням всього цього ви отримаєте максимально точну передбачувану дату посадки на постійне місце. Потім від неї відніміть 25 – 30 днів, що потрібно на ріст молодих рослин з моменту сходів до посадки. Також слід відняти ще 2-4 дні, необхідних для сходів насіння. В результаті вийде приблизна дата посадки.

Коли садити огірки на розсаду? Місячний календар посадки огірків в 2019 році

У Криму погода також непередбачувана навіть у травні. можуть бути сильні вітри, або заморозки. Тому бажано висаджувати у відкритий грунт в кінці травня. Для цього насіння краще сіяти в кінці квітня. В парники можна висаджувати на 2 – 3 тижні раніше. Отже і сіяти також раніше.

На цьому сьогодні все. Сподіваюся ви вирішили для себе коли будете сіяти насіння огірків. Хочу тільки сказати, що таким чином ви отримаєте урожай раніше звичайного. Тому пробуйте і експериментуйте. А я з вами прощаюся, до зустрічі!

DvaGusya