Ці прості кроки допоможуть врятувати орхідею, яка почала гинути

Орхідею, яка почала гинути, можна врятувати.

Ці прості кроки допоможуть врятувати орхідею, яка почала гинути

Орхідея фаленопсис — найпоширеніший сорт орхідей, що продається у всьому світі. Також, існує думка, що вона вимагає менше догляду. Однак це не означає, що за нею найпростіше доглядати. І якщо ви читаєте цю інформацію, вам, вочевидь, цікаво, як врятувати свою орхідею, що вмирає, — і поки вона не повністю загинула, ви зможете оживити її, зробивши кілька простих кроків. Просто потрібно мати час і терпіння, інформує dvagusya.com.ua.

Незалежно від того, чи є у вас нездорове коріння або початкові ознаки гниття стебла, крони, чим раніше ви зможете це виявити, тим більше шансів повернути свою орхідею до життя.

Поспостерігайте за орхідеєю і діагностуйте проблему

По-перше, уважно подивіться на орхідею, щоб визначити її симптоми і що саме з нею не так. Необхідно зрозуміти, чи гине ваша орхідея або просто перебуває у сплячому стані.

Найбільший винуватець загибелі орхідеї — надмірний полив або те, що орхідея залишається у стоячій воді. Це може проявлятися у гнитті коріння, стебел або крони. А гниття рослинної маси призводить до появи грибкових мошок.

Ознаками вмираючої орхідеї найчастіше є обвисле листя, яке виглядає зневодненим, і коріння, що є жовтим, коричневим, м'яким, а іноді й чорним.

Якщо ваша орхідея втрачає все листя або воно жовтіє, то це ознака гнилі крони або стебла, і вона може не вижити.

Якщо коріння не залишилося (або його дуже мало), то рослина не здатна вбирати воду і необхідні їй поживні речовини.

Дістаньте орхідею з горщика і викиньте його

Обережно дістаньте орхідею з горщика. Потім приберіть усю кору, стружку, мох, мульчу і шматочки ґрунту. Будьте обережними під час процесу, оскільки коріння полюбляє обвиватися навколо кори. Потім трохи промийте коріння водою, щоб очистити його від сміття. Тепер у вас залишилися лише оголені корінці, і вам буде легше побачити, які з них вам потрібно відрізати.

Читайте також:  Чим підживити малину восени, щоб був хороший урожай Фото Відео

Відріжте мертве коріння

Візьміть гострі ножиці або лезо бритви і простерилізуйте медичним спиртом. Обріжте усе жовте, коричневе і чорне коріння, включаючи шматочки, які здаються м'якими і хворими. Залежно від стану вашої орхідеї вам, можливо, доведеться відрізати усе стебло. Якщо у вас коренева шийка повністю згнила, то її можна відрізати. Якщо виникла гниль стебла, вам потрібно зрізати усі коричневі і м'які частини стебла.

Також необхідно обприскати рослину 3% перекисом водню. Це вб'є будь-який грибок або шкідників.

Пересадіть орхідею

Візьміть прозорий горщик, щоб ви могли спостерігати, як росте коріння, і перевіряти його стан.

Переконайтеся, що у нього є багато отворів з боків для вентиляції та отворів на дні для дренажу.

На дно горщика краще покласти дренаж у вигляді шматочків пінопласту. Заповніть горщик приблизно на дві третини або трохи більше бажаною ґрунтовою сумішшю. Найкраще взяти суміш кори і моху. Потім розташуйте орхідею у горщику. Якщо у рослини достатньо здорового коріння, ви можете прикрити його невеликими шматочками кори або мульчі, але не дуже глибоко.

Якщо вам довелося зрізати стебло, а від нього залишилося небагато, ви можете спочатку вставити кілочок у кору, притулити до нього орхідею і закріпити пластиковою стяжкою, щоб вона залишалася у вертикальному положенні. Якщо у вас залишилося зовсім небагато стебла, просто покладіть орхідею зверху на кору. Потім покладіть трохи моху сфагнуму. Мох буде зволожувати орхідею, забезпечуючи необхідну вологість, а також сприяти зростанню коріння. Зверху трохи побризкайте рослину водою з розпилювача.

Зачекайте, поки орхідея відновиться

Поставте орхідею у тепле місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Східна сторона є ідеальною, північна — теж підійде. Тепер все, що ви можете зробити, це стежити за своєю орхідеєю та чекати на появу ознак одужання або погіршення стану. Знадобиться деякий час, щоб ваша орхідея знову заквітла.

Читайте також:  Догляд за перцем у відкритому грунті від посадки до врожаю з відео
DvaGusya